POMOĆ MAJSTORI

ikonija

Početnik
Poruka
7
Imam neki stari komp 386, kome je pao program, a ja bih da instaliram Win.98SE, a kako na njemu nema CD roma, kada mu isi postavim on ga ne prepoznaje pa ne mogu da uradim instalaciju.Molim za pomoć ,sa kojeg sajta mogu skinuti onih 6 flopija za instalaciju 98 i kako se radi instalacija sa njima.
U BIOSU nema nigdje CD roma da bih sa njega uradio instalaciju, BIOS je AMIBIOS 386 DX.
Puno hvala.
 
Ne budi smesan, ja sam probao da na 486dx4 instaliram najogoljeniju verziju win98 pa nije bilo sanse. Batali se tog posla nego 3.11 u sake-to je tvoj domet. mozes da probas win95 ali ti garantujem da ces moci da zakuvas pasulj dok ti digne sistem, ako ga uopste digne.
 
zlajat:
Tzar:
Backy:
Tzar:
Nemoj da se mucis. Za 98SE ti treba bar Pentium 1 sa 32 MB RAM-a za normalan rad. Bolje kupi novi racunar.

kakav normalan rad?
to je teorijski minimum...

98SE kao 98SE ce raditi OK na takvom racunaru. Probaj pa ces videti.
Da li lud si ti. Da li ti znas o cemu pricas? Cini mi se da ne znas.

Da batice u pravu si, kad je SE objavljen 1999. godine tad su svi imali Pentiume 4 na 3 GHz, 512 MB RAM-a, graficke sa 256 MB ...
 
pazi, ja se racunarima bavim od 1994. godine, i odgovorno ti tvrdim da si lud ako tvdis da win98 normalno da radi na 386-ici. Imao sam 386-icu koja je imala sve zivo integrisano na sebi, radila kao zvrk, ali nista vise od 3.11 nije moglo da se vrti na njoj. I ne pali coveka bez veze.
 
Ja sam imao 486 DX2,80MHz,8MB RAM sa HDD 609 MB na kom je bio Win 95,i mogu reci da je Windows 95 na toj konfiguraciji poprilicno kasljao, tako da 100% tvrdim da na toj 386 ni 95-ica nece moci raditi,iako nisi naveo kompletnu konfiguraciju! :cry:
 
Edge.com:
Na tom racunaru radi samo Windows 3.11 ide na 6 disekta i Word 6 na 9 disketa, ako ti treba ja mogu da ti prodam , cjena prava sitnica! :D

Ajde majstore malo objasni kako se instalira ta 3.11, kako se prave te diskete, ako znas i ako te ne mrzi, jako me interesuje a i sramota je sto neznam :!: :roll:
 
Tzar:
zlajat:
Tzar:
Backy:
Tzar:
Nemoj da se mucis. Za 98SE ti treba bar Pentium 1 sa 32 MB RAM-a za normalan rad. Bolje kupi novi racunar.

kakav normalan rad?
to je teorijski minimum...

98SE kao 98SE ce raditi OK na takvom racunaru. Probaj pa ces videti.
Da li lud si ti. Da li ti znas o cemu pricas? Cini mi se da ne znas.

Da batice u pravu si, kad je SE objavljen 1999. godine tad su svi imali Pentiume 4 na 3 GHz, 512 MB RAM-a, graficke sa 256 MB ...
Ti si malo pobrkao loncice.Kada sam ja kupio racunar krajem 2003 tek se pojavio Intel PIV sa 2,667 GHz a kad sam rekao da ugrade 1Gb memorije serviseru koje je i sklapao konfiguraciju udarila voda na usta.Mislim da si ti pogresio forum jer kuburis sa datumima i oznakama.Nista lico :idea:
 
Poruka za Ikoniju: da li mozes da navedes malo vise podataka o toj konfiguraciji(brzina procesora, RAM, HDD)? To bi trebalo da moze da se vidi u biosu i prilikom startovanja racunara. :!:
 
drago41:
Edge.com:
Na tom racunaru radi samo Windows 3.11 ide na 6 disekta i Word 6 na 9 disketa, ako ti treba ja mogu da ti prodam , cjena prava sitnica! :D

Ajde majstore malo objasni kako se instalira ta 3.11, kako se prave te diskete, ako znas i ako te ne mrzi, jako me interesuje a i sramota je sto neznam :!: :roll:
Nista komplikovano: dignes DOS, ubacis prvu disketu otkucas dir vidis koji ti je instalacioni *.exe fajl (stvarno se ne secam), njega startujes, i kasnije ti sama instalacija trazi sledece diskete. Slicno kao i igrice sa vise cd-a samo sto je siromasnije graficko okruzenje. Samo da znate: win 3.11 NIJE OPERATIVNI SISTEM!!! To je graficko okruzenje koje se iskljucivo oslanja na DOS, i pokrece se iz DOS-a. Eventualno se dobija automatizacija ako se u autoexec.bat ubaci komandna linija za pokretanje windowsa. Inace, zanimljivost, ceo direktorijum windowsa 3.0, znaci instaliranog programa, je velicine nesto vise od 2Mb!!!!
 
Tzar:
Nemoj da se mucis. Za 98SE ti treba bar Pentium 1 sa 32 MB RAM-a za normalan rad. Bolje kupi novi racunar.

Što se tiče prepucavanja ovog tipa pre dve nedelje mi je jedan čovek doneo 486 na 66 MHz, 12MB RAM-a da mu proverim modem i podesim koekciju. Naravno i sam sam se začudio videvši Win 98 SE koji naravno radi, ali prilično usporeno. Čak i internet može da se koristi (modem na dotičnom je 14,4 kb/s), ali najbolje samo za proveru mail-a.
Tako da, što se tiče ove 386-ice možda postoji mogućnost ako ima noviji hard i više RAM-a, ali mislim i da može da bi rad na tome bio čist mazohizam.
 
