Hoće li ikada biti otkrivena istina o ubistvu Admire i Boška ?
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Hoće li ikada biti otkrivena istina o ubistvu Admire i Boška ?

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Podrazumevano Hoće li ikada biti otkrivena istina o ubistvu Admire i Boška ?

O njihovoj ljubavi Sarajevo je pričalo, kroz suze započinje priču o tragičnoj ljubavi Admire Ismić i Boška Brkića, koje su svjetski mediji prozvali sarajevskim Romeom i Julijom, Admirina majka Nedreta. Samo rijetki su se jučer sjetili godišnjice njihove pogibije te obišli groblje Lav, gdje su ukopani jedno do drugoga.

Kako nam je kazala Nedreta, Admira i Boško zaljubili su se u trećem razredu gimnazije. Beskrajno su se voljeli i nakon završetka studija spremali su vjenčanje. Njihove planove, međutim, prekinuo je rat u BiH.

Prvi metak

- Rat ih je zatekao dok su još studirali. Odjednom se sve promijenilo. Više nije bilo sigurno hodati ulicama. Granate su neprestano padale. Sarajevo je bilo u obruču, ali ipak, Admira i Boško nisu se razdvajali. Sa zajedničkim prijateljima dogovorili su izlazak iz opkoljenog Sarajeva - prisjeća se Nedreta.

Slobodu, kako kaže Nedreta, nisu doživjeli. Dva snajperska metka pogodila su ih na tadašnjem Vrbanja mostu.

- Prvi metak pogodio je Boška i na mjestu ga usmrtio. Drugi je pogodio Admiru, teško je ranivši. Iako ranjena, Admira je dopuzala do Boška, zagrlila ga i tako dočekala smrt. Dugo nisam znala šta se s njima dogodilo. Čula sam tek nakon tri dana da su poginuli - kaže nam Nedreta.

Njihova mrtva tijela sedam dana su ležala na mostu, jer su snage UN-a odbile da ih izvuku dok ne bude proglašeno primirje.

- Nakon sedam dana izvukli su ih pripadnici radnog voda VRS. Nekoliko dana kasnije, sahranjeni su na vojničkom groblju u Lukavici. Nakon rata, 1996. godine, njihovi posmrtni ostaci prebačeni su u Sarajevo i sahranjeni na groblju Lav - navodi Nedreta.

Mogao otići

Boškova majka Rada Brkić, koja živi u Kruševcu, rekla nam je da je iz Sarajeva otišla nakon što su pale granate na dva stana u kojima je živjela s Boškom.

- Mogao je otići sa mnom, ali nije htio ni da čuje. Ostao je s Admirom. Tu su se trebali vjenčati i nakon toga otići u inostranstvo. Nisu uspjeli dočekati da žive slobodno - kroz plač se prisjeća Rada.

Zajedno ukopani na groblju Lav

Ubili ih pripadnici zloglasnog odreda "Ševe"!?

Kako se navodi u posljednjem pismu koje je prije smrti napisao drugi čovjek Agencije za istraživanje i dokumentaciju (AID) Nedžad Ugljen, za Boškovo i Admirino ubistvo odgovorna je zloglasna tajna jedinica Armije RBiH "Ševe".

- Nedžad Herenda, koji je neko vreme bio i vođa grupe, s pripadnikom "Ševa" Draganom Šošićem na Vrbanja mostu likvidirao je mladi par Boška Brkića i Admiru Ismić. On i Dragan nalazili su se na prostoru bivše zgrade "Steleksa", odnosno Elektrotehničkog fakulteta. Zamaskirani, sa te pozicije gađali su ih na mostu kada su mladić i devojka pokušali da pređu na stranu pod kontrolom VRS - kaže se u Ugljenovom pismu.

Švicarci 2013. godine počinju snimati film o Bošku i Admiri

O tragičnoj ljubavi Boška i Admire pisane su knjige i pjesme, snimani filmovi, rađene pozorišne predstave, a nagrađivani švicarski reditelj Klaudio Fah (Claudio Faeh) na proljeće 2013. godine počet će sa snimanjem dugometražnog filma "Leaving Sarajevo" (Napuštajući Sarajevo).

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/96315-sarajevski-romeo-i-julija-hoce-li-ikada-biti-otkrivena-istina-o-ubistvu-admire-i-boska.html

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Podrazumevano Re: Hoće li ikada biti otkrivena istina o ubistvu Admire i Boška ?

