ШТА БИ СРБИ МОРАЛИ ДА ЗНАЈУ

Бели Анђео

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.978
Albanci finansiraju Zukorlića?
Autor: Ekipa Kurira

Put visoke delegacije Islamske zajednice u Srbiji Muamera Zukorlića u Saudijsku Arabiju, koji je u toku, organizovao je Redžep Boja, kosovski otpravnik poslova u toj zemlji, saznaje Kurir!


BEOGRAD - Udružio se s kosovskim Albancima?
Put visoke delegacije Islamske zajednice u Srbiji Muamera Zukorlića u Saudijsku Arabiju, koji je u toku, organizovao je Redžep Boja, kosovski otpravnik poslova u toj zemlji, saznaje Kurir!

- Postoje jake indicije da je ceo put organizovao i finansirao Redžep Boja, bivši muftija Islamske zajednice na Kosovu, koji je sad na funkciji kosovskog otpravnika poslova u Rijadu. Boja je, inače, i član Islamske svetske lige (Rabita), koja je na prošlogodišnjoj konferenciji u julu pozvala države da priznaju Kosovo. Zanimljivo, Zukorlić je upravo na ovoj konferenciji pričao o „ugroženim pravima“ Bošnjaka u Srbiji - tvrdi izvor Kurira, i dodaje:

- Odluku Islamske svetske lige i pozivanje na priznanje Kosova prvi je objavio Redžep Boja. On možda nema veliki uticaj na Zukorlićevu mrežu „ambasada“ širom sveta, ali u Saudijskoj Arabiji sigurno ima. Takođe, u zvaničnim saopštenjima IZuS koja su u vezi sa Saudijskom Arabijom uvek stoji „visoka delegacija Sandžaka“, kao da je reč o posebnom državi - kaže naš sagovornik.

Aida Ćorović, predsednica nevladine organizacije Urban in iz Novog Pazara, za Kurir kaže da ima saznanja da Muamer Zukorlić radi na kontaktima s Kosovom.

- Da li je reč baš o Boji, ne znam, ali sigurno je da će nacionalističke grupe na Kosovu pružiti podršku Zukorliću za svoje ideje, jer njima odgovora eventualna secesija Sandžaka. To je, naravno, nemoguće jer Kosovo nije Sandžak - ističe Ćorovićeva.
Samir Tandir, portparol Mešihata IZuS, nije imao komentar.

Vojvodina kao Sandžak?

U delegaciji Muamera Zukorlića, zanimljivo, nalazi se i glavni imam Medžlisa Islamske zajednice u Vojvodini Fadil ef Murati, čija je fotografija objavljena i na zvaničnom sajtu IZuS. U njegovom kabinetu nismo uspeli da dobijemo komentar, jer je „imam na putu“.

http://www.dejanlucic.net/sr/Albanci_finansiraju_Zukorlića.html
 
Ako je to tačno, TAKVO DELOVANJE SE MORA U KORENU SASEĆI, PRVO DA SE PODROBNO ISPITA TAČNOST OVIH NAJAVA A ONDA
DA SE IZVRŠI ODUZIMANJE DRŽAVLJANSTVA LICIMA KOJA SU UČESTVOVALA U OVAKVOJ ZAVERI.

Kao što sam rekao MORAMO FEDERACIJU OTRGNUTI OD ARAPA I PRIBLIŽITI JE SEBI NA NACIONALNOJ OSNOVI.
NARAVNO!, NIKO neće ugrožavati BILO KOG VERNIKA koji se ponaša i skladu sa ustavom.
 
Ako je to tačno, TAKVO DELOVANJE SE MORA U KORENU SASEĆI, PRVO DA SE PODROBNO ISPITA TAČNOST OVIH NAJAVA A ONDA
DA SE IZVRŠI ODUZIMANJE DRŽAVLJANSTVA LICIMA KOJA SU UČESTVOVALA U OVAKVOJ ZAVERI.

Kao što sam rekao MORAMO FEDERACIJU OTRGNUTI OD ARAPA I PRIBLIŽITI JE SEBI NA NACIONALNOJ OSNOVI.
NARAVNO!, NIKO neće ugrožavati BILO KOG VERNIKA koji se ponaša i skladu sa ustavom.

Да имамо народну власт тако би и било,
 

Back
Top