dvolicna osoba ili dvostruka licnost?

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Ponekad sam zbunjena ponasanjem jedne osobe...u stanju je da bude jako dobra nezna popustljiva a onda plane za sitnicu i pretvori se u sasvim drugu licnost...postoji li taj fenomen dvostruke licnosti ili je to samo na filmu moguce...sta reci o ponasanju koje je ovakvo...:worth:
 
Ponekad sam zbunjena ponasanjem jedne osobe...u stanju je da bude jako dobra nezna popustljiva a onda plane za sitnicu i pretvori se u sasvim drugu licnost...postoji li taj fenomen dvostruke licnosti ili je to samo na filmu moguce...sta reci o ponasanju koje je ovakvo...:worth:

znam vise takvih osoba sa zutim minutama cak i svesnih svoje promenljivosti..i foliraju se da znaju kako je to problem i da zele posetiti strucnjaka
 
Ponekad sam zbunjena ponasanjem jedne osobe...u stanju je da bude jako dobra nezna popustljiva a onda plane za sitnicu i pretvori se u sasvim drugu licnost...postoji li taj fenomen dvostruke licnosti ili je to samo na filmu moguce...sta reci o ponasanju koje je ovakvo...:worth:
...tamna strana iste lichnosti,svi je imamo ali neki imaju slabiju kontrolu pa tako ona uspe da izadje na povrshinu...
 
okej a gde kaže da moramo da imamo samo jednu ličnost?

društvu je dabome lakše (podvlačim - lakše) da ima posla samo sa nama nepromenljivima, predvidivima.
Društvo hoće da bude sigurno, jer ga promene plaše.

Iapk, mi smo svašta nešto.
Na nas takođe, svašta nešto utiče.
Zarad nas imamo Gas, zarad društva, imamo kočnicu.

Nekad nam dosadi da samo kočnicu gazimo.

Nekada smo ozbiljni..nekada nadrndani..
 
pa ima, to ti je sindrom dvostruke licnosti, naucno dokazana i potvrdjena bolest... imas bas dosta o tome na netu... moj profesor istorije u srednjoj je imao taj poremecaj, samo nesto cimne glavom, preklopi usred casa i krene price iz rata, mi svi u soku, prestraseni ga gledamo, haos...
 
Ponekad sam zbunjena ponasanjem jedne osobe...u stanju je da bude jako dobra nezna popustljiva a onda plane za sitnicu i pretvori se u sasvim drugu licnost...postoji li taj fenomen dvostruke licnosti ili je to samo na filmu moguce...sta reci o ponasanju koje je ovakvo...:worth:


jel se mi to znamo odnegde?
nisam znala da su takve stvari zbunjujuce po druge...

apropo dvostrulicnosti...osoba je verovatno po naravi nervozna, labilna, osetljiva, tvrdoglava i shtoshtajosh. treba na razgovor sa strucnjakom. sto pre. da iz nje izvuce onu goru varijantu i posalje je u zatvor. a pravednika pusti da zivi na miru.
 
U svakom od nas čući arhetipski neandertalikus...Hriščani kažu-čući đavo,muslimani šejtan itd...Pošto se njegova težnja za asocijalnim,prostim i grubim reakcijama
potiskuje u nesvesno (prednji desni korteks kod dešnjaka) zajedno s asocijalnim sadržajima i strahovima-kod ljudi sa "slabim kočnicama"superega iskače u svest
kao furija i obično samo izazove burne emocije koje se raciom savladaju uz sadržaje-obrasce superega,a ređe pravi lom.Lom čine osobe slabije socijalizovane
ili obolele psihe,ali i kod nekih somatskih obolenja...
Naravno da ima foliranata,ali i oni su slabije socijalizovani...Evo ja na primer...:mrgreen:
 
U svakom od nas čući arhetipski neandertalikus...Hriščani kažu-čući đavo,muslimani šejtan itd...Pošto se njegova težnja za asocijalnim,prostim i grubim reakcijama
potiskuje u nesvesno (prednji desni korteks kod dešnjaka) zajedno s asocijalnim sadržajima i strahovima-kod ljudi sa "slabim kočnicama"superega iskače u svest
kao furija i obično samo izazove burne emocije koje se raciom savladaju uz sadržaje-obrasce superega,a ređe pravi lom.Lom čine osobe slabije socijalizovane
ili obolele psihe,ali i kod nekih somatskih obolenja...
Naravno da ima foliranata,ali i oni su slabije socijalizovani...Evo ja na primer...:mrgreen:
Zar zustrije reakcije, pa samim tim i one agresivne, ne mogu pre da se ocekuju kod oderedjenih psiholoskih tipova. Jod Junga kolerika? Ima li onda to nekakve veze i sa naslednim faktorom?
Ne mislim pri tom na psihopate, sociopate...
 
Preterane batine u detinjstvu usađuju agresivnost.
Takvi ljudi u zrelom dobu su prepoznatljivi po kratkom fitilju.
To nije ništa drugo do sabijeni strah.
Slazem se sa tvojim kratkim i jednostavnim odgovorom...u pitanju je bliska osoba za koju znam da je u detinjstvu od majke dobijala batine...inace osoba koju nema ko a da ne voli a opet zna da svojom agresijom povredi drage ljude...kajanje dolazi posle 5 min..:dash:.ja kao laik ne znam sta to uzrokuje ali evo tvojim odgovorom mi je dosta toga jasno...nego sta pomaze?...osim bromazepama naravno?
 

Back
Top