Vecini banaka u Srbiji PRETI BANKROT

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.374
Zbog hipoteka bankama preti bankrot
Izvor: Novosti

Beograd -- Masovnije aktiviranje hipoteka u Srbiji dovelo bi do bankrota i banaka i preduzeća, te su zbog toga mnogi dugovi kompanija "zamrznuti".

21211949564ed4d8e85f50c478555926_orig.jpg


Zasad je pod zalogom oko 934.000 nekretnina koje su građani, preduzetnici, mala i srednja, ali i velika preduzeća stavili kao garanciju da će vratiti zajmove.

U svetu su mnoge banke propale upravo zbog toga što nisu mogle da naplate dugove. I kod nas bi scenario bio isti.

To potvrđuje gubitak Agrobanke od 29,4 milijarde dinara, koji je veći od celokupne dobiti pet najvećih banaka i koji je uticao da prvi put posle gotovo cele decenije bankarski sektor posluje s minusom.


Agrobanka je zapala u probleme, jer je odobravala kredite firmama koje nisu mogle da ih vraćaju, a kapital je bio isuviše mali da bi mogao da podnese čekanje na rate. Sada država pokušava da spase ovu domaću banku, ali po svoj prilici jedino rešenje će biti da odreši kesu i sama pokrije minus od više od 200 miliona evra.

"Banke na kašičicu aktiviraju hipoteke, pre svega velikih preduzeća koja ne mogu da vraćaju kredite, jer bi to povuklo u propast i same banke", tvrde u jednoj od stranih banaka koje posluju u Srbiji.

"Spremni smo da čekamo na rate. Situacija je nešto drugačija kada su u pitanju preduzetnici i mala i srednja preduzeća, kao i građani. Tu aktiviranje zaloge ide brže, ali da bi se naplata potraživanja sprovela do kraja, prođe i tri godine. Uz to, nekretnine nema ko da kupi".

Tako mnoge banke nude sve više nekretnina koje su oduzete vlasnicima, ali se one retko kupuju. U poslednje tri godine je cena stanova u padu i za 40 odsto, pa banke ne mogu da naplate svoja potraživanja u potpunosti.

"Prodaja hipotekovanih nekretnina povećava ponudu, ali kada su u pitanju građani, broj nekretnina koje se nalaze na tržištu na ovaj način je isuviše mali da bi se ostvario značajniji uticaj na cene nekretnina - oko 300 hipoteka u odnosu na preko 8.000 stambenih kredita godišnje, na koje treba dodati i stanove prodate za gotovinu", kaže Miroslav Rebić, član IO Sosijete ženeral banke.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=05&dd=14&nav_id=609286

Znaci ceo bankarski sektor u Srbiji je PRED RUSENJEM. Koliko je sigurno poveriti takvima svoju deviznu stednju - procenite sami? :think:
 
Prvi zakon parazitizma: "Nikada ne ubijaj domacina"

tako je. a izgleda da su zdruzenim snagama , trupe diktatora Borisa Tadica preko dizanja poreza u nebesa i banke dizanjem bankarskih marzi ubile gomilu tih domacina

Nego banke ovde ne gube nista

Pitas se kako?

PA LEPO - SVE OVE NJIHOVE GUBITKE CE POKRITI DRZAVA TJ OVAJ NAS GLUPI NAROD

Tadic je vec spremio 500 miliona evra naseg novca za pokrice gubitaka ove do sada 3 propale banke.

Tako da su banke uzele pare, i svoje dugove prebacile nama. Gradjanima.

Oni su uspeli a pravi gubitnici smo mi . Narod srpski.
 
E, pa Tihi, onda ne preostaje nista drugo nego Islandska metoda!

n e znam da l si pratio al bila je vest uporedo sa prvim krugom izbora da je sadasnji rezim spremio vec 500 miliona evra nasih para za pokrice gubitaka ovih privatnik banaka koje mesto da bankrotiraju prelaze u drzavno vlasnistvo u zamenu za 500 miliona evra.

to je jedna od najvecih pljacki u istoriji Srbije, jer nam je lopovski rezim diktatora Borisa Tadica BUKVALNO ZAVUKAO RUKU U DZEP i oteo 500 miliona evra.

Po ustavu i zakonima ove zemlje, banke su privatne firme ko i svake druge, i neustavno je iz drzavnog budzeta pokrivati dugove privatnih banaka!

Al ko sto vidis ta se protivzakonita i lopovska igra bas kod nas desava

STOP LOPOVLUKU! STOP DIKTATURI BORISA TADICA!
 
Ma, Tihi, sve je jasno. Ovde imamo posla sa jednom od najbolje organizovanih bandi kriminalaca na svetu. Secas se kad je pre godinu i kusur dana rezim izasao sa tvrdnjom kako ce omoguciti gradjanima i privrednicima da prolongiraju svoju otplatu dugova bankama zbog teskog stanja u privrerdi i kako ce obuzdati divljanje banaka sa svojim nezakonskim kamatama. Naravno da od toga nije bilo nista. Ja sam kao privatnik najbolje to osetio na svojoj kozi. Ne samo da sam morao da vratim celokupan dug, vec su mi pichili kamate bez ikakve osnove i mimo ugovora. Kada pozoves NBS da se zalis, oni ti odgovore kako su banke privatno vlasnistvo i kako oni ne mogu da ti pomognu. Nesto u fazonu, "tuzi ih", a svi znamo kako sudovi u ovoj drzavi rade.
 
Ma, Tihi, sve je jasno. Ovde imamo posla sa jednom od najbolje organizovanih bandi kriminalaca na svetu. Secas se kad je pre godinu i kusur dana rezim izasao sa tvrdnjom kako ce omoguciti gradjanima i privrednicima da prolongiraju svoju otplatu dugova bankama zbog teskog stanja u privrerdi i kako ce obuzdati divljanje banaka sa svojim nezakonskim kamatama. Naravno da od toga nije bilo nista. Ja sam kao privatnik najbolje to osetio na svojoj kozi. Ne samo da sam morao da vratim celokupan dug, vec su mi pichili kamate bez ikakve osnove i mimo ugovora. Kada pozoves NBS da se zalis, oni ti odgovore kako su banke privatno vlasnistvo i kako oni ne mogu da ti pomognu. Nesto u fazonu, "tuzi ih", a svi znamo kako sudovi u ovoj drzavi rade.

banke u srbiji su privatne dok uspesno pljackaju narod

kada dodju u gubitke namah preko noci postaju drzavne a njihove gubitke pokriva rezim uzimaju nama gradjanima pare iz dzepa.
 
Prvi zakon parazitizma: "Nikada ne ubijaj domacina"

прекасно је.

домаћинска песма:

ми летимо у небо
ми знамо пут
ми одлазимо тамо
где цвета лимун жут
ми летимо у небо као уз мајчин скут
ми летимо у небо
ми знамо пут

:mrgreen:
-----------------------------------------------

паразитска химна:

хајде
сада самном
црне џипове да возимо
хајде
сада самном
пејџер и мобилни да носимо
хајде
сада самном
да шмрчемо
хајде
сада самном
да другима узмемо
хајде
сада самном
рекет да узмемо или газимо
хајде
сада самном
руку газди да љубимо
хајде
сада самном
радио техеран да слушамо
хајде
сада самном
бело за бипбип да дилујемо

:mrgreen:
 

Back
Top