pronađeni mačići UPOMOĆ
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 37

Tema: pronađeni mačići UPOMOĆ

Nov član
    Učlanjen
    13.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pronađeni mačići UPOMOĆ

Pronašli smo 4 skroz mala mačeta, još ne gledaju. Nemamo gde da ih držimo. Ako neko može da pomogne neka se javi. Verovatno bi bilo najbolje da se stave u neko leglo.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: pronađeni mačići UPOMOĆ

Postupite tačno prema uputstvu.... Ishrana malih mačića
    Inače moraš ih držati u kući i primeniti gore navdeni postupak, nema druge opcije ako misliš da prežive. Napolju nikako.
    Možeš ih oglasiti na ovoj fb grupi kasnije https://www.facebook.com/milanasheroj .....tu nema brzog rešenja......ti moraš prvo da intervenišeš ishranom....pa i lekovima ako su bili izloženi hladnoći. Sve tačno piše u uputstvu pažljivo čitaj.

Aktivan član rzorica (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Pitajte u vezi zdravlja

Molim za pomoc. Deca su na tavavnu pronasla 3 maceta.Nismo sigurni da li ih je maska napustila,ali sumnjam da jeste jer je od juce ostalo mleko u cinijici koju nu deca odnela gore. Macici su progledali pa prepostavljam da su stari oko 3-4 nedelje i jedno od njih vec samo pije mleko.Problem su druga dva.Jednom su oci skroz zatvorena od krmeljica a drugom samo malo krmeljaju.Inace zivimo na selu i odredjeni preparati za prehranu malim maca nam nisu dostupne.Negde ovde sam jednom procitala za razmblezeno mleko i zumance i to sam im davala danas.Strah me je za zdravlje...Ovo sareno sto su mu oci skroz zatvorene(juce nisu bile skroz) smrlji,kise i neraspolozeno je.Ova druga dva se deru...tako da su po tome ...zdravija.Treba mi vas savet za prvu ruku,a onda ako treba sutra ih stavim u auto i nosim kod veta u Sombor.Pozdrav i hvala unapred.

Zainteresovan član palvet (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Podrazumevano Re: Pitajte u vezi zdravlja

Probajte pavlaku , bez žumanceta i utopljavajte ih , stalno . Neka Vam neko ponese iz obližnjeg grada Royal Canin Babycat konzerve . Super su, a to malo krmeljavo mora pogledati veterinar.

Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Hvala na brzom odgovoru.Ujutro ih verovatno sve troje nosim veterinaru. Strah me je sve prepustiti slucaju.Posle podne sam i zvala veta i on mi je rekao da za prvu ruku ocistim oci 3% bornom kiselinom pa tek onda ako ne pomogne sa Hloranfenikolom...Ipak ja to ne bi sama da procenjujem...

Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Samo da se javim.Mozda ovo moze nekom pomoci kao prva pomoc.Mace su juce bile kod veterinara.Dve koje su imale problem sa ocima su dobile inekcije antibiotika i jos nesto...Oci im cistimo 3% bornom kiselinom.Dobili smo i sirup Panklav 0.3 ml na 12 sati. Hranimo se na 4-5 sati.Posto su bile malo promrzle u kutiju u kojoj spavaju stvaljamo plasticne flase sa toplom vodom.Danas su vec mnogo bolje.Ono trece je ludo kao struja...a i ovo dvoje ce biti ok.Samo da malo ojacaju i pocnu sami da jedu.Inace ih sada hranimo spricom.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nastavite sa terapijom.....a mačku potražite jer mačka ne napušta mačiće tek tako. možda se nešto dogodilo. Pretražite i zavirite svuda u prečniku od 200-300m......u gradu je to kretanje 50-100m
    Poslednji put ažurirao/la new_folder : 31.05.2012. u 03:55

Učlanjen
    06.09.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Macka nije nasa...cak ne znam ni koja je.Raspitivali samo se po komsiluku i nije nicija.Moguce da ih je i donela nakon sto se omacila.Bitno je da su oni sad ok.Jedu ,piju lekic i u medjuvremenu sam im uvela i probiotik.

Zainteresovan član palvet (avatar)
    Učlanjen
    16.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    25

Bravo!

