''Lolita sindrom" :)
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 72

Tema: ''Lolita sindrom" :)

Početnik Lolitaa (avatar)
    Učlanjen
    19.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Post ''Lolita sindrom" :)

Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
    Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?
    Light of your life...fire of your loins...your sin....your soul.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    2709

Podrazumevano Re: ''Lolita sindrom" :)

Ima puno istine u tome . Imam ili sam imao nekoliko forumasica koje mi pokazuju naklonost
    a mladje su dvadeset i vise godina . Formalno imaju oca , ali ih nije odgajao jer su im se
    roditelji rano rastali .Ne zavode me vec imamo finu komunikaciju .Nekako ne osjecamo razliku
    u godinama , mada sam puno stariji od njih . Siguran sam da bi me mogle prihvatiti i kao muskarca
    jer razgovaramo kao da smo slicnih godina .Vjerovatno ih privlace moje iskustvo i izgradjeni stavovi .
    Jedna od tih prijateljica se i udala za muskarca koji je stariji oko trideset godina i brak za sada fino
    funkcionise .Ranije je imala mladje muskarce i to nisu bile nikakve veze .

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    463

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    Ima puno istine u tome . Imam ili sam imao nekoliko forumasica koje mi pokazuju naklonost
    a mladje su dvadeset i vise godina . Formalno imaju oca , ali ih nije odgajao jer su im se
    roditelji rano rastali .Ne zavode me vec imamo finu komunikaciju .Nekako ne osjecamo razliku
    u godinama , mada sam puno stariji od njih . Siguran sam da bi me mogle prihvatiti i kao muskarca
    jer razgovaramo kao da smo slicnih godina .Vjerovatno ih privlace moje iskustvo i izgradjeni stavovi .
    Jedna od tih prijateljica se i udala za muskarca koji je stariji oko trideset godina i brak za sada fino
    Kad bi vratio svoju sliku na avatar pobegle bi sve kud koja.
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

Citat Original postavio Lolitaa Pogledaj poruku
    Lolite..devojcice (maloletnice, tinejdzerke) koje vole (i zavode) starije muskarce. (sa razlikom od 15 i vise godina)
    Procitah negde da obicno devojcice koje su u ranom detinjstvu izgubile oca, ili na bilo koji nacin bile uskracene za tu ocinsku vrstu ljubavi, odrastanjem stvaraju afinitet ka starijim muskarcima, i u coveku sa kojim su - traze sliku oca. E, sad, ja to subjektivno gledajuci vidim kao nesto sasvim normalno, ali iz psiholoske perspektive, da li je?
    sta znam nemam nista protiv greota odbijati ih..ali jedino sto ih ne vredi tretirati drugacije dok ne sazre..al onda brzo potrule
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

postoji i teorija da SVAKA žena u svom partneru traži sliku svoga oca
    al to sa lolitama je prosto istina, ne stopostotna ali
    uglavnom su to devojke iz porodaci sa usranim odnosima i sa ocem katastrofom
    i onda valjda traže enku sigurnost i čvrstinu
    može to da bude i sindrom dominantnog strogog oca
    uopšte mislim da je tu prisutan problem s autoritetom
    normalno da je normalno, kad čovek formira psihološku celinu nadopunjujući ono što mu nedostaje
    ih sad u svakom odnosu postoji doza patologije

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

Citat Original postavio BlackLeather Pogledaj poruku
    postoji i teorija da SVAKA žena u svom partneru traži sliku svoga oca
    al to sa lolitama je prosto istina, ne stopostotna ali
    uglavnom su to devojke iz porodaci sa usranim odnosima i sa ocem katastrofom
    i onda valjda traže enku sigurnost i čvrstinu
    može to da bude i sindrom dominantnog strogog oca
    uopšte mislim da je tu prisutan problem s autoritetom
    normalno da je normalno, kad čovek formira psihološku celinu nadopunjujući ono što mu nedostaje
    ih sad u svakom odnosu postoji doza patologije
    obavezno mrzi jednog roditelja a drugi je uzor
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat
    Učlanjen
    19.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Клон налог са глупом жваком.

