Ova žena živi u klozetu od 3 kvadrata!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bugmenot

Primećen član
Banovan
Poruka
779
BEOGRAD - Kao u kamenom dobu!
ova-zena-zivi-u-klozetu-od-3-kvadrata-1336754261-160660.jpg

To nam je na ulazu u „kuću“ rekla Beograđanka Ana Palić (33). Spoljni izgled objekta koji se nalazi u Žarkovu ne može da vas pripremi na ono što vas čeka kad u njega uđete.

- Ovo je nekada bio klozet, ima tri kvadrata. Sada je moj dom, a sve što mogu i imam da smestim u njega je ovaj stari, zakrpljeni dušek postavljen iznad mokrog čvora, nešto knjiga i garderobe - kaže ova nesrećna devojka i dodaje da se ovde preselila pre četiri godine, kad joj je majka umrla od raka materice.

Kako objašnjava, odrasla je u ovom dvorištu, ali je zbog nesređenih odnosa sa familijom i problema s legalizacijom trošne kućice morala da pređe u klozet.

- U ostatku kuće, koju opština nije srušila, stanuju moja gluvonema baka i ujak. S njim ne pričam, tako da mi to dodatno otežava život. Njihovo kupatilo i kuhinju koristim samo kad on nije kod kuće. Tada krišom perem i peglam veš, a stignem i nešto zdravo da pojedem - priča Ana, koja živi od socijalne pomoći od 7.500 dinara.

Po njenim rečima, najteže je bilo ove zime. Dane bez struje, grejalice, tople garderobe i čaja provodila je u biblioteci, tržnim i sportskim centrima.

- Po ceo dan sam šetala samo da bih se ugrejala. Završila sam srednju turističku školu, ali posao nisam našla - kaže Ana i dodaje da je noću bilo najgore.

- Tada sam se grejala na sveću i plakala do jutarnjih sati. Zamišljala sam da imam svoj topli dom, da me posećuju prijatelji, a ne samo bube i pacovi - završava sa suzama u očima Ana.

Standard stanovanja UN

Prema standardima koje je propisala Organizacija ujedinjenih nacija u okviru Programa ljudskih naselja, minimalna kvadratura po osobi neophodna za stanovanje je od 12 do 15 metara kvadratnih.

Važeći standard za životinje

1,5 metara kvadratnih prostora potrebno za držanje teleta

3 metra kvadratna

neophodno obezbediti za držanje jarca

6 metara kvadratnih treba za kravu

7,5 metara kvadratnih za svinje dojilje

Napomena: Bez namere da uvredimo Anu Palić, ukazujemo na standarde koje važe za životinje u Srbiji

http://www.kurir-info.rs/ova-zena-zivi-u-klozetu-od-3-kvadrata-clanak-222310

Sa klozetom u Evropu.
 
А да једноставно оде код комшије који има нешто више земље и запосли се као слушкиња,па да ради за њих а добија смештај и храну? Тако се пре радило.

Komsija u Zarkovu sa zemljom? Sta pricas ti? Ili da zapici na slepo u provinciju? Pa ako nadje negde da se uhlebi - nadje, ako ne - nek crkne od gladi. Ko rizikuje taj profitira?
Mada nasla bi sigurno, u provinciji se zivi ekstra.
 
Komsija u Zarkovu sa zemljom? Sta pricas ti? Ili da zapici na slepo u provinciju? Pa ako nadje negde da se uhlebi - nadje, ako ne - nek crkne od gladi. Ko rizikuje taj profitira?
Mada nasla bi sigurno, u provinciji se zivi ekstra.

А да се запосли код комшије који држи продавницу па да уместо плате има смештај и храну?
 
А да једноставно оде код комшије који има нешто више земље и запосли се као слушкиња,па да ради за њих а добија смештај и храну? Тако се пре радило.

