Krvarenje iz nosa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

-Northerian-

Ističe se
Poruka
2.056
E zna li neko na brzaka neki savet za brzo zaustavljanje krvi iz nosa?

Juce mi je grunula na faxu pa sam pola sata drzao ruku na nosu i tek je onda stala

Ima li neki efikasniji metod?

I kako uopste da sprecim krvarenje, cim se sagnem pocne da pljusti i sav se zamazem kao da sam u bici
 
Imas osetljiv kapilar, ja kao dete sam imao problema sa tim, ja sam imo neke sitne gromuljice neznam kako se zovu tada sam ih iz Nemacke dobio.

Stvavis dva, tri zrna ispod jezika i topis.

Neznam gde sada ima to da se kupi i u kojoj apoteci, mozda se raspitaj na google.
 
Bolje da je napolju nego unutra. :mrgreen:

Šalim se, mislim da pomaže kad se ohladiš i to, al nisam sigurna, meni nikad u životu nije išla krv iz nosa, osim kad sam ga tresnula u vrata jednom, al to ne računam. I šta sam još čula, treba da izduvaš nos, da izađe to, i onda pritisneš nozdrvu koja poliva, i onda ako ne prestane, umrećeš sigurno.
U svakom slučaju, zabacivanje glave ne valja, jer krv onda valjda ode u grlo, mislim nema gde drugo, nego naprotiv, treba da nagneš glavu napred malo.
Mislim, koliko krvi uopšte može da izađe odatle? xD

I taaaaaaaako.

Mada, ne bih ja sebe slušala, iz očiglednih razloga. xD
 
podignes levo ruku gore i glavu:D

Ovo nemoj da radis jer ako zabacis glavu krv ide u grlo i gutas je a ako podignes ruku jos povecas hidrostatski pritisak pa krv moze jos jace da ide. Znaci ni jedno od ta dva. Kad ti krene krv izduvaj nos sto jace i nagni se malo napred da krv,ako jos curi, curi napolje. Ako to ne pomogne stavi hladan oblog na vrat, mozda pomogne.
 
aje ne lupajte vise gluposti. ako mu curi krv kad se sagne znaci da mu krvni sudovi pucaju od pritiska ... a ti savetujes DA DUVA NOS STO JACE !
kod lekara idi zemljace i vidi sta ti je. ako budes slusao babske price mozes da zavrsis samo u hrastovini
 
Ovo nemoj da radis jer ako zabacis glavu krv ide u grlo i gutas je a ako podignes ruku jos povecas hidrostatski pritisak pa krv moze jos jace da ide. Znaci ni jedno od ta dva. Kad ti krene krv izduvaj nos sto jace i nagni se malo napred da krv,ako jos curi, curi napolje. Ako to ne pomogne stavi hladan oblog na vrat, mozda pomogne.

Ma najbolje da stavi lavor ispred sebe glavu nagne napred pa nek krv tece, jer jednom krv mora stat:D
 
aje ne lupajte vise gluposti. ako mu curi krv kad se sagne znaci da mu krvni sudovi pucaju od pritiska ... a ti savetujes DA DUVA NOS STO JACE !
kod lekara idi zemljace i vidi sta ti je. ako budes slusao babske price mozes da zavrsis samo u hrastovini

Preporuka da duva nos sto jace je ono sto se uci na premetu 'otorinolaringologija' na medicinskom fakultetu i to nisu babske price. Tako da..... ne lupaj
 
Poslednja izmena:
A ti si mi kao neki strucnjak, specijalista ORL pa znas najbolje. Ja samo kazem ono sto se uci na fakultetu, ono sto savetuju profesori koji se tim bave ceo zivot. A ti ako znas najbolje, bolje od njih, svaka ti cast.
alo specijalac ! jel ti imas uvid u njegovo zdravstveno stanje da bi mogo da ga tek tako savetujes.
ako si vec indijanac, zadrzi to za sebe jer ce zbog tvog savetovanja neko da nayebe.
 
Može i kod doktora da najebe, jednom je jedan retard umesto vode u onaj prašak od kog se pravi sirup-za-ne-znam-ni-ja-šta sipao alkohol, mošte misliti kakos e to završilo, sestra mi je povraćala pola sata posle.

Fala bogu, zamisli da nije.
 
Opisaću svoj slučaj od pre dve godine.
Bilo jebbeno.
Iz sna me probudio topao mlaz iz nosa.
Oko 9 ujutro.
Krv.
U mlazu ističe.
Jurnuo sam u kupatilo i probao sve što ste ovde napisali....

ORL specijalista gur'o tampone.
Nije pomoglo,krv ponovo probila posle 2 sata.
Hitna pomoć odvezla u Klinički centar na ORL kliniku.
Tamo tri puta tamponirali.
U početku na levu nozdrvu,
kasnije probilo i na desnu.
Prethodno sam napunio 2 peškira krvi.
Ko da si zakl'o dva vepra....

Ko to nije radio ne zna šta su bolovi !
Oni uguraju neku usku gaza traku (oko 1,5 m).
Nabijaju je nekom metalnom lopaticom.
Oči su mi ispale,drao sam se ko magarac !
I tako 3 x.
Smestili me na odeljenje,lež'o 2 dana....
Eto,moj slučaj.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top