Aktivan član Antibiotik (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

lolita je holivudski, a kod nas se to zove sponzorusha sindrom
    jer nisam cula ni za jednu koja je videla "oca" u starijem muskarcu kog nema za sta pas da ujede...
    http://youtu.be/LnHgqTbdgns

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    530

ima tu još nešto
    ne samo "slika oca" (šta je sa lolitama koje su rasle bez oca)
    malo je to sa ocem izlizano. Svi o tome laprdaju a niko zapravo ne zna šta to znači

dozvolite da vas naučim

majka tu igra važnu ulogu (ili "vaspitačica", ako nema majke)

Obrazac je sledeći: majka Lolitu (na ovaj ili onaj način) ponižava.
    Lolita dobija potrebu da što pre uđe u svet odraslih (i pokaže zube kevi)
    Najbrža ulaznica u svet odraslih je seks (ako već nije položila vožnju..)
    Dečaci iz njene okoline jednostavno ne odgovaraju, jer i sami nisu dovoljno odrasli a i većinom su mandrili.
    Izbor je jednostavan - neko stariji, ozbiljniji, odrasliji.

Ko? neko ko će joj biti siguran, "poznat" (otud model oca, ili ujaka, ili dede isl)

Kakav? (onakav kakav je nervirao majku, zbog čega je i ponižavala svoju ćerku, at first place)

molim i drugi put.
    Sent from my Commodore 64

http://forum.krstarica.com/blog.php/102433

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

Citat Original postavio elenita Pogledaj poruku
    lolita je holivudski, a kod nas se to zove sponzorusha sindrom
    jer nisam cula ni za jednu koja je videla "oca" u starijem muskarcu kog nema za sta pas da ujede...
    a nije to odmah..to tek malo kad sazre oko 20e shvate da mogu unovce rupice..bas tako sto misle da su vrednije od drugarica koje setaju vrsnjake

Učlanjen
    10.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio ranjeni Zoro Pogledaj poruku
    ima tu još nešto
    ne samo "slika oca" (šta je sa lolitama koje su rasle bez oca)
    malo je to sa ocem izlizano. Svi o tome laprdaju a niko zapravo ne zna šta to znači

dozvolite da vas naučim

majka tu igra važnu ulogu (ili "vaspitačica", ako nema majke)

Obrazac je sledeći: majka Lolitu (na ovaj ili onaj način) ponižava.
    Lolita dobija potrebu da što pre uđe u svet odraslih (i pokaže zube kevi)
    Najbrža ulaznica u svet odraslih je seks (ako već nije položila vožnju..)
    Dečaci iz njene okoline jednostavno ne odgovaraju, jer i sami nisu dovoljno odrasli a i većinom su mandrili.
    Izbor je jednostavan - neko stariji, ozbiljniji, odrasliji.

Ko? neko ko će joj biti siguran, "poznat" (otud model oca, ili ujaka, ili dede isl)

Kakav? (onakav kakav je nervirao majku, zbog čega je i ponižavala svoju ćerku, at first place)

molim i drugi put.
    mozda jeste majka kriva, ali ne u tom smislu da je ponizavala nego sto nije od nje napravila jacu osobu,
    nije je izgradila kao samostalnu i nezavisnu jedinku koja je i bez "oca" jednaka licnost,
    mozda je trebala da radi na njenom samopouzdanju i da je nauci da joj on ako ga vec nema nije ni potreban?

