Da li je RTS snimio krađu glasova?

ajde za ove jod jednom.

kada na birackom mestu ima VISE listica nego izaslih biraca,izbori se automatski ponistavaju.

kada na birackom mestu ima MANJE listica nego izaslih biraca, glasovi se broje.

po zavrestku glasanja,pravi se ZAPISNIK koji potpisuju svi predstavnici stranaka,i na osnovu toga se izdaju rezultati izbora.

U nedelju su sve stranke dale skoro iste rezultate glasanja.

To sto ti isti rezultati ne odgovaraju pojedincima, to je vec druga stvar. Ovo sa listicima je obicna farsa kako narodu zamazati oci jednog najobicnijeg politikanta i vecitog luzera Nikolica.

I ukoliko je bilo kom u SNS-u stalo do te stranke,hitno neka traze smenu kompletnog rukovodstva da ne bi prosli kao radikali na ovim iborima.

Sinocni nastupi i Nikolica i Jorgovanke,pokazuju da su ljudi totalno izgubili kompas.
 
Naravno da sme. I masovno se ubacivalo kad dođe više ljudi, pogotovo starijih sa pratnjom.
Jer ako ćemo po pravilu, zabranjeno je i korišćenje telefona u izbornim jedinicama, je l' tako? Pa hajde sad da poništavamo sve izbore...
Mis'im, razumemo mi ovde vas neke... :lol:

Evo da se i sa tobom slozim o necemu.
Nije problem ako neko ovako ubacuje umesto nekoga (i sam sam pomogao 82.godisnjoj baki da ubaci svoje listice.
Svi problemi i resenja problema nalaze se u rukama 4 najbrojnije liste na svakom BM. Oni poseduju kopije zapisnika i, ako su posteni, sravnice podatke iz svojih i zapisnika u RIK. Ako se sve slaze, OK a ako ne tacno se zna gde i ko je falsifikovao.
Prosto, bas onako kako to utvrdjuju Dveri. Ali, njihove nalaze NIKO nece da objavi. SNS vikom pomaze u tome.
 
Evo da se i sa tobom slozim o necemu.
Nije problem ako neko ovako ubacuje umesto nekoga (i sam sam pomogao 82.godisnjoj baki da ubaci svoje listice.
Svi problemi i resenja problema nalaze se u rukama 4 najbrojnije liste na svakom BM. Oni poseduju kopije zapisnika i, ako su posteni, sravnice podatke iz svojih i zapisnika u RIK. Ako se sve slaze, OK a ako ne tacno se zna gde i ko je falsifikovao.
Prosto, bas onako kako to utvrdjuju Dveri. Ali, njihove nalaze NIKO nece da objavi. SNS vikom pomaze u tome.

Баш тако, ето синоћ на РТС оно гомно од водитеља набрајајући ко има примедбе на регуларност избора у опште не спомиње Двери а и Николић их такође непомиње :think:
 
Evo da se i sa tobom slozim o necemu.
Nije problem ako neko ovako ubacuje umesto nekoga (i sam sam pomogao 82.godisnjoj baki da ubaci svoje listice.
Svi problemi i resenja problema nalaze se u rukama 4 najbrojnije liste na svakom BM. Oni poseduju kopije zapisnika i, ako su posteni, sravnice podatke iz svojih i zapisnika u RIK. Ako se sve slaze, OK a ako ne tacno se zna gde i ko je falsifikovao.
Prosto, bas onako kako to utvrdjuju Dveri. Ali, njihove nalaze NIKO nece da objavi. SNS vikom pomaze u tome.