Postavljac teme se pita da li ce biti otkrivena istina o tome ko je ubio ovaj ladi par,a u samom tekstu se govori da su ih ubile "Seve" i to poimenice!

Ja sam gledao i dokumentarac na muslimanskoj FTV,gdje lik,bivsi pripadnik tzv. ARBiH objasnjava odakle u ih oni ubili!
    FBiH-daj pare!!!

Veoma poznat Koem (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    240

Podrazumevano Re: Hoće li ikada biti otkrivena istina o ubistvu Admire i Boška ?

Citat Original postavio JESAUL Pogledaj poruku
    Postavljac teme se pita da li ce biti otkrivena istina o tome ko je ubio ovaj ladi par,a u samom tekstu se govori da su ih ubile "Seve" i to poimenice!

Ja sam gledao i dokumentarac na muslimanskoj FTV,gdje lik,bivsi pripadnik tzv. ARBiH objasnjava odakle u ih oni ubili!
    Drago mi je sto gledas FTV

Ističe se egzorcista (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    294

Remember...if you mess with me do not run, if you run you'll only die tired!

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Ne pitam se ja, tako glasi naslov članka u Avazu.

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Inače, jako žalosno što se to dogodilo. Boško se dogovorio sa Ismetom Bajramovićem Ćelom, pošto su se poznavali, da im on sredi prelazak.
    On je sredio sve, ali ybg, sa sobom su imali nekoliko hiljada tadasnjih njemackih maraka i vjerovatno zato su ih i ubili.
    Svakako da treba otkriti ko su ubice, ove sad price su sve rekla-kazala.. Treba otkriti ko su te vucibatine koje su to učinile i izvesti ih pred lice pravde.

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Koem Pogledaj poruku
    Drago mi je sto gledas FTV

Moj posao zahtjeva od mene veliku informisanost,a sa druge strane,neprijatelja moras dobro poznavati i biti u toku sa njegovim planovima.
    FBiH-daj pare!!!

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Moj posao zahtjeva od mene veliku informisanost,a sa druge strane,neprijatelja moras dobro poznavati i biti u toku sa njegovim planovima.
    I ti u FTV-u našao neprijatelja.
    Oni su anti-muslimanska tv do koske.
    Jesil mozda kad cuo da nesto pricaju protiv popova ?? - Nisi, jer samo blate reisa Cerica i Islamsku zajednicu.

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio Uysal Pogledaj poruku
    I ti u FTV-u našao neprijatelja.
    Oni su anti-muslimanska tv do koske.
    Jesil mozda kad cuo da nesto pricaju protiv popova ?? - Nisi, jer samo blate reisa Cerica i Islamsku zajednicu.
    To je sa tvoga stanovista,sa mog to je antisrpska masinerija,kao uostalom svi mediji u FBiH!
    FBiH-daj pare!!!

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

To je sa tvoga stanovista,sa mog to je antisrpka masinerija,kao uostalom svi mediji u FBiH!

Jesil kad cuo da u "60 minuta" patrijarha nazivaju mafijasem, kriminalnim bossom i sl. ??
    Konkretno pitanje.

Reisa Cerića u svakoj emisiji dok je emitovan "60 minuta" su nazivali kraljem podzemlja, narkomafijasem itd.

Elita Dijenek (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    289
    Reputaciona moć
    285

Jesil kad cuo da u "60 minuta" patrijarha nazivaju mafijasem, kriminalnim bossom i sl. ??
    Konkretno pitanje.

Reisa Cerića u svakoj emisiji dok je emitovan "60 minuta" su nazivali kraljem podzemlja, narkomafijasem itd.
    Па кад патријарх то није...

За Церића не знам какав је али знам какав је онај наш јужњак...
    Да не буде сад да су ми ставови национално обојени, ја поштујем оне часне и поштене муслиманске верске поглаваре и имам добар однос са многима од њих...
    http://forum.krstarica.com/entry.php/31788-%D0%89%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B8

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Citat Original postavio Dijenek Pogledaj poruku
    Па кад патријарх то није...

За Церића не знам какав је али знам какав је онај наш јужњак...
    Да не буде сад да су ми ставови национално обојени, ја поштујем оне часне и поштене муслиманске верске поглаваре и имам добар однос са многима од њих...
    A reis kao jeste ?
    Reis možda jeste malo radikalan u nekim svojim izjavama, ali to nikome ne daje za pravo da ga naziva kriminalcem, narkobossom itd.
    Uostalom, da ti papci sa FTV-a imaju neke dokaze da je reis Ceric mafijas i kralj podzemlja, dostavili bi te "dokaze" sudu, a ne bi samo njime popunjavali svoju programsku shemu.

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Konkretno pitanje.

Ma daj molim te,pa "60 minuta" je emisija gdje se srpski narod blati na najbeskrupulozniji nacin!!!!

Za patrijarha ne znam,ali tzv. novinar Bakir je mnogo puta pljuvao po vrhu SPC!!!

To sto napada reisa je unutrasnja stvar Bosnjaka i ja se u to ne petljam!
    FBiH-daj pare!!!

Domaćin AlexandarNS (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

"Ševe" su formacija koja je imala ljude iz mjesovitih brakova, bilo je i srba u njima. Zadatak te formacije je da ubijaju "nepodobne" muslimane. Kad kazem nepodobne mislim na one muslimane koji nisu bili simpatizeri Alije i Ganica. Tako da su te "Ševe" ubijali snajperom po Sarajevu dosta muslimanskih istaknuti ljudi.

Samo ovde si pogresio njima nije pomogao Ismet Bajramović Ćelo. Bosko posto je bio srbin nije smeo da se pojavi pred bilo kim muslimanskim komadantom.

Vec posto je Admira poticala iz imucne porodice ona je otisla kod Ramiza Delalić Ćele, to je onaj kriminalac a kasnije ratni vodja Sarajeva koji je ubio srpskog svata na Bascarsiji. Admira mu je odnela 50,000 tadasnji nemacki maraka, da im on pomogne za se izvuku.

Ćelo je uzeo pare i pristao, medjutim "poslao" ih je na streljanje. Bio je plan da ubiju samo Boska ali posto je Ćelo nameravao da zadrzi 50,000 dm morala je da padne i Admira. Jos jedan povod njihove likvidaci je bilo to sto tada u krugovima muslimana je bilo nezamislivo i sramotno da jedna muslimanka pobegne sa jednim Boskom "Cetnikom".

I ti Svajcarci sto nemeravaju da snime film o tome, bas me zanima kakav je SCENARIO, na kraju ce u tom filmu po obicaju okriviti da je vojska RS ubila njih dvoje ili cak da je Bosko ubio Admiru. Ko zna. Takvi filmovi obicno im je cilj da satanizuju srbe.

Domaćin Mandrake (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Tragična smrt, nema šta....

Ja bih ovde naglasio dva detalja... Da je par hteo napustiti Sarajevo... Kao i da Boškova majka živi u Kruševcu...

Iskusan JESAUL (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio AlexandarNS Pogledaj poruku
    "Ševe" su formacija koja je imala ljude iz mjesovitih brakova, bilo je i srba u njima. Zadatak te formacije je da ubijaju "nepodobne" muslimane. Kad kazem nepodobne mislim na one muslimane koji nisu bili simpatizeri Alije i Ganica. Tako da su te "Ševe" ubijali snajperom po Sarajevu dosta muslimanskih istaknuti ljudi.

Samo ovde si pogresio njima nije pomogao Ismet Bajramović Ćelo. Bosko posto je bio srbin nije smeo da se pojavi pred bilo kim muslimanskim komadantom.

Vec posto je Admira poticala iz imucne porodice ona je otisla kod Ramiza Delalić Ćele, to je onaj kriminalac a kasnije ratni vodja Sarajeva koji je ubio srpskog svata na Bascarsiji. Admira mu je odnela 50,000 tadasnji nemacki maraka, da im on pomogne za se izvuku.

Ćelo je uzeo pare i pristao, medjutim "poslao" ih je na streljanje. Bio je plan da ubiju samo Boska ali posto je Ćelo nameravao da zadrzi 50,000 dm morala je da padne i Admira. Jos jedan povod njihove likvidaci je bilo to sto tada u krugovima muslimana je bilo nezamislivo i sramotno da jedna muslimanka pobegne sa jednim Boskom "Cetnikom".

