Rusija optužila Kosovo za veze sa Sirijskim pobunjenicima

Couleman

Primećen član
Banovan
Poruka
853
Rusija optužila Kosovo za veze sa Sirijskim pobunjenicima
Kosovski ministar vanjskih poslova Enver Hoxhaj negirao je navode da se na Kosovu obučavaju pripadnici sirijske opozicije

Autor Fena | Objavljeno 15.05.2012. u 09:30

Burna rasprava u Vijeću sigurnosti UN
Rusija sumnja da Kosovo želi služiti kao poligon za sirijsku opozicionu vojsku, izjavio je u ponedjeljak ruski ambasador pri UN-u Vitalij Čurkin.

Tokom rasprave u Vijeću sigurnosti o Kosovu istaknuo je "zabrinjavajuće izvještaje prema kojima su vlasti Kosova uspostavile kontakte s predstavnicima sirijske opozicije kako bi obučavale pobunjenike" iz Sirije na svom teritoriju, izvijestio je AFP.

Takav će potez "biti protivan naporima" posrednika UN-a i Arapske lige Kofija Annana i "preobrazit će Kosovo u međunarodni centar za obuku raznih ustanika i naoružanih skupina, što će biti ozbiljan faktor destabilizacije i izvan Balkana", rekao je Čurkin.

Čurkin je zatražio da međunarodna tijela na Kosovu djeluju protiv takvih planova.

Rusija, historijski saveznik Beograda, sistematski osuđuje nezavisnost Kosova iako ga priznaje 90 zemalja, uključujući 22 od 27 članica Evropske unije, te smatra da je ta zemlja sastavni dio Srbije.

Kosovski ministar vanjskih poslova Enver Hoxhaj negirao je navode da se na Kosovu obučavaju pripadnici sirijske opozicije.

U obraćanju novinarima nakon sjednice Vijeća sigurnosti UN, Hoxhaj je rekao da kosovska vlada podržava pobunu protiv režima u Siriji i da ima diplomatske kontakte sa sirijskom opozicijom.

Na pitanje novinara jesu li tačni navodi koje je iznio ruski ambasador Vitalij Čurkin da se pripadnici sirijske opozicije obučavaju na Kosovu, Hoxhaj je odgovorio "nimalo".

Rusko ministarstvo vanjskih poslova u ponedjeljak je pozvalo međunarodna tijela koja djeluju na Kosovu da spriječe da se ta regija pretvori u poligon za sirijske pobunjenike, prenosi ruska agencija RIA.

Delegacija sirijske opozicije posjetila je Kosovo u aprilu kako bi navodno postigla dogovor o razmjeni iskustava u gerilskom ratovanju protiv vlasti.

Rusko ministarstvo navodi u saopćenju da su se razgovori odnosili na
načine organiziranja oružanog otpora protiv vlasti, ali i na osposobljavanje sirijskih pobunjenika na Kosovu.

"Postoje planovi da se koriste područja na Kosovu koja nalikuju terenu u Siriji. Također se raspravljalo o mogućnosti uspostave kampova za obuku u bivšim bazama Oslobodilačke vojske Kosova", navodi se u saopćenju.

"Preobrazba Kosova u međunarodni poligon za naoružane militanate može postati ozbiljan destabilizirajući faktor koji bi se mogao proširiti izvan Balkana. Pozivamo međunarodna tijela koja djeluju na Kosovu da poduzmu sve potrebne korake kako bi se spriječili ti planovi", istaklo je rusko ministarstvo.

http://www.dnevniavaz.ba/globus/svi...osovo-za-veze-sa-sirijskim-pobunjenicima.html
 
sirijci su dosli na kosovu da bi naucili kako se sadasnja vojska/gerila treba transformisati u obicne gradjane nakon obaranja diktatorskog rezima, posto je to bivsoj UCK poslo za rukom veoma efikasno i bezbolno.



hahaha čuj ovoga
da bi te šimpanze bile transformisane u obične građane potrebna je sveobuhvatna lobotomija za šta mislim da oni nikako nisu sposobni jer kad bi počeli jedni drugima da otvaraju vugle verovatno bi se u poslednjem trenutku polakomili i prodali mozgove (ako ih uopšte i ima) na crno :lol:
 
Па где су људи?
Где су форумаши?

Само ти постављеш теме и одговараш на постове, нема нико жив. Цоулемане.

Polako, doci ce forumasi kad primjete adresu. Mislim da je i naslov foruma dobar jer svako ko pozeli da udje na neki Islamski forum on ce ugooglati rijec Islamski Forum i naci ce ovajj forum na kome sam ja.
 
Polako, doci ce forumasi kad primjete adresu. Mislim da je i naslov foruma dobar jer svako ko pozeli da udje na neki Islamski forum on ce ugooglati rijec Islamski Forum i naci ce ovajj forum na kome sam ja.

Важно је само да си упоран и истрајан. Међутим, назив исламски форум је на југословенском језику. Њиме од муслимана говоре само Бошњаци. А њих много више занима неки форум о женама, турбо-фолку и Евроинтеграцијама, него тај исламски форум.

