SDA: Plašimo se složene politike u Srbiji

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.873
SDA: Plašimo se složene politike u Srbiji
Beta | 21. 05. 2012. - 00:58h | Komentara: 0

Generalni sekretar Stranke demokratske akcije BiH Amir Zukić rekao je večeras agenciji Beta da se plaši da se sada u Srbiji, dolaskom Tomislava Nikolića na mesto predsednika, "može očekivati jako složena politika".

- Srbija je dotakla svoje političko dno. Glasači su opet razmišljali na način koji nije ekonomski. Setimo se podrške Slobodanu Miloševiću bez obzira što ih je ta politika odvela u ponor - rekao je Zukić.


On je istakao i da je politika Borisa Tadića bila dvojaka i da je "Tadić bio kao četnik koji je obrijao bradu, a Nikolić onaj koji je to još uvek otvoreno".



- Činjenica je ipak da je Tadić uspeo da konkretnije približi političke odnose sa BiH. On je s jedne strane zaista posećivao Sarajevo, Srebrenicu, ali je suštinsku saradnju imao sa Republikom Srpskom ignorišući instucije BiH. On je nastavio da vodi pogrešnu politiku, ali u 'svilenim rukavicama' - rekao je generalni sekretar SDA.



Ipak, kako je rekao Zukić, "Nikolićeva politika je radikalnija jer je on stasao uz haškog optuženika Vojislava Šešelja".



- Kasnije se Nikolić odvojio od Šešelja samo da bi sačuvao vlast - kazao je Zukić.



Dodao je da najbolji test za Nikolićevu politiku prema BiH, vidi "u odluci novog predsednika Srbije da li da poseti prvo Sarajevo kao centar države ili Banjaluku - centar jednog entiteta u BiH".



Upitan kakvu će saradnju ostvariti Nikolić sa predsednikom RS Miloradom Dodikom, Zukić je rekao da oni vode skoro istu politiku, "ali da problem u njihovim odnosima može da predstavlja personalna netrpeljivost jer su njih dvojica isti".



Takođe, problem može da predstavlja i to što je Dodik podržavao Tadića na izborima. Istakao je da je Nikolić u regionu "personifikacija četničke politike", te da "antifašističke snage koje je predvodio ubijeni premijer Srbije Zoran Đinđić, a danas Čedomir Jovanović, moraju da budu osnažene u Srbiji".

 
On je istakao i da je politika Borisa Tadića bila dvojaka i da je "Tadić bio kao četnik koji je obrijao bradu, a Nikolić onaj koji je to još uvek otvoreno".

Лудим лојавцима је Тадић четник. И Чеда им је вероватно четник. Чеда Четник, баш је алитеративно.

Фора је у томе што је њима Србин == четник и ни један председник Србије им неће бити по вољи јер је као Србин аутоматски и четник.

Као што је већ и традиционално, коментар из Босне је и најглупљи.
 
ma jok. nego "koga su zmije ujedale taj se i gustera plasi"

tako i bosnjakistanci....

blajbi ovo bi danas potpuno neocekivano ?

ko pobeda olimpijakosa protiv CSKA, ili celzija protiv bajerna a ?

iz keca u dvojku a ?

Za ceo NORMALAN svet ovo danas je bilo veliko iznenadfjenje, suprotno SVIM anketama i pravilima demokratskih izbora.

Za mene nije bilo iznenadjenje od onoga momenta kada je Nikolic rekao odlucno da NECE ucestvovati na izborima, pa preko noci promenuo odluku.

Meni je tada bilo jasno da mu JE OBECANA POBEDA NA IZBORIMA.

Mozda da ne izvodi ljude na ulice, da ne lome gradove?

Ko zna...?

U svakom slucaju pisao sam zadnjih par dana o tom FENOMENU.(Eventualnoj Nikolicevoj pobedi)
 
Za ceo NORMALAN svet ovo danas je bilo veliko iznenadfjenje, suprotno SVIM anketama i pravilima demokratskih izbora.

Za mene nije bilo iznenadjenje od onoga momenta kada je Nikolic rekao odlucno da NECE ucestvovati na izborima, pa preko noci promenuo odluku.

Meni je tada bilo jasno da mu JE OBECANA POBEDA NA IZBORIMA.

Mozda da ne izvodi ljude na ulice, da ne lome gradove?

Ko zna...?

U svakom slucaju pisao sam zadnjih par dana o tom FENOMENU.(Eventualnoj Nikolicevoj pobedi)

ne blajbi ovo je prvi put nesto da se desi logicno

a logicno je uvek i svuda da vlast koja sroza standard gradjana izgubi izbore.

to se svuda desava po pravilu.

nelogicno je kada i ako se desi suprotno.
 
То за Тадића-четника је код њих честа стилска фигура. Сећам се пре неколико година, чланак у неком смешном часопису... "Љиљан", тако нешто. Ударно место су посветили Тадићу, чињеници да је он 'ћетник', да му је и бабо ћетник, и да не треба крмским власима никад вјеровати, а поготово не кварним ћетницима као што је то Борис Тадић, продуженој руци српског, ба, национал'зма.

Увек ће нас се плашити, чак и кад нас воде јадници попут Тадића. Нечиста савест, шта ли.
 

Back
Top