ponašanje u lokalnoj sredini (palanački duh?)

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
nekako mi je itekako uočljiva pojava
da se ljudi prilično drugačije ponašaju u svojoj lokalnoj sredini (kvartu, varoši, selu)
nego kada se nadju na većem to jest stranom prostoru
bio to drugi grad, veći ili manji, ili inostranstvo
to me ne čudi posebno nego me zanima u čemu je po vama štos
da li osećate odgovornost pred poznatim ljudima, da li razmišljate o nekom svom ugledu i reputaciji u lokalnoj zajednici, da li težite određenom utisku
da li smo odmakli od palanačkog duha i tog tereta procene javnosti
samo bez onih priča kao ste vi autonomna ličnost koja je uvek i svuda ista i iznad svega je
 
pa stvar samopouzdanja i kulture..vaspitanja..dodje burazer sa sela i ponasa se ko pecinski covek..prosto ga pregazilo vreme..kao da je tamo drugi svet..meni bude neprijatno kako izgubi korak s vremenom..pa i ja kad odem preko i budem na moru po 6 meseci kad se vratim u gradsku frku nije mi dobro..treba mi jedno mesec dana da se sredim i ubrzam i ne prija mi to ali lako se prilagodjavam raznim sredinama
 
nekako mi je itekako uočljiva pojava
da se ljudi prilično drugačije ponašaju u svojoj lokalnoj sredini (kvartu, varoši, selu)
nego kada se nadju na većem to jest stranom prostoru
bio to drugi grad, veći ili manji, ili inostranstvo
to me ne čudi posebno nego me zanima u čemu je po vama štos
da li osećate odgovornost pred poznatim ljudima, da li razmišljate o nekom svom ugledu i reputaciji u lokalnoj zajednici, da li težite određenom utisku
da li smo odmakli od palanačkog duha i tog tereta procene javnosti
samo bez onih priča kao ste vi autonomna ličnost koja je uvek i svuda ista i iznad svega je[/QUOTE]
:zcepanje:ali JESAM
 

Back
Top