hipsteri
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: hipsteri

Aktivan član Trilijan (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano hipsteri

http://www.24sata.rs/sou/vesti/vest/hipsteri-pomodari-ili-drzavni-neprijatelji/40475.phtml
    Evo jedan članak iz 24 sata.

(btw, mene neko društvo zeza da sam hipsterka, tako da sam čak dobila jutros par smsova o ovom članku! Generalno, hipsteri su mi skroz cool, mada sebe ne smatram hipsterkom iako naginjem. Ne izlazim na ta mesta niti znam puno pravih hipstera...)

Eto. Jel znate nekog ko je hipster i šta mislite o njima i njihovom stilu?
    Šta je po vama definicija pravog hipstera, kako se prepoznaju hipsteri?
    Čovek sa srcem punim ćutanja i čovek sa srcem punim tišine ne mogu biti isti.

Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano Re: hipesteri

BTW, sad sam videla da imam slovnu grešku u naslovu teme. Izvinjavam se i molim modove da isprave pošto ja ne umem.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6249

volim retro stil ali bas kao sto kazu da se ne vidi da se potencira raznim dzidzbidzama to mi smeta
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Elita Bambina (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    1447

Poznajem jednu devojku koja je prava pravcata hipsterka i prestale smo da se družimo jer se ljutila što nisam mogla da je ispratim u njenom stilu života.
    U tom smislu da nam je bilo sjajno da se družimo u kućnoj atmosferi, ali ja jednostavno nisam izlazila gde i ona.
    Bilo mi je okej povremeno, ali ne i redovno.

Ja sam neko ko poštuje različitosti i, štaviše, gotivim ih.
    Super je kad imaš svoj stav, svoj imidž, svoj stil.
    Sve dok ga ne namećeš drugima i time oko sebe gradiš zid.

Moglo bi se reći da poznajem još nekolicinu ljudi koji naginju ka tome, pa se ponekad isključe kao na dugme, pa opet on, pa opet off, i sve tako.
    Dakle, hipsteri su kad im dođe takvo raspoloženje.

Definiciju ne bih baš znala konkretno formulisati, ali mene na hipster imidž asocira na koloritni retro (vintage) stil prožet nekim šarmantnim buntom (govorim o modi).

Meni je lepo kad reka ljudi nije jedna jednolična masa gde liče ko jaje jajetu.
    Biti drugačiji je nešto što podržavam apsolutno, za šta je potrebna mašta, kreativnost, a ponekad i hrabrost da izneseš nesvakidašnje prihvaćen imidž.

Trilijan, ne brini, odmah ću urediti naslov teme.
    Strong women wear pain like stilettos.
    No matter how much it hurts, all you see is the beauty of it.

Elita Bambina (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    1447

P. S. Ne znam zašto, ali ja ne mogu da otvorim priložen članak.

Elita Bambina (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    1447

Podrazumevano Re: hipsteri

Naslov teme korigovan.

Poznat BIG PEOPLE (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    147

..jos jedna bespotrebna podela ljudi na osnovu oblacenja..
    ne svidja mi se stil oblacenja, a o ostalom ne mogu da pricam jer ni jednog ne poznajem.. sem sto ih vidjam na ulicama..
    u sustini glupost, isto kao i podela na fensere, metalce, itd..
    Pred ženom da kleči 1000 muškaraca, ona bi izabrala onog koji je čak ni ne gleda.

Elita Bambina (avatar)
    Učlanjen
    20.11.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    44
    Reputaciona moć
    1447

Tako je, uniformisanost je bespotrebna potpuno.

Iskusan олга96 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    182

личим, али нисам.
    Dream on

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.05.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

gadni su mi, veličaju neku svoju latentnu unikatnost koja se očituje samo u odeći, jer većina koju sam upoznala samo znaju da prodrve par o muzici, filmu i svojoj sopstvenoj neprilagodjenosti i to je to, odmah se upuste u transcedenciju sa pogledom kao da nije od ovoga sveta
    neka memljiva sentimentalnost, gard mimo pokrića, formiraju gvozdene oligarhijske klike sa sličnima, elitisti iz straha da ne postanu plebs

a njihova odeća ... drugačije ne znači nužno i lepo.

