Podvižnici

gost 133940

Elita
Poruka
23.648
Podvižnici bi trebalo da maltretiranjem samih sebe bez ikakvog očiglednog razloga dovedu do samnjivanja broja i intenziteta zemljotresa i stabilnosti nacionalnih valuta.

I sad.... ovaj... ne znam kakva bi tu bila veza i kako to oni rade. :ceka:


 
Podrzavam podviznike jer su to ljudi koji su odabrali da maltretiraju samo sebe i za takve radnje najcesce odlaze u neku vukojebinu, a ne da stvore porodicu pa da maltretiraju potomstvo kao sto to rade neki fanatici putem zabrane da se deca vakcinisu i slicno.
 
Pojavila se jedna nova, zanimljiva druzina, tzv. podviznici misionari. To su ljudi koji zive u soliterima, imaju internet, mobilne telefone, centralno grejanje, voze automobile, imaju pasose i putuju. Jednom recju, komforan zivot. Ali su im usta puna zivota u prirodi, daleko od civilizacije i njenih tokova. Mantraju o zdravom nacinu zivota, prvostepenoj hrani, higijeni, stetnosti vakcinacije, skolovanju kao zaglupljivanju, zagovaraju kucne porodjaje....

Glas pravih podviznika se ne cuje, ili bar ne dopire do nas. Ljudi su se povukli, iz sebi znanih razloga, uvereni da zive u skladu sa prirodom i sobom samima.

Oni prvi su LICIMURI.
 
Podvižnici bi trebalo da maltretiranjem samih sebe bez ikakvog očiglednog razloga dovedu do samnjivanja broja i intenziteta zemljotresa i stabilnosti nacionalnih valuta.

I sad.... ovaj... ne znam kakva bi tu bila veza i kako to oni rade. :ceka:


Да ли си био у Хилендару?. Ако ниси требаш отићи на месец дана.
 
Šta je Hilendar?

Ne dirajte mi Vujadina. Od gomile zadrtih vernika, on mi se nekako cini.... najpitomijim. Ne prosipa "velike istine", ne nastupa sa pozicije sveznajuceg, pita sto ne zna i to tako simpaticno... Ispolji svoj stav onako kako moze da ga formulise, ali ga ne namece drugima. Neki dobrocudan cika...
 
Ne dirajte mi Vujadina. Od gomile zadrtih vernika, on mi se nekako cini.... najpitomijim. Ne prosipa "velike istine", ne nastupa sa pozicije sveznajuceg, pita sto ne zna i to tako simpaticno... Ispolji svoj stav onako kako moze da ga formulise, ali ga ne namece drugima. Neki dobrocudan cika...
Ma ne diram ga 'ič i meni je simpatičan, pogotovo, što mi objasnio da mi je najveća sreća u životu što sam dobra kuvarica:D.Inače, mislim da je on onaj od retkih, koji zaista veruje u ono što priča, čak i pokušava tako da živi.
 
Šta je Hilendar?
То је место за подвижнике, манастир којега је подигао Свети Сава са оцем Светим Симеоном на Светој Гори Атосу у Грчкој почетком 13-ог века н.е. Нажалост женскиње не могу посећивати нити битисати у њему.
 
То је место за подвижнике, манастир којега је подигао Свети Сава са оцем Светим Симеоном на Светој Гори Атосу у Грчкој почетком 13-ог века н.е. Нажалост женскиње не могу посећивати нити битисати у њему.
Ne mogu ni magarice, ovce, kobile... Mogu samo kokoške, ali ne mogu petlovi.
Tolko o podvižnicima čije devize "u carice i magarice ista je" beše svestan Rastko više nego iko kada je sastavljao tipik. :D
 
:hahaha: Kokoške mogu sve.
pileskace1-1.gif
 
Ne mogu ni magarice, ovce, kobile... Mogu samo kokoške, ali ne mogu petlovi.
Tolko o podvižnicima čije devize "u carice i magarice ista je" beše svestan Rastko više nego iko kada je sastavljao tipik. :D

hilendar.jpg


Ово је слика Хилендара пре него је био опљачкан и запаљен од Милошевићевог режима.
 
Ово је слика Хилендара пре него је био опљачкан и запаљен од Милошевићевог режима.
Načuo sam iz pouzdanih izvora da su Miloešvića pustili iz Haga na taj dan specijalno samo da podmetne požar na Hilandaru... ne znam da li tu ima istine, ali kažu ovi iz pokreta "1389" da je Milošević podmetnuo i onaj 1722-ge, a i onaj 1896-te...
 
Хилендар или Хиландар само комунисти примете разлику. А Милошевићев режим је још и данас на власти у Србији и у Хиландару.
Ne samo da je na vlasti, nego je i živ i zdrav. Kontroliše sve iz senke. Cela ona priča sa umiranjem u ćeliji haškog tribuanala bila je samo šarena laža, kad su videli da ne mogu da ga osude morali su da ga puste. Kako bolje da izađe napolje nego praveći se da je mrtav... jasno sve k'o dan.
 
Ne samo da je na vlasti, nego je i živ i zdrav. Kontroliše sve iz senke. Cela ona priča sa umiranjem u ćeliji haškog tribuanala bila je samo šarena laža, kad su videli da ne mogu da ga osude morali su da ga puste. Kako bolje da izađe napolje nego praveći se da je mrtav... jasno sve k'o dan.

Eno Elvis Prisli mu peva na uvce svaki dan. Elem, govorka se da ni on nije stvarno umro, i dan danas ima ljudi koji se kunu da su ga videli u redu u supermarketu.
 
Ne samo da je na vlasti, nego je i živ i zdrav. Kontroliše sve iz senke. Cela ona priča sa umiranjem u ćeliji haškog tribuanala bila je samo šarena laža, kad su videli da ne mogu da ga osude morali su da ga puste. Kako bolje da izađe napolje nego praveći se da je mrtav... jasno sve k'o dan.

По твојој логици, и Тито је још жив и свако јутро заљева цвеће у својој кућици.
 
По твојој логици, и Тито је још жив и свако јутро заљева цвеће у својој кућици.
Sad se setih onog vica...
Pitali dedu kako je sa zdravljem. A deda odgovori:
- Fala bogu, da kucnem u drvo.
I kucne u astal, pa nakrene glavu prema vratima i poviče:
-Ko je?

Da nisi ti poslužio kao inspiracija za tog dedu? :lol:
 
Pa sad... Mogao bih reći ti ko Maksim po diviziji, al nećem.
Samo sam pokušao da te podsetim da si ti onaj koji je uveo mrtvake u trenutne funkcije, al izgleda kod tebe taj voz već prošišao. Ni ne znaš više o čemu pričam. :D

Ја сам написао Милошевићев режим. А само ти и ја и Свезнајући то знамо.
 
То је место за подвижнике, манастир којега је подигао Свети Сава са оцем Светим Симеоном на Светој Гори Атосу у Грчкој почетком 13-ог века н.е. Нажалост женскиње не могу посећивати нити битисати у њему.

okej, to je Hilandar
sta je Hilendar?
 

Back
Top