Tema o Islamu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Couleman

Primećen član
Banovan
Poruka
853
Ovo je tema o islamu i ja sam Islamski misionar i imam svoj forum. Ko zeli da nesto vise sazna o Islamu moze posjetiti moj forum. Kao prvo muslimanski pozdrav je Es Selamu Alejkum ili Selam Alejkum. Taj pozdrav je veoma star i to je pozdrav Allahovih Poslanika (proroka). Taj pozdrav u prijevodu znaci Mir sa tobom. Tim pozdravom se pozdravljao i Isus. Kad neko prvi pozdravi sa Selam Alejkum onda mu se uzvrati sa Alejkemu Selam sto znaci i na tebe nek je mir.

Islam je monoteisticka religija i ona zastupa vjerovanje u jednog Boga bez pripisivanja Njemu sudruga. Bozje ime je Allah i mi muslimani ga zovemo Allah. Mislim da je vazno za vas potencijalne konvertite da znate sustinu islama. Teznja za vjerovanjem u jednog Boga je bila vjecita i uvijek su se isticali ljudi koji su zeljeli raskrstiti sa mnogobostvom. Vjera u Jedinog Boga datira jos od Avrama (Ibrahima) i Avram je bio monoteista i vjerovao je u Jednog Boga. Svi oni koji su bili poslati od Boga su sirili vjeru u Jedinog Boga i oni su se nazivali Bozjim Poslanicima (prorocicma). Mi muslimani ne upotrijebljavamo termin prorok nego Poslanik.

Muslimani vjeruju da je Bog na Nebesima, da ima svog govor i da je znanjem prisutan svuda. On nje rodjen niti je rodio. On nema sina. Islam zastupa tezu u strogo vjerovanje u Jedinog Boga tako da svako ko zeli napustiti neznanje i sujeverje on ce prihvatiti Islam.

Islam priznaje Biblijske Poslanike (proroke) i priznaje zadnjeg Poslanika Muhameda Allahov mir na njega kao posljednjeg Poslanika. Poslije njega nece biti Poslanika. Njemu je dat od Allaha Kur'an koje je Bozje cudo i koje je zasjenilo sve pjesnike tog vremena. Niko nije mogao nadmasiti Allahov govor u Kur'anu sve do sada. To je jedno cudo poslato Muhammedu a svi Poslanici su imali svoja cuda kao sto je Mojsije (Musa) uz Bozju pomoc rastavio more kao sto je Isus (Isa) lijecio mrtve i sljepe tako je i Muhammed imao Bozje cudo kako bi obznanio narodu svoje poslanstvo.


Ovo je sve za sada dragi konvertiti i ocekujem da mi se javite preko privatne poruke ili preko mog foruma. Islam je za vas sloboda i islam ne ukida vasu vezu sa rodbinom niti nacijom.
 
Poslednja izmena:
Ovo je tema o islamu i ja sam Islamski misionar i imam svoj forum. Ko zeli da nesto vise sazna o Islamu moze posjetiti moj forum. Kao prvo muslimanski pozdrav je Es Selamu Alejkum ili Selam Alejkum. Taj pozdrav je veoma star i to je pozdrav Allahovih Poslanika (proroka). Taj pozdrav u prijevodu znaci Mir sa tobom. Tim pozdravom se pozdravljao i Isus. Kad neko prvi pozdravi sa Selam Alejkum onda mu se uzvrati sa Alejkemu Selam sto znaci i na tebe nek je mir.

Islam je monoteisticka religija i ona zastupa vjerovanje u jednog Boga bez pripisivanja Njemu sudruga. Bozje ime je Allah i mi muslimani ga zovemo Allah. Mislim da je vazno za vas potencijalne konvertite da znate sustinu islama. Teznja za vjerovanjem u jednog Boga je bila vjecita i uvijek su se isticali ljudi koji su zeljeli raskrstiti sa mnogobostvom. Vjera u Jedinog Boga datira jos od Avrama (Ibrahima) i Avram je bio monoteista i vjerovao je u Jednog Boga. Svi oni koji su bili poslati od Boga su sirili vjeru u Jedinog Boga i oni su se nazivali Bozjim Poslanicima (prorocicma). Mi muslimani ne upotrijebljavamo termin prorok nego Poslanik.