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

prosto je dete razvedenih roditelja i velica jednog dok drugog mrzi pa se pogubi u tom balansu i trazenju sebe

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    530

mozda jeste majka kriva, ali ne u tom smislu da je ponizavala nego sto nije od nje napravila jacu osobu,
    nije je izgradila kao samostalnu i nezavisnu jedinku koja je i bez "oca" jednaka licnost,
    mozda je trebala da radi na njenom samopouzdanju i da je nauci da joj on ako ga vec nema nije ni potreban?
    ne. mora da postoji makar izazov od strane majke

izazov može da bude i takav, (primer) da je majka zapravo imala užasno mlitavog muža (oca)
    da je ćerka jako patila zbog majke koja je živela teško
    da je svojim "odraslim" primerom, rešila da pokaže majci kako je trebala da bira, živi.

dakle majka je obrni okreni jako važna, makar kao izazov

Učlanjen
    10.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

ne. mora da postoji makar izazov od strane majke

izazov može da bude i takav, (primer) da je majka zapravo imala užasno mlitavog muža (oca)
    da je ćerka jako patila zbog majke koja je živela teško
    da je svojim "odraslim" primerom, rešila da pokaže majci kako je trebala da bira, živi.

dakle majka je obrni okreni jako važna, makar kao izazov
    jeste majka vazna, ali zasto je taj primer vrsnjak njenog oca, valjda ako trazi sebi muskarca koji je po karakteru razlicit od njenog oca sto mora po godinama da bude slican?

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    316

Nisam strucan ali zar nije to Elektrin kompleks?
    Mada verovatno ima i onih koje zele vole starije (mada ajde par godina) jer imaju neke stavove. A mozda jednostavno zele da impresioniraju drugarice i da pokazu kako su zeljne, pametne, zgodne, jer mogu da imaju decka koji je daleko stariji od njih.
    Zvuci mi na neku nesigurnost.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    530

jeste majka vazna, ali zasto je taj primer vrsnjak njenog oca, valjda ako trazi sebi muskarca koji je po karakteru razlicit od njenog oca sto mora po godinama da bude slican?
    rekoh već, što stariji - to brža ulaznica u svet odraslih

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    27

Mislim da je to jedan od razloga tog sindroma.Nekad i prevelika radoznalost,dosada...

Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

ajmo malo ozbiljnosti i ovih potreba

Domaćin AlexandarNS (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

Taj fenomen je tacan, e sad ovde je Elenita rekla da su to sponzoruse sa obzirom da nije naisla na klinku koja hoda sa cicom bez para. Ali da dodam i Ranjeno Zora koji je izneo svoju teoriju i sa kojm se slazem.
    U sustini klinka hoda sa cicom koji imam para, ali to ne mora da pokazje da je ona sponzorusa ,mozda je samo birala jake, uspesne ljude koji bi nesvesno kompenzovali ono sto nije imala od oca.

Jos bi dodao, da ne zaboravite na EDIPOVCE na momke koje hodaju sa zenama od 40 godina jer imaju nerazjasnjen EDIPOV KOMPLEKS, pa ih nesvesno privlace starije dame.

I na kraju da kazem, nemojte govoriti da su te kvazi-ljubavi normalne, ne nisu i ne mogu odgovarati normalnim ljubavima . Takva ljubav u oba slucaja (bila edipovska ili bila elektrin kompleks) ona je u sustini bolesna ljubav i ne odgovara normalno prirodnoj ljubavi koja treba da postoji izmedju jednog para.

Učlanjen
    19.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Meni, kao nekome ko ovo sve posmatra sa najsubjektivnije moguće strane, ovo zvuči ''najprihvatljivije''.
    Al opet, koliko dete, ćerka, od nekih 8, 9 godina, može biti svesna odnosa njenih roditelja, i uticaja njenog oca na njenu majku?
    Evo, uzimam sebe za primer.. Oca do svoje 12 godine, nisam ni viđala nego jednom godišnje.. nisam primećivala (bar ne tada ) da se njegovo ponašanje loše odražava na mamu, pa opet ..od prvih simpatija ( od 7-e godine recimo) do danas (nemam mnogo više 18) uvek su bili stariji muškarci, muškarci od 30-45 godina,ti koji su me interesovali. Devojčica od 7,8 godina, ne može biti mnogo upoznata sa ''dubinom džepa'' određenom muškarca, tako da mislim da teorija od sponzorušama otpada.