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1056

Citat Original postavio олга96 Pogledaj poruku
    личим, али нисам.
    Takodje

Nemam jako obojen ( pozitivno/negativmo) stav o njima. Kao ni prema metalcima, punkerima...sve je to isto za mene, zelja za pripadanjem, isticanjem..i to je ok.
    Do odredjenih godina
    Kao i imanje uzasno jakog stava o njima...
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Iskusan олга96 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    182

ма ја сам имала свакакве фазе: панк (о боже кад се сетим), једно време сам била само фенси , сад као нагињем тим....хипстерима...али само у облачењу мада се никад не дефинишем као тако нешто....
    ....и не капирам људе који се закопају и целог живота гурају исти фазон
    Dream on

Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

a dobro ali šta po vama definiše hipsterski look?

Da li je to marama u trougao oko vrata? Ili startas patike? Ili majica sa velikim printom? Ili debele Ray Ban naočare?
    Kako izgleda pravi hipster?

I kakvo je to ponašanje hipstera. Meni je to sve malo neobično. Npr, ima par barova po Beogradu koji su kategorisani kao hipsterski a po meni su skroz normalni, normalna muzika, ok obučeni ljudi, šta znam... Meni je taj neki retro fazon skroz blizak i jako mi se sviđa, čak bih volela kada bih ga doslednije pratila, iako ne znam u kojim prodavnicama se nabavljaju te stvari niti kako treba da stoje, ali su mi nekako cool. Mada mislim da to i nije hipsterski.

Šta znam...

Nasaq, gde si nailazila na te hipstere koji su u tebi probudili takva osećanja? Po tome se meni čini da ne znam nijednog hipstera, iako znam na šta misliš kad pišeš. To je neki Lana del Ray fazon, mene ona strašno nervira npr.

Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1056

Olga
    Hah, da tako i ja...oblačenjem, mislim da sam prošla kroz sve..bila sam hipik, punker, gotičarka
    Pogotovo u srednjoj. Desi mi se da gledam fotke i umirem od blama pa samo preskačem i pravim se da ne postoje dokazi...
    A sada i sama ličim na nekog hipstera, sakoići, uske farmerke, retro džemperi, vintage, platnene patikice i sve te gluposti.
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1056

Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Citat Original postavio wild_child Pogledaj poruku
    Trilijan,
    Ovo je šala..sa par zrnaca istine

Da se neko ne uvredi, meni je ovo beskrajno zabavna serija članaka i ilustracija
    http://www.verbal-vomit.com/2011/03/how-to-be-hipster-chapter-1.html
    Auuu bogte!
    Sad kapiram!

PA ja sam original!!!!
    Počev od sove, preko oksfordica sa štiklom pa sve do mokasina i čipkanih čarapa.
    wow!

prosvetlila si me!

Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1056

Znam sve znam, i ja sam se pronašla u previše stvari

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3954

to je sve malo nedefinisano u stvari, kao da postoje neki sto su uklopljeni, a ovi nisu, ali nisu bas ni propalice koje ne placaju porez itd
    ima ljudi sto vole da kopaju ove ju tjub grupe sa malo pregleda tipa par hiljada i onda preporuce, ali nikad ne iskopaju nekog opste poznatog muzicara, to je kao mozda to kao neki intelektualni snobizam
    pa ok mozda : )) mada evo obrcem i mainstream
    ali opet nisu ni pravi oni sto imaju to intelektualno umetnicko znanje jer se ti ne loze to su neki profesionalci. mada je to nedefinisana podela u stvari, posto ako oces da se razlikujes mozes i da slusas narodnjake u grupi tih, pa si hipster hipster
    mozda neko ko ne budzi garderobu previse
    a ne hipsteri nesto rade ali su zeznuli sistem tj ne dotice ih prljavost sistema : ))
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 21.05.2012. u 22:06

Iskusan олга96 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    182

Citat Original postavio Trilijan Pogledaj poruku
    Auuu bogte!
    Sad kapiram!

