Emocionalna sloboda

Neistrazena

Elita
Poruka
17.359
Sta za vas predstavlja EMOCIONALNA SLOBODA?

Kazu da je to
"sposobnost davati i primati vise ljubavi. Radi oslobadjanja od zivoga pijeska negativnih emocija koje, kad se nakupe, ometaju smirenost i suosjecanje, unistavaju odnose i na kraju nas udaljavaju od radosti zivljenja.
Emocionalna sloboda nije mjesto na koje stignemo i onda tamo ostanemo. To je neprestano cvjetanje.
".......
 
To je kad je kad nemas predrasuda i kad ti prethodna iskustva ne uticu dozivljaj novih, na odlucivanje, na percepciju. Znaci nemoguce stanje. Mozemo tek da se trudimo, upravo kroz ljubav... Pa cemo na trenutke mozda i prevazici same sebe.
 
Sta za vas predstavlja EMOCIONALNA SLOBODA?

Kazu da je to
"sposobnost davati i primati vise ljubavi. Radi oslobadjanja od zivoga pijeska negativnih emocija koje, kad se nakupe, ometaju smirenost i suosjecanje, unistavaju odnose i na kraju nas udaljavaju od radosti zivljenja.
Emocionalna sloboda nije mjesto na koje stignemo i onda tamo ostanemo. To je neprestano cvjetanje.
".......

ako je ovako...lijepo je rečeno
 
ljudi se rado emocionalno vežu za sve i svašta. postaju robovi svojih stvari.
pa tako vežu se za auto, garderobu, kuću, račun u banci, a da ne spominjem vezivanje za ljude.
kada im oduzmeš neku od tih stvari za koju su emocionalno vezani, ili kad se na bilo koji način ta vezanost prekine, dolazi do jakih emocionalnih reakcija koje vode u patnju.
znači, u najkraćem, emocionalna sloboda je odsustvo patnje.
i bora čorba je pevao: ostat ću slobodan, neću se vezati...
 
Kada bih na ovom ili bilo kom forumu imala hrabrosti da se potpišem punim imenom i prezimenom, a da pišem ono što inače po forumima pišem, mislim da bi to bar za mene bila prava emocionalna sloboda.
Mislim da sam kukavica da se emocionalno oslobodim tabua, malograđanskog, prvenstveno u sebi a i straha od onog šta će ko reći i pomisliti o meni zbog ovog ili onog. Najčešće se krijem iza one poznate izreke: "a šta bi rekla moja odrasla da o meni čuju to i to" A, ako ćemo iskreno, ja baš tako i razmišljam, misilm, kako bi moji sinovi reagovali da čuju neke moje misli kojih se ja nikako ne stidim, ali im ih ipak ne dajem na uvid.
 
Kada bih na ovom ili bilo kom forumu imala hrabrosti da se potpišem punim imenom i prezimenom, a da pišem ono što inače po forumima pišem, mislim da bi to bar za mene bila prava emocionalna sloboda.
Mislim da sam kukavica da se emocionalno oslobodim tabua, malograđanskog, prvenstveno u sebi a i straha od onog šta će ko reći i pomisliti o meni zbog ovog ili onog. Najčešće se krijem iza one poznate izreke: "a šta bi rekla moja odrasla da o meni čuju to i to" A, ako ćemo iskreno, ja baš tako i razmišljam, misilm, kako bi moji sinovi reagovali da čuju neke moje misli kojih se ja nikako ne stidim, ali im ih ipak ne dajem na uvid.

Ovo je najblize mom nacinu razmisljanju.
 

Back
Top