Učlanjen
    19.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

zašto se svi vode mišlju da se SVE zasniva na nekoj koristi..
    realno, nije to daleko od istine, danas je tako, ali ja ovde ne govorim o devojčicama koje zavode starije muškarce ''jer im se može, jer im se isplati, da bi se pohvalile, da bi se isticale, terale kontru..'' i slično. Govorim o devojčicama, koje, pokazivale to ili ne, zaista vole, žele starije zrele muškarce, i u zavisnosti od okolnosti, i mogućnosti, zavode ih. Dakle nije suština u tome koliko one trče za matorcima, kako bi postigle nešto, nego o njihovoj iskrenoj potrebi za starijim, zrelim čovekom, i njegovom pažnjom, ljubavlju.

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    530

Citat Original postavio AlexandarNS Pogledaj poruku
    I na kraju da kazem, nemojte govoriti da su te kvazi-ljubavi normalne, ne nisu i ne mogu odgovarati normalnim ljubavima . Takva ljubav u oba slucaja (bila edipovska ili bila elektrin kompleks) ona je u sustini bolesna ljubav i ne odgovara normalno prirodnoj ljubavi koja treba da postoji izmedju jednog para.
    kakva bre bolesna ljubav..pusti ljude nek se vole
    kako god se ljudi vole, dobro je i lepo je
    ne postoji bolesna ljubav

ono što je bolesno, su pravila

Obećava kelis (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    25

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    da,u pravu si,iskustvo,izgradjeni stavovi,zelost...
    imala sam 19 godina starijeg kod koga me je bas to jako privuklo...
    i nije postojao interes sa moje strane u smislu da me je privlacio njegov novac jer je bio onako procecno situiran...dakle,nista specijalno...
    ali,imala sam sa njim savrsenu komunikaciju kakvu nisam imala ni sa jednim vrsnjakom ili par godina starijim...o seksu i da ne pricam...
    i nije mi falila oceva ljubav kao razlog...naprotiv,imala sam uvek izuzetan odnos i sa ocem i sa majkom...

Domaćin AlexandarNS (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    473

kakva bre bolesna ljubav..pusti ljude nek se vole
    kako god se ljudi vole, dobro je i lepo je
    ne postoji bolesna ljubav

ono što je bolesno, su pravila
    Znaci pedofilija nije bolesna ljubav. Zoro, Zoro ti si veciti kontras

Momak ako se zaljubi u zenu od 50 godina, a pritom ima nerazjasnjen Edipov kompleks, to nije prava ljubav to je kompenzacija za ne uzvracenu ljubav od sopstvene majke. Nesvesno on se zaljubio u nesto sto je ga najblize podseca na Majku. Bio je zaljubljen u majku sa 3 godine ali on taj kompleks nije razresio odnosno poistovetio sa svojim ocem usled straha od kastracije.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sta da li je?

normalno, perspektivno, moralno....ili nesto peto?

zena je zena, imala ona 20 ili 60 godina. lakomislenost muskarcevog pristupa sa osvrtom na njene godine se uvek kaznjava na jedan nacin. lolita je inace fenomenaln roman a film je jos bolji i u prici nije bitna njena mladost posto lolita nije glavni lik oko koje se sve desava, vec je sustina u konfontiranju dva sasvim suprotna muska lika....al' ne razumes ti to jos si zelena

Slične teme

1. Daunov sindrom u trudnoci
    Autor originalko11 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.07.2004., 19:41
  2. Rokitanski (MRKH)sindrom
    Autor Rokitanski_sindrom u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.02.2004., 01:06
  3. sindrom iritabilnog kolona ili IBS/IBD...
    Autor kiki76 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 25.11.2003., 20:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •