o sovinizmu

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
muskom:lol:

daklen, sta je zaista ta pojava? nisam citala definicije niti ceprkala po faktima, nesto me nije toliko bas zanimalo...
ali recimo, otkuda to, sta su mu koreni i sve to....
i cemu zaista teze muski sovinisti, koje ciljeve imaju itd...?:think:


ps. posto se nekako vise govori o feministkinjama, pa o njima malo vise znamo
 
Прво ми објасните шта је шовиниста? Мени она рече да сам шовиниста, пет пута питам да ми објасни зашто сам шовиниста, она не зна..
 
Па добро, ви мени кажете да сам шовиниста, ви ми кажите на шта мислите под тим, и да ми објасните зашто и како сам ја шовиниста. Ја кад некоме кажем да је лош човек, ја наведем и зашто, а лош човек је онај који чини лоше другим људима, значи знам и шта је лош човек, и зашто је он лош човек, па ми ви кажите зашто сам ја шовиниста и шта је то?

Доста пута сам тако окарактерисан, а нико ми одговор није дао, тако да излећу са речима а не знају ништа..
 
genreralno muski sovinizam je vezan za muskarce koji mrze, preziru, ne podnose zene.
e sad, ti si sam davao takve izjave, znaci, ne vredjaj se ako ti je rekla da si sovinista, samo te definisala, to je sve.

a po meni, taj zenskomrzacki sindrom ima neke dublje psiholoske korene...
 
muskom:lol:

daklen, sta je zaista ta pojava? nisam citala definicije niti ceprkala po faktima, nesto me nije toliko bas zanimalo...
ali recimo, otkuda to, sta su mu koreni i sve to....
i cemu zaista teze muski sovinisti, koje ciljeve imaju itd...?:think:


ps. posto se nekako vise govori o feministkinjama, pa o njima malo vise znamo

pa valjda ono kad muški smatraju da je žena samo da radja i da boravi u kuhinji.
cilj muškim šovinistima je da svakog dana jedu kuvano i ostavljaju za sobom što bogatije potomstvo malih šovinističića.
 
šovinizam je alergijska reakcija svakog normalnog muškarca na žene koji bi da budu muškarci
jedan od simptoma te alergijske reakcije kod mene je svrab
dakle neizdrživ svrab u dlanovima koji se jedino može izlečiti spoljnom stranom obraza, levog ili desnog, jedne od tih žena što bi da budu muškarci
drugi simptom je nezadrživ nalet smeha kad spazim gorepomenute kričere
a neretko osećam i sažaljenje
kod težih slučajeva naravno
 
genreralno muski sovinizam je vezan za muskarce koji mrze, preziru, ne podnose zene.
e sad, ti si sam davao takve izjave, znaci, ne vredjaj se ako ti je rekla da si sovinista, samo te definisala, to je sve.

a po meni, taj zenskomrzacki sindrom ima neke dublje psiholoske korene...

Искрено ја не познајем никога ко мрзи или презире жене.. Искрено.. Нпр ја мрзим неке нације (не бих сад да политизујем тему, али то је мржња и презир) , али далеко од тога да такво осећање имам према женама, конкретно ја сматрам женско тело најлепшим делом, додуше нисте ми много битне, али далеко од тога да вас мрзим или презирем, а опет су ми говорили тако нешто, кад питам што, ту крене да се скреће са теме, нико ми конкретно не одговори што сам ја шовиниста.. Одма пребацују на кеву, на бивше, а ја немам проблема ни са једним ни са другим..
 
Трик еволуције. Руке увек слободне, за разлику од женских, па с тим и развијеније. Груди не траже заштиту, па с тим и шира рамена. Без потребе да директно брине о потомству, па с тим више кретања и мања задњица и мишићи распоређени за кретање(лов). Због тога, мозак "наштелован" на непосредно, па с тим и практично деловање. Свет је пун опасности, па с тим и тестостерон и већа агресија. Итд.

Е ако злоупотребиш ове особине, поготово према жени, онда си шовиниста. :bye:
 
genreralno muski sovinizam je vezan za muskarce koji mrze, preziru, ne podnose zene.



ne novkice
muškarci koji mrze preziru i ne podnose žene su ******

a saćeš ti da kažeš a ha vidiš kako si ti to lepo povezao i pokušaš da moj argument šaljivo posprdno okreneš protiv mene
kako bih kontrirao takvom manevru reći ću samo da ja kao muški šovinista definitivno ne bih propustio priliku da te kresnem :lol:
 
ne novkice
muškarci koji mrze preziru i ne podnose žene su ******

a saćeš ti da kažeš a ha vidiš kako si ti to lepo povezao i pokušaš da moj argument šaljivo posprdno okreneš protiv mene
kako bih kontrirao takvom manevru reći ću samo da ja kao muški šovinista definitivno ne bih propustio priliku da te kresnem :lol:

vrlo laskavo nema sta:p;)
 
to o cemu pricate se zove seksizam a ne sovinizam.
seksista je neko ko smatra da je njegov pol apsolutno nadmocan u odnosu na drugi, tj da je drugi pol inferioran u svakom pogledu. seksiste ne mrze suprotni pol - jer ne mrzi se nesto sto je inferiorno i slabije - drugi pol se svodi na objekat. nije to isto sto i klasicna mizoginija,
macizam je opet nesto drugo, maco nikada nece raditi u kuci taman crko, to je zenski posao, a seksista hoce - pomoci ce vam jer misli da ni po kuci ne mozete da se snadjete bez njega. seksiste smatraju da su esencijalno superiorni i da ta superiornost treba da se odrazi u drustvenom uredjenju, ili na nivou preduzeca, ne samo u kuci. seksisti vole zene u sustini, samo smatraju da su one slabe, lepsi i nesposobniji pol, dobar da brblja, ogovara i to je to, ali uvek ce vam naci opravdanje sta god glupo da uradite jer hbg, zene ste
 
