Srbija ima najgore zdravstvo u Evropi

Mnogo oboljena je povezano s lošim životnim navikama koje su više karakteristične za zemlje Južne Europe koje su ionako siromašnije od ostalih i time se stvara dodatno opterećenje zdravstvenog sustava koji je sam po sebi loše organiziran. Otišao sam malo pogledati tablicu da vidim kako stoje druge zemlje u okruženje jer sam prvi put čuo za taj indeks i evo nekih zanimljivih podataka.

Država i rang lista

Hrvatska 17
Slovenija 19
Italija 21
Grčka 22
Madžarska 27
Albanija 29
Makedonija 30
Rumunjska 32
Bugarska 33
Srbija 34

Osobno me iznenadila relativno dobra pozicija Hrvatske jer nemam osjećaj da smo u nekom prosjeku Europe po kvaliteti zdravstvenog sustava. BIH, Crne Gore i Kosova nema na listi.
 
prošle godine u neko doba uhvati me grlobolja, najjača koju sam imao ikad

inače nemam običaj da idem kod doktora za takve stvari, ali hajde nazovem ja kol centar da zakažem kod svog lekara kad ona na centrali reče da su svi termini popunjeni i da je doktorica slobodna tek za 8 dana

pa reko ima li neko drugi ko može da me primi

kaže ne eto svi su zauzeti ili su na godišnjem odmoru

pa mame vam ga spalim zar 8 dana da ne primim nikakvu terapiju, a antibiotike naravno bez recepta ne možeš da kupiš

odem kod privatnog lekara, platim, pregleda me i prepiše mi jake antibiotike i bukvalno za tri dana kao rukom odnešena grlobolja

i zbog čega ja parazitima onda da plaćam zdravstvenu zaštitu, kome

Sad cu ja da te naucim: najmanje pet godina nisam usla u Dom zdravlja, stalno sam isla kod privatnika. Prosle godine mi se desi da se razbolim, dobijem neku malu temperaturu i ceo dan prelezim kod kuce, ali posle podne mi skoci temperatura i ja odem u Dom zdravlja. Prime me preko reda, bez ikakvog zakazivanja. I od tad sta god mi treba, ja kazem na salteru da imam temperaturu, niko ne proverava. :lol:
 
Lista je netačna, odnosi se samo na deo zdravstva u Srbiji. Nema privatnika, a i nisu sve kategorije na lisit. Raspitajte se malo kod lekara koje poznajete kako je stanje u toj divnoj Evropi, koliko se tamo čeka na državno lečenje i razne operacije, kako se tretiraju pacijenti, da li se radi više provera kod nekoliko lekara... nije baš sve tako kao što piše. I dalje imamo medicinsku pomoć kad god je neophodna, i dalje nam lekari gledaju u pacijente, na samo u brojke.
 
prošle godine u neko doba uhvati me grlobolja, najjača koju sam imao ikad

inače nemam običaj da idem kod doktora za takve stvari, ali hajde nazovem ja kol centar da zakažem kod svog lekara kad ona na centrali reče da su svi termini popunjeni i da je doktorica slobodna tek za 8 dana

pa reko ima li neko drugi ko može da me primi

kaže ne eto svi su zauzeti ili su na godišnjem odmoru

pa mame vam ga spalim zar 8 dana da ne primim nikakvu terapiju, a antibiotike naravno bez recepta ne možeš da kupiš

odem kod privatnog lekara, platim, pregleda me i prepiše mi jake antibiotike i bukvalno za tri dana kao rukom odnešena grlobolja

i zbog čega ja parazitima onda da plaćam zdravstvenu zaštitu, kome

e zato je zdravstvo u srbiji proglaseno najgorim u evropi

Al ovo je Konstantinu i dragoshu normalno :roll:
 
Sad cu ja da te naucim: najmanje pet godina nisam usla u Dom zdravlja, stalno sam isla kod privatnika. Prosle godine mi se desi da se razbolim, dobijem neku malu temperaturu i ceo dan prelezim kod kuce, ali posle podne mi skoci temperatura i ja odem u Dom zdravlja. Prime me preko reda, bez ikakvog zakazivanja. I od tad sta god mi treba, ja kazem na salteru da imam temperaturu, niko ne proverava. :lol:


znaci pustili te preko reda i to automatski znaci da nam je odlican zdravstveni sistem :lol:

a to sto posteni ljudi, koji ne izmisljaju dzudze u cekaonicama po ceo dan zbog takvih sto se guraju preko reda - to jelte nema veze a :)
 
Lista je netačna, odnosi se samo na deo zdravstva u Srbiji. Nema privatnika, a i nisu sve kategorije na lisit. Raspitajte se malo kod lekara koje poznajete kako je stanje u toj divnoj Evropi, koliko se tamo čeka na državno lečenje i razne operacije, kako se tretiraju pacijenti, da li se radi više provera kod nekoliko lekara... nije baš sve tako kao što piše. I dalje imamo medicinsku pomoć kad god je neophodna, i dalje nam lekari gledaju u pacijente, na samo u brojke.


kakva gomila gluposti

zdravstvo u srbiji je NAJGORE U EVROPI. Tacka

Na te grane su zdravstvo dovele partije aktuelnog rezima pre svega DS i G17+. TACKA
 
kakva gomila gluposti

zdravstvo u srbiji je NAJGORE U EVROPI. Tacka

Na te grane su zdravstvo dovele partije aktuelnog rezima pre svega DS i G17+. TACKA

Tihi, poznavaoče svih stvari na planeti, imaš li neki argument da ovo potkrepiš?
Daleko je naše zdravstvo od najgoreg, čak je u vrhu državnih u Evropi. Sa onim čime raspolažemo, naši lekari rade dobar posao. Uvek možeš da dobiješ i drugo mišljenje, da ti se uradi, npr. ultrazvuk više puta. Ko nije zadovoljan državnim, može da ide kod privatnika.
Još uvek postoji sistem koji funkcioniše, sistem kojim naši lekari dobro pomažu pacijentima. Druga strana medalje je ministarstvo zdravlja i razne komisije koje prvo gaze lekare, a to sve osećamo mi pacijenti.
Nema potrebe da sve pljuješ, pod izgovorom "drž'te žute". Ni ja ih ne volim, ali to ne znači da moram bez razloga da napadam sve i svakoga.
 
