Зашто гласате и излазите на ове изборе?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Смисао гласања је да се држава уреди или бар функционише,да грађани од политичара на власти за бенефиције које уживају добију колико толико уређен државни апарат.У Србији тога нема.У изборној кампањи имамо искључиво неспособне циркусанте који су до сад бар једном показали да не умеју ништа да раде.
-индустрија је уништена,погони и земљиште су покрадени и опљачкани,радници и инжењери таворе или су помрли,живе као просјаци.
-пољопривреда је такође уништена,политичари се према пољопривредницима понашају као тајкуни,не нуде им логистичку подршку за производњу а отимају све,затим на жетву долазе прави домаћи лопови,домаћи тајкуни који по ценама по којим хоће откупљују шта хоће.
-здравство је корумпирано и не функционише.
-школство је уништено,у пат позицији,не функционише,
-судство је скроз корумпирано.
-полиција је постала лични сервис политичара,што се тиче заштите грађана ту су јој везане руке,политичари је позивају само кад треба да спроведе мере репресије.
-општинске управе и локалне самоуправе су стале.Једина њихова функција је да примају плате и мито.
-скупштина,влада и партијски челници не раде ништа(чак су измислили ''телефонске седнице'',да не морају да држе састанке и после њих брифинге за медије).
:lol:
А сад да вас чујем,шта ће вам донети излазак на биралишта кад они немају намеру да нешто раде или мењају?
П.С.Да,заборавио сам војску,али разлог је очигледан.Не функционише,има најсмешнијег и најнеспособнијег министра икада.:rotf:
 
Просто. Једино што сваки пунолетан грађанин Републике Србије има јесте један глас(не мислим на приватну својину, већ на ствари које диктирају политику ове државе), И шта си урадио ако не искористиш ту једну једину ствар?

С' друге стране, ако не искористиш свој глас, пушташ неког неписменог чобанина са падина Старе Планине да одлучи уместо тебе ко ће нам водити државу.
 
Смисао гласања је да се држава уреди или бар функционише,да грађани од политичара на власти за бенефиције које уживају добију колико толико уређен државни апарат.У Србији тога нема.У изборној кампањи имамо искључиво неспособне циркусанте који су до сад бар једном показали да не умеју ништа да раде.
-индустрија је уништена,погони и земљиште су покрадени и опљачкани,радници и инжењери таворе или су помрли,живе као просјаци.
-пољопривреда је такође уништена,политичари се према пољопривредницима понашају као тајкуни,не нуде им логистичку подршку за производњу а отимају све,затим на жетву долазе прави домаћи лопови,домаћи тајкуни који по ценама по којим хоће откупљују шта хоће.
-здравство је корумпирано и не функционише.
-школство је уништено,у пат позицији,не функционише,
-судство је скроз корумпирано.
-полиција је постала лични сервис политичара,што се тиче заштите грађана ту су јој везане руке,политичари је позивају само кад треба да спроведе мере репресије.
-општинске управе и локалне самоуправе су стале.Једина њихова функција је да примају плате и мито.
-скупштина,влада и партијски челници не раде ништа(чак су измислили ''телефонске седнице'',да не морају да држе састанке и после њих брифинге за медије).
:lol:
А сад да вас чујем,шта ће вам донети излазак на биралишта кад они немају намеру да нешто раде или мењају?
П.С.Да,заборавио сам војску,али разлог је очигледан.Не функционише,има најсмешнијег и најнеспособнијег министра икада.:rotf:
Ili: zasto i kad izadju i dalje u velikom broju glasaju za te bitange koje su napravile sve sto si nabrojao, a druga polovina za tzv. "opoziciju" koja nista bolja nije, i koja i svojom, dal pravom, dal fingiranom nesposobnoscu odrzava bitange na vlasti?
 
Da skinem bagru.

paaaaa....ne mozemo bas da nemamo nijednog politicara u zemlji. :rtfm:


-скупштина,влада и партијски челници не раде ништа(чак су измислили ''телефонске седнице'',да не морају да држе састанке и после њих брифинге за медије).

ovo je vrh. :D

mogu i internet, pa svi da budu na chatu.
 
Просто. Једино што сваки пунолетан грађанин Републике Србије има јесте један глас(не мислим на приватну својину, већ на ствари које диктирају политику ове државе), И шта си урадио ако не искористиш ту једну једину ствар?

С' друге стране, ако не искористиш свој глас, пушташ неког неписменог чобанина са падина Старе Планине да одлучи уместо тебе ко ће нам водити државу.
То што си навео,тај глас немаш,јер не вреди ништа.И немаш га због још гомиле разлога.
 
Просто. Једино што сваки пунолетан грађанин Републике Србије има јесте један глас(не мислим на приватну својину, већ на ствари које диктирају политику ове државе), И шта си урадио ако не искористиш ту једну једину ствар?

