Kojim tempom?

Young_blood

Poznat
Poruka
7.391
U ponedeljak je skolski kros..Trcace sve devojke iz 8...Moram da budem u prve 3 da bih dobila zakljuceno 5 iz fizickog...E,sada,ne znam kojim tempom da krenem.Nisam trcala godinu dana,nisam ni u kondiciji.Ove ce odma da ''polete'' iz petinih zila.Ako krenem brzo,najbrzim tempom,umoricu se na pola puta.Ako krenem sporo,necu ih uspeti stici.Sta mi savetujete?Koja tehnika je bolja od ove dve?
 
Најважније је да се загрејеш пре старта, а онда пусти једну или две испред себе и спреми се да их претрчиш у последњих 100 метара.
 
8 razred devojke trče 500 metara...do sada si već trebala u školi da naučih tehniku istrajnog trčanja i taktiku trčanja na poluduge i duge staze...

ne treba krenuti odmah najvećom brzinom,ali vodi računa da ti previše ne odmaknu...onda u poslednjih 100-150 metara daj sve od sebe i kreni sprinterskom tehnikom do kraja...
najvažnije je da uskladiš tehniku disanja....ako ne umeš pravilno da dišeš nećeš moći izdržati...

sve najbolje i puno sreće na krosu...

volela bih da nam posle krosa napišeš svoje utiske,pošto i ja održavam kros mojim đacima u petak
 
8 razred devojke trče 500 metara...do sada si već trebala u školi da naučih tehniku istrajnog trčanja i taktiku trčanja na poluduge i duge staze...

ne treba krenuti odmah najvećom brzinom,ali vodi računa da ti previše ne odmaknu...onda u poslednjih 100-150 metara daj sve od sebe i kreni sprinterskom tehnikom do kraja...
najvažnije je da uskladiš tehniku disanja....ako ne umeš pravilno da dišeš nećeš moći izdržati...

sve najbolje i puno sreće na krosu...

volela bih da nam posle krosa napišeš svoje utiske,pošto i ja održavam kros mojim đacima u petak
Uopste ne vezbamo trcanje na fizickom...
Sluzicu se tvojom tegnikom,hvala :D
Utiske obavezno prenosim...
 
U ponedeljak je skolski kros..Trcace sve devojke iz 8...Moram da budem u prve 3 da bih dobila zakljuceno 5 iz fizickog...E,sada,ne znam kojim tempom da krenem.Nisam trcala godinu dana,nisam ni u kondiciji.Ove ce odma da ''polete'' iz petinih zila.Ako krenem brzo,najbrzim tempom,umoricu se na pola puta.Ako krenem sporo,necu ih uspeti stici.Sta mi savetujete?Koja tehnika je bolja od ove dve?

Ovo je veliki problem.

Jedina šansa po meni je ako su i ostale u slaboj kondiciji, pa da finiš bude kolko tolko u ravnoteži. Ovako ako bilo koja drugarica nešto trenira mislim da su ti slabe šanse.

savet: pokušaj da budeš u vodećoj grupi, pa šta ispadne.
 
8 razred devojke trče 500 metara...do sada si već trebala u školi da naučih tehniku istrajnog trčanja i taktiku trčanja na poluduge i duge staze...

ne treba krenuti odmah najvećom brzinom,ali vodi računa da ti previše ne odmaknu...onda u poslednjih 100-150 metara daj sve od sebe i kreni sprinterskom tehnikom do kraja...
najvažnije je da uskladiš tehniku disanja....ako ne umeš pravilno da dišeš nećeš moći izdržati...

sve najbolje i puno sreće na krosu...

volela bih da nam posle krosa napišeš svoje utiske,pošto i ja održavam kros mojim đacima u petak
A kako da pravilno disem?
 
Prase se ne goji pred Bozic! !!!! Enough said!!!

Ja bih ti predlozio da ne trcis kros, a takve profesore/ucitelje kao tvoje bih izbacio iz skole!