Једино Двери дају конкретне податке и објашњавају механизме и методе крађе:

 
ja razumem borbu ovih iz dveri. pokusavaju da dokazu da su pobedili nevazece listice :)

Ti ne razumes ni sam sebe!
Ako drzis bar malo do sebe, valjda ces da budes na strani utvrdjivanja istine bez obzira o kome se radi. Ljudi imaju KONKRETNE dokaze i iznose ih bez bilo kakvog prejudiciranja.
Tvoj i moj glas (a to je jedino sto imamo) vredi onoliko koliko smo spremni da ga odbranimo. Dans Dveri, SVM,...sutra neko drugi, prekosutra mozda bas neko od tih koje bezuslovno zastupas. Princip, postenje i ljudskost su iznad svake stranke. Otrezni se na vreme. U pitanju su mnogo krupnije stvari nego sto su neciji %. U pitanju je nasa sloboda.
 
ajde za ove jod jednom.

kada na birackom mestu ima VISE listica nego izaslih biraca,izbori se automatski ponistavaju.

kada na birackom mestu ima MANJE listica nego izaslih biraca, glasovi se broje.

po zavrestku glasanja,pravi se ZAPISNIK koji potpisuju svi predstavnici stranaka,i na osnovu toga se izdaju rezultati izbora.

U nedelju su sve stranke dale skoro iste rezultate glasanja.

To sto ti isti rezultati ne odgovaraju pojedincima, to je vec druga stvar. Ovo sa listicima je obicna farsa kako narodu zamazati oci jednog najobicnijeg politikanta i vecitog luzera Nikolica.

I ukoliko je bilo kom u SNS-u stalo do te stranke,hitno neka traze smenu kompletnog rukovodstva da ne bi prosli kao radikali na ovim iborima.

Sinocni nastupi i Nikolica i Jorgovanke,pokazuju da su ljudi totalno izgubili kompas.
nasuprot tebe ja sam jedne godine mislim da je to bilo 2004 bio u opštinskoj izbornoj komisiji i znam kako se mogu ukrasti glasovi -samo tako , već sam napisao da sam bio frapiran snimcima kako neko u hodniku lepi koverte sa glasovima to je nešto što je moralo biti urađeno na izbornom mestu gde su i brojani glasovi , zatim zapisnićki potpisi istim rukopisom i sl a tek da se negde pronađe napolju van izborne komisije - to može da uradi samo predsednik komisije , sda ne pričam kako su se na hiljade glasačkih listića našlo na ulici-to može samo organizovano da se uradi.
Ajde manje više kupovina glasova sa hranom i novcem -to nije ništa novo-ali opet se cela romska populacija prodala za šaku pirinča a bogami i mnogi srbi su ovaj put to uradili , već samo zbog ovih činjenica izbori na svim nivoima u normalnom svetu bi bili poništeni.
 
Evo da se i sa tobom slozim o necemu.
Nije problem ako neko ovako ubacuje umesto nekoga (i sam sam pomogao 82.godisnjoj baki da ubaci svoje listice.
Svi problemi i resenja problema nalaze se u rukama 4 najbrojnije liste na svakom BM. Oni poseduju kopije zapisnika i, ako su posteni, sravnice podatke iz svojih i zapisnika u RIK. Ako se sve slaze, OK a ako ne tacno se zna gde i ko je falsifikovao.
Prosto, bas onako kako to utvrdjuju Dveri. Ali, njihove nalaze NIKO nece da objavi. SNS vikom pomaze u tome.
Da ali nisu na svakom biračkom mestu iste prve 4 stranke po brojnosti glasova. Da kažemo da SNS ima sve te kopije zapisnika, njima po mojoj oceni i nisu ukradeni glasovi na način da su se zapisnici falsifikovali, već onima koji te kopije zapisnika nemaju. E sada meni nije jasno zašto Dveri ne zatraže od SNS-a da pregledaju te kopije zapisnika? Takođe i ono što su utvrdili uvidom u izborni materijal u RIK-u, da li su uputili želbe ili šta već treba, Upravnom sudu? Nedostaju takve informacije od strane Dveri šta čine institucionalno po tom pitanju? Ako dolazi do opstrukcije nadležnih organa, a dolazi od strane RIK-a, to su mnogi potvrdili, da li je isti slučaj sa Upravnim sudom? Dakle, Dveri i ne samo oni ali sada konkretno pričam o njima, moraju da se uozbilje, da deluju u tom pravcu a ne samo da prezentuju javnosti šta su otkrili, bez delovanja da dokažu to što su otkrili, na ovakav način kao što rade neće ništa postići, ovo pišem uz ogradu jer nemam informacije da li su pokrenuli nešto kod nadležnih organa. Bitno je da pokrenu što im daje osnov da uozbilje priču i da protestuju ako institucije vrše opstrukciju.
 
