Priroda i ljudi nisu robovi nijedne religije

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Prvi poljubac majke uči dete ljubavi; prvi sveti poljubac žene koja voli budi u čoveku nadu i veru u život, i ljubav i vera podstiču želju za savršenstvom, i moć dostizanja cilja, korak po korak, kreira budućnost; ukratko rečeno, dete je živi simbol i veza između nas i generacija koje dolaze. Kroz porodicu, sa svojom božanskom tajnom reprodukcije, koja ukazuje i vodi u večnost...






Jedna indijanska izreka kaže: “Zemlju nismo dobili od predaka, nego smo je pozajmili od potomaka.” Ako nemamo potomke - onda nam ni zemlja ne treba. A ne trebaju nam ni jadni ljudski učitelji, mesije, apostoli, proroci, samozvani gurui, kurci-palci i ostali nepismeni šarlatani...
 
ни једно ни друго не мож да одредиш.
пре су лопта него круг.
свемир је та тачка.

Tačno.

Da, ukoliko gledaš u 3D. Eto, a ja sam se izrazio u 2D. A ako je svemir 4D ili 5D... onda bi mogao biti lopta u lopti...

Svemir je ta tačka ukoliko je deo sistema od nekoliko svemira... ili multiverzuma.

Za razliku od Univerzuma, tačka ima nula dimenzija. Ergo...

Baš tako. Cogito, ergo sum.
 
Što su veće nebuloze u koje se veruje - to je veći vernik koji veruje. Ne bih sada da nabrajam sve gluposti i nebuloze iz „svetih spisa“, od „hodanja po vodi“, „podizanja mrtvih“ (da bi ponovo umrli), preko razgovora sa magarcima itd... Ali, ono što se može primetiti - jeste to da ljudi kojima je totalno ispran mozak, ne razmišljaju svojom glavom, te od užasnog straha da će biti „večno uništeni“ ili „završiti u paklu“, prihvataju sve ono što im se servira, i spremni su da poginu za to. To ide toliko daleko, da, čak, u XXI veku, ima vernika koji kada vide oblake i pljusak - misle da je to bog uradio. A iza svakog nevremena stoje ljudi i njihova tehnologija (HAARP program). Strašno.
 
ваша висости, све знате ал ништа не сфатате.
п.с. опроштено ти је, још да почнеш да схваташ...
Nisam ni očekivao ništa drugo nego prđenje o nekakvom neshvatanju, u tradicionalnom haiku stilu.
"Sequere pecuniam" daje mnogo tačnije odgovore na one stvari za koje ti misliš da si ih još prekjuče savršeno razumeo.
 
Nisu meni naopaki temelji, već onima koji su zarad moći spremni da narod hrane kojekakvom balegom... pogledaj saibabovce, mormone, vehabije... sve je to korov izrastao na temeljima koji su po tvom mišljenju pravi.

сорошевац нашо да ми држи придике...
ај, свега ти, како си сфатијо да је ики од таких мој идол?
 
сорошевац нашо да ми држи придике...
ај, свега ти, како си сфатијо да је ики од таких мој идол?
Nisi razumeo... ne kažem ja da su oni tvoji idoli, već da se njihov sistem vrednosti zasniva na iskrenoj (ali zloupotrebljenoj) veri, a ti stalno impliciraš kako racio nije dovoljno dobar epistemološki temelj.
 
добро је да си написао шта (не)сфаташ.
сад, кад смо се сложили да ништа ниси сфатијо мож да кренемо од почетка?
Ne znam zašto obilaziš kao kiša oko Kragujevca, pitanje je vrlo konkretno - šta je po tvom mišljenju validan epistemološki temelj? Ako možeš mene da izostaviš iz odgovora, bilo bi sjajno, do sada ti to baš i ne ide od ruke.
 
Ne znam zašto obilaziš kao kiša oko Kragujevca, pitanje je vrlo konkretno - šta je po tvom mišljenju validan epistemološki temelj? Ako možeš mene da izostaviš iz odgovora, bilo bi sjajno, do sada ti to baš i ne ide od ruke.

ако те изоставим (не)обраћам се ником, што и није твоја занимација. ако ти се обратим ти се увредиш.
посетио си и читао мој блог, питај шта не разумеш.
имали смо расправе и пре 2 године, остао си гори, штета.
 
ако те изоставим (не)обраћам се ником, што и није твоја занимација. ако ти се обратим ти се увредиш.
посетио си и читао мој блог, питај шта не разумеш.
имали смо расправе и пре 2 године, остао си гори, штета.
Tvoj blog sadrži molitvu, što implicira da veru stavljaš iznad razuma, ja samo tražim potvrdu od tebe da je to istina.
Šta ne razumeš u čiinjenici da zvanične religije zloupotrebljavaju svoje stado?
 

Back
Top