Lista je netačna, odnosi se samo na deo zdravstva u Srbiji. Nema privatnika, a i nisu sve kategorije na lisit. Raspitajte se malo kod lekara koje poznajete kako je stanje u toj divnoj Evropi, koliko se tamo čeka na državno lečenje i razne operacije, kako se tretiraju pacijenti, da li se radi više provera kod nekoliko lekara... nije baš sve tako kao što piše. I dalje imamo medicinsku pomoć kad god je neophodna, i dalje nam lekari gledaju u pacijente, na samo u brojke.

Tihi, poznavaoče svih stvari na planeti, imaš li neki argument da ovo potkrepiš?
Daleko je naše zdravstvo od najgoreg, čak je u vrhu državnih u Evropi. Sa onim čime raspolažemo, naši lekari rade dobar posao. Uvek možeš da dobiješ i drugo mišljenje, da ti se uradi, npr. ultrazvuk više puta. Ko nije zadovoljan državnim, može da ide kod privatnika.
Još uvek postoji sistem koji funkcioniše, sistem kojim naši lekari dobro pomažu pacijentima. Druga strana medalje je ministarstvo zdravlja i razne komisije koje prvo gaze lekare, a to sve osećamo mi pacijenti.
Nema potrebe da sve pljuješ, pod izgovorom "drž'te žute". Ni ja ih ne volim, ali to ne znači da moram bez razloga da napadam sve i svakoga.

Листа је апсолутно тачна и мерено је методом који узима у обзир све аспекте система јавног здравља у одређеној држави. За почетак, узми и прочитај интегрални документ, то јест извештај, а ако немаш времена, имаш моју поруку на првој страни теме па погледај шта то тамо није тачно...
Наш систем не функционише и лоше је конципиран. Реформе система здравствене заштите и здравственог осигурања код нас нису вршене већ пуних 30 година.
Да ли знаш зашто приватни сектор није укључен у систем обавезног здравственог осигурања?
 
Zdravstvo je STVAR SISTEMA.

U kapitalizmu (liberalnom) u drzavnim bolinicama nema ni alkohola ni gaze.....

U privatnom ima i pticijeg mleka.

Ali, bolnicki dan kosta 2.000 eura!

Pa ko voli - neka izvoli!

Ako nemas PARE, mozes da umres pred privatnom bolnicom - ni casu vode ti nece dati!

То што причаш, важи само у САД и још пар каубојских држава. Свуда у свету где је систем јавног здравља организован било по Бизмарковом било по Бевериџовом моделу, квалитет здравствених услуга је на високом нивоу и скоро сво становништво је обухваћено одговарајућом здравственом заштитом. Постоји конкуренција јавног и приватног сектора под апсолутно једнаким условима што свуда доводи до константног повећања квалитета услуга.
 
Tihi, poznavaoče svih stvari na planeti, imaš li neki argument da ovo potkrepiš?
Daleko je naše zdravstvo od najgoreg, čak je u vrhu državnih u Evropi. Sa onim čime raspolažemo, naši lekari rade dobar posao. Uvek možeš da dobiješ i drugo mišljenje, da ti se uradi, npr. ultrazvuk više puta. Ko nije zadovoljan državnim, može da ide kod privatnika.
Još uvek postoji sistem koji funkcioniše, sistem kojim naši lekari dobro pomažu pacijentima. Druga strana medalje je ministarstvo zdravlja i razne komisije koje prvo gaze lekare, a to sve osećamo mi pacijenti.
Nema potrebe da sve pljuješ, pod izgovorom "drž'te žute". Ni ja ih ne volim, ali to ne znači da moram bez razloga da napadam sve i svakoga.

pa jel mi treba drugi argument osim toga sto pise u ovoj vesti u uvodnom postu? da ste proglaseni za NAJGORE U EVROPI

Brisel, Beograd -- Srbija je poslednja na listi 34 evropske zemlje po kvalitetu zdravstvene zaštite, pokazuje Evropski zdravstveni potrošački indeks za 2012. godinu

za obican pregled ili snimanje se ceka po par meseci.

ovo nije ovde zdravstvo vec kasapnica.
 
za registru da procita

Iako placam izuzetno visoke doprinose, retko kada idem kod drzavnog lekara. Kada mi je nedavno bio potreban jedan pregled, nazvao sam da zakazem - prvi slobodan termin je krajem juna, dakle mesec ipo dana. Naravno otisao sam privatno i platio 6.000 dinara. Poenta ove price je da ne znam zaista zasto mi mesecno skidaju 30.000 dinara za doprinose, kada ne mogu da me lece. Radije bih voleo da te pare zadrzim za sebe, i po potrebi odem privatno kod lekara. Ili da to urede kao u svim normalnim drzavama, da zdravstveno osiguranje pokriva i privatne lekare. Stvarno je sramota sto smo po zdravstvu iza jedne Albanije! Zato ce moje dete na master studije otici pravo u Ljubljanu, i nadam se da se ovde vise nece vracati, osim turisticki.
(Jupi, 16. maj 2012 10:54)
 

Back
Top