Mama kad cemo nas dve u pubertet?!

gost 237967

Veoma poznat
Poruka
13.188
Dodje mi dete juce iz skole i kaze da je iznervirala drugarica, kaze rekla joj kako je ona (ova moja) pravo derle i pitala je da li razmislja o pubertetu :lol: podzapale se oko toga, nije ni bitno i ne bi ni bilo da to nisu deca od 9 godina.

Mislim se, kakav crni pubertet, pa vi jos ne znate ni da sabirate kako treba... a u stvari iz price shvatim da oni znaju mnogo vise nego sto mi, tj. ja mislim da znaju. Objasni meni dete sta je pubertet, procitala u enciklopediji a i pricale joj drugarice, koje tvrde da su vec u pubertetu... ja zgranuta, mislim se kako da je sacuvam od toga a ona vec sve zna.

Kad ste vi sa vasom decom poceli da pricate na tu temu, ili ako nemate decu, kad su sa vama razgovarali roditelji o tome, i jesu li?
I kako bre u pubertet sa 9 godina?! :eek:
 
Ја са мамом нисам о томе разговарала, нити је томе у кући придавана нека велика важност.
Што би рекла моја баба: "Дете, ми од те болести нисмо боловали".
 
eee da znaš šta oni sve znaju još u obdaništu kuku lele...
to je zbog TV prgrama sa super mega sadržajima ima i znak u ćošku za sve emisije sem za Dnevnik2 i TV Pink

Е, па то је зато што РРА није смислила знак "није подесно ни за кога".
 
Au, au, au, svi pali sa kruške...
A jelte mama, jel ste vi bili u pubertetu il vas zaobišao?
Malo se prisetite tog perioda, sebe, svojih drugarica, vaših priča o "naučnim saznanjima"...
Bolje na vreme uputiti decu bez turbo-folk zgražvanja nego da dobijete info da ste postali baba sa 35 :D

ae ne kenyaj... znaci ti si bio u pubertetu u trecem... alal vera! :lol:
 
Dodje mi dete juce iz skole i kaze da je iznervirala drugarica, kaze rekla joj kako je ona (ova moja) pravo derle i pitala je da li razmislja o pubertetu :lol: podzapale se oko toga, nije ni bitno i ne bi ni bilo da to nisu deca od 9 godina.

Mislim se, kakav crni pubertet, pa vi jos ne znate ni da sabirate kako treba... a u stvari iz price shvatim da oni znaju mnogo vise nego sto mi, tj. ja mislim da znaju. Objasni meni dete sta je pubertet, procitala u enciklopediji a i pricale joj drugarice, koje tvrde da su vec u pubertetu... ja zgranuta, mislim se kako da je sacuvam od toga a ona vec sve zna.

Kad ste vi sa vasom decom poceli da pricate na tu temu, ili ako nemate decu, kad su sa vama razgovarali roditelji o tome, i jesu li?
I kako bre u pubertet sa 9 godina?! :eek:

da da...samnom su temeljno ragovarali na temu puberteta,izbijanjem bubica iz glave! :hahaha:
kakav bre crni pubertet...toga u moje vreme nije bilo,pa su deca bila normalna! :hahaha:
 
da je rano-rano je.ali sta je tu je....bolje pocni da razgovaras sa svojom devojcicom sto vise mozes o pubertetu (ali i o svemu drugom), mislim da kao majka mozes da joj pruzis dosta dobrih informacije i das dobre savete o svemu sto je zanima (a zanimace je verovatno puno toga). meni je najbitnije izgraditi poverenje i detetu omoguciti da shvati da u roditeljima ima i roditelje i prijatelje i rame za plakanje i nekoga sa kim moze da podeli i sve ono lepo sto se dogodi, oslonac i jos mnooogooo toga....moja devojcica ima 6.godina i ne mogu da verujem da bih za tri godine sa njom mogla da razgovaram o pubertetu...danas sve to jako rano pocinje i to nije nesto sto mi se svidja....malo me i plasi...:sad2:
 
pa nemam pojma... meni je majka rano pocela o tome govoriti, valjda je mislila da je vreme... a mene je to tako nerviralo, niti me zanimalo niti sam htela to tad da znam... i zato sam pustila svoje dete da prvo pokaze interesovanje pa tek onda da joj ja punim glavu... samo se nisam nadala da ce to tako brzo
u stvari najvise me pogodilo sto je sad kao dete-derle cudno a dete-starmala normalno
 
..cyanide, ochekuj prvu menstruaciju, ako ne njenu onda njenih drugarica, upravo tokom treceg razreda..
..a sa prichom kasnish debelo.. :lol: ..sad je pusti da pita i ne nasrci mnogo.. :)
..i odgovaraj iskreno, kao da prichash sa sestrom ili drugaricom, ako te provali da folirash - pukla si dugorochno.. :)

jel me zezas?! :sad2:
pa ja joj rekla da se ne ljuti na tu drugaricu, da je to normalno sto je zanima i sto se raspituje, samo da ja mislim da je to malo rano... ali da moze da me pita sve sto je zanima i da cemo da guglamo zajedno ( posto sam ja, jelte, malo zaostala :rumenko:) ona mi rekla, ma sta ima ona meni da prica o pubertetu, ko da ja ne znam sta je to :eek:
 
da da...samnom su temeljno ragovarali na temu puberteta,izbijanjem bubica iz glave! :hahaha:
kakav bre crni pubertet...toga u moje vreme nije bilo,pa su deca bila normalna! :hahaha:

i kod mene slicna situacija znam da sam se strasno prepala kad sam prvi put dobila :) nisam imala pojma sta mi se desava.... ponekad dodjem do zakljucka da je ova moja generacija poprilicno neupucena jer je nase roditelje sve bilo sramota. i vecinu informacija smo dobijali van kuce, cast izizetcima
 
jel me zezas?! :sad2:
pa ja joj rekla da se ne ljuti na tu drugaricu, da je to normalno sto je zanima i sto se raspituje, samo da ja mislim da je to malo rano... ali da moze da me pita sve sto je zanima i da cemo da guglamo zajedno ( posto sam ja, jelte, malo zaostala :rumenko:) ona mi rekla, ma sta ima ona meni da prica o pubertetu, ko da ja ne znam sta je to :eek:
Мислим да је квалитетна књига много боље решење од гуглања.
Књига коју ћеш јој ти купити и која обрађује питања која је сада муче, као и она која ће тек доћи на ред. Да може она сама у соби да чита када јој се чита.
Уколико јој ти одговараш на питања, може се десити да на неко њој јако важно питање одговориш кроз смијех, шта је може увриједити, затворити или посрамити да поставља даље. Дјеца су мудра, постави ти неку глупост за коју ти помислиш да је главно питање, а оно било тек предворје, кушање тебе. Ка крају мама испадне глупа, и пребаци се на неки тинејџ часопис као избор информација. Ако гуглате заједно, онда нађи добре сајтове до којих и она сама може доћи када ти ниси ту, да не би дошло до тога да једног дана у историји затекнеш неки форум попут љиса на којем је она глумила 18+ у покушају да добије озбиљан одговор.
 
Ma,ti klinci nisu normalni...Ne bi me cudilo da se u vrticu ljubakaju i muvajy...Sve znaju

Sad nesto kopam po mislima jer bese davno kad imadoh tih 6-7 godina, i ukoliko me secanje ne vara, znala sam i ja sve to, mozda smo mi to samo svojim nekim drugim imenima nazivali,jer svako vreme ima svoje izraze.Mi smo to tada nazivali "vatanje":lol: a bilo ga je .Jedino sto nismo bili otvoreni toliko kao sada nasa deca, zaparavo vecina njih, a tada tavke dece je bilo u manjini.Nego kontam da kada postanes roditelj sve to gledas drugacije i sam stvoris pogresnu sliku o svom detetu i njegovoj okolini i samom odrastanju jer vise nemas samo one bezbrizne misli poput njegovih sada, vec brines o mnogo cemu da jednostavno zaboravis svoje tadasnje iz tog vremena.
Ima dana kada se setim eto pa otvorim svoj dnevnik iz davne '88. :rumenko: godine i kada pocnem da citam ja umirem od smeha,ne zato sto je pisan u duhovitom stilu, daleko od toga, uglavnom sam se zalila :lol:, vec sta mi je tada bio glavni i najveci problem , pri tom toliko brinula i tome pridavala svu paznju, da bi neko pomislio da se radi o zivotu ili smrti.A problemi zapravo nigde na vidiku.:lol:
Uglavnom hocu reci da svi prolazimo kroz to i moramo i ne nije vidi ovo vreme a ono nase, ne, samo smo bili zatvoreniji a ipak smo i mi o svemu tome razglabali mozda samo vecina nas sami sa sobom.
 
e sad mi mnogo lakse nego juce... NOT! :sad2:
isprepadaste me na brzinu :lol:... leptire cita ona enciklopediju, al valjda joj juce doslo da me pita, bila sam skroz nespremna... kontala sam da imamo jos par godina do tih razgovora... jos sad ovo za ljis mi nije trebalo uopste :lol:

..i ja zamislila ovu moju na krsti na ljis-u i istraumirala se.. :lol:
..pretera ga leptir, to ce za jedno dve i po godine da bude aktuelno.. :rotf:
 

Back
Top