tkanje

nisam sigurna ko tacno drzi kurseve, medjutim znam da su drzali neki profesori i asistenti sa Akademije primenjenih umetnosti. Najbolje je pozvati tamo i traziti nekog od asistenata ili profesora sa odseka za tekstil (ili tapiseriju??? ... ne znam tacno kako se zove smer). ako oni ne drze kurseve sigurno mogu nekoga da preporuce. Uz to mozda nije losa ideja otici u Sumatovacku ulicu na Vracaru, tu postoje, jedna pored druge, dve skole za pripremu prijemnih ispita na akademijama (ne znam koji je to broj Sumatovacke, medjutim u tom kraju svi znaju za to, pa nije tesko naci). Najbolje je obratiti se u obe skole, jer mozda neka od njih drzi takve kurseve, ako ne , moci ce verovatno i oni nekoga da preporuce. Jednu od skola drzi asistent sa Akademije primenjenih umetnosti koji se zove Laza, iako je on asistent na odseku za zidno slikarstvo, ne mogu da zamislim da ne poznaje nikog ko se bavi tkanjem, inace je to jedan relativno ljubazan tip... doduse nema uvek bas puno vremena. Mislim da se isplati razgovaratisa njim.

Nadam se da sam uspela makar malo da pomognem.

Pozdrav!
 
Najpre da se zahvalim Uni i Margueriti na ulozenom trudu u potrazi za informacijama vezanim za kurs tkanja. U medjuvremenu sam saznala za taj kurs u Manakovoj kuci i kontaktirala sam osobu koja vodi kurs. Cena je (ako nekog zanima) 4000 din, 6 polaznika je u grupi. Kurs se sastoji iz dva dela: prvi deo se radi na vertikalnom razboju a drugi na horizontalnom uz teoriju.

hvala u & m :)
pozdrav
 

Back
Top