Muslimani vjeruju da je Bog na Nebesima, da ima svog govor i da je znanjem prisutan svuda. On nje rodjen niti je rodio. On nema sina. Islam zastupa tezu u strogo vjerovanje u Jedinog Boga tako da svako ko zeli napustiti neznanje i sujeverje on ce prihvatiti Islam.

Islam priznaje Biblijske Poslanike (proroke) i priznaje zadnjeg Poslanika Muhameda Allahov mir na njega kao posljednjeg Poslanika. Poslije njega nece biti Poslanika. Njemu je dat od Allaha Kur'an koje je Bozje cudo i koje je zasjenilo sve pjesnike tog vremena. Niko nije mogao nadmasiti Allahov govor u Kur'anu sve do sada. To je jedno cudo poslato Muhammedu a svi Poslanici su imali svoja cuda kao sto je Mojsije (Musa) uz Bozju pomoc rastavio more kao sto je Isus (Isa) lijecio mrtve i sljepe tako je i Muhammed imao Bozje cudo kako bi obznanio narodu svoje poslanstvo.


Ovo je sve za sada dragi konvertiti i ocekujem da mi se javite preko privatne poruke ili preko mog foruma. Islam je za vas sloboda i islam ne ukida vasu vezu sa rodbinom niti nacijom.

Самим уводом, обраћајући се конвертитима, створио си себи прилично негативних поена код оних који и не размишљају о преобраћању у другу веру, на пример, код мене.
Ја сам православка, и ништа ме неће натерати да променим своју веру
Али, то не значи да не желим да проучавам друге вере и да их поштујем.

Претпостављам да ти није циљ само преобраћање људи у ислам, јер овде нећеш наћи плодно тле за то. Али, ако желиш да људима приближиш ислам као религију у смислу разумевања, да би разбио негативан призвук који има последњих година, онда поздрављам твоју идеју.

Лично, сматрам да је свака религија добра. Постоје само људи који погрешно тумаче Свете књиге, како год да се зову (Библија, Кур'ан ...). То су екстремисти који своју религију срозавају у очима других.

Зато немој у старту бити тако искључив, обиће ти се о главу.
 
Da nastavim. Dragi konvertiti necete pogrijesitii ako izabrete Islam za svoju religiju. U toj religiji cete naci spas i raj na onom svijetu. Kontaktirajte me preko poruke pa cete biti upuceni.

Muhammed s.a.v.s. je rodjen 571 godine u Mekki i zivio je do 632 godiine. Do 622 godine je zivio u Mekki dok se te godine nije iselio u Medinu i tamo osnovao svoju prvu Islamsku grad-drzavu. Oko 610 godine je primio prvu Bozju objavu preko andjela Gavrila. Od tada je poceo siriti islam na jedan miran i tih nacin i tada je nailazio na otpor Mekkelija koji su vjerovali u vise bogova. Kao sto je Isus imao svoje apostole tako je i Muhammed imao svoje drugove Ashabe. Neki do tih Ashaba su Ebu Bekr, Omer, Osman, Ali, Hamza, Sa'ad ibn Vekas, Abdullah ibn Mesud i ostali. Oni se trebaju postivati u Islamu i oni su uzor muslimanima.

Zelio bih objasniti znacaj Kabe u Islamu. Mnogi Islamu pripisuju fetisizam zbog Kabe i crnog kamena. Evo malo historije o tome.
Za vrijeme Avrama (Ibrahim) je vladallo mnogobostvo a Avram je bio prvi monoteista koji rijesio da napravi prvi monoteisticki hram. On je nalazio potrijebu za tim tako da je on imao dvije zene Saru i Hadzeru. Hadzera je bila roobinja i on je nju poslao sa sinom Ismailom u Arabiju a ostao je izvjeti sa Sarom i sa sinom Ishakom. Kad je Ismail stasao Avram je nasao potrijebu da napravi prvi monoteistiki hram i on je izabrao da se napravi hram u Mekki kod Ismaila i jedini znak mu je bio crni kamen koj je tada bio biijele boje (prema legendi taj bijeli kamen je pocrneo). To je bilo za Avrama Bozji znak da na tom mmjestu moze nap[raviti prvi mopnoteisticki hram i napravio je Kabu koja u prijevodu znaci kocka. Avram je napravio hram u obliku kocke. i to je prvi monoteisticki hram. Nakon 40m godina Avram gradi drugi hram u Jerusalemu pod nazivom Al Aksaa. Razmak izmedju Kabe i Al Aksa hrama je 40 godina.
Avrama je tada propisao obrede koje ce se primjenjivati kod Kabe tako da se taj obicaj prenosio na ostale potomke. Iskrivljavanje smisla prvog Bozjeg hrama je bilo kad je jedan Mekkelija otisao u Saam i tamno vidio da ljudi vjeruju u kipove. Tada je pozelio da kupi jedan kip kome ce se u Mekkelije klanjati. OOn je tada rekao da je Saam (Sirija) vrijedniji od Mekke jer je to zemlja mnogih poslanika tako da kad oni mogu imati kipove onda mozemo i mi. Od atda je pocelo krivljenje Avramovog amaneta i Mekkelije su skrenule u mnogbostvi i to postepenim putem.

Ukratko znacaj Kabe je u tome sto je to prvi monoteisticki Hram i to je Hram koji je vrijedan postovanja. Crni kamen ima samo historijski znacaj i to je bio Bozji znak Avramu da napravi Hram tako da nema govora o nekom fetisizmu.

Prvi pravac molitve za muslimane je bio Jerusalem i to hram Al Aksaa. Poslije je Muhammed dobio naredjenje od Boga da se okrene ka Kabi. Inace u Islamu postoje tri sveta grada a to su Mekka, Medina i Jerusalem. Odnosno sva tri Hrama koja se nalaze u njima.
 
Poslednja izmena:
Onaj koji primi Islam to ne znaci da on mora biti protiv Srbije. Musliman moze ostati Srbinom i da voli Srbiju i da uz to odlazi u Dzamiju. Zato too nije tesko za vas da primitie Islam jer to je nesto u cemu cete naci spas.
 
Onaj koji primi Islam to ne znaci da on mora biti protiv Srbije. Musliman moze ostati Srbinom i da voli Srbiju i da uz to odlazi u Dzamiju. Zato too nije tesko za vas da primitie Islam jer to je nesto u cemu cete naci spas.

Ali mora da se obreže. A ako se obreže - onda je bacio rukavicu u lice bogu. Bog je stvorio sve delove tela za neku funkciju a ne za seckanje.
 
Pomažu ljudima tako što ih bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezuju. :hahaha1: Nek se bog smiluje svim jadnicima koje je neko obrezao, i svima onima koji su ih bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezali. :rida:
 
Da znas nesto ne bi tako pricao. I Isus je bio obrezan.

Znači ti ništa ne znaš? Zašto ne znaš? Naravno da znam. Šta me briga i za Isusa i za Muhameda. Šta ja imam sa njima? I sa njihovim religijama? Nek se bog smiluje svim jadnicima koje je neko obrezao, i svima onima koji su ih bogoborno, bogohulno i protivprirodno obrezali.

Čovek koji inicira obrezivanje (onaj koji obrezuje recimo svoje dete) polazi od toga da je bog pogrešio u anatomiji ljudskog tela, te da se on drznuo da tu grešku ispravi. Dakle, sa punim pravom se može smatrati da je obrezivanje bogohulni, bogoborni i protivprirodni čin, usmeren, u krajnjem slučaju, direktno protiv božanske ličnosti.

Nadam se da će bog oprostiti onim ljudima koji su obrezali Isusa i Muhameda, ali i ostale nesrećnike koji se nisu pitali o tome. Izuzetak je neki muškarac koji bi zbog braka sa Jevrejkom ili muslimankom, recimo, obrezao sam sebe; njemu nema oproštaja.

Treba spomenuti i ovo. Kada se neko obreže, njemu se zatvaraju srčana čakra i sve ostale gornje čakre (grlena, “treće oko” i krunska čakra), pa pomenuti bogoborni, bogohulni i protivprirodni čovek postaje prizemno živo biće, koje može da se bavi samo osnovnim, životinjskim nagonima. Pored toga, oni božji protivnici koji su izmislili obrezivanje se nisu obrezivali, niti su obrezivali (skrnavili) svoju decu.

Zaključak bi bio da je obrezivanje jedna od najvećih verskih podvala jadnom ljudskom rodu i najžešće bacanje rukavice u lice božanskoj ličnosti.

Namaste. Aum.
 
EKSKLUZIVNO: Prešao na Islam za 12 minuta!

Jako učen i mudar insan zaustavio je na ulici starijeg insana, inače po vjeri kršćanin-metodist, te ga pitao da li je spreman na razgovor. Nakon što je prihvatio, ovaj musliman ga je pokušao ubjediti, logičkim dokazima, da je Islam prava vjera.
 
Dobro a zasto skracujes nokte?

Iz istog razloga iz kog golubovi čerupaju sami sebi staro perje.

EKSKLUZIVNO: Prešao na Islam za 12 minuta!

Jako učen i mudar insan zaustavio je na ulici starijeg insana, inače po vjeri kršćanin-metodist, te ga pitao da li je spreman na razgovor. Nakon što je prihvatio, ovaj musliman ga je pokušao ubjediti, logičkim dokazima, da je Islam prava vjera.


Gledao sam na YouTube kako su preobratili jednog bivšeg izlapelog SS-ovca u Nemačkoj... dno dna...

h040.gif
h040.gif
h040.gif
 
Pitaj doktore. Mada i sam znaš odgovor. Ne može dete biti vezano za mater ceo život. Veze s vezom. Pitao si me za nokte. Odgovorio sam ti. Golubovi ne čupaju sebi kljunove i prste na nogama, samo staro, bespotrebno perje. Dno si dna. Jad i beda. Takvi kao ti, sa tako mizernim argumentima, mogu da preobrate samo totalne budale. Bljak.
 
Dragi buduci muslimani. Zelim vam reci vi morate voliti ostale muslimane bez obzira na rasu i naciju. Muslimanima je duznost da vole svoju domovinu i da jojo budu lojalni. U Islamu postoje sarti koji oznacavaju glavne dijelove Islamskog vjerovanja:

Vjerovanje u Jednog Boga

Vjerovanje u Andjele

Vjerovanje u Bozje Knjige (Tora, Psalami, Novi Zavet i Kur'an)

Vjerovanje u Bozje Poslanike (u sve Biblijske proroke i Muhammeda)

Vjerovanje u Sudnji Dan i drugi svijet

Vjerovanje u Bozje odrijedjenje

U Islamu postoje pet temeljnih principa:

Vjerovanje u Jednog Boga

Namaz (klanjanje Bogu pet puta na dan)

Post Ramazana

Zekat (godisnji porez na imovinu)

Hadziluk (hodocasce u Mekki)
 
Dobro, šta ste se u'vatili obrezivanja... siguran sam da ima neki obilazni put da neobrezan muškarac postane musliman. Šta kaže Couleman na ovu temu?
 
Obrezivanje se vrsi od rodjenja djeteta pa do sedme godine. Oni stariji koj prime Islam nisu obavezni iz zdravstvenih razloga da se obrezu. Zato sto moze doci do komplikacije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top