Katastrofalno stanje zdravstva u Srbiji

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Станковић: Нисмо последњи, по стручности смо на врху

Vrli ministar zdravlja Zoran Stanković doveo je u pitanje nedavnu studiju po kojoj je srpsko zdravstvo na začelju Evrope. On to mišljenje potkrepljuje činjenicom da imamo neke od najboljih stručnjaka, implicirajući time da je sistem dobar. E sad, na stranu to što imati kvalitetan kadar ne znači i kvalitetan sistem, ministar, po starom dobrom receptu srpskih političara, prodaje priču.
Kao da mi ne znamo kakvo je zdravstvo, kakvi su stručnjaci, kakav je nemar i kao da svakim danom ne slušamo razne pizdarije koje dolaze iz te oblasti koja bi se morala smatrati najsvetijom i u potpunosti izuzetom iz politike.

Ne daj bože da se u Srbiji nekome uputi kritika. Sva se koncentracija tada uputi poricanju kritike, umjesto popravljanju situacije. Želi vrli ministar da nam po svaku cijenu, mimo naše pameti, utuvi u glavu da nam je sistem dobar, štaviše najbolji na svijetu.

Yebemti život!
 
vrlo malo ljudi zna sta je stankovic kao ministar radio i uradio.

ja sam cuo da je odbio neke vazne predloge sindikata, da inije ispunio zakonske obaveze u tim pregovorima

meni smeta i ona afera oko onkologije, i `samoubistva` direktora. nejasno, nerascisceno, zataskano. deo odgovornosti ide i na stankovica
 
vrlo malo ljudi zna sta je stankovic kao ministar radio i uradio.

ja sam cuo da je odbio neke vazne predloge sindikata, da inije ispunio zakonske obaveze u tim pregovorima

meni smeta i ona afera oko onkologije, i `samoubistva` direktora. nejasno, nerascisceno, zataskano. deo odgovornosti ide i na stankovica


ruka ruku mije, a zdravstvo je zatvorena sekta

sigurno bi se otkrila jos neka imena, da se sve odvijalo po propisu
 
Prica mi drugar, isao pre neki dan u dom zdravlja da se prijavi za izabranog lekara posto je cuo da ko nema izabranog lekara da ne moze vise da se leci i kazu mu tamo, NE MOZES DA IZABERES LEKARA?

On pita sto ne mogu, a oni mu kazu PA SVI SU PUNI , satro kao mogu da imaju lekari maksimum 2000 pacijenata na spisku i preko ne smeju da primaju .

I on pita "pa sta ja sad da radim?" a oni njemu nista idi kuci i cekaj da se uprazni neko mesto :hahaha:

TRAGIKOMEDIJA
 
A moj rodjak se razboleo, jaca prehlada, i otisao kod lekara i oni mu zakazali pregled za nedelju dana. Kod lekara opste prakse.

A antibiotike ne mozes da kupis sam , ne daju bez recepta a recept mozes da dobijes tek za 7-10 dana :hahaha:

Strasno u kakvoj fasistickoj antisrpskoj tvorevini mi zivimo
 
A sad ozbiljno, zdravstvo u Srbiji jeste u katastrofalnom stanju,
ali to vuce korene iz Slobinog vremena.

Je li i to sto nam je vojska u najlosijem stanju u istoriji takodje vuce korene iz Slobinog vremena? Jedan od najlosijih standarda u Evropi, najskuplje gorivo u odnosu na prosecnu platu, evro 115 dinara, jel sve to vuce korene iz Slobinog vremena?

Dosta je izgovora.
 

Back
Top