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Procitajte ovo!
    MAJUŠNI MAČIĆI (STARATELjSKA BRIGA)

Najbolja moguća majka svakog mačeta je... njegova sopstvena majka! Međutim, postoje trenuci kada ja ljudska intervencija, različitog stepena, neophodna da bi se spasao životmačeta. Ovi trenuci mogu da se jave kada majka mačka (zvana „kraljica”) rodi preveliki brojmačića da bi prikladno mogla da se o svima stara, ili kada nema dovoljno mleka da ih hrani. Unekim slučajevima, kraljica može da dobije neku infekciju, kao što je mastitis zbog koga ne možeda doji, ili može čak i da umre. Kada kraljica mora da se porodi carskim rezom, to obično poremeti prirodni tok mleka, a i potrebno je dati joj izvesno vreme da prezdravi pre nego što se mačićimadopusti da sisaju. Ponekad, sami mačići mogu da obole od virusne ili bakterijske infekcije koja poremeti njihov instinkt da sisaju, ili nisu u stanju da sisaju zbog zapušenog nosa, ili ne mogu danamirišu majku ili njeno mleko. (Kamo sreće da sam ovo znao kada mi je trebalo, jer upravo se poslednji od navedenih slučajeva desio mališanima moje sirote Angeline). Retko, kraljica može da napusti svoje potomstvo, ili da odbaci mačiće.Kada su siročad, ili spašeni mačići, bez svoje prirodne majke, sledeća najbolja stvar za njih je da se pronađe druga ženka koja već doji svoj nakot. Naravno, ovo nije uvek moguće ikada je takav slučaj, VI postajete majka. Vaš krajnji cilj je da obezbedite da mače, ili mačići,izrastu u jaku mačku, zdravu i punu ljubavi. Trebaće Vam mnogo vremena i pažnje da bistepostigli ovaj cilj; međutim, Vaša posvećenost će biti nagrađena jednim od iskustava koja najvišeobogaćuju život.Kada podižete Vaše mačiće, biće potrebno da se usredsredite na tri glavne oblasti.Treba najpre da stvorite za njih toplo, suvo, čisto i bezbedno okruženje; treba da ih hranitenajzdravijom hranom koju možete da nađete i to u pravilnom količinama i u pravo vreme za njihovoptimalni rast i razvoj; i treba da posvetite pažnju svim faktorima koji doprinose da mačići dobiju prikladnu ukupnu negu. Mačićima je potrebna ljubav, i to PUNO ljubavi! Bez svoje majke, onigledaju u Vas očekujući tu ljubav, kao i vođstvo.Beležite. Stvarno nam se dopada ideja o vođenju što detaljnijih beležaka o napretkusvakog pojedinog mačeta. Bićete strašno zauzeti brigom o njima i beleženje njihovih težina,hidracije, izgleda stolice i opšteg izgleda obezbediće Vam neprocenjive informacije o njihovomrastenju.MATERIJALI KOJI SU VAM POTREBNITreba da budete sigurni da Vam se pri ruci nalaze prave potrepštine. Biće potrebnoda napravite inkubator (ili „leglo”); takođe će da Vam bude potrebno električno jastuče; sobnitermometar; sterilini tuferi ili gaza; precizna vaga; set za dojenje sa bočicama, cuclama i četkom za pranje; tečnost sa elektrolitima (može n. pr. Hartmanov rastvor ); visokokvalitetna zamena za majčinomleko (prah je mnogo ekonomičniji, manje se rasipa, i možete da pripremite svež rastvor kad godVam zatreba) (
    Sada i kod nas može da se kupi zamena za mačje mleko, u prahu. Skupo je. Nekada smo morali da pribegavamo sirotinjskom načinu. U poglavlju „Ishrana” prikazan je sastav mleka mačke. To može da posluži kod stvaranja zamene u domaćoj radinosti. Ja lično sam imao dobar rezultat hraneći mešavinom pasterizovanog kravljeg mleka i pavlake (sa 20% masti) - slatke ili kisele, sve jedno - u odnosu dva dela mleka i jedan deo pavlake. Verovatnotu nedostaje dosta bitnih sastojaka, ali mače preživi, a to je najvažnije. Možda nije loše u prah izmrviti vitaminsko-mineralne tablete za mačke, pa dodati u mleko sa pavlakom
    ); i, u slučaju da treba da hranite kroz crevo,trebaće Vam nekoliko špriceva raznih veličina (2,5 do 20ml) i crevo za hranjenje, koje može da senabavi u veterinarskim klinikama.PRAVLJENJE INKUBATORA(LEGLA U KUTIJI)Inkubator, ili kako ga zovemo, leglo u kutiji, treba da je bezbedno, čisto, suvo mestogde će mačići da dobiju silnu količinu sna koja im je potrebna za rast i razvitak u nekoliko prvih,kritičnih sedmica. Leglo ne mora da bude savršeno, pa upotreba kartonske kutije sasvim lepo vrši posao! Toplota će biti posebno, životno važna u prve dve sedmice života mačića, pošto oni nisu ustanju da drhte, pa ne možete da znate kada im je hladno. Kada koristite električno jastuče postavite