Znaš u čemu je problem? 90% Žarkovaca je svoje zemljište prodalo privatnim preduzetnicima, koji su na mesto placa, digli zgradurine od po 4 - 5 sprata, a za uzvrat, Žarkovac dobije stan i lokal u zgradi

inače ne kapiram šta je postavljač teme, hteo da "kaže" ovim smajlijem ispred naslova teme :roll:
 
Znaš u čemu je problem? 90% Žarkovaca je svoje zemljište prodalo privatnim preduzetnicima, koji su na mesto placa, digli zgradurine od po 4 - 5 sprata, a za uzvrat, Žarkovac dobije stan i lokal u zgradi

inače ne kapiram šta je postavljač teme, hteo da "kaže" ovim smajlijem ispred naslova teme :roll:

Хвала на информацији.А могуће је да постављач теме није ни знао где је Жарково,а камоли каква је тамо ситуација и које су јој опције.

Ма класично блаћење жутих да дођу други жути.Ништа ново.
 
. . .

У реду,ти си се само надовезао на пљувачину.

Где год да завршавају,код народа сигурно не остају дуго.

Лепо,онда нека сви политичари помогну уместо да се од народа који паре крије у гаће то тражи.

Значи тврдиш да ће Николић обезбедити толико новца,да већи број сиромашних добије смештај и посао,и то још за 4 године? Ајде сада поново прочитај шта си написао,а онда се информиши на кога се ослања српска економија и у каквом су они стању.
Понови питање,вероватно сам га превидео.Никоме нисам остао дужан одговор па нећу ни теби.
 
Poslednja izmena od moderatora:
mi zapravo i ne znamo sve to sto ti zasigurno znas. zivoti bas nisu tako laki za dve recenice da se isprica.
najradije da skapa je li?
vidi, ovde imas masu beskucnika, neki sa mentalnim bolestima iako ima posla kolko hoces za pristojan zivot. i treba dici ruke od tih ljudi tek tako?

Ми заправо ништа друго о томе не знамо. Нико неће да гледа оног што сам себе не гледа,а ми појма немамо ни да ли је стварно тражила посао баш свуда.
 
Ми заправо ништа друго о томе не знамо. Нико неће да гледа оног што сам себе не гледа,а ми појма немамо ни да ли је стварно тражила посао баш свуда.

da, yebeno je biti u danasnjoj srbiji, neki nisu takvog mentalnog sklopa da podnesu neke stvari. ja nisam bio, i da nisam otisao verovatno bih bio na groblju odavno.
 
Ми заправо ништа друго о томе не знамо. Нико неће да гледа оног што сам себе не гледа,а ми појма немамо ни да ли је стварно тражила посао баш свуда.

kako neće, a socijalna čemu služi?

ima razloga zašto ona prima pomoć, jer da nije tako odjebali bi je odavno na biro rada i rekli idi, snađi se (kao što vidiš, nije romkinja pa da ta socijalna prava uživa bez obzira na radnu sposobnost)
dalje, ovde ima možda čak temelja i za krivičnu prijavu protiv ujaka koji nesrećnu ženu očigledno prisiljava na život u nehigijenskim i nehumanim uslovima (spominju se nerešeni imovinski odnosi..znači, nije sigurno ko je tu vlasnik čega i da li je nekipostupak u tom smislu u toku=..bilo kako bilo, ovde se naglašava da držva očigledno ne radi svoj posao.
možeš ti sad reći, pa šta, ovo je tek jedan primer..ima toga svugde...da, ali je ovaj primer pokazatelj manjkavosti sistema jednako kao i svaki primer gde bi po pravilu morala postojati neka zakonska osnova da se reaguje.
zapravo zakoni koji to regulišu i postoje, ali ih javašluk pre svega socijalne službe, krši i ignoriše.
 
kako neće, a socijalna čemu služi?

ima razloga zašto ona prima pomoć, jer da nije tako odjebali bi je odavno na biro rada i rekli idi, snađi se (kao što vidiš, nije romkinja pa da ta socijalna prava uživa bez obzira na radnu sposobnost)
dalje, ovde ima možda čak temelja i za krivičnu prijavu protiv ujaka koji nesrećnu ženu očigledno prisiljava na život u nehigijenskim i nehumanim uslovima (spominju se nerešeni imovinski odnosi..znači, nije sigurno ko je tu vlasnik čega i da li je nekipostupak u tom smislu u toku=..bilo kako bilo, ovde se naglašava da držva očigledno ne radi svoj posao.
možeš ti sad reći, pa šta, ovo je tek jedan primer..ima toga svugde...da, ali je ovaj primer pokazatelj manjkavosti sistema jednako kao i svaki primer gde bi po pravilu morala postojati neka zakonska osnova da se reaguje.
zapravo zakoni koji to regulišu i postoje, ali ih javašluk pre svega socijalne službe, krši i ignoriše.