С' друге стране, ако не искористиш свој глас, пушташ неког неписменог чобанина са падина Старе Планине да одлучи уместо тебе ко ће нам водити државу.


nemas glas, skoro niko ga i nema. dzabe krecimo.
 
ja uvek izlazim
Па ОК.Али ако је бескорисно за тебе,зашто онда излазиш(мсм,за тебе вероватно није,али постоји гомила гласача,већина,који од избора имају само штету,али су слаби са математиком па и ду да гласају)?
 
pravo glasa, siroko postavljeno, za sve punoletne osobe, nije uvek bilo dostupno i ne uvek svima. i nece biti uvek garantovano

po meni je to osnova danasnje civilizacije.

svako ko se odrice radi trenutnih losih okolnosti odrice se svoga prava i delegira ga na nekog nevidljivog, ali konkretnog, koji nema obavezu da postupa u skladu sa interesijma onoga ko se odrekao glasackog listica. znaci dosta politicki i socioloski glupo

eto ukratko, mada je pitanje krajnje ozbiljno i mogao bi neko politicki obrazovan da nesto vise napise
 
:dash:
Kog djavola izlaziti onda?

PS: Kad bolje razmislim, za predsednicke izbore ima i smisla ponistiti listic. A za parlamentarne nema bas nikakvog smisla ponistavati listic.
Pa u ovako ustrojenom sistemu, takozvanoj "parlamentarnoj demokratiji" uopste, a pogotovo jos kad su na sceni sam go lopov, kvisling i funjara, prava dilema i jeste samo to - ne izaci uopste il izaci a precrtati.
 
Нисам гласала, нити ћу.
Сваког ко има иоле "соли у глави" ово вређа, вређа здрав разум и понижавајуће је.
Као кад би из кофе пуне помија бирао нешто што би појео.
Дакле, за партијске фукаре а преко њих за тајкуне, нећу да гласам.
Кад и ако се промени систем даћу свој глас онима које могу да бирам именом и презименом али и да их смењујем чим се покажу као лоши.
А не да чекам 4 године као сада.
Ови сада нису достојни ни критике, ово што се сада накупило на политичкој сцени је сам људски брлог и шљам.
Почев од "највеће странке" па до тзв опозиције...
 
Za odredjen nemali broj ljudi u Srbiji, glasanje je itekako vazno i ima smisla jer su njihovi zivoti, radna mesta, standard itd. vezani za politiku, tako da izborom svoje opcije oni prakticno rade za sebe. Ne glasaju oni da bi obezbedili polozaj politicarima sa televizije, vec sebi. Ako njihova opcija izgubi, automatski gube i oni i njihove porodice. Ti ljudi dalje vrbuju i ubedjuju druge da glasaju za njihovu opciju, varajuci ih idealistickim pricama koje nemaju realno utemeljenje niti ce ikada postati stvarnost. Jedan broj vrbovanih se prima na to i izlazi na glasanje. Neki se prodaju za hranu, novac i sl. kao sto smo imali prilike da vidimo. To je ceo jedan sistem koji je zasnovan na licnom interesu, cak moze da se kaze da postoji i politicarska klasa. Ako nisi u tom sistemu, onda obicno glasas za opoziciju misleci da na taj nacin mozes da ga promenis, da zauzmes svoje mesto u njemu ili uopste ne glasas. Tako to funkcionise u Srbiji.
 
mogu i internet, pa svi da budu na chatu.
Ово сам пропустио.Не могу они да користе интернет зато што не знају да користе рачунаре.Министарка за телекомуникације по занимању нема никакве везе с тим,што је бесмислица јер би министарства која се тичу технике и образовања требали да воде људи из тих струка а не буздовани,необразовани у потребним струкама.
 
А доведеш кога?Питање је генерално.Који кандидат на изборима је досад показао да ради за државу и није корумпиран?
Излазим на изборе да више не би гледао Тадића!
Нек Николић дође на власт ма нек све распадне, баш ме брига!

Нећу више да гледам газда Клунија како пун себе на ТВ-у подјеббава људе у Србију.

Хоћу да цркне од муке! Да цркне од муке зато што га је поразио подгрејани леш са купљеном дипломом.

ТАКО ЈЕ! Хоћу да видим тог налицканог педдера како цмиздри и како се распада од муке зато што га је поразио управник гробља у Крагујевцу !
 
Излазим на изборе да више не би гледао Тадића!
Нек Николић дође на власт ма нек све распадне, баш ме брига!

Нећу више да гледам газда Клунија како пун себе на ТВ-у подјеббава људе у Србију.

Хоћу да цркне од муке! Да цркне од муке зато што га је поразио подгрејани леш са купљеном дипломом.

ТАКО ЈЕ! Хоћу да видим тог налицканог педдера како цмиздри и како се распада од муке зато што га је поразио управник гробља у Крагујевцу !
То бих и ја хтео али он неће.Неће ни да помилује Легију и Звекија.
 
Ko ne glasa - omogucava da sve ostane po starom
Ko glasa - postoji bar neka sansa za promenu

Posle 2000. se vladajuca kombinacija uvek menjala tako da su skoro svi dosli do izrazaja (jedino SRS nije bila na vlasti posle 2000., ali jeste pre toga). Imali smo priliku da u ovih 20 godina vidimo sve zive politicare na vlasti.
I na osnovu toga ja glasam. Neciji rad mi se svidja vise, neciji manje. Postoje stranke za koje mogu da glasam a postoje i one za koje sigurno necu.
 
Просто. Једино што сваки пунолетан грађанин Републике Србије има јесте један глас(не мислим на приватну својину, већ на ствари које диктирају политику ове државе), И шта си урадио ако не искористиш ту једну једину ствар?

С' друге стране, ако не искористиш свој глас, пушташ неког неписменог чобанина са падина Старе Планине да одлучи уместо тебе ко ће нам водити државу.

Pa vide li post čoveka iznad? :roll:
 

Back
Top