PA ja sam original!!!!
    Počev od sove, preko oksfordica sa štiklom pa sve do mokasina i čipkanih čarapa.
    wow!

prosvetlila si me!
    ▬ll▬ samo sto ja ne nosim stikle
    Dream on

Iskusan олга96 (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    182

e da, nemam kosu ko iz japanskih srtaća.
    Dream on

Učlanjen
    31.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Wild, ja mislim da nije uopšte toliko loše biti hipster.
    Eto zaključak....

Sad mi je mnogo krivo što nisam kupila jednu Čip i Dejl majicu u Terranovi iznervirana što je 80% poliester. Samo mi to fali pa da budem kompletna hipsterka...

Btw, evo detaljno uputstvo za devojke:
    http://www.wikihow.com/Be-a-Hipster-Girl

E da, kakva im je ovo muzika u Now Days delu? Ne znam da li sam za 2 benda čula od svih ovih?!?!? Moraću malo više da se obrazujem...
    Wild, jel se tebi čini nešto od ovoga poznato?

Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1056

Ne mislim ni ja da je loše biti hipster
    Ja se prva tako oblačim a i tovare me da imam ' hipsterski mentalitet' - mada ne toliko uspešno jer generalno hipstersku modu poistovećujem sa stvarima za baš vitke ljude a ja se nažalost tu ne uklapam.
    Nažalost ono malo ovih kvazi hipstera dece koje sam ja viđala ( pogotovo u BG-u po raznim hipsterskim žurkicama kao one u Kišobranu pre koji mesec) je mnogo smešno
    Mislim da nisu ispunjavali nijedno od ovih pravila iz tvog članka koji mi se btw sviđa.

U biti hipstere ( u onom pozitivnom smislu te reči) vidim kao originalne ( koliko se to danas može biti), osveštene i obrazovane te svestrane mlade ljude.
    Ali kao i svaka podkultura ta manjina se povuče nad navalom raznoraznih.

Što se muzike tiče nešto nije mega dobra lista, to mi je jedino malo promašeno, ja volim mnogo Yeah Yeah Yeahs ( ako nisi slušala obavezno potraži) i the Strokes te Lykke LI ( ako voliš Florence, Bat for lashes onda ćeš verovatno i nju) Animal collective su isto simpa ako voliš taj eksperimentalni zvuk. Za njih znam preko saradnje sa Vashti Bunyan , jedne genijalne kantautorke iz 60ih ali ih ne slušam nešto mnogo.
    Artctic monkeys ne slušam ali su dosta veliko ime u tom svetu.
    Black keys su isto dobri, njih slušam još od srednje.
    Noah and the whale je ok ali meni dosadnjikav.
    the bird and the bee..njah...ok su
    Ne znam, većina toga je meni malo previše nja nja ali nađe se bisera
    A za neke nisam ni čula

Ne znam spisak bendova je malo čudan. Nema gomile bendova za koje lično smatram da su veći hipsterizam od ovoga..
    Devendra Banhart, Florence, Mando Diao, Gotye, Andrew Bird, Arcade Fire, The Knife i Fever Ray, The decemberists nezaobilazni ( možda oni nisu baš novi doduše) , Bon Iver i još desetine da ne nabrajam sad

A još me više čudi spisak ovih starih bendova...

Inače ja sam muzički frik tako da
    Poslednji put ažurirao/la wild_child : 30.05.2012. u 13:56

Veoma poznat **Freya** (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1497

Aha, prvi put cujem termin...potpuno sam out ili sam naprosto omatorela

Salu na stranu, kao horoskopsku vodoliju mene bi ubilo modno svrstavanje u neku klasu, subkulturu i ograniceni entitet, tada dobijem poriv da se bunim
    Poznajem ih ali mi se cini da su to oni isti ljudi koji su pocetkom prethodne decenije bili u fazonu tehno kulture, jednostavno su od nekih dredova, drmusanja uz ritam, tableta i chatovanja do duboko u noc preko ICQ-a uskocili u vintaz i blogove samo deceniju stariji sve ponosni na sebe jer nisu uz Pink i Cecu, ponosni kako pre desetak godina tako i sada.
    Sa poznatim holandskim i danskim blogerkama postalo je jasno - hipsteri su mas produkcija i kao takvi popularni (sto nalazim da je sjajno jer su sasvim ok primer) ali ne narocito originalni.
    Mozda je najbolji savet mladjima da, sto se mode tice, idu samo i jedino na intuiciju i osecaj bez ikakve analize ili edukacije, cini mi se da jedino takvi mogu biti svoji i originalni.