I ti Svajcarci sto nemeravaju da snime film o tome, bas me zanima kakav je SCENARIO, na kraju ce u tom filmu po obicaju okriviti da je vojska RS ubila njih dvoje ili cak da je Bosko ubio Admiru. Ko zna. Takvi filmovi obicno im je cilj da satanizuju srbe.

Nek zovnu Andjelinu da rezira,ona ce to "nepristrasno" uraditi!!!
    FBiH-daj pare!!!

Buduća legenda tehduduk (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    809

gde Andja da ovu temu promasi

izgledao srbin previse fino, za njen racun, i platisa
    blu je plavo, blu je ime
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dDBxALfkzM0

Elita Uysal (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    221

Ramiz Delalić Ćelo sa njima nema nikakve veze.
    Ismet Bajramovic Ćelo je bio prijatelj sa Boškom, jer su obojica bili sa Koševa.

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    809

raja rajila, raja i ubila .....
    blu je plavo, blu je ime

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    809

muslimanima je bilo bitno da drze odredjeni br srba u Sa, da bi izgledalo multietnicno

to su uspeli time sto mnogi nisu verovali da u Sa moze doci do sranja, a kasnije ovakvim ubistvima

i sada bLajberi bLajvaju o malim Milicama i agresiji
    blu je plavo, blu je ime

Domaćin AlexandarNS (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Ramiz Delalić Ćelo sa njima nema nikakve veze.
    Ismet Bajramovic Ćelo je bio prijatelj sa Boškom, jer su obojica bili sa Koševa.
    Ismet Bajramovic Ćelo ne znam kakve je imao veze sa Boskom.

Ali znam da Ramiz Delalić Ćelo i Admira dogovarali izvlacenje iz Sarajeva.

Učlanjen
    11.07.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    809

Ismet Bajramovic Ćelo ne znam kakve je imao veze sa Boskom.

Ali znam da Ramiz Delalić Ćelo i Admira dogovarali izvlacenje iz Sarajeva.
    gde Celo, raja, pa ne bi on
    otvori mu fb stranu
    blu je plavo, blu je ime

libe strasni nije na forumu
    почетак краја диктатора најавио је курир
    Veoma poznat libe strasni (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1345

нема много ту шта да се прича ово двоје убили су турци јер је србин товарио њихову и.
    п.с. а сад спиновање рафа као ромео и јулија са алудирањем на ето да рата није било неби се ово десило тј муслиманске глупости мултикултурисање и јединствена тзв бих ал по изметбеговићевом рецепту-глупи турци
    ништа без снс,пинка&дезинформера

Početnik
    Učlanjen
    14.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kada bi malo mogli da prilagodite svoje komentare temi, s obzirom da su ovo dvoje mladih ljudi bili izvan okvira koji ograničavaju ljude "na ove ili one", jer bili jugosloveni, bio bih vam zahvalan. Boško Brkić i Admira Ismić bili su vršnjaci, koji su se usudili da se vole uprkos etničkoj barijeri i jugoslovenstvu na udaru, u ratu zahvaćenoj Bosni i Sarajevu. Umrli su zagrljeni. Danas leže zajedno, ali priča o njihovoj ljubavi, dvije decenije kasnije prkosi mržnji i ratu! "Pokušavam da nađem smisla u svemu tome. Bili su nevini... Ne znam ko ih je ubio, a nije me ni briga. Sve da ubicama daju kaznu od 100 godina zatvora ili ih ubiju, ništa se ne bi promjenilo kaže Boškova majka, koja kao i Admirini roditelji, za smrt djeteta ne krivi vojnike, već političare. Roditelji Boška i Admire kažu da je došlo vreme da oni koji još uvek mrze počnu da žive bez predrasuda".

Iskusan Fiamma (avatar)
    Učlanjen
    25.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    138

Kvadratura kruga: Boško i Admira - Sarajevo
    Не дешава се случајно да Божије Провиђење допушта догађаје који нас погађају. То се дешава или као казна, или као поука. (Св. Филарет Московски)

Slične teme

1. Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 23.02.2010., 15:16
  2. Prava istina o ubistvu Jerga Hajdera
    Autor Titus. u forumu Politika
    Odgovora: 85
    Poslednja poruka: 25.10.2008., 14:19
  3. Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 25.09.2008., 21:38
  4. da li ce zvezda ikada biti u ligi sampiona
    Autor PAZARAC u forumu Fudbal
    Odgovora: 2