[REŠENO] SSD
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: [REŠENO] SSD

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano [REŠENO] SSD

Posto trenutno moj laptop ima sata 2 hard disk od 320gba, ja sam odlucio da uzmem jedan ssd posto sam cuo da je preterano brzi i sve to na tu temu.

1.Eh sada posto moj laptop ima sata 2, a ssd je sata 3 dali to znaci da ce ga on citati na istoj brzini kao sata 2 ili ceo ici do kraja kao sto SSD zasluzuje? (
    citao sam po raznim sajtovima da ako je ssd3 a ja imam sata 2, da ce on to citati kao sata2.)
    2.I ako ga cita kao sata 2-jku dal ja onda imam ikakve vajde od ssd-a ili ne?
    2.Kada izvadim ovaj hdd od 320gba? da li postoji neko kuciste za hdd preko kojeg bi ja mogao da ga koristim kao externi hdd?

Domaćin Restricted Area (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Podrazumevano Re: SSD

1.radice kao sata2
    2. imaces vajde ako ssd koristis za sistem ,a ne kao disk za cuvanje podataka...u realnom radu u podizanju Widowsa i u radu sa programima ne postoji neka vidljiva razlika u praksi ali ako kopiras gigabajte tu se oseti...znaci,ako na ssd bude Windows onda ima vajde.
    3.Postoji : http://www.lc-power.de/index.php?id=293&L=1
    Kosta oko 1000din

Poz

Domaćin aleksazr (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio Restricted Area Pogledaj poruku
    u realnom radu u podizanju Widowsa i u radu sa programima ne postoji neka vidljiva razlika u praksi ali ako kopiras gigabajte tu se oseti...znaci,ako na ssd bude Windows onda ima vajde.

Ovo mi baš i nije jasno.
    CYRfree 2.0.5 - ako bi ćirilicu radije čitali kao latinicu.
    Serbian Latin keyboard layout 1.1 - raspored za QWERTY tastature sa našeg tržišta.
    http://users.beotel.net/~gwh/

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Ni meni nije jasno xD
    Evo npr ovo https://www.youtube.com/watch?v=JF4gUcGndhc&feature=related

Razlika je i te kako vidljiva u svemu.
    Sada posto je moj 5000 i nesto obrtaja ja verujem da ce biti ogromne razlike izmedju mog trenutnog hdd-a i ssd-a

Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Ja govorim o razlici izmedju sata2 i sata 3 ssd ...svaki ssd je svakako bolji od bilo kog hdd-a

Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio aleksazr Pogledaj poruku
    Ovo mi baš i nije jasno.
    Znaci ako imas sata2 ssd i sata 3 ssd i na oba instaliran win ,u praksi ,u relanom radu ici ce sve podjednako brzo,podizanje Win-a ,otvaranje programa,rad u programima,ucitavanje igre,kopiranje malih fajlova...jedinu razliku izmedju sata2 i sata 3 kod ssd-a ces primetiti ako zelis da kopiras fajl od 10gb ,tu je razlika dosta primetna...
    Pustite sinteticke teskove ,ja sam probao i sata2 i sata3...razlika za oko je neprimetna u 90% operacija.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Znaci ako imas sata2 ssd i sata 3 ssd i na oba instaliran win ,u praksi ,u relanom radu ici ce sve podjednako brzo,podizanje Win-a ,otvaranje programa,rad u programima,ucitavanje igre,kopiranje malih fajlova...jedinu razliku izmedju sata2 i sata 3 kod ssd-a ces primetiti ako zelis da kopiras fajl od 10gb ,tu je razlika dosta primetna...
    Pustite sinteticke teskove ,ja sam probao i sata2 i sata3...razlika za oko je neprimetna u 90% operacija.
    Da ali ja imam sata 2 HDD a kupujem sata 3 SDD. dali ce ti biti primetne razlike u brzini i otvaranju programa i sve te zajebancije?

Učlanjen
    11.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio Србодер Pogledaj poruku
    Da ali ja imam sata 2 HDD a kupujem sata 3 SDD. dali ce ti biti primetne razlike u brzini i otvaranju programa i sve te zajebancije?
    Razlika je ogromna u korist ssd-a bez obzira sto je sata 3 ,a radice kao sata 2...uostalom to sto je sata3 ce ti koristiti u buducnosti,moci ces da ga ubodes u neki noviji lap top ili konfu koja ce imati sata3 ...a i ovaj lc-power rack je usb3 ,tako da obezbedio si se.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Razlika je ogromna u korist ssd-a bez obzira sto je sata 3 ,a radice kao sata 2...uostalom to sto je sata3 ce ti koristiti u buducnosti,moci ces da ga ubodes u neki noviji lap top ili konfu koja ce imati sata3 ...a i ovaj lc-power rack je usb3 ,tako da obezbedio si se.
    To je ono sto sam zeleo da cujem
    Hvala vam

Slične teme

1. SSD (Solid State Drive)
    Autor gost 169292 u forumu Hardver
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 30.07.2011., 18:09
  2. SSD disk
    Autor X Black u forumu Hardver
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 24.01.2011., 02:42
  3. SSD hard diskovi