Psihologija internet (ne)kulture

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Oni koji su novi na forumu i na netu uopste cesto bivaju iznenadjeni internet (ne)kulturom, i to nije samo na forumima, tu su i chat sobe i mnoga druga mesta.
Od psovki, uvreda, omalovazanjava, seksualnih ponuda, sa time se svi mi koji smo novi na internetu suocavamo.

S jedne strane, internet (ne)kultura se i dalje razvija i razvijace se, od zargonike, skracenica, meme-a itd, itd.
Nemam nista protiv internet kulture, i u neku ruku mi je zanimljiva, ali jedno mi nije jasno, zasto toliko vulgarnosti i bahatosti?

Koliko sam ja primetio, sve se svodi na "vredjanje" novih ljudi koji ne razumeju kako stvari funckionisu na netu, pa me zanima da li ljudi sa tom bahatoscu i nekulturom lece neke komplekse ili su jednostavno takvi u svom privatnom zivotu i to ne prikazuju u javnosti?
Da li je internet pokazatelj kakvo je nase drustvo?
Sta je sa vama, da li ste vi pristalica internet kulture i volite malo da zezate druge ili se ponasate normalno kao i u realnom zivotu?

Sto se mene tice, ja se trudim da budem fin prema drugim ljudima na netu, na isti nacin kao u realnom svetu, iako sam poprilicno dobro upoznat sa internet (ne)kulturom.
Naravno, ima trenutaka kada vidim neku nevidjenu glupost koja me i u realnom svetu nervira pa je, doduse retko kada, spustim na zemlju na nacin kako se to radi na netu.
 
Oni koji su novi na forumu i na netu uopste cesto bivaju iznenadjeni internet (ne)kulturom, i to nije samo na forumima, tu su i chat sobe i mnoga druga mesta.
Od psovki, uvreda, omalovazanjava, seksualnih ponuda, sa time se svi mi koji smo novi na internetu suocavamo.

S jedne strane, internet (ne)kultura se i dalje razvija i razvijace se, od zargonike, skracenica, meme-a itd, itd.
Nemam nista protiv internet kulture, i u neku ruku mi je zanimljiva, ali jedno mi nije jasno, zasto toliko vulgarnosti i bahatosti?

Koliko sam ja primetio, sve se svodi na "vredjanje" novih ljudi koji ne razumeju kako stvari funckionisu na netu, pa me zanima da li ljudi sa tom bahatoscu i nekulturom lece neke komplekse ili su jednostavno takvi u svom privatnom zivotu i to ne prikazuju u javnosti?
Da li je internet pokazatelj kakvo je nase drustvo?
Sta je sa vama, da li ste vi pristalica internet kulture i volite malo da zezate druge ili se ponasate normalno kao i u realnom zivotu?

Sto se mene tice, ja se trudim da budem fin prema drugim ljudima na netu, na isti nacin kao u realnom svetu, iako sam poprilicno dobro upoznat sa internet (ne)kulturom.
Naravno, ima trenutaka kada vidim neku nevidjenu glupost koja me i u realnom svetu nervira pa je, doduse retko kada, spustim na zemlju na nacin kako se to radi na netu.
Voajerisanje najcrnje i masturbiranje i mozga i ostalog...
Meni prija samo zajebancija i inteligentni humor od svega toga...Ostalo zabranite što se mene tiče...:mrgreen:
 
ja sam bahat i nekulturan i vredjam i pljujem i sta sve ne i ponosim se time jer je to moja retorika koja me zadrzava da se druzim s moronima tj. s vama
i ovo ne kazem tek onako jer mi je doslo da se glupiram, nego sam mrtav je-beno ozbiljan

sto brze naucis da razlikujes sustinu od retorike to bolje za tebe
retorika je mocna stvar i svako treba da je koristi PA I TI a ne da se mazimo tu kojekakvim "kulturama" i "neznim razgovorima"

OCU BRE TESTOSTERONE DA VIDIM NE MALA MUDA
gadi mi se ljudi koji se previse obaziru na STIL pisanja i koji frljaju termine poput "nekulture" kao da je to nesto jeb-eno bitno KAO DA SU LJUDI TOLIKO RETARDIRANI DA NE MOGU DA SAZVAKAJU NEKA GOVN JIVA SLOVA NA NEKOM GOVN JIVOM FORUMU
 
ja sam bahat i nekulturan i vredjam i pljujem i sta sve ne i ponosim se time jer je to moja retorika koja me zadrzava da se druzim s moronima tj. s vama
i ovo ne kazem tek onako jer mi je doslo da se glupiram, nego sam mrtav je-beno ozbiljan

sto brze naucis da razlikujes sustinu od retorike to bolje za tebe
retorika je mocna stvar i svako treba da je koristi PA I TI a ne da se mazimo tu kojekakvim "kulturama" i "neznim razgovorima"

OCU BRE TESTOSTERONE DA VIDIM NE MALA MUDA
gadi mi se ljudi koji se previse obaziru na STIL pisanja i koji frljaju termine poput "nekulture" kao da je to nesto jeb-eno bitno KAO DA SU LJUDI TOLIKO RETARDIRANI DA NE MOGU DA SAZVAKAJU NEKA GOVN JIVA SLOVA NA NEKOM GOVN JIVOM FORUMU

:tease::vudu::hahaha1:
 
zbog toga mi se cesto desi da nokautiram one koji su mi bliski
i onda posle mislim da mogu da se izvadim izjavama tipa "ma nisam hteo, nisam stvarno mislio"
a to je laz, laz jer ma koliko god da nisam bio iskreno motivisan, ma koliko god da sam se trudio da izlazem, ne mogu a da ne budem potpuno iskren :lol:
a ono sto sam stvarno mislio je - ma neeeeeeeeeeeee, ja sam generalno pazljiv i razuman veruj mi, ali eto desio se taj trenutak

i eto, sta sad, jeb.iga
moraju da se naviknu na to
to je zdravo

i jos nesto, cifra dolazi direkt iz mog cmara, ALI, 90% ljudi koji se koriste "hejtspikom" (to je fensi naziv za nekulturno ponasanje) su u stvari skroz normalne osobe koje se ne glupiraju vec se jednostavno na taj nacin izrazavaju, cesto cak i ne zato sto su preterano iznervirani, vec zato sto je zanimljivo lol
 
Док сам био нормалан комуникативно сам се плашио. Ужасно.


Онда сам дошао на форум и ослободио сам исконски кретенизам у себи и сад се више ничега не бојим.
 
Док сам био нормалан комуникативно сам се плашио. Ужасно.


Онда сам дошао на форум и ослободио сам исконски кретенизам у себи и сад се више ничега не бојим.
Ne bojiš-samo farbaš...:hahaha:
I malo miksaš neobične boje (nešto i ja naučio malo od Miće o bojama...):mrgreen:
 
Neobzirno ponašanje je prilično ovde na Krsti...Mada ga ima i na "našim" drugim forumima...
Dolazi od nemanja osećanja da iza nikova postoje živi ljudi,ama baš realno...Ponašaju se učesnici prema drugim učesnicima kao prema predmetima svoje igre...
Tu i počinje cela umna perverzija foruma,fejsa, tvitera...
Ovde bez stvarnih posledica može šta u realu ne činimo...To i privlači,a čini primitivnije bezskruouloznim...I ne samo primitivne...
Po tome je aktibno učešće na mreži kukavičluk od reala...To kaže i Marlonova aluzija...
 
internet je jedna vrsta kupleraja
u stvarnom životu uvek su postojala mesta gde ne važe pravila ponašanja i gde ljudi mogu da ispuste sve što žele iz sebe
dakle ovde u ovom prostoru svako dobija priliku da bude šta hoće i da ispolji kakvo hoće ponašanje
mislim da ljudi koji su u životu bahati i agresivni ne sede bap za kompom i ubadaju slova već to ispoljavaju inače u svojoj okolini
al dobro opet to je određena količina ljudi kojima je to orijentacija u životu
uglavnom su ljudi onakvi kakvi su i online i offline
iglavnom se trudim kad ne pišem ozbiljno da napravim neki štos ili ironiju, a to pljuvanje hejtovanje isl mi je potpuno besmisleno
 
Oni koji su novi na forumu i na netu uopste cesto bivaju iznenadjeni internet (ne)kulturom, i to nije samo na forumima, tu su i chat sobe i mnoga druga mesta.
Od psovki, uvreda, omalovazanjava, seksualnih ponuda, sa time se svi mi koji smo novi na internetu suocavamo.

S jedne strane, internet (ne)kultura se i dalje razvija i razvijace se, od zargonike, skracenica, meme-a itd, itd.
Nemam nista protiv internet kulture, i u neku ruku mi je zanimljiva, ali jedno mi nije jasno, zasto toliko vulgarnosti i bahatosti?

Koliko sam ja primetio, sve se svodi na "vredjanje" novih ljudi koji ne razumeju kako stvari funckionisu na netu, pa me zanima da li ljudi sa tom bahatoscu i nekulturom lece neke komplekse ili su jednostavno takvi u svom privatnom zivotu i to ne prikazuju u javnosti?
Da li je internet pokazatelj kakvo je nase drustvo?
Sta je sa vama, da li ste vi pristalica internet kulture i volite malo da zezate druge ili se ponasate normalno kao i u realnom zivotu?

Sto se mene tice, ja se trudim da budem fin prema drugim ljudima na netu, na isti nacin kao u realnom svetu, iako sam poprilicno dobro upoznat sa internet (ne)kulturom.
Naravno, ima trenutaka kada vidim neku nevidjenu glupost koja me i u realnom svetu nervira pa je, doduse retko kada, spustim na zemlju na nacin kako se to radi na netu.

Mislim da je to posledica onoga zbog čega postoje i emotikoni. Komunikacija putem neta se svodi na razmenu informacija, a to je jadna zamena za razgovor. Da bi se ublažila sterilnost toga, pribegava se trikovima - grafički ili animirani izrazi lica, korišćenje nepotrebnih (ne vidim svrhu radovanja majke nekome preko neta- zaista) vulgarnosti, insistiranje na narečjima itd...
Pošto je ovaj tip komunikacije u dalekoj prednosti ,već sada, nad realnim razgovorom (brži,jeftiniji, prisutniji) a ne mogu ni da procenim kako će da izgleda uskoro- cenim da ne treba gledati na to kao na,samo, izraz nekulture i nepismenosti.
 
крчаг (будала) иде на воду док се не разбије.
а модератори награђују безобразлук (истомишљенике).
Pa ako su pametno bezobrazni...
Evo Marlona obožavaju i nagrađuju ga banom povremeno -da se odmori ko čovek od forumašenja...
Mene,pošto sam mator niko ne zarezuje ni za ić...:mrgreen:
 
Neobzirno ponašanje je prilično ovde na Krsti...Mada ga ima i na "našim" drugim forumima...
Dolazi od nemanja osećanja da iza nikova postoje živi ljudi,ama baš realno...Ponašaju se učesnici prema drugim učesnicima kao prema predmetima svoje igre...
Tu i počinje cela umna perverzija foruma,fejsa, tvitera...
Ovde bez stvarnih posledica može šta u realu ne činimo...To i privlači,a čini primitivnije bezskruouloznim...I ne samo primitivne...
Po tome je aktibno učešće na mreži kukavičluk od reala...To kaže i Marlonova aluzija...

realni zivot je zagusen drustvenim pritiskom i ostalim sran jima koja potiskuju nase instinkte

a internet je jedino mesto na planeti zemlji gde mozes da dodjes i da se iskreno otvoris i naseres
maksimalna sloboda govora, maksimalna kritika, maksimalni ljudski napredak
 
Oni koji su novi na forumu i na netu uopste cesto bivaju iznenadjeni internet (ne)kulturom, i to nije samo na forumima, tu su i chat sobe i mnoga druga mesta.
Od psovki, uvreda, omalovazanjava, seksualnih ponuda, sa time se svi mi koji smo novi na internetu suocavamo.

S jedne strane, internet (ne)kultura se i dalje razvija i razvijace se, od zargonike, skracenica, meme-a itd, itd.
Nemam nista protiv internet kulture, i u neku ruku mi je zanimljiva, ali jedno mi nije jasno, zasto toliko vulgarnosti i bahatosti?

Koliko sam ja primetio, sve se svodi na "vredjanje" novih ljudi koji ne razumeju kako stvari funckionisu na netu, pa me zanima da li ljudi sa tom bahatoscu i nekulturom lece neke komplekse ili su jednostavno takvi u svom privatnom zivotu i to ne prikazuju u javnosti?
Da li je internet pokazatelj kakvo je nase drustvo?
Sta je sa vama, da li ste vi pristalica internet kulture i volite malo da zezate druge ili se ponasate normalno kao i u realnom zivotu?

Sto se mene tice, ja se trudim da budem fin prema drugim ljudima na netu, na isti nacin kao u realnom svetu, iako sam poprilicno dobro upoznat sa internet (ne)kulturom.
Naravno, ima trenutaka kada vidim neku nevidjenu glupost koja me i u realnom svetu nervira pa je, doduse retko kada, spustim na zemlju na nacin kako se to radi na netu.
Na netu se ponasam kao i u realnom zivotu.Nemam potrebu da se stilom pisanja(koji je ponekad krajnje nerazumljiv),vredjanjem i ponizavanjem ostalih korisnika isticem na bilo koji nacin.Verujem da su osobe koje to rade krajnje frustrirane pa im net dodje kao neki ventil da ovde urade sve ono sto u rl ne mogu.
 

Back
Top