Neos Marmaras

Neos je mesto za one sa malo dubljim dzepom i mesto za mlade.
Vrlina mu je samo mozda malo bolja urbanost, ko to voli.
Inace ostalo ne daj boze. Strme uske ulice, kruzni tokovi, plaze u samom mestu nisu ni za popodne.
 
Zar je moguće da niko nema pozitivno mišljenje o tom mestu? Ja sam bila na izletu u Neos Marmarasu pre dve godine kada sam bila u Pefkohoriju. Meni je delovalo zanimljivo. Ali, eto obećavam, ako ovog leta odem baš tamo na odmor, detaljno ću vam napisati svoje iskustvo.:cool:
 
Aparthotel Clio, Neos Marmaras, da li je neko bio i sta je video? Na slikama izgleda lepo. A Marmaras je malo prelepo mestasce koje je jedno od lepsih kopnenih letovalista Grcke...ako neko pita...
 
30630_1476880759784_4687287_n.jpg
30630_1476881239796_4911346_n.jpg
30630_1476881679807_4742595_n.jpg
30630_1476881919813_4377119_n.jpg
30630_1476881959814_598460_n.jpg
 
@beograd1983
slike su ti odlicne ... mene samo zanima na kojoj plazi ste najvise boravili
Prosla sam kroz Neos nekoliko puta , kafenisala , rucala ... i ja sam stekla utisak da je sve ''pod rucnom'' ali gledajuci u plan nikako nisam mogla locirati neku bas dobru plazu . Gradic je ziv i to je dobra strana medjutim ne bi bas da vucem peskire gore dole svaki dan
 
U samom Marmarasu ima odličnih plaža. Počevši od kompleksa Porto Caras gde se nalazi ogromna peščana do samog centra, pa posle centra preko nasipa ima mala uvala ,prelepa, i na posletku nakon još malo pešačenja ili sekund vožnje dolaziš do još jedne predivne odlično održavane peščane plaže. Imena im nisam zapamtio.
U okolini, kada kreneš putem iza Porto Carasa svako malo nailaziš na po neku uvalicu za svačiji ukus. Takođe na 40-50km se nalazi i čuvena Orange beach, pogledaj na YouTube! Noću grad ima dušu, ljudi su gostoljubivi kako u smeštaju tako i u restoranima, fast fudovima...
To što je brdovito je prednost a ne mana jer iz svakog Hotela, Vile puca veličanstven pogled na pučinu!
 
I čisto da se zna što se tiče kompetentnosti. ;-) Obišao sam Paraliju, Pefkohori, Hanioti, Pargu, Neos Marmaras i još puno u prolazu, a od ostrva Tasos, Skiatos, Krf, Lefkadu, Zakintos, Kefaloniju, i na kratko Itaku, Paxos, Antipaxos...
 
U samom Marmarasu ima odličnih plaža. Počevši od kompleksa Porto Caras gde se nalazi ogromna peščana do samog centra, pa posle centra preko nasipa ima mala uvala ,prelepa, i na posletku nakon još malo pešačenja ili sekund vožnje dolaziš do još jedne predivne odlično održavane peščane plaže. Imena im nisam zapamtio.
U okolini, kada kreneš putem iza Porto Carasa svako malo nailaziš na po neku uvalicu za svačiji ukus. Takođe na 40-50km se nalazi i čuvena Orange beach, pogledaj na YouTube! Noću grad ima dušu, ljudi su gostoljubivi kako u smeštaju tako i u restoranima, fast fudovima...
To što je brdovito je prednost a ne mana jer iz svakog Hotela, Vile puca veličanstven pogled na pučinu!

Sve je tačno. Marmaras je odlično mesto sa lepom plažom koju si opisao, a zovu je gradska plaža. Ljudima se Marmaras ili mnogo sviđa ili uopšte ne sviđa, sredine nema. Za mene Marmaras je 10x lepši od Pefkohorija koji jedna prava linija i beskrajno dosadan. Marmaras ima i dobru mikroklimu i neki starinski šmek. To što je malo brdovit i nije tako loše sbog cirkulacije vazduha i fizičke aktivnosti koja je svima nama potrebna. Okolina Marmarasa je još uzbudljivija. Ne razumem ljude koji ne vole Marmaras, Ali ko voli monotoniju i dosadu eto mu Pefkohori sa uzanom plažom gde ti glava leži na trotoaru a noge u vodi. Marmaras ima široku plažu sa drvećem i prirodnom hladovinom pa suncobran i nije potreban.
 
