Bio jednom jedan ateisticki raj...

Utah

Elita
Banovan
Poruka
19.509
Ustavom iz 1967. godine Albanija je kao jedina ateisticka drzava na svetu, ukinula religiju i (cl. 55) izricito zabranila svaku religijsku aktivnost, kao i postojanje organizacija verskog karaktera. U slucaju krsenja Ustava Albanije, predvidjena je kazna zatvora od tri do deset godina, a u tezim slucajevima i kazna streljanjem.
Tadasnji najveci sin Albanije Enver Hodza oduzimao je zemlju bogatim veleposednicima, provodivši kolektivizaciju. Također je žestoko napadao Crkvu. Plenio je džamije, crkve, samostane i svetišta, napravio je od njih staje, skladišta ili bioskope. Deci se nisu smjela davati vjerska imena. Svako onaj uhvaćen sa Kuranom, Biblijom, ikonama ili bilo čime drugim suočio se sa dugotrajnim zatvorskim kaznama.Političkih protivnika rešavao se ubojstvima, tjeravši ih da emigriraju, ili ih je zatvarao u radne logore.Svaki treći Albanac iskusio je patnje od strane režima.
Mnoge drzave poput sssr,Kube.N.Korea...divili su se ovom ateistickom raju gde je postignut najveci stepan demokratije, slobode govora,o nacionalnom standardnu da i ne govorimo. Ateisti sanjaju takav raj gde mogu slobodno da zive bez religije...
Kako je samo izgledalo, mislim da ateistima srce zaigra kada vide ovakve snimke
 
Religija uči ljude ka ljubavi i poštenju, brizi, solidarnosti, nesebičnosti...
sve do momenta kad jedna religija treba da preuzme vernike od druge...
tada se stvarno razikujemo od zveri...
amin


Ma jeste a sakacena delova tela zbog religije? Paljenje na lomaci ako govoris protiv Bog-a ( navodno ), zagovaranje mrznje... Tesko druze, religija je najvece zlo koje su ljudi mogli da izmisle....
 
Ma jeste a sakacena delova tela zbog religije? Paljenje na lomaci ako govoris protiv Bog-a ( navodno ), zagovaranje mrznje... Tesko druze, religija je najvece zlo koje su ljudi mogli da izmisle....

Није проблем у религији већ у људима који је нису схватили на прави начин. Видиш да на пример код православља није било паљења на ломачи.
 
А и ко каже да овде у Србији тзв. атеистички рај није дозвољен, па бар овде свако може да се изјашњава како хоће, и по питању вере и по питању нације.
 
Није проблем у религији већ у људима који је нису схватили на прави начин. Видиш да на пример код православља није било паљења на ломачи.

A kako ti mozes da tvrdis da je nisu razumeli na pravi nacin? Kako mozes da da kazes da Biblija ima smisla kada jedno pise a drugo rade. Primer ti je Potop, Bog pobio sve ljude ostavio samo par da ponovo nasele planetu. Zabranjuje incest a ovde ga podstice...
 
Није проблем у религији већ у људима који је нису схватили на прави начин. Видиш да на пример код православља није било паљења на ломачи.
U pravoslavlju je bilo paljenja čitavih naselja sa nepokretnim babama koje nisu stigli da izvuku. Zatim, bilo je sečenja jezika i rasecanja noseva. I smuđenja brade i kose. :kafa:
 
A kako ti mozes da tvrdis da je nisu razumeli na pravi nacin? Kako mozes da da kazes da Biblija ima smisla kada jedno pise a drugo rade. Primer ti je Potop, Bog pobio sve ljude ostavio samo par da ponovo nasele planetu. Zabranjuje incest a ovde ga podstice...

Па добро, ти си за пример узео Стари завет, који је, морам да признам, мало груб, али зато проповедање Исуса Христа нас не учи ничем лошем.
 
A kako ti mozes da tvrdis da je nisu razumeli na pravi nacin? Kako mozes da da kazes da Biblija ima smisla kada jedno pise a drugo rade. Primer ti je Potop, Bog pobio sve ljude ostavio samo par da ponovo nasele planetu. Zabranjuje incest a ovde ga podstice...
Zapravo, čini mi se da se ne zabranjuje svaki incest, već incest roditelj-potomak. Naravno, uz veći broj izuzetaka. :lol:
 
А и ко каже да овде у Србији тзв. атеистички рај није дозвољен, па бар овде свако може да се изјашњава како хоће, и по питању вере и по питању нације.

Kako jeste kada se sve vrti oko religije? Dobijas neradne dane kada ti je slava, veliki religijski praznik ( i to nekoliko )... Nije bitno da se ja izjasnim kao ateista, agnostik, budista, pravoslavac..... bitno je da kada kazem da nisam vernik ne dobijem dodatna podpitanja tipa jao pa zasto, kako mozes kada je to super, kaznice te Bog....
 
Па добро, ти си за пример узео Стари завет, који је, морам да признам, мало груб, али зато проповедање Исуса Христа нас не учи ничем лошем.

Kakve veze ima sta sam ja uzeo, ja sam ti samo dao primer. Ako je Bog jedan i ako je on sin/predstavnik istok kako onda mozes na drugi nacin da tumacis nesto? Kako religija moze da opravda genocid ( ako verujes u to ) nezapamcenih razmera i jos ga pri tome zagovara?
 
А тек у исламу... Само за разлику од ислама, почињени злочини од стране Срба нису били верске природе.

Eto vidis opet generalizujes. Islam je religija Srbi niju religija vec narod, pretezno pravoslavne veroispovesti. Zlocin ne mroa da bude samo masovno ubistvo, mada nije da "nasi" nisu to radili u ime religije, Boga i ko zna cega jos, vec uzurpiranje imovine a to je crkva Bogami radila...
 
Kako jeste kada se sve vrti oko religije? Dobijas neradne dane kada ti je slava, veliki religijski praznik ( i to nekoliko )... Nije bitno da se ja izjasnim kao ateista, agnostik, budista, pravoslavac..... bitno je da kada kazem da nisam vernik ne dobijem dodatna podpitanja tipa jao pa zasto, kako mozes kada je to super, kaznice te Bog....

Зависи и од тога каква је особа, ја те на пример никад не би испитивала због чега ти ниси верник.
 
Kakve veze ima sta sam ja uzeo, ja sam ti samo dao primer. Ako je Bog jedan i ako je on sin/predstavnik istok kako onda mozes na drugi nacin da tumacis nesto? Kako religija moze da opravda genocid ( ako verujes u to ) nezapamcenih razmera i jos ga pri tome zagovara?

Ниједна религија не оправдава геноцид, већ њено свештенство, пошто претпостављам мислиш на Јасеновац.
 
Узећи за примјер Хришћанство. хришћанство уопште није опасна религија, чак има јако корисно и морално учење. Али ''хришћани'' вјерски фанатици итекако јесу опасни, зато што су обични агресивни примитивци који не знају ништа о својој вјери али су опет спремни да чине разна злодјела ''у име Бога'' иако Он то од њих не захтјева.
 
Ниједна религија не оправдава геноцид, већ њено свештенство, пошто претпостављам мислиш на Јасеновац.

Izgleda da nisi razumela. Potop ako se zaista dogodio jeste genocid, sta drugo moze biti? Isto kao sto je genocid ili blaze receno tamanjenje marve unistavanje Sodome i Gomore...
 
Izgleda da nisi razumela. Potop ako se zaista dogodio jeste genocid, sta drugo moze biti? Isto kao sto je genocid ili blaze receno tamanjenje marve unistavanje Sodome i Gomore...

Па ја не би баш потоп посматрала као геноцид, пошто је дефиниција геноцида донета много много касније.
 

Back
Top