Mnogo se mucite...

Ovako da bude jasnije..

Ja cu da vam napisem par iskustava...

Prvo:

486 MHz 8 RAM = Win95 (to je plafon)
P1 133 MHz 12 RAM = win98 (minimum RAMA ali radi)

sto se tice 386... jednostavno je receno Win3.11 i ne moze dalje, zato ne muciti se sa tim...

Potrazite link gdje moze da skine ako nema win3.11 i nek to instalira na tu masinu sve drugo novije je ili nemoguce ili ako je kojim slucajem moguce onda to lici na nekog puza koji ne moze nista da uradi..

Ja sam podosta trazio link prosle godine za Win 3.11 instalaciju i nisam nasao.. Mozda neko i zna gdje ima skinuti, a ja posto nisam nasao potegao sam vezu i donio mi jedan frend na disketama...

Mada, cemu taj komp.... ko se razumije bolje je raditi u DOS-u.. Poz.
 
zlajat:
drago41:
Edge.com:
Na tom racunaru radi samo Windows 3.11 ide na 6 disekta i Word 6 na 9 disketa, ako ti treba ja mogu da ti prodam , cjena prava sitnica! :D

Ajde majstore malo objasni kako se instalira ta 3.11, kako se prave te diskete, ako znas i ako te ne mrzi, jako me interesuje a i sramota je sto neznam :!: :roll:
Nista komplikovano: dignes DOS, ubacis prvu disketu otkucas dir vidis koji ti je instalacioni *.exe fajl (stvarno se ne secam), njega startujes, i kasnije ti sama instalacija trazi sledece diskete. Slicno kao i igrice sa vise cd-a samo sto je siromasnije graficko okruzenje. Samo da znate: win 3.11 NIJE OPERATIVNI SISTEM!!! To je graficko okruzenje koje se iskljucivo oslanja na DOS, i pokrece se iz DOS-a. Eventualno se dobija automatizacija ako se u autoexec.bat ubaci komandna linija za pokretanje windowsa. Inace, zanimljivost, ceo direktorijum windowsa 3.0, znaci instaliranog programa, je velicine nesto vise od 2Mb!!!!

Imam na CD-u od DOS_A do Milenijuma 9 sistema ako se oni do 95 tako mogu nazvati.
Na cd-u postoje i aplikacije za flopije za DOS6 ,95 i 98 i ima jos tri aplikacije neznam zasto su pa me interesuje jel se to dos,3.o 3.1 i 3.11 prebacuju u flopije pa se restartuje i ubacuju tako dobijeni flopiji daj malo detalja mozda uzmem nekog keca da se nadje pored ove strvine cisto da se sa sinom ne guram pa da na jedinicu stavim internet i nesto sitnica a duty, pad crnog jastreba i sl. ostaju na ovom 2400+ :!: :lol:
 
zlajat:
pazi, ja se racunarima bavim od 1994. godine, i odgovorno ti tvrdim da si lud ako tvdis da win98 normalno da radi na 386-ici. Imao sam 386-icu koja je imala sve zivo integrisano na sebi, radila kao zvrk, ali nista vise od 3.11 nije moglo da se vrti na njoj. I ne pali coveka bez veze.

Zlajo, da li znas da citas?

Ajde, vrati se malo pa procitaj sta sam stvarno napisao.
 
zokitrb:
Tzar:
zlajat:
Tzar:
Backy:
Tzar:
Nemoj da se mucis. Za 98SE ti treba bar Pentium 1 sa 32 MB RAM-a za normalan rad. Bolje kupi novi racunar.

kakav normalan rad?
to je teorijski minimum...

98SE kao 98SE ce raditi OK na takvom racunaru. Probaj pa ces videti.
Da li lud si ti. Da li ti znas o cemu pricas? Cini mi se da ne znas.

Da batice u pravu si, kad je SE objavljen 1999. godine tad su svi imali Pentiume 4 na 3 GHz, 512 MB RAM-a, graficke sa 256 MB ...
Ti si malo pobrkao loncice.Kada sam ja kupio racunar krajem 2003 tek se pojavio Intel PIV sa 2,667 GHz a kad sam rekao da ugrade 1Gb memorije serviseru koje je i sklapao konfiguraciju udarila voda na usta.Mislim da si ti pogresio forum jer kuburis sa datumima i oznakama.Nista lico :idea:

Zoki, da li si ti nekada cuo za ironiju?
 
stanoje:
Tzar:
Nemoj da se mucis. Za 98SE ti treba bar Pentium 1 sa 32 MB RAM-a za normalan rad. Bolje kupi novi racunar.

Što se tiče prepucavanja ovog tipa pre dve nedelje mi je jedan čovek doneo 486 na 66 MHz, 12MB RAM-a da mu proverim modem i podesim koekciju. Naravno i sam sam se začudio videvši Win 98 SE koji naravno radi, ali prilično usporeno. Čak i internet može da se koristi (modem na dotičnom je 14,4 kb/s), ali najbolje samo za proveru mail-a.
Tako da, što se tiče ove 386-ice možda postoji mogućnost ako ima noviji hard i više RAM-a, ali mislim i da može da bi rad na tome bio čist mazohizam.

Konacno da se javi neko iskustvom, za razliku od ovih ostalih. MS-ov minimum za win 98 i 98SE je 66MHz 486DX sa 16MB memorije.
 

Back
Top