Слаба вајда Цоулемане. Једино неко од нас са крсте ако дође да мало пробесједи.
 
Polako, doci ce forumasi kad primjete adresu. Mislim da je i naslov foruma dobar jer svako ko pozeli da udje na neki Islamski forum on ce ugooglati rijec Islamski Forum i naci ce ovajj forum na kome sam ja.

Sulemane da ti tamo ne dodje CIA , pa da ne zavrsis u Gvatnanamu ??? :think:

Dobro , vidimo mi da ih ti hvalis , ali dok zec dokaze da nije medved ... :manikir:

P.S . Znamo mi da si ti Mosa - al ako ulovis nekog neopreznog mundzosa svaka ti cast ... :mrgreen:
 
Сиријска опозиција пролази обуку у центру у Вучитрну
Тагови: Европа, опозиција, Блиски Исток, Друштво, Коментари, Сирија, Данас на Балкану, Косово, Ставови
Олга Журављова

16.05.2012, 19:04
Сиријска опозиција пролази обуку у центру у Вучитрну


Сиријски опозиционари заиста пролазе обуку на Косову, изјавио је војни аналитичар Милован Дрецун у интервјуу за Глас Русије. Да подстио да се последњих дана у разним медијима појавила информација о контактима представника сиријске опозиције са властима Косова. При томе реч је не само о размени искуства и организацији сепаратистичких покрета, већ и о припреми сиријских терориста на територији Косова. При томе планира се да се користе они региони Косова који су слични по рељефу са сиријским. Милован Дрецун спровео је сопствену истрагу на ову тему.

Спровео сам сопствено, независно истраживање у последњих неколико дана, када сам прочитао информације да је могућа припрема сиријских опозиционара на Косову у Вучитрну, и дошао сам до врло интересантних сазнања. Када сам и сам, готово у тајности обилазио аутомобилом Вучитрн, видео сам неколико странаца, типичне пути за Сиријце, са дугачким брадама, типичног изгледа за радикалне исламисте, који су слободно шетали по Вучитрну. Када сам питао по Вучитрну локалне Албанце, они су рекли да виђају повремено те људе који бораве у „Академији косовске полицијске службе“. Иначе само да подсетим да су главни инструктори за косовске полицајце, неколико година уназад били припадници елитне британске формације САС, а да је тај центар изгледа сад претворен у нешто сасвим друго- а то је центар за обуку радикалних исламиста, оспособљених за извођење диверзантско терористичких акција. Колико сам ја успео да сазнам обука у том центру траје између две и три недеље, тамо бораве мање групе људи, обучавају се нпр за руковање експлозивом, за постављање тих експлозивних направа, руковање снајперима и другим специјалним врстама оружја. Оно што је мене посебно заинтригирало је била информација да је у том центру примећен један број припадника муџахединске формације са Космета- Абу Бекир Сиди коју предводи Екрем Авди. Према сазнањима КФОРА они су у директој вези са терористичком организацијом Ал Каида, те да има припадника радикалног исламистичког покрета из Македоније који се припремају за одлазак у Сирију и за помагање опозиционих снага против режима сиријског председника.

Према речима Милована Дрецуна, резултати сопствене истраге нису били изненађење за њега.

Дакле, немам никакву дилему, након спроведеног истраживања, да је центар косовске полицијске службе у Вучитрну, под директним покровитељством појединих западних обавештајних служби, превасходно америчке и британске и да је он претворен у један камп за обучавање сиријских терориста, најпре радикалних исламиста, где на основу онога што се може сазнати, има и припадника Ал Каиде из разних земаља, поготову из земаља региона, да ће они бити убачени у Сирију и вероватно већ јесу, за извођење тих диверзантско- терористичких акција. То је један сада, рекао бих један паравојни камп у коме се припремају људи за насилне акције у Сирији и за борбу против сиријског председника и тим кампом руководе британске и америчке обавештајне службе. Када се сагледа комплетна ситуација једнострано проглашене некакве републике Косово, треба имати у виду да Хашим Тачи и ево сада Харидинај који се вратио, да су веома јако изражена- продужена рука Вашингтона и Лондона превасходно и да они треба да одрађују посао који добију као задатак од стране америчких представника на Космету да не треба имати никакву дилему да ће они све учинити и подржати опозицију у Сирији, али оно что мене посебно забрињава је да се у Вучитрну сада већ налази један добро организован, тајни камп који је маскиран некаквом полицијском академијом, за обуку радикалних исламиста у којем има припадника Ал Каиде из разних арапских земаља. Понављам, то су моја најновија сазнања и ја ћу наставити истраживање ових дана. Мислим да сличне информације имају и припадници обавештајних служби КФОР-а, али и људи који су доле остали као припадници УМНИК-а и који могу да пошаљу извештаје Њујорку. Мислим да је веома опасан развој догађаја поготову што се ту налазе екстремисти са Космета, Македоније и из других муслиманских средине на Балкану и они ће бити коришћени у наредном периоду као људи који треба да изводе специјалне диверзантско терористичке акције у Сирији.
 

Back
Top