Бирали сте између нових жутих и старих жутих,шта да радимо сад? Како год да окренеш,боље бити неће.
 
Бирали сте између нових жутих и старих жутих,шта да радимо сад? Како год да окренеш,боље бити неће.

Majka joj je umrla od raka materice
Imajte na umu da će prcenat obololelih od kancera u Srbiji biti 20% za deset godina
Biološka selekcija će učiniti svoje - pare ne pomažu

Hranimo se nezdravo, izloženi smo stresovima...
.. i kombinovanom černobilsko-natovskom zračenju

samo vam to ne dopire do svesti

da pobedi Toma pa nek zrači šta zrači...
Toma deli stanove... Toma stambeno...
 
Бирали сте између нових жутих и старих жутих,шта да радимо сад? Како год да окренеш,боље бити неће.


da li mi veruješ da mi uopšte nisu bili na pameti ni novi ni stari žuti dok sam čitala ovu vest?
meni se čini da je oduvek tako i da svaka naredna vlast preuzimajući pojedine resore nasledi i neodgovornost u vođenju istih.
 
Licimuri ne prikazuju svoje klozete za Tminu pobedu nego našli scijalni slučaj...

A nije Toma na šteti nego Dveri...
Toma je cirkuzant od 600 listića koje nije pokazao napravio 3000 pa još mnžio sa biračkim mestima
Ni vreću dpkaže odakle je samo se slikao UO SNS okolo...
Lepo se obukli ne žive u klonji...

Koštunica ćuti i aminovaće formiranje vlade tako da ništa od ponavljanja izbora
A toma nek razmišlja dal da predaje listiće policiji ili da ne predaje

A licimuri ostaju licimuri
Ova devojka će i sutra živeti u strahu od ujaka...
 
Licimuri ne prikazuju svoje klozete za Tminu pobedu nego našli scijalni slučaj...

A nije Toma na šteti nego Dveri...
Toma je cirkuzant od 600 listića koje nije pokazao napravio 3000 pa još mnžio sa biračkim mestima
Ni vreću dpkaže odakle je samo se slikao UO SNS okolo...
Lepo se obukli ne žive u klonji...

Koštunica ćuti i aminovaće formiranje vlade tako da ništa od ponavljanja izbora
A toma nek razmišlja dal da predaje listiće policiji ili da ne predaje

A licimuri ostaju licimuri
Ova devojka će i sutra živeti u strahu od ujaka...

Ма не можеш их убедити.
 
Ма не можеш их убедити.

Koga da ubedjujem? Dokone morne što su zasrali forum sa dipl.ing.arh.ecc.dr.mr.fr.pr. Tomom Nikolićem i nedo Bog da moderator obriše najnoviji biblijski dokaz ili stručnu analizu već žvakanog ali kao novu temu?

Dveri su pokradene a ne Toma
Mladjan Dinkič ima odjednom 5%

Kao Toma laje a Koštunica ćuti...
onda zajedno formiraju vladu i posle Toma ima alibi to uradila nepoštena vlast
A Koštunica će da ćuti...

Jel ovi misle da je neko ćorav?
 
Koga da ubedjujem? Dokone morne što su zasrali forum sa dipl.ing.arh.ecc.dr.mr.fr.pr. Tomom Nikolićem i nedo Bog da moderator obriše najnoviji biblijski dokaz ili stručnu analizu već žvakanog ali kao novu temu?

Dveri su pkradene a ne Toma
Mladjan Dinkič ima odjednom 5%

Kao Toma laje a Koštunic ćuti... onda zajedn formiraju vladu i posle Toma ima alibi to uradila nepoštena vlast
A Koštunica će da ćuti...

Jel ovi misle da je neko ćorav?

Не морају да мисле,из онога што се види на форуму испаде да су многи "слепи поред очију".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top