IZLET

Poruka
19.736
Dođe vrijeme za taj prvi, pa drugi itd školski izlet vašeg djeteta...
Da li vas je strah? Paničan? Normalan? Nije uopšte? Je l se pomolite bogu da vam se dijete vrati živo i zdravo kući?
:)
 
...nisam nikad bila neki panicar, kakvih ima mnogo i kakva je npr., moja rodjena majka i dan danas, to
po meni ili jesi ili nisi kao i za mnogo drugih stvari...

...da sam imala neku vrstu strahova verovatno ih ne bih ni pustala da idu...

..decu treba osamostaljivati, ulivati im samopouzdanje, a to se nekako najbolje tako i radi
sto prvo idu sa drugarima na dan, pa na nedelju, pa cele dve kad malo poodrastu...

....normalno da se u toku odsustvovanja informise kod vaspitaca/ucitelja/nastavnika kako je
dete, kako se ponasa i td., ali ne treba ih odvajati iz zajednice, ulivati im strahove i stvarati
nesigurne i asocijalne ljude....
 
Тачно. Не брини ништа, старији је пре две-три године заглавио Тиршову, након рекреативне и следеће године опет ишао јер је желео, а ми подржали.
Није свеједно, али пусти их да буду у свом природном окружењу вршњака и нека стичу нове утиске и искуства.
Први пут јесмо мало паничили у себи, али све на крају буде добро.
 
Dođe vrijeme za taj prvi, pa drugi itd školski izlet vašeg djeteta...
Da li vas je strah? Paničan? Normalan? Nije uopšte? Je l se pomolite bogu da vam se dijete vrati živo i zdravo kući?
:)



Па сваки дан се одвајају од нас кад иду у школу, код другара, на игралиште, на тренинг...несреће се могу десити било кад и било где... :confused: Не треба се оптерећивати тиме, дете ће осетити наш страх и пренећемо га на њега... То није добро! Треба да се радујемо што одрастају и одвајају се од нас! :)
 
Nema brige pre srednje škole... a i tad - kondom i nema problema... :lol:
Da znaš da si u pravu. :lol: Mala deca - mala briga. velika deca - velika briga.

Dođe vrijeme za taj prvi, pa drugi itd školski izlet vašeg djeteta...
Da li vas je strah? Paničan? Normalan? Nije uopšte? Je l se pomolite bogu da vam se dijete vrati živo i zdravo kući?
:)

Šta bi moglo da im se desi što se ne bi desilo i da su sa nama. Padne dete usred sobe i polomi nogu, ako mu je suđeno. Ja gledam na to sa veselije strane, šta taj izlet detetu znači. A znači mu puno. Opšte veselje, ko kuče s lanca.:)
 
Ма ај' што дете падне, него кад саплете бабу, па сироте поломе руку или недајбоже кук..
Нису моја, мајке ми, него слушам, сваком трећем дете саплело бабу.
Што не крше тако васпитачице или учитељице? Има ту нешто...
 
Dok je bio samo stariji sin jesam malo brinula, nisam panicila ali misli mi jesu bile to vreme uglavnom usmerene ka njemu.A sada kada su trojica pa mislim da i nemam vremena za to , prvenstveno gledam da odradim sto vise posla dok nisu tu jer posle nema sanse , mislim mogu ja ali se ne vidi nista od mog delanja.:lol:
 
Moj stariji klinac je prošle godine išao prvi put sa vrtićem, sa nepunih 5 godina.
Nisam se uopšte brinula, radovala sam se više od njega.
Meni su ti izleti iz najranijeg detinjstva ostali u lepom sećanju.
I kao što sam mislila, klinac se super proveo, došao je kući mrtav umoran jer je ceo dan proveo jurcajući na vazduhu.:super:

Generalno, nemam strah od mogućih scenarija jer nisam tip koji se opterećuje. ŠBBKBB meni nikad nije u glavi, ja samo teram napred sa osmehom na licu i u svemu nađem pozitivnu stranu.
Tako je život lakši i lepši.:zurka:
 

Back
Top