ga na najslabije grejanje i dobro ga zamotajte u peškire i nepromočive prostirke. Jastuče postavite ISPOD same kutije, pod jednu stranu ili ugao legla, tako da mačići mogu da se premesteu hladniji deo ako im postane pretoplo.Leglo treba da bude na tihom, skrovitom mestu, sa stranicama dovoljno visokim damačiće zadrže unutra i veličinom dovoljnom da omogući malo vežbanja. Obezbedite da mačići nemogu da se zaglave ispod pokrivača u uglovima legla, ili da ne mogu da se podvuku pod peškire idospeju direktno na grejno jastuče (zato preporučujemo da ono bude ispod kutije, a ne u njoj). Neki odgajivači preporučuju da se blizu legla postavi otvoreni sud sa vodom, da bi vazduhuobezbedio malo vlažnosti.
    Idealna temperatura vazduha za mačiće:
    do 7 dana starosti je od 31 do 33°C ;od 8 do 14 dana između 27 i 29°C ;od 15 do 28 dana je 27°C ;
    od 29 do 35 dana je 24°C ,a od 35 dana nadalje je 21°C .HRANJENJE POMOĆU BOČICEHranjenje mačeta pomoću bočice zahteva posebne bočice i cucle za tu svrhu (
    Opet nešto što mi možda ne možemo da nabavimo; snađite se, to bar umemo
    ). Nežno stavite cuclu mačetu u usta -najbolje dok se odmara na stomaku - zatim polako povucite bočicu naviše tako da glava mačeta bude malo podignuta a vratić izdužen dok sisa. Gledajte, prema nivou mleka u bočici, da li mačestvarno sisa.Koliko hraniti? Stvarno je bolje u prvih nekoliko dana da mače bude pothranjeno,nego prehranjeno. Mače koje hranite bočicom obično će i samo da prestane da sisa kada je sito.Ako, međutim, primetite da mu mleko curi iz nosa, znači da je otvor na cucli prevelik. (Ako mačenastavi da ima mehuriće mleka u nosu svaki put kada ga hranite, potrebno je da ga veterinar pažljivo pregleda, da budete sigurni da su mu nepca pravilno razvijena.) Pre davanja mačetu, trebada zagrejete mleko (t.j prikladnu zamenu za mleko), na temperaturu od 38°C (približnotemperaturi tela mačke), a to ćete da uradite stavljanjem bočice u toplu vodu, radije nego umikrotalasnu pećnicu, jer ona može da stvori vrele tačke u mešavini.Dobar način hranjenja je upotrebom šprica za injekcije (bez igle, naravno!) Zanovorođenče, pa do 1. sedmice starosti, koristite špric od 3ml i hranite svaka 2 sata. Sa 1 semicom,spremni su za 6ml svaka 3 sata, a sa 3 sedmice prebacite ih na 12ml i hranite bar na svaka 4 sata.Prosečni obrok za mače staro 3 sedmice može da varira od jednog do tri puna šprica od 12ml, ako je malecni vrlo gladan!!Posle svakog hranjenja, treba da držite mače prislonjeno na Vaše rame i nežno galjuljukškate da podrigne. Druga tehnika je da mače držite tako da su mu leđa oslonjena na Vašegrudi, nežno ga milujući podbratkom dok istovremeno trljate njegov stomačić.Preporučuje se da mače ravnomerno dobija u težini 10g dnevno, ali nemojte da Vasiznenadi ako mače zastane na nekoj težini dan-dva, a zatim iznenada uznapreduje. Posle hranjenja, podrigivanja i merenja mačeta, proverite da li treba promeniti posteljinu u leglu i da li jetemperatura pravilna. Zatim vratite mače u leglo, da može da spava. Pravilno nahranjeno mačeobično će da spava do sledećeg hranjenja.PODSTICANJE PRAŽNJENJAMačići će normalno da imaju par čvrstih, žućkastih stolica u toku dana, ukoliko su pravilno hranjeni. Takođe, posle svakog hranjenja, biće potrebno da nežno masirate i stimulišeteanalnu i genitalnu oblast sterilnom vatom natopljenom toplom vodom. To će navesti mače daurinira i pokrenuće mu pražnjenje creva i vrlo je važno da nastavite sa ovim sve dok mače konačnone počne samostalno da koristi kutiju sa peskom, čak i ako znamo da većina mačića može dakontroliše stomak u uzrastu od 10 dana. Imajte na umu da Vaše mače creva verovatno neće da prazni redovno posle svakog hranjenja, a ponekad možda preskoči čitav dan. To je u redu sve dok mače raste, dobro jede i ne pokazuje nikakve znake problema, kao i dok urinira.Mladi mačići moraju da se štite od bolesti!! UVEK perite ruke pre i posle uzimanjamačića i UVEK perite i sterilišite bočice, cucle, četke ili creva za hranjenje, vrelom vodom, poslesvake upotrebe!! Ako Vaši mačići nisu primili kolostrum svoje majke (vodnjikavo mleko kojekraljica stvara u prvih par dana posle porođaja), postoji povećani rizik za Vaše mačiće pošto nisu primili antitela koja postoje u kolostrumu. U ovom slučaju, odvajajte ih od ostalih životinja.

Ili jos bolje celu knjigu: http://www.scribd.com/doc/65533146/Ponesto-o-Mackama-latin
    Poslednji put ažurirao/la mimi's mom : 01.07.2012. u 18:50

Obećava
    Učlanjen
    03.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Svaka cast, dobri ljudi!

Početnik
    Učlanjen
    31.08.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

bravo

Domaćin
    Učlanjen
    04.09.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mimi's mom Pogledaj poruku
    Procitajte ovo!

Ili jos bolje celu knjigu: http://www.scribd.com/doc/65533146/Ponesto-o-Mackama-latin
    Retko dobra knjiga o mackama. Pisao je R.Zivorad koliko vidim. Da li je to taj Deda Zika koga stalno pominjete?

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Da, to je on.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    90

Ime:  IMG_1276.jpg
Pregleda: 332
Veličina:  31,1 KBIme:  IMG_1279.jpg
Pregleda: 335
Veličina:  23,2 KB

Mi smo se ponovili pre jedno 2 sata.
    Ovog malog zvrka našla sam na putu ispred kuće. Lepo je uhranjen, pitom, ali je suviše mali - kao da ima 3-4 nedelje. Bio je strašno žedan, odmah je navalio na mleko. Ponudila sam mu i barenu piletinu, izgladneo je i ujeda koliko grabi hranu, ali mu još jako slabo ide. Za ovo kratko vreme lepo smo se sprijateljili, jedino što bi on da sisa pa me je svu izbalavio.
    Problem je što ima buve i to dosta. Češe se ali još ni ne ume zapravo. Koliko vidim, noćas ću morati da spavam sa njim, a kako su sad sve apoteke zatvorene, do jutra ima da pokupim sve njegove bubice. Još sam i alergična na ujed buva... Nemam kod kuće nikakav preparat jer su moji mačori veliki i dobijaju Frontline.
    Šta mislite, da li bi vredelo barem da ga okupam u nekoj blagoj kupki samo da oboje preživimo do sutra?

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Na buve ne deluju blage kupke, probala ja jednom. Malac je bas sladak.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    90

Ma stvarno je poseban. Tako navali na bilo koju hranu kao da nije jeo danima, a od kad je došao samo ga kljukam. Brinem se što još nije ni piškio ni kakio, valjda neće dobiti zatvor.
    Stavila sam ga u mačiji WC da probamo, ali on nema pojma šta je to, a osim toga užasno je visoko za njega (čitavih 10cm) pa se sav zbunio.
    Bojim se šta će biti kada ona dvojica razbojnika dođu unutra. Upoznala sam ih na dvorištu - Sivko se samo izbečio na malog a Meda je junački siktao na mače od 400 grama.
    Maleni još nema ime, a plan mi je da ga udomim čim se malo osamostali. Vrlo je poslušan, dođe kad ga zovem, voli ljude ali ćuti i kad je sam u sobi. Jedino mi se ne dopada što jako ujeda. Da li je to izgladnelost (mada ima lep stomačić) ili će biti od onih mačaka koje nemilice grizu sve redom - videćemo. Za sada sa istim žarom grize i hranu i mene i svoj peškir.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Mora vršiti nuždu u toku dana zato dobro prati....uzmi vatu navlaži je toplom vodom....i masirajj predeo kod genitalija kao kad ga mačka liže......i vakciniši ga čim dodje vreme...
    Što se tiče buva treba izbegavati tretiranje kod tako malih, jedino frontline u spreju koji nije baš jeftin.....kupanje se ne preporučuje kod tako malih i nevakcinisanih....
    Poslednji put ažurirao/la new_folder : 20.07.2013. u 01:49