Domaćin sensimilija (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    148

Generalno, hipsteri su mi skroz ok.
    Poznajem mnooogo hipstera. Uglavnom su to kreativni, zanimljivi, svestrani mladi ljudi. Dobar deo njih ozbiljno angazovan u sferi umetnosti, kulture (mislim, koliko god je to ovde kod nas moguce, no to sad nije tema ) i to su ljudi koje sam upoznala mahom na fakultetu, ili sa kojima sam sada u kontaktu, koje srecem, jer se krecemo u nekim slicnim krugovima..

A sad, kako definisati hipstere
    Pa, pravi su pretpostavljam oni kod kojih taj specifican stil oblacenja, sistem vrednosti i muzicki ukus idu u jednom paketu.. ali, znam i dosta varijacija na temu.
    Ima naravno i onih isfoliranih, koji previse potenciraju to da su hipsteri, pa samim tim tako kul, drugaciji i posebni. E, takve stvarno pokusavam da ignorisem (pomislim, ok zalepi na celo ja sam hipster velikim slovima ako mislis da je to potrebno, smo prestani da smaras )

Stil oblacenja mi je zanimljiv, donekle. I taj retro luk moze da bude vrlo inspirativan..ali..
    Nekako mislim da pripadanje odredjenoj subkulturi ne mora nuzno da podrazumeva uniformisanost, i cini mi se da su u manjini oni koji to uspeju da izbegnu. Lice previse jedni da druge, ali mozda je za neke u tome i poenta, ko zna.. meni to svakako nije interesantno.

Sto se tice muzike, ima tu dosta dobrih stvari, mnoge bendice i izvodjace i sama slusam
    lilac wine

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    996

Citat Original postavio Trilijan Pogledaj poruku
    a dobro ali šta po vama definiše hipsterski look?
    Ne znam za ponašanje, to je individualno, a ja (i moji prijatelji) smo mnogo matori da bismo pripadali nekog grupaciji, to je stvar za klince - ko ne može da se identifikuje sa mejnstrimom, identifikuje se sa nekom 'alternativom', pa onda i svi hipteri ili alternativci liče jedni na druge... Mene to ne ljuti i ne smeta mi, samo mi je malo smešno što i svi ljudi koji bi želeli da budu drugačiji na kraju liče jedni na druge.

Hipseterski izgled je kada se na osobi vidi da ima svest o modi i njenom razvoju kroz vreme, pa će tako osoba imati zanimljiv izbor detalja koji se oslanja i na neko drugo vreme ili druge upotrebe tog odevnog artikla. Umesto recimo platnenog kačketa koji se nosi u tvoje doba, ti izabereš da nosiš dedin slameni šešir (sad je i dedin šešir postao mejnstrim). Ili sat na lancu, ili sandale sa platformom i kaišem oko zgloba, dok mejnstrim nosi špicaste cipele na štiklu, ili doktorsku torbu, ili naočare za sunce iz neke starinarnice, ili svileni šal oko vrata za muškarce, kao neki dendi. Ima ljudi koji su zaista originalni, a ono što je prepoznatljiv 'hipster' je uglavnom neko ko je preterao, pa i on prati modu, samo tu hipstersku modu (kraj je kada 'originalni detalji' počnu da se prodaju u radnjama kao konfekcija). Tako da i među 'hipsterima' ima malo istinski originalno obučenih ljudi.

Slične teme

1. JEL SU HIPSTERI DOBRI ILI LOSI
    Autor naterasi u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 12.06.2011., 17:18
  2. Odgovora: 702
    Poslednja poruka: 04.10.2008., 22:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku