Frankfurt:Više hiljada u maršu protiv mera štednje !!!

Само што се у СР Немачкој зарађује 2000 евра, а у Белорусији 100 евра.

Одатле јасно видимо да треба подржати Бориса Тадића, а не про-источног кандидата.

A u Bugarsko i Rumuniji koje su članovi Eu već 5 ili 7 godina , kolike su tamo plate . Nije NJemačka ,Francuska i Engleska postala bogata tako što je ušla u EU . Da vidimo malo blagostanje kod onih koji su već u EU ,naših komšija . A mi taj nivo dostižemo za 20 godina .
 
2,h=343.bild.jpg
Vise murije nego demostranata.
Sto ti je nemacka demokracija. Izveli murijase na ulicu da zastite demonstrante od slucajnih prolaznika.
Evropa, bato; Nema tu.



 
Poslednja izmena:
Само што се у СР Немачкој зарађује 2000 евра, а у Белорусији 100 евра.

Одатле јасно видимо да треба подржати Бориса Тадића, а не про-источног кандидата.

...

Lazes krmaco...

Prosjek plata u Njemackoj lezi ispod 1200 €...
 
Само што се у СР Немачкој зарађује 2000 евра, а у Белорусији 100 евра.

Одатле јасно видимо да треба подржати Бориса Тадића, а не про-источног кандидата.

Tu platu imju visoko obrazovani,a prodavacica ima oko 1000,cistacica oko 850.
 
I U Nemackoj se digla kuka i motika,to znaci da je kraj EU i evra dosao, tadic nas vodi u nesto sto ne postoji vise !!!

http://www.***************/svet/frankfurt-vise-hiljada-u-marsu-protiv-mera-stednje-19

Kao [to sam govorio ovde 116 puta, ni kod Anđelije Merkeloglu ne cveta cveće, samo što ona to vešto krije i bori se na sve načine da zaustavi proces koji je neminovan a to je ekonomsko izjednačenje istoka i zapada.
 
Само што се у СР Немачкој зарађује 2000 евра, а у Белорусији 100 евра.

Одатле јасно видимо да треба подржати Бориса Тадића, а не про-источног кандидата.

Ovako JA razmišljam.
Boris Tadić mi je nešto malo bliži po karakteru ALI.
Boris Tadić je čovek savremenih shvatanja i veoma je tolerantan prema različitostima koje se ne nalaze ili nemaju izvora u Srbiji.


Do skora bih svom razmišljanju mogao da dodam i sledeću stavku...
sada već nemam baš toliko argumenata da bih na taj način razmišljao.
Mnoge istočne zemlje koje su postale članice EU, od jako siromašnih postale su ekonomski srednje-jače razvijene države.
Mislim na: Češku, Poljsku, Slovačku i donekle Mađarsku koja je ipak u dosta lošijoj sitvaciji od prve tri.
Pored toga, zemlje koje su nekada grcale u nemaštini i bedi, što je FAKAT bez ikakvog preterivanja, danas su bar prema ekonomskom blagostanju jednake ako ne i bolje od Srbije.
Dobro, jeste, ovde je bio i rat i ostalo, ali FAKAT je da su i te zemlje dobile na desetine a neke kao Češka, Rumunija ili Mađarska i stotine milijardi jako jeftinih kredita od EU, dakle mogli smo i mi to da iskoristimo ali nas je rat omeo u tome.

Sada, tj. evo već više od 2 godine razmišljam drugačije.
Pratio sam malo ekonomske sajtove i uočio da su SKORO SVE EU zemlje u nekom vidu ekonomske stragnacije.
Ta stagnacija se već jasno uočila u nekim zemljama dok su duge u dugogodišnjem periodu blagostanja neuporedivo racionalnije trošile novac i svoj budžet pa sada imaju dovoljno rezervi keša da još dugo žive dobro i pored znakova stagnacije.
Neke su zahvaljujući svom dominantnom položaju unutar EU uspostavile jake ekonomske veze sa NR Kinom i tako pored odliva jednog dela industrije uspele da povećanjem aktivnosti ostatka anuliraju gubitke prouzrokovane umanjenjem broja preduzeća koja posluju na teritoriji te zemlje.
To je s druge strane najverovatnije prouzrokovalo i rast broja novih malih i srednjih preduzeća u tim zemljama.

Međutim, SVE ukazuje an to da SVET IDE KA ne samo EKONOMSKOM već i KULTUROLOŠKOM IZJEDNAČENJU, tu su izuzetak krupni kapitalisti koji strče i strčaće još više ali koji su upravi glavni inicijatori tog izjednačenja.

SAD su zahvaljujući racionalizaciji svojih vojnih kapaciteta na teritorijama izvan SAD uspele da smanje nezaposlenost i donekle poprave ekonomiju ali to je sve PO MENI na kratke staze i očekuje ih dalji period jako niskog rasta i stagnacije.
To će se dešavati paralelno sa BORBOM tamošnje administracije da se takvi procesi zaustave, međutim ZAKONI EKONOMIJE su izgleda nešto što je IPAK JAČE i od vojske SAD.
Ovo što je bilo do sada je tek početak REALNE stagnacije SAD kao vojne i ekonomske super-sile.


Dakle CEO SVET napreduje u civilizacijskom pogledu a sa njime i njegov tzv. "zapadni" deo ali će napredak zapadnog dela biti sve manji u odnosu na napredak istočnog.
Takođe, statistika napretka istočnog dela sveta će biti sve manja i manja jer će osnovica biti sve veća i veća a samim time i procenti manji, to se desilo i sa zapadom koji je doživeo neki vrhunac, zenit i zato sada MORA ići u stagnaicju jer logika i priroda stvari tako nalažu.

Ono ŠTO JE MENI najvažnije je to da ako Srbija nastavi sa približavanjem EU to znači da će se proces priliva stranih imigranata u Srbiju višestruko pojačati a to znači sa bi u Srbiju stiglo MNOGO ONOGA što meni baš ne prija.
Ako bi vlasti ovde odbile da se bore da do toga NE DOĐE, morao bih da idem u Latinsku Ameriku, najverovatnije.
E ZATO više nisam OKORELI EVROPLJANIN, čak naprotiv smatram da je bolje da Srbija ide u EA integracije, ne mislim an EURO-ATLANTIC, već na EURO-ASIAN integrations.

Dakle, EU po MENI više nije neko ko je u stanju da nam na duže staze obezbedi priliv jeftinog novca jer ga i sam ima sve manje u kasi.
 
U nasim medijama,koje retko kad gledam,ali skoro bi vest na Jutarnjem programu,koliko je zasejano psenice i na kojoj povrsini u Americi,kao i koliki se prinos ocekuje!:dash: Doslo mi da gadjam TV.

живе људи у америци, у србији су само на привременом раду на србским медијима, нормално је да преносе информације које њих интересују. а публика? ебо публику, ионако свако мора да плати претплату :lol:
 

Back
Top