Psihologija internet (ne)kulture
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 53

Tema: Psihologija internet (ne)kulture

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Psihologija internet (ne)kulture

Oni koji su novi na forumu i na netu uopste cesto bivaju iznenadjeni internet (ne)kulturom, i to nije samo na forumima, tu su i chat sobe i mnoga druga mesta.
    Od psovki, uvreda, omalovazanjava, seksualnih ponuda, sa time se svi mi koji smo novi na internetu suocavamo.

S jedne strane, internet (ne)kultura se i dalje razvija i razvijace se, od zargonike, skracenica, meme-a itd, itd.
    Nemam nista protiv internet kulture, i u neku ruku mi je zanimljiva, ali jedno mi nije jasno, zasto toliko vulgarnosti i bahatosti?

Koliko sam ja primetio, sve se svodi na "vredjanje" novih ljudi koji ne razumeju kako stvari funckionisu na netu, pa me zanima da li ljudi sa tom bahatoscu i nekulturom lece neke komplekse ili su jednostavno takvi u svom privatnom zivotu i to ne prikazuju u javnosti?
    Da li je internet pokazatelj kakvo je nase drustvo?
    Sta je sa vama, da li ste vi pristalica internet kulture i volite malo da zezate druge ili se ponasate normalno kao i u realnom zivotu?

Sto se mene tice, ja se trudim da budem fin prema drugim ljudima na netu, na isti nacin kao u realnom svetu, iako sam poprilicno dobro upoznat sa internet (ne)kulturom.
    Naravno, ima trenutaka kada vidim neku nevidjenu glupost koja me i u realnom svetu nervira pa je, doduse retko kada, spustim na zemlju na nacin kako se to radi na netu.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6169

Podrazumevano Re: Psihologija internet (ne)kulture

nisu sigurno takvi uzivo i bas iz tog razloga im ne bih dozvolio da na netu pustaju muda..odma u aps pad dana da se nauce pameti
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Aktivan član Antibiotik (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

naravno da se i ovde kroz neko vreme uoci modus operandi svakog od nas
    http://youtu.be/LnHgqTbdgns

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Oni koji su novi na forumu i na netu uopste cesto bivaju iznenadjeni internet (ne)kulturom, i to nije samo na forumima, tu su i chat sobe i mnoga druga mesta.
    Od psovki, uvreda, omalovazanjava, seksualnih ponuda, sa time se svi mi koji smo novi na internetu suocavamo.

S jedne strane, internet (ne)kultura se i dalje razvija i razvijace se, od zargonike, skracenica, meme-a itd, itd.
    Nemam nista protiv internet kulture, i u neku ruku mi je zanimljiva, ali jedno mi nije jasno, zasto toliko vulgarnosti i bahatosti?

Koliko sam ja primetio, sve se svodi na "vredjanje" novih ljudi koji ne razumeju kako stvari funckionisu na netu, pa me zanima da li ljudi sa tom bahatoscu i nekulturom lece neke komplekse ili su jednostavno takvi u svom privatnom zivotu i to ne prikazuju u javnosti?
    Sta je sa vama, da li ste vi pristalica internet kulture i volite malo da zezate druge ili se ponasate normalno kao i u realnom zivotu?

Sto se mene tice, ja se trudim da budem fin prema drugim ljudima na netu, na isti nacin kao u realnom svetu, iako sam poprilicno dobro upoznat sa internet (ne)kulturom.
    Naravno, ima trenutaka kada vidim neku nevidjenu glupost koja me i u realnom svetu nervira pa je, doduse retko kada, spustim na zemlju na nacin kako se to radi na netu.
    Voajerisanje najcrnje i masturbiranje i mozga i ostalog...
    Meni prija samo zajebancija i inteligentni humor od svega toga...Ostalo zabranite što se mene tiče...

Ističe se egzorcista (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    293

Što ulaziš u frku kad si slabiji???
    Remember...if you mess with me do not run, if you run you'll only die tired!

Iskusan User Unfriendly (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

ja sam bahat i nekulturan i vredjam i pljujem i sta sve ne i ponosim se time jer je to moja retorika koja me zadrzava da se druzim s moronima tj. s vama
    i ovo ne kazem tek onako jer mi je doslo da se glupiram, nego sam mrtav je-beno ozbiljan

sto brze naucis da razlikujes sustinu od retorike to bolje za tebe
    retorika je mocna stvar i svako treba da je koristi PA I TI a ne da se mazimo tu kojekakvim "kulturama" i "neznim razgovorima"

OCU BRE TESTOSTERONE DA VIDIM NE MALA MUDA
    gadi mi se ljudi koji se previse obaziru na STIL pisanja i koji frljaju termine poput "nekulture" kao da je to nesto jeb-eno bitno KAO DA SU LJUDI TOLIKO RETARDIRANI DA NE MOGU DA SAZVAKAJU NEKA GOVN JIVA SLOVA NA NEKOM GOVN JIVOM FORUMU

Primećen član Чика.Пера (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Некултура на интернету потиче од некултуре у приватном животу. Неки нису такви у ''стварном животу'' па се искаљују на интернету.

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio User Unfriendly Pogledaj poruku
    ja sam bahat i nekulturan i vredjam i pljujem i sta sve ne i ponosim se time jer je to moja retorika koja me zadrzava da se druzim s moronima tj. s vama
    i ovo ne kazem tek onako jer mi je doslo da se glupiram, nego sam mrtav je-beno ozbiljan

sto brze naucis da razlikujes sustinu od retorike to bolje za tebe
    retorika je mocna stvar i svako treba da je koristi PA I TI a ne da se mazimo tu kojekakvim "kulturama" i "neznim razgovorima"

OCU BRE TESTOSTERONE DA VIDIM NE MALA MUDA
    gadi mi se ljudi koji se previse obaziru na STIL pisanja i koji frljaju termine poput "nekulture" kao da je to nesto jeb-eno bitno KAO DA SU LJUDI TOLIKO RETARDIRANI DA NE MOGU DA SAZVAKAJU NEKA GOVN JIVA SLOVA NA NEKOM GOVN JIVOM FORUMU

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Чика.Пера Pogledaj poruku
    Некултура на интернету потиче од некултуре у приватном животу. Неки нису такви у ''стварном животу'' па се искаљују на интернету.
    Интернет је препун кретена.

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

zbog toga mi se cesto desi da nokautiram one koji su mi bliski
    i onda posle mislim da mogu da se izvadim izjavama tipa "ma nisam hteo, nisam stvarno mislio"
    a to je laz, laz jer ma koliko god da nisam bio iskreno motivisan, ma koliko god da sam se trudio da izlazem, ne mogu a da ne budem potpuno iskren
    a ono sto sam stvarno mislio je - ma neeeeeeeeeeeee, ja sam generalno pazljiv i razuman veruj mi, ali eto desio se taj trenutak

i eto, sta sad, jeb.iga
    moraju da se naviknu na to
    to je zdravo

i jos nesto, cifra dolazi direkt iz mog cmara, ALI, 90% ljudi koji se koriste "hejtspikom" (to je fensi naziv za nekulturno ponasanje) su u stvari skroz normalne osobe koje se ne glupiraju vec se jednostavno na taj nacin izrazavaju, cesto cak i ne zato sto su preterano iznervirani, vec zato sto je zanimljivo lol

Elita Jennifer Jennin (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    459

mislim da glavne osobine i na netu izbijaju na vijdelo
    Carpe diem

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Док сам био нормалан комуникативно сам се плашио. Ужасно.

Онда сам дошао на форум и ослободио сам исконски кретенизам у себи и сад се више ничега не бојим.

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Кретен Pogledaj poruku
    Док сам био нормалан комуникативно сам се плашио. Ужасно.

Онда сам дошао на форум и ослободио сам исконски кретенизам у себи и сад се више ничега не бојим.
    Ne bojiš-samo farbaš...
    I malo miksaš neobične boje (nešto i ja naučio malo od Miće o bojama...)

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neobzirno ponašanje je prilično ovde na Krsti...Mada ga ima i na "našim" drugim forumima...
    Dolazi od nemanja osećanja da iza nikova postoje živi ljudi,ama baš realno...Ponašaju se učesnici prema drugim učesnicima kao prema predmetima svoje igre...
    Tu i počinje cela umna perverzija foruma,fejsa, tvitera...
    Ovde bez stvarnih posledica može šta u realu ne činimo...To i privlači,a čini primitivnije bezskruouloznim...I ne samo primitivne...
    Po tome je aktibno učešće na mreži kukavičluk od reala...To kaže i Marlonova aluzija...

Poznat goranbeograd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    370

крчаг (будала) иде на воду док се не разбије.
    а модератори награђују безобразлук (истомишљенике).
    како објаснити оном ко не жели да схвати?

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fisherman1 Pogledaj poruku
    Ne bojiš-samo farbaš...
    I malo miksaš neobične boje (nešto i ja naučio malo od Miće o bojama...)
    Нормално да фарбам јер на шта би то личило кад би са профилисаним стилом разговарао са сваким. Рекли би, јббт види овог Кретена.

Buduća legenda
    Učlanjen
    26.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Овако само кажу са дубоким унутарњим смирајем и помирљивим тоном, марлон... а да знам, то је онај кретен.

Разлика је огромна, у акцентовању К највећа.

Poznat bezibre! (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

internet je jedna vrsta kupleraja
    u stvarnom životu uvek su postojala mesta gde ne važe pravila ponašanja i gde ljudi mogu da ispuste sve što žele iz sebe
    dakle ovde u ovom prostoru svako dobija priliku da bude šta hoće i da ispolji kakvo hoće ponašanje
    mislim da ljudi koji su u životu bahati i agresivni ne sede bap za kompom i ubadaju slova već to ispoljavaju inače u svojoj okolini
    al dobro opet to je određena količina ljudi kojima je to orijentacija u životu
    uglavnom su ljudi onakvi kakvi su i online i offline
    iglavnom se trudim kad ne pišem ozbiljno da napravim neki štos ili ironiju, a to pljuvanje hejtovanje isl mi je potpuno besmisleno

Zainteresovan član valer1a (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    35

Mislim da je to posledica onoga zbog čega postoje i emotikoni. Komunikacija putem neta se svodi na razmenu informacija, a to je jadna zamena za razgovor. Da bi se ublažila sterilnost toga, pribegava se trikovima - grafički ili animirani izrazi lica, korišćenje nepotrebnih (ne vidim svrhu radovanja majke nekome preko neta- zaista) vulgarnosti, insistiranje na narečjima itd...
    Pošto je ovaj tip komunikacije u dalekoj prednosti ,već sada, nad realnim razgovorom (brži,jeftiniji, prisutniji) a ne mogu ni da procenim kako će da izgleda uskoro- cenim da ne treba gledati na to kao na,samo, izraz nekulture i nepismenosti.
    Nije dotakla ništa što bi moglo da boli, Njene ruke su bele kao led...

Veoma poznat
    Učlanjen
    30.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goranbeograd Pogledaj poruku
    крчаг (будала) иде на воду док се не разбије.
    а модератори награђују безобразлук (истомишљенике).
    Pa ako su pametno bezobrazni...
    Evo Marlona obožavaju i nagrađuju ga banom povremeno -da se odmori ko čovek od forumašenja...
    Mene,pošto sam mator niko ne zarezuje ni za ić...

Poznat goranbeograd (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    370

Pa ako su pametno bezobrazni...
    Evo Marlona obožavaju i nagrađuju ga banom povremeno -da se odmori ko čovek od forumašenja...
    Mene,pošto sam mator niko ne zarezuje ni za ić...
    паметан истомишљеник с палицом?
    ајна пецање, загорео си...
    како објаснити оном ко не жели да схвати?

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

Neobzirno ponašanje je prilično ovde na Krsti...Mada ga ima i na "našim" drugim forumima...
    Dolazi od nemanja osećanja da iza nikova postoje živi ljudi,ama baš realno...Ponašaju se učesnici prema drugim učesnicima kao prema predmetima svoje igre...
    Tu i počinje cela umna perverzija foruma,fejsa, tvitera...
    Ovde bez stvarnih posledica može šta u realu ne činimo...To i privlači,a čini primitivnije bezskruouloznim...I ne samo primitivne...
    Po tome je aktibno učešće na mreži kukavičluk od reala...To kaže i Marlonova aluzija...
    realni zivot je zagusen drustvenim pritiskom i ostalim sran jima koja potiskuju nase instinkte

a internet je jedino mesto na planeti zemlji gde mozes da dodjes i da se iskreno otvoris i naseres
    maksimalna sloboda govora, maksimalna kritika, maksimalni ljudski napredak

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

mada ni forumi nisu toliko opusteni
    blogovi su zakon, jer tamo ne moze niko da te potisne
    a na forumu moze da se okupi kult bagre i da te nabiju na kolac (moderatori su druga prica)

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2861

Na netu se ponasam kao i u realnom zivotu.Nemam potrebu da se stilom pisanja(koji je ponekad krajnje nerazumljiv),vredjanjem i ponizavanjem ostalih korisnika isticem na bilo koji nacin.Verujem da su osobe koje to rade krajnje frustrirane pa im net dodje kao neki ventil da ovde urade sve ono sto u rl ne mogu.
    "Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
    Charles Buk
    owski

Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    260

^
    e vidite moj drugovi, ovakav nacin razmisljanja je patetican UPRAVO ZATO STO PRIKAZUJE NEZRELO RAZUMEVANJE LJUDI

Slične teme

1. psihologija PP (ne) kulture
    Autor ranjeni Zoro u forumu Psihologija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 27.04.2012., 00:08
  2. Internet i Psihologija
    Autor bud@ u forumu Psihologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 29.05.2011., 20:48
  3. ljubav+internet=?
    Autor somebody u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 80