zenomrstvo je nesto sasvim drugo, sistem prilicno podlog spustanja u drustvu, maltretiranja i psihickih zloupotreba. zenomrzac ce vas kinjiti natenane i ubediti vas cas posla da ste lude i da imate srece sto je on sa vama, prefrigano i uzivace u tome sto vi takodje vremenom pocinjete da mislite da imate srece sto ste s njim. napravice krpu od vas, samo ako bude imao prilike, tako da ga svi sa strane zale sto je sa takvom, a mogao bi mnogo bolje da prodje. uz to ce vrlo verovatno da izgradi imidz nekoga ko je pun razumevaja za vas i cini sve sto je u njegovoj moci da vam pomogne, ali eto vi ste slucaj kojem nema pomoci.
seksista to nikada nece da radi, ispod casti mu je - on ce istina ponekad da prevrne ocima, da kaze na glas "zene" i zavrsio je raspravu. sigurno nece da vas proziva, da se svadja sa vama ne daj boze na nivou riblje pijace, i nece pred drustvom da ponizava nekog sa kim je jer bi time ponizio sebe. razlika je ogromna.
 
muskom:lol:

daklen, sta je zaista ta pojava? nisam citala definicije niti ceprkala po faktima, nesto me nije toliko bas zanimalo...
ali recimo, otkuda to, sta su mu koreni i sve to....
i cemu zaista teze muski sovinisti, koje ciljeve imaju itd...?:think:


ps. posto se nekako vise govori o feministkinjama, pa o njima malo vise znamo

nastali su kao reakcija patrijarhalno vaspitanih muškaraca na pokretanje feminističkog pokreta...

i tu misim na umerene šoviniste...a ovi ženomrsci što se gore pominju (nisam čito, mrzi me) su ekstremna (čitaj patološka) varijanta, tj. podvrsta, koja ima emotivni problem iz detinjstva...
 
Кад је настао уопште тај термин шовинизам, као реакција на...? И онда све буде јасно.
Морја, а мачизам је и да ја, као мушкарац најбоље знам, али и да моја жена је најбоља на свету јер сам ја мачо тако изабрао баш ту..
 
da, maco muskarac je ponosan na svoj izbor, a to su uglavnom i jako zahtevni ljudi. dace sebi vise prava nego sto ce dati zeni, ali tu su svi u skladu, zene ne vide problem u tome. oni brinu o zeni i porodici, tu ne moze bilo kome da fali bilo sta, ali su prilicno nefleksibilni.
nije meni macizam automatski nesto lose, nemam problem sa ljudima koji tako funkcionisu. nemam ni sa seksistima, unutar kuce oni su funkcionalni i zdravi ljudi koji nikog ne maltretiraju, zene su sa njima jer je svima lepo tako i kraj diskusije sto se mene tice. vec, na drustvenom nivou, naravno da ne mislim da profesor muskarac moze da bude kompetentniji i bolje placen od zene, ili lekar ili vec - to je meni neprihvatljivo u njihovom sistemu i protiv toga se borim. tamo gde se zahteva fizicka snaga, opet za mene zena ne moze da bude podjednako efikasna - zena vodoinstalater/elektricar ne moze da podigne teret koji nekad mora da se podigne, i tu razumem da postoji razlika u plati a razumem i njihov stav - jaci su i mogu, mi to ne mozemo i ne vidim problem da se i tu bude otvoren i kaze kako stoje stvari.
samo, licno nikako ne volim kad se te dve grupacije izjednace sa zenomrscima koji su odvojena kategorija jer deluju sa namerom da uniste i unize - i to samo zato sto ljude mrzi da se informisu pa cim si maco ispadnes primitivan iz mesta.
 
E konačno mi je jasno šta sam. Znam da nisam šovinista. Ali nešto moram da budem, mislim ne može to tako da prođe, da tek tako budem sasvim okej.
Nisam ni mačista. Ono, lepo zvuči; realno svako bi voleo da je mačo, pa makar postao i mačista. Nekako sam se potajno nadao da sam mačista. Ali nažalost ni tu se ne prepoznajem u dovoljnoj meri.
Ali ostalo mi je da budem seksista. Ebiga, ni to nije loše. Moglo je da se desi da se ne pronađem ni u jednoj kategoriji pa da mi ostane da budem ubogi papučar. Dobro, možda bi neko pokušao da me uteši tvrdeći da sam u stvari čovek na mestu, ali bih u dubini duše znao da to ''na mestu'' znači da sam papučar.
To vam je kao ono kad pitate za nekoga ko prvi put dolazi na mali fudbal da li ume da igra, a oni ti odgovore ''ma mnogo dobar dečko, videćeš''. Misim odmah ti sve bude jasno.
 
Мојра, код нас је та разлика у платама најмање изражена, а заправо је и нема у државним фирмама.
Код нас су разлике у платама м. и ж. донеле стране фирме, а увеле су и систем по коме је плата - тајна, тако да се, у ствари ни не зна колико ко има плату. На Западу је уобичајено да плате ж. буду 20% мање. Ми, у ствари, на друштвеном новоу, негујемо само аутошовинизам.
Ни једна жена се не буни против мачиста или сексиста, а кад је у питању шовинизам нигде немаш тачно одређену реакцију неке групе жена које кажу да је шовинизам у ствари то кад се каже да су жене мање амбициозне или мање способне или некреативне у послу.
Последњих 10 година све се нешто поломише око женских права, нацртали су жене по министарствима, али у суштини, ни једну држ. фирму не води жена или врло ретко.. Све те паметне одоше у некакве приватне агенције, консалтинг или конкретније послове.
 

Back
Top