''Lolita sindrom" :)

Lolitaa

Početnik
Poruka
30
Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?:roll: :heart:
 
Ima puno istine u tome . Imam ili sam imao nekoliko forumasica koje mi pokazuju naklonost
a mladje su dvadeset i vise godina . Formalno imaju oca , ali ih nije odgajao jer su im se
roditelji rano rastali .Ne zavode me vec imamo finu komunikaciju .Nekako ne osjecamo razliku
u godinama , mada sam puno stariji od njih . Siguran sam da bi me mogle prihvatiti i kao muskarca
jer razgovaramo kao da smo slicnih godina .Vjerovatno ih privlace moje iskustvo i izgradjeni stavovi .
Jedna od tih prijateljica se i udala za muskarca koji je stariji oko trideset godina i brak za sada fino
funkcionise .Ranije je imala mladje muskarce i to nisu bile nikakve veze .
 
Ima puno istine u tome . Imam ili sam imao nekoliko forumasica koje mi pokazuju naklonost
a mladje su dvadeset i vise godina . Formalno imaju oca , ali ih nije odgajao jer su im se
roditelji rano rastali .Ne zavode me vec imamo finu komunikaciju .Nekako ne osjecamo razliku
u godinama , mada sam puno stariji od njih . Siguran sam da bi me mogle prihvatiti i kao muskarca
jer razgovaramo kao da smo slicnih godina .Vjerovatno ih privlace moje iskustvo i izgradjeni stavovi .
Jedna od tih prijateljica se i udala za muskarca koji je stariji oko trideset godina i brak za sada fino
funkcionise .Ranije je imala mladje muskarce i to nisu bile nikakve veze .

Kad bi vratio svoju sliku na avatar pobegle bi sve kud koja.
 
Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?:roll: :heart:

sta znam nemam nista protiv greota odbijati ih..ali jedino sto ih ne vredi tretirati drugacije dok ne sazre..al onda brzo potrule
 
postoji i teorija da SVAKA žena u svom partneru traži sliku svoga oca
al to sa lolitama je prosto istina, ne stopostotna ali
uglavnom su to devojke iz porodaci sa usranim odnosima i sa ocem katastrofom
i onda valjda traže enku sigurnost i čvrstinu
može to da bude i sindrom dominantnog strogog oca
uopšte mislim da je tu prisutan problem s autoritetom
normalno da je normalno, kad čovek formira psihološku celinu nadopunjujući ono što mu nedostaje
ih sad u svakom odnosu postoji doza patologije
 
postoji i teorija da SVAKA žena u svom partneru traži sliku svoga oca
al to sa lolitama je prosto istina, ne stopostotna ali
uglavnom su to devojke iz porodaci sa usranim odnosima i sa ocem katastrofom
i onda valjda traže enku sigurnost i čvrstinu
može to da bude i sindrom dominantnog strogog oca
uopšte mislim da je tu prisutan problem s autoritetom
normalno da je normalno, kad čovek formira psihološku celinu nadopunjujući ono što mu nedostaje
ih sad u svakom odnosu postoji doza patologije

:ok:obavezno mrzi jednog roditelja a drugi je uzor
 
ima tu još nešto
ne samo "slika oca" (šta je sa lolitama koje su rasle bez oca)
malo je to sa ocem izlizano. Svi o tome laprdaju a niko zapravo ne zna šta to znači

dozvolite da vas naučim

majka tu igra važnu ulogu (ili "vaspitačica", ako nema majke)

Obrazac je sledeći: majka Lolitu (na ovaj ili onaj način) ponižava.
Lolita dobija potrebu da što pre uđe u svet odraslih (i pokaže zube kevi)
Najbrža ulaznica u svet odraslih je seks (ako već nije položila vožnju..)
Dečaci iz njene okoline jednostavno ne odgovaraju, jer i sami nisu dovoljno odrasli a i većinom su mandrili.
Izbor je jednostavan - neko stariji, ozbiljniji, odrasliji.

Ko? neko ko će joj biti siguran, "poznat" (otud model oca, ili ujaka, ili dede isl)

Kakav? (onakav kakav je nervirao majku, zbog čega je i ponižavala svoju ćerku, at first place)

molim i drugi put.
 
ima tu još nešto
ne samo "slika oca" (šta je sa lolitama koje su rasle bez oca)
malo je to sa ocem izlizano. Svi o tome laprdaju a niko zapravo ne zna šta to znači

dozvolite da vas naučim

majka tu igra važnu ulogu (ili "vaspitačica", ako nema majke)

Obrazac je sledeći: majka Lolitu (na ovaj ili onaj način) ponižava.
Lolita dobija potrebu da što pre uđe u svet odraslih (i pokaže zube kevi)
Najbrža ulaznica u svet odraslih je seks (ako već nije položila vožnju..)
Dečaci iz njene okoline jednostavno ne odgovaraju, jer i sami nisu dovoljno odrasli a i većinom su mandrili.
Izbor je jednostavan - neko stariji, ozbiljniji, odrasliji.

Ko? neko ko će joj biti siguran, "poznat" (otud model oca, ili ujaka, ili dede isl)

Kakav? (onakav kakav je nervirao majku, zbog čega je i ponižavala svoju ćerku, at first place)

molim i drugi put.

mozda jeste majka kriva, ali ne u tom smislu da je ponizavala nego sto nije od nje napravila jacu osobu,
nije je izgradila kao samostalnu i nezavisnu jedinku koja je i bez "oca" jednaka licnost,
mozda je trebala da radi na njenom samopouzdanju i da je nauci da joj on ako ga vec nema nije ni potreban?
 
mozda jeste majka kriva, ali ne u tom smislu da je ponizavala nego sto nije od nje napravila jacu osobu,
nije je izgradila kao samostalnu i nezavisnu jedinku koja je i bez "oca" jednaka licnost,
mozda je trebala da radi na njenom samopouzdanju i da je nauci da joj on ako ga vec nema nije ni potreban?

ne. mora da postoji makar izazov od strane majke

izazov može da bude i takav, (primer) da je majka zapravo imala užasno mlitavog muža (oca)
da je ćerka jako patila zbog majke koja je živela teško
da je svojim "odraslim" primerom, rešila da pokaže majci kako je trebala da bira, živi.

dakle majka je obrni okreni jako važna, makar kao izazov
 
ne. mora da postoji makar izazov od strane majke

izazov može da bude i takav, (primer) da je majka zapravo imala užasno mlitavog muža (oca)
da je ćerka jako patila zbog majke koja je živela teško
da je svojim "odraslim" primerom, rešila da pokaže majci kako je trebala da bira, živi.

dakle majka je obrni okreni jako važna, makar kao izazov

jeste majka vazna, ali zasto je taj primer vrsnjak njenog oca, valjda ako trazi sebi muskarca koji je po karakteru razlicit od njenog oca sto mora po godinama da bude slican?
 
Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?:roll: :heart:

Nisam strucan ali zar nije to Elektrin kompleks?
Mada verovatno ima i onih koje zele vole starije (mada ajde par godina) jer imaju neke stavove. A mozda jednostavno zele da impresioniraju drugarice i da pokazu kako su zeljne, pametne, zgodne, jer mogu da imaju decka koji je daleko stariji od njih.
Zvuci mi na neku nesigurnost.
 
Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?:roll: :heart:
Mislim da je to jedan od razloga tog sindroma.Nekad i prevelika radoznalost,dosada...
 
ajmo malo ozbiljnosti i ovih potreba:mrgreen:
6a00d834515ddf69e2015433ac4400970c-800wi
 
Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?:roll: :heart:

Taj fenomen je tacan, e sad ovde je Elenita rekla da su to sponzoruse sa obzirom da nije naisla na klinku koja hoda sa cicom bez para. Ali da dodam i Ranjeno Zora koji je izneo svoju teoriju i sa kojm se slazem.
U sustini klinka hoda sa cicom koji imam para, ali to ne mora da pokazje da je ona sponzorusa ,mozda je samo birala jake, uspesne ljude koji bi nesvesno kompenzovali ono sto nije imala od oca.

Jos bi dodao, da ne zaboravite na EDIPOVCE na momke koje hodaju sa zenama od 40 godina jer imaju nerazjasnjen EDIPOV KOMPLEKS, pa ih nesvesno privlace starije dame.

I na kraju da kazem, nemojte govoriti da su te kvazi-ljubavi normalne, ne nisu i ne mogu odgovarati normalnim ljubavima . Takva ljubav u oba slucaja (bila edipovska ili bila elektrin kompleks) ona je u sustini bolesna ljubav i ne odgovara normalno prirodnoj ljubavi koja treba da postoji izmedju jednog para.
 
Meni, kao nekome ko ovo sve posmatra sa najsubjektivnije moguće strane, ovo zvuči ''najprihvatljivije''. :)
Al opet, koliko dete, ćerka, od nekih 8, 9 godina, može biti svesna odnosa njenih roditelja, i uticaja njenog oca na njenu majku?
Evo, uzimam sebe za primer.. Oca do svoje 12 godine, nisam ni viđala nego jednom godišnje.. nisam primećivala (bar ne tada ) da se njegovo ponašanje loše odražava na mamu, pa opet ..od prvih simpatija ( od 7-e godine recimo) do danas (nemam mnogo više :p 18) uvek su bili stariji muškarci, muškarci od 30-45 godina,ti koji su me interesovali. Devojčica od 7,8 godina, ne može biti mnogo upoznata sa ''dubinom džepa'' određenom muškarca, tako da mislim da teorija od sponzorušama otpada. :D
 
:dontunderstand: zašto se svi vode mišlju da se SVE zasniva na nekoj koristi.. :confused:
realno, nije to daleko od istine, danas je tako, ali ja ovde ne govorim o devojčicama koje zavode starije muškarce ''jer im se može, jer im se isplati, da bi se pohvalile, da bi se isticale, terale kontru..'' i slično. Govorim o devojčicama, koje, pokazivale to ili ne, zaista vole, žele starije zrele muškarce, i u zavisnosti od okolnosti, i mogućnosti, zavode ih. Dakle nije suština u tome koliko one trče za matorcima, kako bi postigle nešto, nego o njihovoj iskrenoj potrebi za starijim, zrelim čovekom, i njegovom pažnjom, ljubavlju. :)
 
I na kraju da kazem, nemojte govoriti da su te kvazi-ljubavi normalne, ne nisu i ne mogu odgovarati normalnim ljubavima . Takva ljubav u oba slucaja (bila edipovska ili bila elektrin kompleks) ona je u sustini bolesna ljubav i ne odgovara normalno prirodnoj ljubavi koja treba da postoji izmedju jednog para.

kakva bre bolesna ljubav..pusti ljude nek se vole
kako god se ljudi vole, dobro je i lepo je
ne postoji bolesna ljubav

ono što je bolesno, su pravila
 
Ima puno istine u tome . Imam ili sam imao nekoliko forumasica koje mi pokazuju naklonost
a mladje su dvadeset i vise godina . Formalno imaju oca , ali ih nije odgajao jer su im se
roditelji rano rastali .Ne zavode me vec imamo finu komunikaciju .Nekako ne osjecamo razliku
u godinama , mada sam puno stariji od njih . Siguran sam da bi me mogle prihvatiti i kao muskarca
jer razgovaramo kao da smo slicnih godina .Vjerovatno ih privlace moje iskustvo i izgradjeni stavovi .
Jedna od tih prijateljica se i udala za muskarca koji je stariji oko trideset godina i brak za sada fino
funkcionise .Ranije je imala mladje muskarce i to nisu bile nikakve veze .
da,u pravu si,iskustvo,izgradjeni stavovi,zelost...
imala sam 19 godina starijeg kod koga me je bas to jako privuklo...
i nije postojao interes sa moje strane u smislu da me je privlacio njegov novac jer je bio onako procecno situiran...dakle,nista specijalno...
ali,imala sam sa njim savrsenu komunikaciju kakvu nisam imala ni sa jednim vrsnjakom ili par godina starijim...o seksu i da ne pricam...
i nije mi falila oceva ljubav kao razlog...naprotiv,imala sam uvek izuzetan odnos i sa ocem i sa majkom...
 
kakva bre bolesna ljubav..pusti ljude nek se vole
kako god se ljudi vole, dobro je i lepo je
ne postoji bolesna ljubav

ono što je bolesno, su pravila

Znaci pedofilija nije bolesna ljubav. Zoro, Zoro ti si veciti kontras :)

Momak ako se zaljubi u zenu od 50 godina, a pritom ima nerazjasnjen Edipov kompleks, to nije prava ljubav to je kompenzacija za ne uzvracenu ljubav od sopstvene majke. Nesvesno on se zaljubio u nesto sto je ga najblize podseca na Majku. Bio je zaljubljen u majku sa 3 godine ali on taj kompleks nije razresio odnosno poistovetio sa svojim ocem usled straha od kastracije.
 
Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?:roll: :heart:

sta da li je?

normalno, perspektivno, moralno....ili nesto peto?

zena je zena, imala ona 20 ili 60 godina. lakomislenost muskarcevog pristupa sa osvrtom na njene godine se uvek kaznjava na jedan nacin. lolita je inace fenomenaln roman a film je jos bolji i u prici nije bitna njena mladost posto lolita nije glavni lik oko koje se sve desava, vec je sustina u konfontiranju dva sasvim suprotna muska lika....al' ne razumes ti to jos si zelena :mrgreen:
 

Back
Top