Ако је било Великог праска

Han van Zem

Buduća legenda
Poruka
29.832
Ако је било Великог праска, сви смо једно?

Сви ви, ја, сав простор, сав живот, све што је постоји, све је то део мене и ја сам део вас.

И све што се дешава вама, у ствари се дешава мени. И свака кап кише која падне, пада на мене и из мене.

И сваки лав који ухвати газелу, ухватио је мене, а ја сам ухваћен.

Зар не?
 
Ако је било Великог праска, сви смо једно?

Сви ви, ја, сав простор, сав живот, све што је постоји, све је то део мене и ја сам део вас.

И све што се дешава вама, у ствари се дешава мени. И свака кап кише која падне, пада на мене и из мене.

И сваки лав који ухвати газелу, ухватио је мене, а ја сам ухваћен.

Зар не?

Veliki prasak je bio - OPLODJENJE....

Ceo kosmos je JEDAN ZIVI ORGANIZAM KOJI RASTE....


Galaksije su CELIJE tog organizma...

Suncani sistemi i planete DELOVI CELIJA....

Mislim ...ovo je MOJA teorija.......

Sistemi galaksija u Kosmosu:

Millenium_Run.jpg
 
Poslednja izmena:
Veliki prasak je bio - OPLODJENJE....

Ceo kosmos je JEDAN ZIVI ORGANIZAM KOJI RASTE....


Galaksije su CELIJE tog organizma...

Suncani sistemi i planete DELOVI CELIJA....

Mislim ...ovo je MOJA teorija.......

Sistemi galaksija u Kosmosu:

Millenium_Run.jpg

Ех да драги мој Блајбингеру. А овако изгледају и неурони у људском мозгу, што само потврђује оно што је предмет теме.
 
Ако је било Великог праска, сви смо једно?

Сви ви, ја, сав простор, сав живот, све што је постоји, све је то део мене и ја сам део вас.

И све што се дешава вама, у ствари се дешава мени. И свака кап кише која падне, пада на мене и из мене.

И сваки лав који ухвати газелу, ухватио је мене, а ја сам ухваћен.

Зар не?


Ej a vreme?

"Сви ви, ја, сав простор, svo vreme, сав живот, све што је постоји, све је то bilo део мене и ја сам bio део вас."

Sve zajedno sa tom facom na nicku

 
Poslednja izmena:
ne slkazem se...vreme je ljudska izmisljotina, vreme ne postoji.

Bravo Zlaćana...!
Postoji samo SADA!
Ono šta je bilo-više ne postoji,ono šta će biti-još ne postoji...Dakle?

(Delovanje sila čovek kontemplira kao kretanje i komparira ih te su te komparacije relativne mere
dimenzija pa i vremena kao jedne od dimenzija...Ovo su FIZIČKI tačne opservacije...)
 
Ако је било Великог праска, сви смо једно?

Сви ви, ја, сав простор, сав живот, све што је постоји, све је то део мене и ја сам део вас.

И све што се дешава вама, у ствари се дешава мени. И свака кап кише која падне, пада на мене и из мене.

И сваки лав који ухвати газелу, ухватио је мене, а ја сам ухваћен.

Зар не?

на чему си мааааторииии, признај :malav:
 
upravo je ljudska zabluda da je kretanje vreme. ljudi to poistovecuju jer su ograniceni zemaljskim poimanjem stvari.
kretanje postoji, vreme ne postoji.

Kretanje ne postoji samo po sebi.
Postoji samo kretanje u odnosu na nešto drugo.
Kretanje i vreme nisu isto.
Vreme je sled dogadjaja, tj. kretanja...jer postoji trenutak kada se dešava uzrok, i postoji trenutak kada se dešava posledica. Ako je sve sada, posledica bi mogla doći bar u isto vreme kao uzrok, čak i pre uzroka?

A kakvo još poimanje postoji osim zemljskog? :D
 
Vreme je dimenzija
Treba razmisliti dobro pre bilo kog odgovora.
NPR. Dva brata blizanca.
Jedan na zemlji, drugi se udaljava (pretpostavimo da ima takvih raketa) od nje brzinom svetlosti.
Koliko će godina imati za 10 godina, mereno zemaljskim vremenom?

Број година је услован, јер се рачуна само позиција рођења и број направљених кругова око Сунца.

Ако размислиш мало дубље, схватићеш да се скоро сво време крећеш, па си за рецимо 30 година, прешао много више од 30 ротација око Сунца.

Дакле, позиција мог рођења, рецимо породилиште, има 30 ротација око Сунца, док сам ја прешао много већи простор за тих 30 година захваљујући скоро константном кретању.
 

Back
Top