Cele godine nisi potrcala, a sad moras da budes prva na Olimpijskim igrama da bi ti dao 5- .

Koliko je to nezdravo i kontraproduktivno za zdravlje, s'obzirom da znam da ces pokusati da das 101% svoje snage, a to odjednom uopste nije zdravo po srce i ostale delove tela.

Kros je kao bokserski mec koji te je cekao na kraju godine, jedini i najvazniji mec! I ti dodjes i pitas, koju to tehniku ima Majk Tajson, i koju ti da primenis, jer nisi usla u ring minimum godinu dna, ali ako mozemo da ti kazemo gde tacno da udaris Tajsona i u kojoj rundi, jer moras da ga nokautiras, ili pak da ga pobedis na poene!


:roll:

p.s. Mislim, ako ti uspes da budes prva , druga ili treca od saveta sa foruma , a nisi se pripremala, onda stvarno kakva su to ostala deca? Jel to kros za decu sa fizickim nedostacima ili?
 
Poslednja izmena:
Prase se ne goji pred Bozic! !!!! Enough said!!!

Ja bih ti predlozio da ne trcis kros, a takve profesore/ucitelje kao tvoje bih izbacio iz skole!

Cele godine nisi potrcala, a sad moras da budes prva na Olimpijskim igrama da bi ti dao 5- .

Koliko je to nezdravo i kontraproduktivno za zdravlje, s'obzirom da znam da ces pokusati da das 101% svoje snage, a to odjednom uopste nije zdravo po srce i ostale delove tela.

Kros je kao bokserski mec koji te je cekao na kraju godine, jedini i najvazniji mec! I ti dodjes i pitas, koju to tehniku ima Majk Tajson, i koju ti da primenis, jer nisi usla u ring minimum godinu dna, ali ako mozemo da ti kazemo gde tacno da udaris Tajsona i u kojoj rundi, jer moras da ga nokautiras, ili pak da ga pobedis na poene!


:roll:

p.s. Mislim, ako ti uspes da budes prva , druga ili treca od saveta sa foruma , a nisi se pripremala, onda stvarno kakva su to ostala deca? Jel to kros za decu sa fizickim nedostacima ili?
Ma,kakvi fizicki nedostaci.To se moze protumaciti kao lenjost.Pola njih nece da trci.Imaju 3 koje ne treniraju trcanje,ne vezbaju,brze su od mene,pa zato...
 
Ritam disanja mora da odgovara ritmu trčanja sve do nekih 80% od sprinta. Znači dva poluudisaja i dva poluizdisaja, za svaki korak. U prevodu dva koraka udišeš i dva izdišeš. Kod sprinta je to malo drugačije.

ja radim na svaki treći korak kod istrajnog trčanja....udisaj kroz nos ,izdisaj na usta...rad rukama pored tela obavezan...
ali,i meni se čini da će joj biti veoma teško ako nije radila na tehnioci trčanja cele godine...

mene samo zanima,ali stvarno,šta ste radili na časovima fizičkog cele godine?????:dash:

po planu i programu obavezan je jesenji i prolećni ciklus rada na tehnikama trčanja...od tehnika sprinterskog,istrajnog trčanja,štafetno trčanje,trčanje preko prepona....
naravno da svaki čas MORA početi sa trčanjem kao zagrevanjem organizma za rad...
 
ja radim na svaki treći korak kod istrajnog trčanja....udisaj kroz nos ,izdisaj na usta...rad rukama pored tela obavezan...
ali,i meni se čini da će joj biti veoma teško ako nije radila na tehnioci trčanja cele godine...

mene samo zanima,ali stvarno,šta ste radili na časovima fizičkog cele godine?????:dash:

po planu i programu obavezan je jesenji i prolećni ciklus rada na tehnikama trčanja...od tehnika sprinterskog,istrajnog trčanja,štafetno trčanje,trčanje preko prepona....
naravno da svaki čas MORA početi sa trčanjem kao zagrevanjem organizma za rad...
Pa,pocinjemo trcanjem cas...Onda vezbe i nista.Samo odbojka,kosarka,a od trcanja ni pomena.
 