I čisto da se zna što se tiče kompetentnosti. ;-) Obišao sam Paraliju, Pefkohori, Hanioti, Pargu, Neos Marmaras i još puno u prolazu, a od ostrva Tasos, Skiatos, Krf, Lefkadu, Zakintos, Kefaloniju, i na kratko Itaku, Paxos, Antipaxos...

Kompetentan si :ok:

Sve je tačno. Marmaras je odlično mesto sa lepom plažom koju si opisao, a zovu je gradska plaža. Ljudima se Marmaras ili mnogo sviđa ili uopšte ne sviđa, sredine nema. Za mene Marmaras je 10x lepši od Pefkohorija koji jedna prava linija i beskrajno dosadan. Marmaras ima i dobru mikroklimu i neki starinski šmek. To što je malo brdovit i nije tako loše sbog cirkulacije vazduha i fizičke aktivnosti koja je svima nama potrebna. Okolina Marmarasa je još uzbudljivija. Ne razumem ljude koji ne vole Marmaras, Ali ko voli monotoniju i dosadu eto mu Pefkohori sa uzanom plažom gde ti glava leži na trotoaru a noge u vodi. Marmaras ima široku plažu sa drvećem i prirodnom hladovinom pa suncobran i nije potreban.

:D ... vidim da slicno razmisljamo povodom dosade i monotonije na odmoru .

Pitala sam za konkretnu plazu u gradu jer sam prosle godine razmisljala i o toj opciji i bez kola ali nikako nisam mogla locirati normalnu plazu a da mi se ne penju ostali turisti na glavu . Inace on jeste odlicna lokacija za obilazak okololine . Sve sam ja to obisla . Sitoniju uzduz i popreko , do spica i nazad sa obe strane
 
Kompetentan si :ok:



:D ... vidim da slicno razmisljamo povodom dosade i monotonije na odmoru .

Pitala sam za konkretnu plazu u gradu jer sam prosle godine razmisljala i o toj opciji i bez kola ali nikako nisam mogla locirati normalnu plazu a da mi se ne penju ostali turisti na glavu . Inace on jeste odlicna lokacija za obilazak okololine . Sve sam ja to obisla . Sitoniju uzduz i popreko , do spica i nazad sa obe strane

Sitonija je najlepše parče Hakidikija pa i severoistočne Grčke. A najlepši deo Sitonije je istočna obala (Marmaras je na zapadnoj obali) gde su Sarti, Vurvuru, Orange tj. Potokalo bič i Ag. Nikolas. Na zapadnoj strani gde je Marmaras vredi obići Metamorfozis, dok je Toroni (čuveno mesto okupljanja Makedonaca) na samom vrhu poluostrva.
 
Sitonija je najlepše parče Hakidikija pa i severoistočne Grčke. A najlepši deo Sitonije je istočna obala (Marmaras je na zapadnoj obali) gde su Sarti, Vurvuru, Orange tj. Potokalo bič i Ag. Nikolas. Na zapadnoj strani gde je Marmaras vredi obići Metamorfozis, dok je Toroni (čuveno mesto okupljanja Makedonaca) na samom vrhu poluostrva.

Zaista jeste najlepse parce Halkidikija :) Ovde bih dodala neke plaze u blizini Neos Marmarasa, a to su Lagomandra na 5-6 km udaljenosti, Spathies, Kalogrioa, Koviou i Ag.Ioannis (ove 4 su na udaljenosti do 15 km, blize su Nikitiju ali ih vredi obici)

Mi nismo letovali u Neos Marmarasu, ali smo nekoliko puta svracali do njega. Mesto jeste na prvi pogled ruzno, sa vrlo strmim ulicama pa ga ne preporucujem ako idete bez automobila i sa decom jer nosenje opreme za plazu ili guranje kolica moze biti zamorno uz sve te uzbrdice i nizbrdice. Ipak, uvece Neos Marmaras postaje lepo mestasce za setnju, zivlje od ostalih mesta na Sitoniji. Mnogo je vise restorana, kafica, radnjica nego u Sartiju, Nikitiju. Plaza u samom mestu je lepa, pescana, samo kazem, treba voditi racuna o udaljenosti smestaja od nje. Ako se odlucite za smestaj na Paradiso plazi koja je van Neos Marmarasa, necete imati uzbrdo-nizbrdo, ni smestaj nece biti daleko od nje, ali imajte na umu da plaza nije nista posebno.

ima mnogo komaraca ja ne bih isao nikad vise tamo.
Komarce imas manje vise svuda, ali i za njih ima resenja
 

Back
Top