ISDN ili satelit?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: ISDN ili satelit?

monika
    Guest

Podrazumevano ISDN ili satelit?

dvoumim se,potrebna mi je pomoc!
    cene,brzina,pro&kontra
    hvala

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano

Najbolji je Satelitski link ali cena.... prava sitnica, trenutno je "iplaitiviji" kablovski link

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

hmm... u Srbiji, trenutno je najNEisplativiji nacin konekcije kablovski net. Za njim ide 'wireless', pa dialup, i na kraju satelitski net...

Pod satelitski net podrazumevam 2-way satelitsku konekciju, ne onu glupost koja ima samo downlink... Naravno, ako prebacite preko ledja da koriscenjem takve veze vrsite grubo krsenje zakona o telekomunikacijama.

Naime, 2-way satelitska oprema kosta oko 2000eur, a posle lepo placas $99/mesecno za 2 MBit vezu (asihrono, 512 kBit uplink, 1536 kBit downlink) bez ogranicenja... A isplatiivja stvar od toga (ako izuzmemo pocetna ulaganja) ne postoji... Ne placas telefonski racun, non-stop si na netu, oprema je potpuno mobilna (mozes da kupis laptop, odes kolima u neku pustinju i prasumu, i da opet imas isti net)...

Poz.

Athlon-Xp-1800plus
    Guest

Podrazumevano ISDN

Uzmi ISDN, ja imam, super je, preporucio bih ti sat vise ustvari, ali da bi mogla da skines preko 2gb mjesecno treba ti masu para. Pogledaj www.skydsl.co.yu , naci ces vise mana nego prednosti...

Duća
    Guest

Podrazumevano Isdn

Za satelit ne znam ali je ISDN stvarno super,
    imaš 128.oKb/s i dve linije tako da kada te neko pozove ili ti hoces nekog da pozoveš uvek imaš slobodnu jednu liniju a kada si na netu imaš brži
    protok informacija. 8) 8) 8)

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Incognito
    hmm... u Srbiji, trenutno je najNEisplativiji nacin konekcije kablovski net. Za njim ide 'wireless', pa dialup, i na kraju satelitski net...

Pod satelitski net podrazumevam 2-way satelitsku konekciju, ne onu glupost koja ima samo downlink... Naravno, ako prebacite preko ledja da koriscenjem takve veze vrsite grubo krsenje zakona o telekomunikacijama.

Naime, 2-way satelitska oprema kosta oko 2000eur, a posle lepo placas $99/mesecno za 2 MBit vezu (asihrono, 512 kBit uplink, 1536 kBit downlink) bez ogranicenja... A isplatiivja stvar od toga (ako izuzmemo pocetna ulaganja) ne postoji... Ne placas telefonski racun, non-stop si na netu, oprema je potpuno mobilna (mozes da kupis laptop, odes kolima u neku pustinju i prasumu, i da opet imas isti net)...

Poz.
    Incognito, gde to ima? Mozes li mi dati malo vise informacija, gde da se raspitam za dvosmerni satelitski internet?
    A sto se tice krsenja zakona, na kojoj frekvenciji to radi. AKo je na 2.5 Mhz (Ili Ghz ne znam tacno, u te se stvari ne razumem), to koliko znam je javna frekvencija?
    Uostalom nema veze samo da se kurtalisem sporih veza i nepouzdanih konekcija Daj neku informaciju , sta god znas, molim te. Ako ce me hapse zbog toga, neka al' cu bar neko vreme da radim ko covek...

alek30
    Guest

Podrazumevano odgovor

Nije u pitanju frekvencija na kojoj sve to radi, vec je nezakonito u smislu necenzurisanog protoka informacija, jer su apsolutno sve telekomunikacione mreze tim obuhvacene (sto je i normalno 8)

Neproveren član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ne radi se o "necenzurisanju" već o zakonu koji zabranjuje predajnike tolike snage. Zabranjuje se privatno odašiljanje informacija bez dozvole. Glupost, jer to nema veze sa klasičnom radio-difuzijuom, ali s obzirom da nam je cela država takva, to i ne čudi.

Inače, na www.skydsl.co.yu, postoji nešto o dvosmernom linku. Ja još uvek imam jednosmerni i kod nas još nisam video nešto bolje. Skidanje filma za 15-20minuta mi još uvek zvuči kao raj... 8)

Slične teme

1. Satelit
    Autor Mackic u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.01.2007., 09:36
  2. Satelit
    Autor Maximum_Speed u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.01.2007., 21:46
  3. Satelit?
    Autor nidzesi u forumu Hardver
    Odgovora: 10