Анализа-СРС одлази, Двери долазе

gost 280909

Poznat
Poruka
7.809
После ових избора, сумирао сам утиске.
Будући да је СРС остала испод цензуса, да ће остати без извора средстава, без прилике да у Скупштини дебатују и да се њихова реч чује у медијима + практично су без лидера, са лошим руководством и активистима, мислим да ће полако нестати. Могу да их врате једино предизборне коалиције, онако како је то СПО урадила и ето је сад у Парламенту са 4 посланика.
Мислим да ће онај део њихових људи који је истински био уз СРС, без привилегија и новца за то, полако прелазити у Двери Српске.

Са друге стране, Двери Српске су направиле велико изненађење на изборима, са освојених скоро 170 000 гласова. У Чачку су међу прве две листе по броју гласова.
У Војводини су остварили око 5.1 %.
На нивоу државе, њихов званичан резултат је око 4.3 % али по неким проценама, ако би се изузео ефекат крађе, њихов резултат је реално око 5.3 %.
За мање од годину дана изборне борбе (до тад су били покрет и часопис који се није мешао у то ко ће да влада).
Добили су 800.000 за резултат на Председничким изборима.
Друго, посматрам структуру њихових бирача. Преко 90 % њихових бирача су људи до 39 година старости.
По мојој процеи, око 40 % њихових присталица су женског пола.
Међу њиховим што присталицама, што активистима, највише има људи из три групације : студенти, навијачи, матуранти средњих школа.
Застпају тај неки десни конзервативизам, националну причу, евроскептични су али не до те мере да би изазивали рат и изолацију, прихваћени су од стране Русије и француских националиста. Имају подршку доброг дела Српске Православне Цркве и у јавности су препознати као религиозни људи (то им је плус).
Представљају се као противници режима Бориса Тадића.
На неким наредним изборима би лако могли имати између 7 и 10 %, па чак и бити међу прве три групације по броју гласова.
Не зезам се, њихова снага је сваким даном све већа...
 
mozes ti da uvatis radikale malo dole. analiza ce biti posle formiranja vlade. i postoji samo jedan gubitnik - toma. sve je izgubio, nista nije postigsao, rezim se ucvrstio
Ма шта је изгубио као најјача странка са 24.2 % гласова и 73 посланика. И то за свега три године постојања странке и на њено прво излажење на изборима.
А СРС која двадесет и једну годину постоји, нестаје.

Али Двери ће полако бити све масовнији покрет.
 
Radikale niko nije zayeb'o ko Vojislav Seselj.
Da im naredi iz Haga da se postroje i svi zajedno revu u megafon "mi smo magarci" oni bi to poslusali.

Ne osporavam njegovu inteligenciju, ali on se sa strankom i glasacima hakaci k'o sa onim majmunima u Hagu.
Za njih mi nije zao, ali glupiranje koje priredjuje svom taboru je sramotno.
Podseca na bahatog roditelja koji zarad svog ega glumi seljacinu i sramoti ukucane.
 
постављали сте и раније па је СНС опет и званично постала најјача политича странка у Србији.
Не битно тотално у теми да ли су напредњаци најјача или најслабија, говоримо о наглом курсу, одбацивање идеологије у коју су се смртно заклињали толике године. Какви су то уопште људи који мењају мишљење како ветар дува. Јуче били за рат и Карлобаг, данас већи еУрупејци од Бориса.
 
О томе причам :)
Predvidjam nestanak Radikala i Kostunicinog DSS . Desni centar su preuzeli Naprednjaci
i tu Kostunica nema sta da trazi . Jedino ono sto ga odrzava je prica da necemo u EU .
Za Dveri je sadasnji rezultat izuzetno dostignuce i siguran sam da su prezadovoljni .
Buka oko izborne kradje je vise u svrhu promocije , s obzirom da su prilicno nepoznati !
 
Predvidjam nestanak Radikala i Kostunicinog DSS . Desni centar su preuzeli Naprednjaci
i tu Kostunica nema sta da trazi . Jedino ono sto ga odrzava je prica da necemo u EU .
Za Dveri je sadasnji rezultat izuzetno dostignuce i siguran sam da su prezadovoljni .
Buka oko izborne kradje je vise u svrhu promocije , s obzirom da su prilicno nepoznati !
Управо тако, с тим што мислим да ће ДСС одабрати неки облик чврсте везе или са Дверима или СНС, што ће их одржати у животу.
 
]Predvidjam nestanak Radikala i Kostunicinog DSS . Desni centar su preuzeli Naprednjaci
i tu Kostunica nema sta da trazi . Jedino ono sto ga odrzava je prica da necemo u EU .[/B]
Za Dveri je sadasnji rezultat izuzetno dostignuce i siguran sam da su prezadovoljni .
Buka oko izborne kradje je vise u svrhu promocije , s obzirom da su prilicno nepoznati !

Pa ako se to desi, neće biti nijedne partije čija politika predstavlja kritiku priključenje Srbije EU.
Onda je sve jedno ko će biti na vlasti DS ili SNS jer obe propagirju ideje EU integracija.
Ne bi me začudilio da ih strani centri moći pritisnu da uđu u koaliciju, politika je to, nema tu morala
i obe struje su to dokazale...
 
Међу њиховим што присталицама, што активистима, највише има људи из три групације : студенти, навијачи, матуранти средњих школа.
Застпају тај неки десни конзервативизам, националну причу, евроскептични су али не до те мере да би изазивали рат и изолацију, прихваћени су од стране Русије и француских националиста. Имају подршку доброг дела Српске Православне Цркве и у јавности су препознати као религиозни људи (то им је плус).

e pa bas takvi ljudi i glsaju za njih i njima slicne. Ti ljudi i ne zele napredak zemlje na svetskom i Evropskom nivou,nego samo u lokalu. Da sede kuci i da pljuju druge kako im lose ide... Navijaci da biju i ruse, a da ne budu sankcionisani, studenti da krive druge za svoje neuspehe, srednjoskolci koji ne znaju sta znaci biti pod sankcijama i ratovima, niti su tad bili rodjeni,ali zato izuzetno znaju da su nam svi neprijatelji i da treba sve pobiti... A o SPC necemo ni da govorimo. O njihovim astronomskim platama i blindiranim dzipovima i pedofilskim radnjama

eto, tolko od mene za sad :D
 

Back
Top