Pa,pocinjemo trcanjem cas...Onda vezbe i nista.Samo odbojka,kosarka,a od trcanja ni pomena.

Klasika kao i pre 20 godina!

A i u ostalim premetima je isto!

Frontalna nastava, autoritativan zadrt predavac, diktira suve cinjenice, deca pasivno upisuju to i strebaju napamet!

Dodje se jedva do pola knjige a ona druga polovina se nekako smandrlja ili profesor nikada ne zahteva to od ucenika da zna! (zato je svaka knjiga kod ovih koji boje i podvlace samo do pola isarana ili pak jedna trecina ) Ili pak profesor diktira znanja iz njegove tamo neke studentske skriptice koja je "Bogom dana" a koja je obicno u suprotnosti sa zvanicnom skolskom knjigom i kod dece stvara proaktivnu i retroaktivnu inhibiciju odn. ometanje gradiva.

Tako ce biti sve dok pedagog i psiholog doooobro ne ispase pozadine nastavnika i stave jednom tacku na to.
Zato u svakoj skoli deca mrze psihologa (ili pak da idu kod nejga, jer se samo ide kada si zabrljao nesto a ne prijateljski za savet, jer ces "ispasti lud") a nastavnici pedagoga. I za jedne i za druge taj strucnjak je tamo neka osoba koja ce sad da im drzi predavanja i da im lupa tu nesto kako treba da rade svoj posao/ponasaju se!
 
Poslednja izmena:
Klasika kao i pre 20 godina!

A i u ostalim premetima je isto!

Frontalna nastava, autoritativan zadrt predavac, diktira suve cinjenice, deca pasivno upisuju to i strebaju napamet!

Dodje se jedva do pola knjige a ona druga polovina se nekako smandrlja ili profesor nikada ne zahteva to od ucenika da zna! (zato je svaka knjiga kod ovih koji boje i podvlace samo do pola isarana ili pak jedna trecina ) Ili pak profesor diktira znanja iz njegove tamo neke studentske skriptice koja je "Bogom dana" a koja je obicno u suprotnosti sa zvanicnom skolskom knjigom i kod dece stvara proaktivnu i retroaktivnu inhibiciju odn. ometanje gradiva.

Tako ce biti sve dok pedagog i psiholog doooobro ne ispase pozadine nastavnika i stave jednom tacku za to.
Zato u svakoj skoli deca mrze psihologa (ili pka da idu kod nejga) a nastavnici pedagoga. I za jedne i za druge taj strucnjak je tamo neka osoba koj ace sad da im drzi predavanja i da im lupa tu nesto kako treba da rade svoj posao/ponasaju se!

kad već toliko pljuješ prosvetu,samo da znaš da u mojoj školi taj tvoj PSIHOLOG nije u stanju da održi JEDAN čas u bilo kojem odeljenju...
njene reči su da ona ne može da ih obuzda...:roll: :roll:
toliko o sposobnosti...

ako nisi radio u prosveti,nemoj da pričaš kako je to raditi u njoj...:aha:
 
kad već toliko pljuješ prosvetu,samo da znaš da u mojoj školi taj tvoj PSIHOLOG nije u stanju da održi JEDAN čas u bilo kojem odeljenju...
njene reči su da ona ne može da ih obuzda...:roll: :roll:
toliko o sposobnosti...

ako nisi radio u prosveti,nemoj da pričaš kako je to raditi u njoj...:aha:

Pa ne "pljujem" prosvetu, pisem za neke cinjenice, naravno to je generalizacija, ali po generalizaciji se i odredjuje neki nivo zemlje, ako nije rec o statistickom istrazivanju.

A verovatno ima svakojakih ljudi u prosveti, bez obzira koje su tacno struke! Pa ako tako gledamo, postoje i popovi pedofili , prikriveni, ili pak oni koji su podmitili sud pa su na slobodi, tako da nije to nsita ako postoji psiholog koji ne ume da odrzi lekciju haha. Mada nisam razumeo kako to nije u stanju da odrzi jedan cas? Nema vremena, ne zeli, misli da mu to nije posao, pa "ne zeli da radi nesto to po njemu nije duzan da radi" , ne mozete malo da me platite koliko ja mogu malo da radim, to mu je ponizavanje struke ili sta vec?

I o kakvim je casovima rec? Strucnim, casovi psihologije, ili pak neci casovi za unapredjivanje nastave, otklanjanje problema, suzbijanje narkomanije, delinkventnog ponasanja itd.?
 
kad već toliko pljuješ prosvetu,samo da znaš da u mojoj školi taj tvoj PSIHOLOG nije u stanju da održi JEDAN čas u bilo kojem odeljenju...
njene reči su da ona ne može da ih obuzda...:roll: :roll:
toliko o sposobnosti...

ako nisi radio u prosveti,nemoj da pričaš kako je to raditi u njoj...:aha:

A, pa onda je u pravu zena! Ako ona nije mogla da ih obuzda, onda su stvarno to neka losa deca! Jadni profesori koji moraju da rade sa njima!
 
Pa ne "pljujem" prosvetu, pisem za neke cinjenice, naravno to je generalizacija, ali po generalizaciji se i odredjuje neki nivo zemlje, ako nije rec o statistickom istrazivanju.

A verovatno ima svakojakih ljudi u prosveti, bez obzira koje su tacno struke! Pa ako tako gledamo, postoje i popovi pedofili , prikriveni, ili pak oni koji su podmitili sud pa su na slobodi, tako da nije to nsita ako postoji psiholog koji ne ume da odrzi lekciju haha. Mada nisam razumeo kako to nije u stanju da odrzi jedan cas? Nema vremena, ne zeli, misli da mu to nije posao, pa "ne zeli da radi nesto to po njemu nije duzan da radi" , ne mozete malo da me platite koliko ja mogu malo da radim, to mu je ponizavanje struke ili sta vec?

I o kakvim je casovima rec? Strucnim, casovi psihologije, ili pak neci casovi za unapredjivanje nastave, otklanjanje problema, suzbijanje narkomanije, delinkventnog ponasanja itd.?

o boldovanom se radi...zbog takvih indijanaca koji su zalutali u našu struku,sve se generalizuje,a ne sme...

a o koleginici,šta da ti kažem...ona ni ne može da drži druge časove nego da kad uđe u razred priča o temi koja je prilagođena temi psihologije...
rad na času,međusobni odnosi,konflikti i tolerancija,itd...
ni to nije u stanju da održi...znači na temu svoje struke ona možda može da da neke odgovore,ali ne ume da ih prenese đacima,niti ume da održi disciplinu...

ja sam lično kao starešina imala problem sa detetom koje je zlostavljano u porodici..ona je vodila 4 godine taj slučaj pre nego je ta devojčica došla kod mene u razred...
kada su se problemi nastavili,ona i dalje nastavlja svoju filozofiju,ajde da pričamooooooo....ja joj kažem nema više mnogo priče ženo,dete će da nastrada,treba da je spašavamo,a ona će meni,pa šta mi možemooooo....:dash:
poludela sam...odvela dete od nje i počela sama preko svojih veza u centru za socijalni rad i opštini da ganjam neke ljude,pretila policijom i tužbama ako ne zaštite dete...
posle par meseci borbe uspela sam da izdejstvujem mirnu sredinu za to moje dete koje za dve nedelje sa uspehom će završiti osnovnu školu,a bila je sitni lopov,prevarant i mali lažov...
danas je omiljena drugarica u svom odeljenju i veoma se lepo uklopila...

znaš bru,nekada te diploma ne čini stručnjakom...nekad te i život učini većim psihologom nego što je možda i potrebno...
 
A, pa onda je u pravu zena! Ako ona nije mogla da ih obuzda, onda su stvarno to neka losa deca! Jadni profesori koji moraju da rade sa njima!

ne,nisu loša...ali profeor mora da ZNA da stvori autoritet kod današnje dece...
hoćeš da pričamo o dečijim pravima i demokratizaciji škole????
ne znam koliko si uopšte upšoznat sa današnjim sistemom rada u školama...posebno osnovnim...
 
ne,nisu loša...ali profeor mora da ZNA da stvori autoritet kod današnje dece...
hoćeš da pričamo o dečijim pravima i demokratizaciji škole????
ne znam koliko si uopšte upšoznat sa današnjim sistemom rada u školama...posebno osnovnim...

Ma salio sam se za decu, to sam vise rekao ironicno zbog nje!

Sto se tice te male, ne razume sta je sa njom pricala 4 godine, trebala je da ukljuci CSR - centar za soc. rad, tj ekipu za decu tamo - ceo tim - pedagog, psiholog i po mogucnosti i specijalni pedagog (asocijalno ponasanje) cim nije uspela sama da pomogne posle recimo 2 meseca, kakve crne 4 godine. CSR niej samo da daje pare za ljude bez posla nego se i ovim bavi, ali puno kolega ima sujetu, kao sta sad ja ne umem a oni ce da umeju, pa onda sami se muce sa problemom, a celom timu u CSRu je tesko da resi problem, i nema nista na brzinu kao magicnim stapicem.

Nazalost i psiholozi su ljudi a ne tamo neki roboti ili druga bica. odlezu istim zakonima. I psiholog/psihijatar mora imati svog supervizora, nije to za dzabe. Ne moze sam sebe pomagati i objektivno gledati sve.

Sve zavisi i kakava je ta licnost, i sve ostalo u vezi nje, ne moze to 4-5 godine fakulteta da izmeni mnogo. Da pomogne da, ali da izmeni 100% ne .

Nekad neko i zdravorazumski mnogo bolje nesto odradi nego neki strucnjak.

Kakav odnos se stvori sa decom od pocetka, to je to, kasnije se posle tesko menja.
 
Poslednja izmena:
Ma salio sam se za decu, to sam vise rekao ironicno zbog nje!

Sto se tice te male, ne razume sta je sa njom pricala 4 godine, trebala je da ukljuci CSR - centar za soc. rad, tj ekipu za decu tamo - ceo tim - pedagog, psiholog i po mogucnosti i specijalni pedagog (asocijalno ponasanje) cim nije uspela sama da pomogne posle recimo 2 meseca, kakve crne 4 godine. CSR niej samo da daje pare za ljude bez posla nego se i ovim bavi, ali puno kolega ima sujetu, kao sta sad ja ne umem a oni ce da umeju, pa onda sami se muce sa problemom, a celom timu u CSRu je tesko da resi problem, i nema nista na brzinu kao magicnim stapicem.

Nazalost i psiholozi su ljudi a ne tamo neki roboti ili druga bica. odlezu istim zakonima. I psiholog/psihijatar mora imati svog supervizora, nije to za dzabe. Ne moze sam sebe pomagati i objektivno gledati sve.

Sve zavisi i kakava je ta licnost, i sve ostalo u vezi nje, ne moze to 4-5 godine fakulteta da izmeni mnogo. Da pomogne da, ali da izmeni 100% ne .

Nekad neko i zdravorazumski mnogo bolje nesto odradi nego neki strucnjak.

Kakav odnos se stvori sa decom od pocetka, to je to, kasnije se posle tesko menja.

sujeta...najveći problem današnjice po meni...:roll:
zar je tako teško priznati da si pogrešio????,,,to nikad neću moći shvatiti...pa svi smo mi ljudi,svi smo skloni greškama....važno je znati videti otvorenih očiju,priznati i probati popraviti učinjeno...

takođe se slažem sa poslednjom rečenicom...dugogodišnje iskustvo rada sa decom me je mnogo čemu naučio...nije me sramota da kažem da sam ponekad i od te dece ja nešto naučila...
ali kod njih je najvažnija iskrenost,otvorenost i poverenje...ako to uspeš da stvoriš u odnosu sa decom,na konju si...s tim da se to gradi svake godine ispočetka sa svakom novom generacijom...
ali ja to volim..ma ne da volim,obožavam da radim sa decom...nema ništa lepše...
 
sujeta...najveći problem današnjice po meni...:roll:
zar je tako teško priznati da si pogrešio????,,,to nikad neću moći shvatiti...pa svi smo mi ljudi,svi smo skloni greškama....važno je znati videti otvorenih očiju,priznati i probati popraviti učinjeno...

takođe se slažem sa poslednjom rečenicom...dugogodišnje iskustvo rada sa decom me je mnogo čemu naučio...nije me sramota da kažem da sam ponekad i od te dece ja nešto naučila...
ali kod njih je najvažnija iskrenost,otvorenost i poverenje...ako to uspeš da stvoriš u odnosu sa decom,na konju si...s tim da se to gradi svake godine ispočetka sa svakom novom generacijom...
ali ja to volim..ma ne da volim,obožavam da radim sa decom...nema ništa lepše...

Vala stvarno! Skola je melem u odnosu na CSR :mrgreen: Radi se i u CSR-u sa decom, ali tamo ti nisu stranke , nego zrtve....osim npr usvojenja, to je najlepse i jedino pozitivno tamo :mrgreen:

Sto se tice ljudi, koliko god se trudili da budu profesionalni, bas zbog toga sto se trude da budu ili pak bar izgledaju profesionalno, oni su sujetni! Sujeta ih leci od priznanja da su pogresili, a ako priznaju svesno sebi, osecace se veoma nesigurno, i to radja citav jedan nov problem kod njih kao strucnjaka a i licnosti.
Tako da retko ko ce priznati danas da je pogresio i od prostijih ljudi a kamoli od nekog kome je ceo zivot posao da bude autoritet nekom! :mrgreen:

Ljudi imaju gresku u razmisljanju, tj prave je tako sto misle da ako priznaju da su pogresili, time podvrdjuju da ne vrede i onda krece blagi slom licnosti :mrgreen:
A mnogo lakse i lepse je ziveti u iluziji :mrgreen: Neces nesto da profesionalo napredujes u smislu strucnosti ne drustvene lestvice, ali si zato siguran i mozes pustiti korenje :mrgreen:

Desava se da kolege menjaju citava radna mesta odn. skole jer se "pokace" sa kolegama i onda su toliko nesigurni u sebe da moraju promeniti sredinu , kao neka deca :mrgreen: I onda stalno neka premestanja iz skole u skolu , i onda mladji ljudi ne mozemo da se zaposlimo 300 godina za stalno :mrgreen:

P.s. Posto si prof. fizickog, dobro sada si stara za to (ajoj upotrebi losu rec za zenski rod :mrgreen:) ali je l ti se desavalo kada si na pocetku bila da su se djaci zaljubljivali u tebe? Posebno sto je bas taj predmet u pitanju pa takve zene bolje i izgledaju od nekih npr sto predaju istoriju, a to je i da kazem neki fetis u osnovnoj skoli 7-8 razred kada pocinju hormoni zesce da rade :mrgreen:

Meni jedan mali , doduse srednjoskolac priznao kako je zaljubljen u profesorku , ali ono napadno zaljubljen, spreman je na akciju, nije ona ljubav kada sanja i nada se hehe :hahaha: Cak je preduzeo i neke korake (ostavljanje poklona, neverbalna komunikacija, mnogo bolje pazi na casovima LOL - jedino pozitivno)
 
Poslednja izmena:

Back
Top