Poslednja izmena:
29-a sekunda deda u istu kutiju ubacuje dva žuta listića
:)
Ako je tako radjeno onda se kolicine listica na kraju ne bi slagale i naravno da clanovi birackog odbora ne bi potpisali. A potpisali su, kao sto znamo, a i Toma nije tvrdio da su listici dodavani nego da su zamenjeni. U tom slucaju bi deda sa klipa svakako ubacio samo jedan listic. Dakle ili je stavio i babin ili je ubacio i za drugu kutiju greskom.
 
Da ali nisu na svakom biračkom mestu iste prve 4 stranke po brojnosti glasova. Da kažemo da SNS ima sve te kopije zapisnika, njima po mojoj oceni i nisu ukradeni glasovi na način da su se zapisnici falsifikovali, već onima koji te kopije zapisnika nemaju. E sada meni nije jasno zašto Dveri ne zatraže od SNS-a da pregledaju te kopije zapisnika? Takođe i ono što su utvrdili uvidom u izborni materijal u RIK-u, da li su uputili želbe ili šta već treba, Upravnom sudu? Nedostaju takve informacije od strane Dveri šta čine institucionalno po tom pitanju? Ako dolazi do opstrukcije nadležnih organa, a dolazi od strane RIK-a, to su mnogi potvrdili, da li je isti slučaj sa Upravnim sudom? Dakle, Dveri i ne samo oni ali sada konkretno pričam o njima, moraju da se uozbilje, da deluju u tom pravcu a ne samo da prezentuju javnosti šta su otkrili, bez delovanja da dokažu to što su otkrili, na ovakav način kao što rade neće ništa postići, ovo pišem uz ogradu jer nemam informacije da li su pokrenuli nešto kod nadležnih organa. Bitno je da pokrenu što im daje osnov da uozbilje priču i da protestuju ako institucije vrše opstrukciju.

Имали су приговоре који су одбијени, најавили су тужбе на конференцији за штампу након прегледања материјала у РИК-у, али слаба вајда је од приговора и тужби. Јер, пријављујеш крађу лопову. Бојкот другог круга, па да се не верификују мандати у Скупштини - то би био прави одговор на крађу. Међутим, остале странке које су пријавиле крађу неће да реагују. Што ће рећи - учествују у легализацији крађе.
 
Ako je tako radjeno onda se kolicine listica na kraju ne bi slagale i naravno da clanovi birackog odbora ne bi potpisali. A potpisali su, kao sto znamo, a i Toma nije tvrdio da su listici dodavani nego da su zamenjeni. U tom slucaju bi deda sa klipa svakako ubacio samo jedan listic. Dakle ili je stavio i babin ili je ubacio i za drugu kutiju greskom.
Nasuprot tebe ja znam da je samo u Kikindi bilo preko 50 prigovora na rad izbornih komisija , na brojanje glasova uoipšte na lokalne izbore a izbornih mesta ima 52 tako da .. a da - svi prigovori su odbijeni , neverovatno zar ne?
 
mislim kako je moguće da je pastor samom sebi izbrojao 96000 glasova a dok je to stiglo do RIK-a ispalo je da imaju 66000.
Kada su njihovi krenuli da proveravaju izborni materijal u subotici na prvih 8 izbornih mesta su utvrđena žestoka neslaganja i odmah potom im je zabranjen dalji rad. Pa ti vidi...
 
Hebace Toma mamicu Tijanicu zbog ovog propusta ... taman je poceo da se poziva na stabilnost , red i mir - a sad ova medijska diverzija .... :rtfm:

Ovo je klasican smisljeni medijski atak na Tomu !!
Koji propust ? Pises kojesta ! Da je u kutiji ijedan listic viska , clanovi birackog odbora ne bi potpisali zapisnik .
Nemoguce je da se o kradji dogovore predstavnici svih partija .Stalno fantazirate o kradjama , a nikakvih
jasnih i konkretnih dokaza nema .Ne stitim vlast , ali treba bar malo biti objektivan .
A Toma se sjetio da prica o kradji tek kad se Dacic izjasnio da nece s njim . Interesantno !
 

Back
Top