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Danas Soltrik sirup, on je jos i najekonomicnija varijanta protiv bebecih glista i sto kaze NF, izgleda jos ne ume sam da piski i kaki, mora masaza. Mada je tu opet bolje nesto hrapavo poput starog peskirica, naravno, umocenog u toplu vodu, da imitira mamin jezik. Ne shvatam kako mogu tako da ih izbace, pa samo sto je progledao izgleda.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    90

Ne, nije tek progledao, ima oko 4-5 nedelja. Okice su mu sivo-plave, dosta dobro se kreće, zna šta je hrana. Odmah je koristio i mačiji wc, ali prvog dana je samo piškio. Zato je juče 2 puta kakio, a i danas je sve obavio. Zbunjuje me što mjauče i kada se sprema da piški. Spustim ga u kutiju, on se vrti okolo, kopa rupe i namešta se, a sve vreme mjauče (onako, kao da ima zatvor, a nema). Onda obavi šta treba, mislim, ili jedno ili drugo, prestane da plače i pokušava da zakopa.
    Juče smo se trebili od buva (za gliste nema ničega za tako male mace, ali ih zasad ni ne vidim). U apotekama nemaju onaj specijalni Frontlajn, ali su mi dali neki prašak koji je navodno bezbedan za njega, a kad sam ga poprašila, pa kad su buve poludele! Ošamutile su se i izašle na površinu a ja sam ih pecala i ubijala a on je jadnik sve vreme plakao i drapao se. Ubili smo jedno 30 ali vidim da se povremeno još drapa. Ne znam smem li da ga i danas prašim? Prepun je buvljeg izmeta a u apoteci kažu da ga ni slučajno ne okupam. Ja ipak bih, da ga oslobodim toga a i tragova praška. Šta mislite?
    Još nešto: primećujem da mu je jedna zadnja nogica osetljiva. On lepo hoda, pokušava i da skače, ali kada hoću da mu pogledam tu nogu trgne se i ne da. Da je slomljena ne bi dobro hodao, ali šta bi još moglo biti? Danas ceo dan plače. Jede, pije mleko, igra se, ali čim aktivna zabava prestane on mjauče. Verujem da je zbog noge, a ne vidim nikakvu povredu na njoj.
    Još nešto: rekli su da mu slobodno dajem čisto ili razblaženo mleko (onog specijalog kod nas nema), ali niko ne zna da li sveže ili dugotrajno. Ja imam trajno, to mu i dajem pošto on često pije a ne mogu svaki put da mu sipam novo, a mleko se na vrućini brzo ukvari. Kakvo da mu kupim?
    Poslednji put ažurirao/la K aja : 21.07.2013. u 14:39

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Dugotrajno je OK, jos bi bolje bilo da je ono bez laktoze, mada je ono skuplje ili ga i nema. Ne kupanje, bolje dobro iscetkavanje. Mora jos malo da se cese, dok mu prodje alergijska reakcija na ujede. Za gliste moze Soltrik sirup iz humane apoteke, bukvalno po par kapi 3xdnevno 3 dana, pa za dve nedelje ponovo.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    90

Dobro, ali on ima još buva, videla sam. Smem li da ga poprašim ponovo?

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Joj, sta pise na pakovanju, koja je aktivna supstanca? Cak i 1%-tni permetrin ne bih preporucila narocito za ponovljenu terapiju malom macetu posle onoga sto se desilo meni sa Mirkom. Ako je Fipronil, jos i moze da prodje. I za svaki slucaj, prelistaj Zikinu knjigu.

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    90

Prašak je "mjau neopirox vet", proivođač Ekosan, Beograd.
    Znaci upozorenja: R-22
    Znaci obaveštenja: S-12,13,37,46
    Sastav: Permetrin 1%, miris 0,5%, inertni nosač do 100%.

Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    823

Ne bih mu to ponavljala jos.

Slične teme

1. Odgovora: 57
    Poslednja poruka: 08.12.2011., 12:35
  2. Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 17.06.2011., 03:13
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.04.2010., 20:32
  4. U Kini pronađeni 12 hiljada godina stari dnevnici posetioca iz svemira?
    Autor Zabranjena_Arheologija u forumu Teorije zavera
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 07.09.2009., 20:58
  5. Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 17.09.2008., 18:09

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •