Bašar el-Asad: Sirijska opozicija na obuci na Kosovu

Couleman

Primećen član
Banovan
Poruka
853
TVRDNJE SIRIJSKOG PREDSJEDNIKA

Bašar el-Asad: Sirijska opozicija na obuci na Kosovu
Sirijski predsjednik Bašar el-Asad rekao je u intervjuu za televiziju Rusija 24 da ima informacije da je sirijska opozicija poslala grupu ljudi na obuku na Kosovo, kao i da on vjeruje u te podatke.

120516218.jpg


"Ne znam da li je riječ o borcima ili ne, ali imamo informaciju da je opoziciona grupa otputovala na Kosovo da bi stekla iskustvo u organizaciji oružanog otpora i da bi privukla intervenciju NATO-a", rekao je Asad.

Dan ranije ruski ambasador u Ujedinjenim nacijama (UN) Vitalij Čurkin upozorio je da je Kosovo postalo poligon za vojnu obuku pobunjenika, uključujući i sirijske i upozorio na opasnost da bi to moglo da predstavlja faktor destabilizacije i izvan granica Balkana.

Albanske vlasti u Prištini negirale su postojanje takvih poligona za obuku, ali su potvrdile da podržavaju sirijske pobunjenike s kojima imaju "diplomatske kontakte".

(FENA)
 
TVRDNJE SIRIJSKOG PREDSJEDNIKA

Bašar el-Asad: Sirijska opozicija na obuci na Kosovu
Sirijski predsjednik Bašar el-Asad rekao je u intervjuu za televiziju Rusija 24 da ima informacije da je sirijska opozicija poslala grupu ljudi na obuku na Kosovo, kao i da on vjeruje u te podatke.

120516218.jpg


"Ne znam da li je riječ o borcima ili ne, ali imamo informaciju da je opoziciona grupa otputovala na Kosovo da bi stekla iskustvo u organizaciji oružanog otpora i da bi privukla intervenciju NATO-a", rekao je Asad.

Dan ranije ruski ambasador u Ujedinjenim nacijama (UN) Vitalij Čurkin upozorio je da je Kosovo postalo poligon za vojnu obuku pobunjenika, uključujući i sirijske i upozorio na opasnost da bi to moglo da predstavlja faktor destabilizacije i izvan granica Balkana.

Albanske vlasti u Prištini negirale su postojanje takvih poligona za obuku, ali su potvrdile da podržavaju sirijske pobunjenike s kojima imaju "diplomatske kontakte".

(FENA)

Imao sam pomalo negativno mišljenje o g. Asadu.
To je valjda posledica toga jer informacije o Siriji dobijam samo sa CNN-a.
Međutim kada sam malo više googlao o njemu saznao sam da se radi o potpuno drugačijem čoveku.
KOMPLETNA ŠIRA familija ASAD su:
doktori nauka, lekari,inžinjeri, građevinari,.... Majka, otac, žena, on, sestre, braća, stričevi, ujke i ujne, SVI.
Radi se o veoma finim i uljudnim ljudima.
 
Mislim da Rasim Ljajic treba podhitno reagirati i da skrene paznju Kosovu da ne iskoristava privremenu otudjenost teritorije. Rasim Ljajic treba jasno reci da Kosovo ne moze biti poligon terorista i da se na Srpskoj zemlji ne mogu obavljati vjezbe.

To je dobar biznis, i trebalo je da Šutanovac pretekne Šiptare i ponudi obuku sirijskih opozicionara u Vojsci Srb-Ohaja.
 

Back
Top