Ljudi-civilizacija bogova?

Svako biće koje živi, živi sa razlogom.

Život je kraći deo ukupnog postojanja duše, koja je večna i može da se iznova vraća u ovu školicu ili u slučaju da dostigne potrebne uslove, priključi univerzalnoj.

Pozdravio te onaj koji jeste...I Ozi-naravno...:mrgreen: (A ja mislio da je rešeno da Zemlja nije ravna ploča-na Krsti još nerešeno...:()
Sad nek se pojavi i neki napaljeni bogoljub-odo ekspres na pecanje...
 
Ljudi su gori od zivotinja.Zli,podli,nezahvalni.Kolju se,ubijaju,siluju...Uništavaju prirodu,prirodne resurse i prirodna dobra,čime prete da smanje sve količine nafte,gasa,uglja na Zemlji...
Kakva smo mi bića?Ne znam...Ne znam sta da mislim...

I tebe je pozdravio onaj koji jeste...kaže, reci onom što svim silama (razumom) želi da se oboži, da me se sjeti...vidjet' će da i on već jeste.
Meni je dovoljno i ovo svetla da vidim post iznad tvog i da poželim da ljudi budu bolji...A već su oboženi,samo što su uzorni bogovi pomalo krvoločni...Nažalost...
 
Kaem:večna ti duša...:hahaha:

Vaistinu večna..........zato je ne treba obećavati olako............
raz_097.gif
 
ljudi su beznačajni i nevažni, kao bezbroj vrsta koje su postojale prije njih i koje će postojati poslije njih.
i posve je nevažno što si umišljaju i međusobno sugeriraju. oni su, bez iznimke, uvjetovani svijetom pojava,
a s vrlo rijetkim iznimkama reducirani na svijet riječi. ono, za što nemaju riječ, ne postoji, a ono, za što imaju riječ,
u najvećem dijelu također ne postoji, ili ne postoji tako, kako si oni to zamišljaju i mogu razumjeti.
riječi im samo služe za komunikaciju s pripadnicima svog legla,
takorekuč za internu komunikaciju u organizmu grupe jer bez nje, kao mravi, ne mogu opstati.
s riječima mogu se sporazumiti o zapažanjima bliskih pojava koje su relevantne za njihov tip organizma.
to ne utječe na veliku struju, koju (možda, nisam siguran) mogu slijediti ili odbaciti.
nije važno, oni na nju ne mogu utjecati.

svatko je samo iskrica u vječnom previranju - neizmjerno malena, neizmjerno beznačajna
ali neotuđiva, kao svaka najmanja čestica/trenutak svega toga (ako tako nešto uopće postoji),
što možemo samo slutiti
- ako baš hoćemo
feuerwerk060.gif

. . .
smoking.gif

...a hoćemo
 
Budući bogovi ili samo nešto drukčija vrsta majmuna?
Velika stvaranja ili majmunarije(majmunska posla)?
Religijske knjige:svedočanstva ili ustreptala mašta željnih velikih dostignuća ?
Potrošačke stranputice ili put giganta?
Kakva smo mi bića?

pa ne znam, jel moze malo i jedno i drugo? :)

interesantno da ovde oni koji ne veruju u boga, njega najvise i spominju
Mozda ne bi bila losa tema npr. "ateisti potencijalni vernici, i obrnuto" :)
 
Sve to davno prošlo...
Kažeš duša večna,a bogić dobar...A šta ako je duša smrtna ,a bogac nesposobnjaković i nevaljalac?
Šta onda g-dine precedniče?
Lako je reči bog je dobar,a da li je zaista? N e tvrdim ni da ni ne.samo pitam...:hahaha:

Ti zamišljaš bogića kao neko biće koje stoji negde iznad, upravlja i odlučuje .

Kao kad bi tvoje dvanaestopalačno ili džigerica razmišljala o tebi kao o zlom čiki.
 
Ti zamišljaš bogića kao neko biće koje stoji negde iznad, upravlja i odlučuje .

Kao kad bi tvoje dvanaestopalačno ili džigerica razmišljala o tebi kao o zlom čiki.

Ne šefe...Ono šta smatram pod reči bog je determinirajuća sila koja život tvori i koja ima permanentno dejstvo
čineći od mnogo ćega fraktalnu geometriju...Poput gravitacione sile je ali smislena...Nekovrsni panteizam...
Dakle,pitanje je da li je ta sila dobra ili zla,efikasna ili i traljava itd...
 
Ne šefe...Ono šta smatram pod reči bog je determinirajuća sila koja život tvori i koja ima permanentno dejstvo
čineći od mnogo ćega fraktalnu geometriju...Poput gravitacione sile je ali smislena...Nekovrsni panteizam...
Dakle,pitanje je da li je ta sila dobra ili zla,efikasna ili i traljava itd...
:think: pa ta sila je i dobra i zla, a efikasna je sve dotle dok nije podeljena.
 
Ne šefe...Ono šta smatram pod reči bog je determinirajuća sila koja život tvori i koja ima permanentno dejstvo
čineći od mnogo ćega fraktalnu geometriju...Poput gravitacione sile je ali smislena...Nekovrsni panteizam...
Dakle,pitanje je da li je ta sila dobra ili zla,efikasna ili i traljava itd...

.. teško .. šefe .. .. ne vjerujem da može biti .. sila .. .. jer bi tada morala imati područje djelovanja .. izvan sebe .. .. bog mora imati sve u sebi .. on mora biti .. velik .. .. teško da može drugačije ..
 
.. da .. samo što .. ruku pod ruku .. ne valja ništa .. .. baš ništa ..

.. valjalo bi .. kad bi .. posuda .. u kojoj su dobro i loše .. zatvorena .. .. i kad bi jedno .. direktno .. bilo vezano sa drugim ..
.. primjer ..
.. kao da je voda zemlje sasvim precizno određene količine .. i kao da to što je ima na jednom mjestu .. mora .. značiti .. da je nema na drugom ..

.. misao zatvorenog kruga je misao boga .. jer ukazuje na .. iza .. dobrog i lošeg .. .. kad umru dobro i loše .. kad umre ljubav i mržnja .. kad umru čede i uje .. .. šta se tada rađa .. ?
 

Back
Top