PMF Novi Sad - Biologija

Drustvance,tezina samih studija,perspektiva posle toga i mogucnost odlaska u inostranstvo :D

Pa sad što se tiče društva, šta ti zapadne, stvarno ne znam šta bih tu mogla da ti kažem. Moja generacija, na primer, je nekako malo falična, pošto su skoro sve devojke. :( Super stvar na biologiji jesu tereni... nekako najlepše uspomene sa studija su mi odatle. Družite se, bolje se upoznate, steknete neka nova iskustva. :D Tako mi je krivo što ih nemam više. :rida:

Što se tiče težine, nekome jeste teško, nekome nije. Ali kontam da možeš sasvim ok da prođeš ako si inteligentan, uz neki ne baš preterani trud. Hoću reći, ako ti prosek i nije nešto bitan i ako nisi glup i/ili lenj, ne bi trebao da imaš problema sa tim da ga završiš na vreme. Druga je priča ako vijaš prosek, ali opet i tada ako si pametan i ako voliš to što učiš ne bi trebalo da ti bude teško. Možeš da imaš i super ocene i život van faksa, uz malo više truda.

Perspektiva ti zavisi od smera koji upišeš. Molekularna biologija je najperspekivnija, ali i najteža, bar što se tiče smerova da departmanu za biologiju i ekologiju. Za odlazak u inostranstvo treba da imaš prosek da bi mogao da dobiješ neku stipendiju i da bi mogao da pobediš u konkurenciji za neko mesto. Za ovo drugo su ti bitni i projekti i radovi.
 
Da ne bih sad trazio odgovarajucu ili otvarao novu temu. Treba mi pomoc, neko ko je siguran sto prije da mi odgovori.
Studiram u Podgorici Biotehnicki fakultet, biljna proizvodnja. Pao sam na popravnom ispitu i iz prve godine su mi ostala dva ispita hemija i botanika.
Postoji li sansa da se ja ove godine prebacim u Novi Sad, da nastavim tamo studije i sta vec? Jesam li zakasnio, ima li vremena i je li moguce to sada odraditi? Plus sto bih bio inostrani student. Uz to treba imati u vidu da imam uticajne roditelje, koji znaju mnogo tih ljudi, profesora...
 
Pozdrav svima. Iz R. Srpske sam. Zanima me koji udzbenik ce biti za prijemni? Idem u 4. razred medicinske skole (1.razred:biologija, 2.razred: biologija,mikrobiologija,3.razred: mikrobiologija i parazitologija,4.razred:mikrobiologija i parazitologija (izborni predmet) > Prosjeci su mi 1.raz (3.5) 2.raz (3.5) 3.raz (4.4), i 4. razred prosjek ce biti preko 4. Ocijene iz biologije 4 oba razreda a iz mikrobiologije sva tri 5. Imam li sanse ako dobro uradim prijemni ispit da me prime, i zna li neko jeli bilo puno prethodnih godina na upisu? LP marko
 
Pozdrav svima. Iz R. Srpske sam. Zanima me koji udzbenik ce biti za prijemni? Idem u 4. razred medicinske skole (1.razred:biologija, 2.razred: biologija,mikrobiologija,3.razred: mikrobiologija i parazitologija,4.razred:mikrobiologija i parazitologija (izborni predmet) > Prosjeci su mi 1.raz (3.5) 2.raz (3.5) 3.raz (4.4), i 4. razred prosjek ce biti preko 4. Ocijene iz biologije 4 oba razreda a iz mikrobiologije sva tri 5. Imam li sanse ako dobro uradim prijemni ispit da me prime, i zna li neko jeli bilo puno prethodnih godina na upisu? LP marko

Pitanja budu iz udžbenika iz biologije za prirodno-matematički smer gimnazije. Ocene iz pojedinačnih predmeta su nebitne, niko ti to nikada neće gledati. Samo dobro nauči ovo što će biti na prijemnom i sve će biti pk. :)
 
Sta bismo mi bez Selkhet... informacije iz prve ruke :) inace da li imas informaciju da li na prijemnom budu zastupljeni latinski nazivi? posto ih u knjizi za drugi razred ima mnoogo :D jel si ti na masteru, ili? jel planiras da palis u inostranstvo nakon zavrsetka studija? :)
 
Ja kada sam polagala latinskih čini mi se da nije bilo, mada je to bilo pre više od 5 godina, tako da možda i grešim. :D Ja sam evo pre jedno mesec dana završila master, pa sada još kontam gde ću i šta ću dalje. :) Kontam da ću se prvo ovde negde uvaliti na neki institut malo da steknem neku praksu, pa onda odo'.
 
@markorf1 zavisi gde hoces da upises. U Novom Sadu ne postoji nikakva zbirka pitanja. Ucis iz knjiga za prirodno-matematicki smer gimnazije, sve cetiri godine. A sto se tice Beograda, tu imas pripreme,na kojima ti daju neka pitanja koja mogu da ti se nadju na prijemnom ali u sustini sve ti se svodi na ucenje iz knjiga za prirodni smer,odatle dobijas najvise pitanja. Pozdrav :)
 

Back
Top