Ceda vs. Mafija
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Ceda vs. Mafija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Ceda vs. Mafija

Čedomir Jovanović tužio listove NIN i Kurir zbog neistinitih informacija
    Jeste Čeda, ali Mihajlović
    Beograd - Bivši potpredsednik Vlade Srbije i Demokratske stranke podneo je juče Prvom opštinskom sudu u Beogradu privatne krivične tužbe protiv glavnih i odgovornih urednika dnevnog lista Kurir Đoka Kesića i nedeljnika NIN Slobodana Reljića, kao i novinara NIN Nikole Vrzića zbog toga što su, kako se navodi u tužbama, iznosili i prenosili neistinite informacije i podatke čime su naškodili ugledu i časti Jovanovića. Razlog za tužbu protiv NIN je tekst o navodnim posetama Jovanovića Centralnom zatvoru i susretima sa Dušanom Spasojevićem Šiptarom, a protiv Kurira "lažni transkripta razgovora između Jovanovića i Spasojevića", objavljen 14. aprila.

Na jučerašnjoj konferenciji za novinare Liberalno-demokratke frakcije, jedan od članova legendarnog sastava "Sedmorica mladih" Nebojša Kunić, čije se ime pominje u transkriptu koji je objavio Kurir, ponovio je da je ceo slučaj namešten Čedomiru Jovanoviću. Da je tako, Kunić se prema sopstvenim rečima uverio kada je u objavljenom transkriptu pročitao da je on pregovorao o zakupu poslovnog prostora u Šilerovoj sa Jovanovićem.
    - Sve je to istina, osim da se ne radi o Čedi Jovanoviću koga sam upoznao tek u avgustu prošle godine na sahrani mog tasta. Reč je o Čedi Mihajaloviću, ili Igoru Aronu Baruhu, koga sam pod tim imenom upoznao kada sam prodao auto septembra 2001 - objasnio je Kunić, potvrdivši da je broj koji se pominje u transkriptima ustvari Baruhov, a ne Jovanovićev broj.
    Kunić je rekao da je Baruha upoznao kada je prodavao auto, te da mu je, kada je čuo da Kuniću treba poslovni prostor za salon nameštaja, ponudio prostor u kući u Šilerovoj. Međutim, Kunić kaže da je od iznajmljivanje odustao kada je saznao da je Baruh ustvari Čeda Mihajlović, čovek sa kriminalnim dosijeom i vlasnik više pasoša, Kunić je, kako je rekao, saznao od Slaviše Stojanovića, koga je Mihajlović prevario ne isplativši mu novac za auto koji je od njega uzeo. Kunić kaže da je kasnije o Mihajloviću i o njegovim kriminalnim poduhvatima čitao iz tekstova u nedeljniku Vreme (februara 2004.).
    Branislav Lečić, jedan od članova LDF, dodao je da je vlasnik telefona 063204904, koji se pominje u delu u kojem "Šiptar izjavljuje ljubav" navodno Jovanoviću, Slobodan Milivojević, advokat Milorada Ulemeka, provoptuženog za ubistvo Đinđića. On je istakao da je i tekst objavljen u NIN o navodnim susretima Jovanovića i Spasojevića "apsolutna laž", i da to dokazuju i izjave svih jedanest zatvorskih čuvara date istažnom sudiji u postupku pokrenutom radi provere zakonitosti rada tadašnjeg upravnika Centralnog zatvora Dragiše Blanuše.

M. Vujović

"Koordinacija vlasti, kriminala i medija"
    - Jasno se vidi da postoji određena koordinacija između vlasti, BIA, advokata optuženih, kriminalnih grupa i medija - ocenio je Lečić, komentarišući navode Kurira. On je dodao da će tokom sudskog postupka protiv tog lista, tražiti da BIA utvrdi verodostojnost transkripata, koji, kako je kazao, nemaju ni službenu belešku.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

kako smarate sa ovim copy/paste glupostima...

napisite nesto svoje, postavite pitanje, ali ovo je stvarno glupo...

Elita Strela (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

O kom ugledu i časti Čede Jovanovića je reč? On je čak i prelazio ulicu na mestu gde je to zabranjeno. Kad ide u knjižaru da kupi knjigu ide deset do zuba naoružanih telohranitelja u četiri džipa!!! Ljudi ga zblanuto gledaju i krste se i čude toj osionosti i BAHATOSTI!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Strela
    O kom ugledu i časti Čede Jovanovića je reč? On je čak i prelazio ulicu na mestu gde je to zabranjeno. Kad ide u knjižaru da kupi knjigu ide deset do zuba naoružanih telohranitelja u četiri džipa!!! Ljudi ga zblanuto gledaju i krste se i čude toj osionosti i BAHATOSTI!!!
    Prelazio ulicu gde nije mesto?!
    Pa to je strasno!
    Ko jos u Srbiji prelazi ulicu gde mu nije mesto...

Kakvi ste vi licemeri, 10 godina su vas setali od prodavnice do prodavnice jer nisu hteli hleb da vam daju, a sada vam je prelazak ulice na nedozvoljenom mestu ono cime se bavite.

Sto se telohranitelja tice, mozda bi bilo bolje da ga ubiju.

Nije mi jasno kako te nije sramota da posle 12. marta potezes to pitanje.

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

Citat Original postavio Strela
    On je čak i prelazio ulicu na mestu gde je to zabranjeno
    :shock: Zlotvor!...

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

A jel se vi pravite ludi pa ne shvatate da je u pitanju ona zebra na ulici koju je Ceda hteo da izmesti tamo gde on hoce, ili je nesto drugo u pitanju?

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

a, jel se ti pravis lud kad mislis da ja ne znam o cemu on prica...?

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

A ko to ON?A za ovo...Pa po vasim odgovorima se moze tako zakljuciti, kao da je u pitanju samo obican nedozvoljeni prelazak a ne bahatost...

Aktivan član
    Učlanjen
    24.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

CEDA=MAFIJA

Boze kako ga samo nije sramota!?

Primećen član Glas Sauronov (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Dugo nismo videli retrivera...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Guliverr
    CEDA=MAFIJA

Boze kako ga samo nije sramota!?
    Kako ga samo nije sramota da se bori protiv mafije, njihovih novina i politicara(Kostunice)...

Iskusan Nexus 6 (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Podrazumevano

uf...Kostunica je ulicno neobrazovan i nesposoban...i jos mnogo toga...
    ali mafijas...tesko...

Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Golubovića: Ko je neozbiljan

U reakciji na tvrdnje Jovanovića u "Insajderu", Filip Golubović, bivši generalni sekretar predsednika Jugoslavije, potvrdio je da je razgovarao s Jovanovićem. "Obavestio me je da se nalazi ispred kapije rezidencijalnog objekta na Dedinju i da neko vojno lice odbija da se povinuje 'njihovim' zahtevima za ulazak u objekat u kojem je Milošević", stoji u demantiju Golubovića dostavljenom B92. "Zamolio me je da o tome obavestim predsednika, što sam i učinio, iz zgrade Skupštine. Nije bilo reči o tome da bi neko trebalo da se 'uozbilji'. Napominjem da sam te noći, kao narodni poslanik, učestvovao u skupštinskom radu na usvajanju budžeta", saopštio je Golubović.

Goluboviću dodaje da je pitanje nečije ozbiljnosti postavljeno u jednoj prethodnoj prilici, kada je Jovanović oduševljeno pričao o tome kako su se provela dva reportera u Surčinu u potrazi za kućom Ljubiše Buhe. "Tada su ih 'momci' vezali bodljikavom žicom i izručili u stanicu milicije Zemun, tvrdio je ushićeni Jovanović. Bio sam zapanjen njegovim odobravajućim tonom jer sam ga tada smatrao za obrazovanog, vaspitanog i razumnog mladog čoveka i očinski sam ga zamolio da se uozbilji i da tom i sličnim događajima daje dimenziju koju takva ponašanja zaslužuju. Rekao sam mu da sam zabrinut jer se naslađuje tuđom mukom i da je fasciniran barabama. Taj razgovor je vođen u kabinetu predsednika Skupštine pred mnogo svedoka i nisam ni slutio da će Jovanović moje dobronamerne kvalifikacije izvrnuti i koristiti u svom opisu događaja hapšenja Miloševića. Iskreno mi je žao što se Jovanović nije uozbiljio", navodi Golubović.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Nexus upravo taj Kostunica ima najvece veze sa mafijom. Pogledaj samo njegovu podrsku JSOu, pa ljude koji su sedeli oko njega... Sve je to ista prica.

Glas, znaci Golubovic potvrdjuje ono sto je Ceda pricao samo sto mora da doda neku svoju izmisljotinu kako bi to priznanje bilo sto manje uticajno.

Inace Golubovic je bio sekretar kabineta VKa a sada vise nije aktivan u DSSu jer radi za Drakulica u Ist Pointu.

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Ajde bre ne lupaj svasta...Kostunica nema ama bas nikakve veze sa mafijom....povezujes neke stvari glupo i neosnovano...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio urospo
    Ajde bre ne lupaj svasta...Kostunica nema ama bas nikakve veze sa mafijom....povezujes neke stvari glupo i neosnovano...
    Nema veze?!

Zastoi je onda surovao sa mafijom sve dok Zoran Djindjic nije bio ubijen?
    Zasto je poodrzavao protest JSOa koji je bio pobuna mafije?
    Zasto je Sami isao kod Spasojevica?
    Zasto je Tomic primao poklone od Legije?
    Zasto LEgija toliko veruje novoj vlasti da joj se predao?

itd.

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

1.Laz i izmisljotina
    2.Takodje, usput opet tumacenje tog dogadjaja na svoj pogresan nacin...nikad nije podrzavao
    3.Isli su i mnogi drugi i to vise puta...
    4.Kakve veze ima Tomic sa Kostunicom i njegovom strankom, nikad nije bio u DSS-u
    5.Jer je mnogo bolja i postenija... i da se predao onoj nesretnoj bivsoj vlasti prosao bi kao i ona dvojica...pa bas cudno sto se nije onda predao

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

1. Istina
    2."Isto kao sto doktori protestvuju u svojim radnim uniformama tako i oni nemaju druga odela"... Treba li da podsecam da je taj protest bio protivustavan i da je to bio obracun mafije sa Djindjicem i vladom u kojoj se Kostunica svrstao na stranu mafije
    3.Drugio su objasnili kada i zasto, a ovaj se pravi lud...
    4. Ja ne pricam o DSSu ja pricam o kostunici, a Tomic mu je jedan od najblizih saradnika bio i ostao. "Pricali su bez reci" dok je ovaj bio tamo gde mu je i mesto. Da podsetim da su Tomic i Bulatovic pri saslusanju dali razlicite verzije njihovih vidjanja sa mafijasima i da su zato ostali iza brave.
    5. Ko o cemu kur...
    Postenija je za mafijase
    Da su se ona dvojica predala kao legioja sada bi sedeli pored njega.
    Jadna je vlast kojoj mafija veruje i zemlja sa takvom vlascu

Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Само ћу подсетити Смита да више чак ни Чеда не прича како је Коштуница "крив", већ само "одговоран". И тражи извињење, не кривичну одговорност.
    Дакле, Чедомир је ретерирао, како се то каже, а ни умерени чланови ДС-а не верују баш све "Инсајдеру".

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Citat Original postavio Glas Sauronov
    Само ћу подсетити Смита да више чак ни Чеда не прича како је Коштуница "крив", већ само "одговоран". И тражи извињење, не кривичну одговорност.
    Дакле, Чедомир је ретерирао, како се то каже, а ни умерени чланови ДС-а не верују баш све "Инсајдеру".
    Ne znam da bilo ko ne veruje insajderu jer je tamo sve kristalno jasno.

Kostunica nije kriv, ali je odgovoran zbog svojih veza sa mafijom koje sam vec pomenuo.

Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Значи променили смо мишљење када га је и Чедомир променио.
    Да ли и ти презиреш сумњу као што ОН презире

Zainteresovan član
    Učlanjen
    13.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano

Prica je ista kao sto je bila, Zoran Djindjic je poginuo u rati sa mafijom. U tom ratu Kostunica je stao na stranu mafije i direktno ili indirektno je podrzavao. To se vidi iz svega onoga sto se desavalo.

Zbog toga Kostunica mora da snosi moralnu i politicku odgovornost i istorija ce mu dati mesto koje zasluzuje, ne tako crno kao Seselj i MIlosevic, ali crno kao njihov nastavak.

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Ma za ove cediste vazi ona Anstajnova:

"Postoje dve stvari koje su beskonacne,svemir i ljudska glupost,samo za svemir nisam potpuno siguran"

..vase gluposti koje ste pokupili sa b92 su beskonacne...

Obećava i19kor (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

ПОБЕДИЋЕМО МАФИЈУ!СМЕТА НАМ КОНКУРЕНЦИЈА!

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Citat Original postavio i19kor
    ПОБЕДИЋЕМО МАФИЈУ!СМЕТА НАМ КОНКУРЕНЦИЈА!

A ako to ne prodje...ima i druga opcija:

AKO NE MOZES DA IH POBEDIS, PRIDRUZI IM SE...

Slične teme

1. MAFIJA 2
    Autor toma_gts u forumu Akcione igre
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 18.12.2007., 22:43
  2. Mafija 2
    Autor tab503 u forumu Akcione igre
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.12.2007., 01:57
  3. Mafija vs Čeda
    Autor Eraserhead u forumu Politika
    Odgovora: 229