ISDN ili satelit?

hmm... u Srbiji, trenutno je najNEisplativiji nacin konekcije kablovski net. Za njim ide 'wireless', pa dialup, i na kraju satelitski net...

Pod satelitski net podrazumevam 2-way satelitsku konekciju, ne onu glupost koja ima samo downlink... Naravno, ako prebacite preko ledja da koriscenjem takve veze vrsite grubo krsenje zakona o telekomunikacijama.

Naime, 2-way satelitska oprema kosta oko 2000eur, a posle lepo placas $99/mesecno za 2 MBit vezu (asihrono, 512 kBit uplink, 1536 kBit downlink) bez ogranicenja... A isplatiivja stvar od toga (ako izuzmemo pocetna ulaganja) ne postoji... Ne placas telefonski racun, non-stop si na netu, oprema je potpuno mobilna (mozes da kupis laptop, odes kolima u neku pustinju i prasumu, i da opet imas isti net)...

Poz.
 
Za satelit ne znam ali je ISDN stvarno super,
imaš 128.oKb/s i dve linije tako da kada te neko pozove ili ti hoces nekog da pozoveš uvek imaš slobodnu jednu liniju a kada si na netu imaš brži
protok informacija. 8) 8) 8)
 
Incognito:
hmm... u Srbiji, trenutno je najNEisplativiji nacin konekcije kablovski net. Za njim ide 'wireless', pa dialup, i na kraju satelitski net...

Pod satelitski net podrazumevam 2-way satelitsku konekciju, ne onu glupost koja ima samo downlink... Naravno, ako prebacite preko ledja da koriscenjem takve veze vrsite grubo krsenje zakona o telekomunikacijama.

Naime, 2-way satelitska oprema kosta oko 2000eur, a posle lepo placas $99/mesecno za 2 MBit vezu (asihrono, 512 kBit uplink, 1536 kBit downlink) bez ogranicenja... A isplatiivja stvar od toga (ako izuzmemo pocetna ulaganja) ne postoji... Ne placas telefonski racun, non-stop si na netu, oprema je potpuno mobilna (mozes da kupis laptop, odes kolima u neku pustinju i prasumu, i da opet imas isti net)...

Poz.

Incognito, gde to ima? Mozes li mi dati malo vise informacija, gde da se raspitam za dvosmerni satelitski internet?
A sto se tice krsenja zakona, na kojoj frekvenciji to radi. AKo je na 2.5 Mhz (Ili Ghz ne znam tacno, u te se stvari ne razumem), to koliko znam je javna frekvencija?
Uostalom nema veze samo da se kurtalisem sporih veza i nepouzdanih konekcija :( Daj neku informaciju , sta god znas, molim te. Ako ce me hapse zbog toga, neka al' cu bar neko vreme da radim ko covek...
 
Nije u pitanju frekvencija na kojoj sve to radi, vec je nezakonito u smislu necenzurisanog protoka informacija, jer su apsolutno sve telekomunikacione mreze tim obuhvacene (sto je i normalno 8)
 
Ne radi se o "necenzurisanju" već o zakonu koji zabranjuje predajnike tolike snage. Zabranjuje se privatno odašiljanje informacija bez dozvole. Glupost, jer to nema veze sa klasičnom radio-difuzijuom, ali s obzirom da nam je cela država takva, to i ne čudi.

Inače, na www.skydsl.co.yu, postoji nešto o dvosmernom linku. Ja još uvek imam jednosmerni i kod nas još nisam video nešto bolje. Skidanje filma za 15-20minuta mi još uvek zvuči kao raj... 8)
 

Back
Top