HDD na Lap Topu prso kao oblanda
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: HDD na Lap Topu prso kao oblanda

Aktivan član sasa6 (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano HDD na Lap Topu prso kao oblanda

Daklem nesto se desilo sa hardom pa mi treba neko ko je bolje upoznat u tu materiju da mi kaze da li je problem hardverske ili softverske prirode, to jest da li ce reinstalacijom sistema sve biti ok, ili je hard otisao.

U toku rada LT se sam od sebe restartovao i kada je sledeci put usao u sistem sve je nestalo...

Na desktopu je jedino bila ikonica Data Recovery ( S M A R T Repair ) i jedno 20 prozorcica necega ( nekakva sistemska poruka ).

Evo kroz slike :

A evo i gresaka koje nalazi kada skenira ovaj S M A R T Repair ( slikao sam samo zute i crvene zelene stavke koje su ok nisam ):

1.

2.

3.

4.

Pomagajte drugovi ocu da se ubijemmm.....

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano Re: HDD na Lap Topu prso kao oblanda

Mislim da je hardverski problem. Osim tih problema sa hard diskom, prijavljuje i grešku koja upućuje na RAM. Reklamiraj laptop, ili ako nije u garanciji odnesi ga u neki servis po preporuci.
    Vsevolod Petrovski ( 1986- 2015) R.I.P.

Zainteresovan član kempi (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Nije hardverski problem u pitanju,nego virus,tj. lazni program koji ti to izbacuje a sve direktorijume postavi kao "hidden". Moze da se izbrise iz safe moda,javlja se u task manageru kao proces sa nazivom od 3 slova (uvek su razlicita),skeniraj ga programom malwarebytes moze da ga skloni bez problema,imao sam nekoliko takvih slucaja do sada,a ne secam se tacno do detalja postupak jer to resavam u hodu.Otkucaj u googlu " data recovery virus removal" i bice ti jasnije. HDD ti je ispravan.

edit: ovde imas sve lepo objasnjeno

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/remove-data-recovery
    Poslednji put ažurirao/la kempi : 14.05.2012. u 09:18
    Zena moze biti sa sela,al' auto mora biti iz Japana !

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kempi Pogledaj poruku
    Nije hardverski problem u pitanju,nego virus,tj. lazni program koji ti to izbacuje a sve direktorijume postavi kao "hidden". Moze da se izbrise iz safe moda,javlja se u task manageru kao proces sa nazivom od 3 slova (uvek su razlicita),skeniraj ga programom malwarebytes moze da ga skloni bez problema,imao sam nekoliko takvih slucaja do sada,a ne secam se tacno do detalja postupak jer to resavam u hodu.Otkucaj u googlu " data recovery virus removal" i bice ti jasnije. HDD ti je ispravan.

Upravo tako, to je jedan trojanac, vec sam imao problema sa njim, jedan decko mi je doneo racunar koji je imao "problem" sa hardom... Na zalost, moraces i da reinstaliras ceo sistem, jer ti vecinu sistemskih fajlova trojanac zarazi, povuce neke druge viruse i odu... Tako da je to neizbezno ali vrlo lako resivo, samo startuj windows kroz safe mode, sacuvaj sve podatke i sveza instalacija ce ti resiti sve muke! ALI NE ZABORAVI, SVE FAJLOVE STO SI SACUVAO, SKENIRAJ ZA VIRUSE I SPYWARE-E!

Buduća legenda Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2163

Imaš sreće, HDD ti je ispravan čim ovo malversko đubre može da se instalira....

Aktivan član sasa6 (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio kempi Pogledaj poruku

Hvala ljudi, pogotovo ovaj link je pomogao sa detaljnim uputstvom kako da vratim sve na staro.

Slične teme

1. Ne radi grupa tastera na Lap topu
    Autor palma5 u forumu Hardver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.07.2010., 14:19
  2. slika na lap topu
    Autor salbo_pismena u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 28.10.2007., 12:38
  3. slika na lap topu
    Autor salbo_pismena u forumu Web dizajn
    Odgovora: 0