Takmičarski duh
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Takmičarski duh

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

Podrazumevano Takmičarski duh

Šta je to?
    Kako nastaje?
    Čemu služi?
    Sent from my Commodore 64

http://forum.krstarica.com/blog.php/102433

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Takmičarski duh

duh ne moze da bude takmicarski vec karakter posto je duh nematerijalan
    nastaje iz frustracija
    ne sluzi nicemu ili u najmanju ruku onaniji da bi oni koji ga nemaju drkali na one koji imaju

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

a karakter je materijalan..pfft..
    iebote duh, karakter, svejedno

šta ljude nagoni da vaspitavaju svoju decu da uče bolje, da trče duže, skaču više, bolje, brže, najbrže, najviše ?

otkud potreba da se bude naj-naj?
    da bi mu se svi divili?
    da bi tako dobio "ljubaf", koju nema?

ili nešto treće..

postoji li neki "gen" koji je terao ljude da se usavršavaju kako bi i vrsta opstala, ili je neki lik svom sinu u pećini slučajno rekao "deder idi vidi šta je to napolju puklo i kakav je ono dim.."?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja ne vaspitavam tako a drugi i njihovo vaspitanje me ne zanimaju

opet pitas isto... niko ne moze da dosegne nebo genijalnosti ako je nema rodjenjem u sebi, ma koliko radio. rad samo moze da tu klicu oslobodi.

ljubaF se od drugog bica ne dobija tekmicenjem vec prostom fizickom reakcijom oponenta npr. ako imas tuzan pogled ili ti iz gaca nesto viri ili umes da nasmejavas druge do padanja pod sto....

postoji gen i znam tacno kako se zove... ali necu da ti kazem.. zinat

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

nenormalni marlone unormali se normalno i ne marloniraj ovuda nenormalno

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

spamujes sopstvenu temu klasifikovanjem sagovornika u bihevioralni impresum sopstvenog beznadja

a to nije lepo...

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

rekao bih da pokušavaš da se takmičiš sa mnom..?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

evo necu vise...

ti si pobednik

ti si najveci

ti si genije

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

to već svi znaju
    zakasnio si sa uvlačenjem..

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6198

Citat Original postavio marlon Pogledaj poruku
    duh ne moze da bude takmicarski vec karakter posto je duh nematerijalan
    nastaje iz frustracija
    ne sluzi nicemu ili u najmanju ruku onaniji da bi oni koji ga nemaju drkali na one koji imaju
    da obicno u ranijem dobu se pokaze kod razmazenih koji ne podnose poraz
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    529

kakav poraz?

život se završava smrću, zatrpavanjem u zemlju
    Zemlju će da proguta Andromeda i crna rupa..al smo "pobedili" ako preskočimo motku od 2 metra?

Iskusan User Unfriendly (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio ranjeni Zoro Pogledaj poruku
    kakav poraz?

Zemlju će da proguta Andromeda i crna rupa..al smo "pobedili" ako preskočimo motku od 2 metra?

delom je u pitanju reaktivno zadovoljstvo (iliti, da se izrazim kako dolikuje jednom forumasu - attention-whoring) jer se drugi pale na moc, narocito devojke, fizicku ili intelektualnu (mogo bih da bacim neki izgovor iz evolucione psihologije, al me mrzi)
    pa je s tim zadovoljstvo u tome sto gledas (ili pak samo zamisljas lol) kako ti se drugi dive

a valjda to reaktivno zadovoljstvo (kao i svako drugo reaktivno, kontam) vodi da povisenog samopouzdanja

Elita Oranz (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1487

aj malo da damo ekvilibrijum...takmichenje je sjajana stvar...inache bi svi bili prosechni i umirali od dosade...ne bi bilo boljih i najboljih...a ni loshih i josh loshijih...ovako lepo ima svega u Rajskom vrtu

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio Oranz Pogledaj poruku
    aj malo da damo ekvilibrijum...takmichenje je sjajana stvar...inache bi svi bili prosechni i umirali od dosade...ne bi bilo boljih i najboljih...a ni loshih i josh loshijih...ovako lepo ima svega u Rajskom vrtu
    znas kako, po pitanju reaktivnog zadovoljstva sam paaaa skoro pa neutralan, ali ne moze se poreci da je ono unutrasnje zadovoljstvo zakon
    e sad, ako je napredak povezan i sa unutrasnjim zadovoljstvom a ne samo sa reaktivnim (a jeste, znam licno) onda ce biti napretka svejedno te s tim i "boljih" i "losijih"
    to po meni nije takmicarski duh

ali ono, ako ti je biti najbolji u necemu doslo samo zato sto ti je bitno da si najbolji (reaktivno zadovoljstvo) onda mi je to bezveze
    al sta ces, ljudski mozak je izbagovan svim ti evolucijskim sranj ima

Veoma poznat asd221 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    693

Не волим такмичење, то само ствара стрес и стално је потребно доказивање.

Elita
    Učlanjen
    28.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Šta je to?
    Kako nastaje?
    Čemu služi?
    Kao prirodna selekcija, ostalo u ljudima...
    Spretniji,brži, sposobniji su nosili više mesa u pećinu, imali bolje krzno za umotavanje, samim tim i šanse za reprodukciju su bile veće, kao i za opstanak potomstva.
    Tako nešto je i danas slično.
    Mada, navijam za to da čovek ostvaruje maksimum u okviru sopstvenih sposobnosti ( to je ono 90% rad, 10% talenat...Mada je neko zaboravio i faktor sreće da uračuna u ovaj reciprocitet

Elita Oranz (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1487

Citat Original postavio User Unfriendly Pogledaj poruku
    znas kako, po pitanju reaktivnog zadovoljstva sam paaaa skoro pa neutralan, ali ne moze se poreci da je ono unutrasnje zadovoljstvo zakon
    e sad, ako je napredak povezan i sa unutrasnjim zadovoljstvom a ne samo sa reaktivnim (a jeste, znam licno) onda ce biti napretka svejedno te s tim i "boljih" i "losijih"
    to po meni nije takmicarski duh

ali ono, ako ti je biti najbolji u necemu doslo samo zato sto ti je bitno da si najbolji (reaktivno zadovoljstvo) onda mi je to bezveze
    al sta ces, ljudski mozak je izbagovan svim ti evolucijskim sranj ima
    ...unutrashnje zadovoljstvo dobijesh ako si po sopstvenoj proceni u nechemu uspeo.dakle vec stremish boljem jer prethodno nije bilo ok.chim idesh napreda kad uspesh a josh i okolina to vidi e onda ide ono bolji i loshiji...naravno ima hiljadu stvari koje chovek uradi tj. nadogradi se i nikad niko ne sazna za to osim njega samog a kroz lichno zadovoljstvo se ec uchini da je eto malo bolji nego shto je bio...dakleM takmichenje je bilo al sa samim sobom

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6198

kakav poraz?

kakav poraz..recimo u kartama..fudbalu..zmurke..od kad znam za sebe i neke takve bio sam im trn u oku i uvek su imali potrebu da se dokazu..jer dok su se slepali uz maminu suknju ja sam joj pozajmljivao novac da prehrani razmazene retarde..a onda dodje trenutak da pokazu svoju ''velicinu'' kad su sve vreme bili gubitnici pa zaradili prvi novac i pustili muda..kao da sve gubitke mogu naplatiti kurcenjem al vraga
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita Oranz (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1487

Šta je to?
    Kako nastaje?
    Čemu služi?
    ...i danas kao i nekad u st.Rimu za zabavu mase...zar skoro ne gledasmo jedno takmichenje za moc...i u nedelju cemo uchestvovati masovno u takmichenju,a ulog niposhto nije mali shtavishe...biti li ne biti pitanje je sad...

Elita
    Učlanjen
    28.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

...i danas kao i nekad u st.Rimu za zabavu mase...zar skoro ne gledasmo jedno takmichenje za moc...i u nedelju cemo uchestvovati masovno u takmichenju,a ulog niposhto nije mali shtavishe...biti li ne biti pitanje je sad...
    Shvatila sam da je tema takmičarski duh, a ne bolesno podvaljivački ( to u nedelju,) msm, ja ne ne videh zdravog sportskog duha u megalomanskim potrebama ,,naših" političara.
    I kao sad se inače, nešto femkate, nemate takmičarskog duha ni na jednom životnom, onda su vam izumrli instinkti.

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

...unutrashnje zadovoljstvo dobijesh ako si po sopstvenoj proceni u nechemu uspeo. dakle vec stremish boljem jer prethodno nije bilo ok.chim idesh napreda kad uspesh a josh i okolina to vidi e onda ide ono bolji i loshiji...naravno ima hiljadu stvari koje chovek uradi tj. nadogradi se i nikad niko ne sazna za to osim njega samog a kroz lichno zadovoljstvo se ec uchini da je eto malo bolji nego shto je bio...dakleM takmichenje je bilo al sa samim sobom
    kad vozim bicikl i hocu da vozim sto brze cilj mi je da osetim brzinu zajedno sa svim onim fizioliskim procesom koji se odvija tokom takve radnje
    e sad, tu se radja zelja za vecim unutrasnjim zadovoljstvom, tako da ako recimo trenutno vozim 25 km/h mogu sebi da postavim cilj od 30 ili 40 km/h, ne zato sto zelim da oborim neciji ili pak sopstveni rekord, vec zato sto zelim da osetim vecu brzinu, zato sto imam utisak da ce mi veca brzina doneti vece zadovoljstvo

to, iako moze da se svede na takmicenje sa samim sobom, ne opisuje "takmicarski duh" adekvatno, jer takmicarski duh cesto zahteva da se ignorise unutrasnje zadovoljstvo

naravno, takmicenje vodi do veceg napretka nego rekreacija, tu nema sta da se spori, ali sta je toliko bitan napredak sam po sebi, to ne razumem

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

mislim razumem, al jeb es evoluciju, zastarela je

Poznat Young_blood (avatar)
    Učlanjen
    03.03.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    663

Šta je to?
    Kako nastaje?
    Čemu služi?
    Takmicarski duh je silna potreba za pobedom,vodjstvom,izdvananjem od ostalih...

Elita Oranz (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1487

Citat Original postavio User Unfriendly Pogledaj poruku
    kad vozim bicikl i hocu da vozim sto brze cilj mi je da osetim brzinu zajedno sa svim onim fizioliskim procesom koji se odvija tokom takve radnje
    e sad, tu se radja zelja za vecim unutrasnjim zadovoljstvom, tako da ako recimo trenutno vozim 25 km/h mogu sebi da postavim cilj od 30 ili 40 km/h, ne zato sto zelim da oborim neciji ili pak sopstveni rekord, vec zato sto zelim da osetim vecu brzinu, zato sto imam utisak da ce mi veca brzina doneti vece zadovoljstvo

to, iako moze da se svede na takmicenje sa samim sobom, ne opisuje "takmicarski duh" adekvatno, jer takmicarski duh cesto zahteva da se ignorise unutrasnje zadovoljstvo

naravno, takmicenje vodi do veceg napretka nego rekreacija, tu nema sta da se spori, ali sta je toliko bitan napredak sam po sebi, to ne razumem
    pa opet je takmichenje u pitanju sa samim sobom a nagrada je vece zadovoljstvo...msm svako ima razlichite motive,jednima je to slava,moch uspeh sam po sebi u nechemu,novac i ima puno toga...vec si ostvario napredak time shto si povecao brzinu znachi vishe i brzepa si onda napredovao jer si povecao paznju zato shto vozish brze...msm takmichenje samo po sebi vodi napretku kad pobedish...i jachanju samog sebe ako nisi...vishe srece sledeci put

Domaćin AlexandarNS (avatar)
    Učlanjen
    19.02.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    472

Takmicarski duh je urodjeni instinkt. On je jadan od najvaznih za razvoj coveka i civilizacije. Da nemamo takmicarski duh civilizacija ne bi dogurala ovde gde je dogurala vec bi ostali na nivou pecinaca.

Taj takmicarski duh vec vidimo kod male dece koja se bore za paznju roditelj. Da zanemarimo sada sportska takmicenja. Ja mislim da se mi takmicimo jer smo na to prinudjeni, primorala nas je konkurencija. Takmicimo se da bi opstali i napredovali.

To se jos vidi u Biljnom svetu gde se biljke takmice medjusobno za resurse. To se vidi i u zivotinjskom svetu, zivotinje se takmice za hranu i za razmnozavanje.
    Ali je taj takmicarski duh je u najvecem obliku kod ljudi.

Ljudska priroda je takva da jos od pecinskog doba, covek stremi za vaznoscu i moci jer zna da ta dva nose sa sobom ispunjenje svojih potreba u svakom aspektu.

Covek da bi se istakao od gomile (konkurencije) on mora da se borbeno takmici sa svojim suparnicima a ponekad i protiv samog sebe.

Slične teme

1. Duhovni kuvar. Ima li duh prehrambene potrebe
    Autor nesa zmaj u forumu Humor
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 16.01.2004., 23:28
  2. duh
    Autor duh u forumu Muškarci
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 15.10.2003., 01:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor