Ulje i kobasice za glasove - Izborna sprdačina u Kikindi
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Ulje i kobasice za glasove - Izborna sprdačina u Kikindi

Primećen član
    Učlanjen
    29.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Ulje i kobasice za glasove - Izborna sprdačina u Kikindi

Sa željom "da sutra moje dete nikada ne napiše ovakvo pismo", obratio nam se Bojan J., čitalac iz Kikinde, koji je prvi put učestvovao u izbornom procesu i, očigledno je, grdno se razočarao videvši na kakve su sve marifetluke spremni partijski aparatčici

"Učestvovao sam u izbornom procesu kao član proširenog sastava opštinske izborne komisije, u Kikindi. Nepravilnosti, spremnost na klimoglav, samo ako je stranka ostvarila dobar rezultat, biranje koje ćemo članove zakona i uputstva o sprovođenju izbora, kao tumačenja zakona, od strane RIK-a, poštovati, zatvaranje očiju, partijsko odlučivanje, preglasavanja... frapantne su. Zbog načina odlučivanja u izbornoj komisiji, bio sam nemoćan da bilo šta učinim, iako sam želeo", piše Bojan J.

Uz podsećanje na Postupak utvrđivanja rezultata glasanja na izborima za predsednika Republike, čitalac je naveo niz nepravilnosti koje je uočio, a koje se pre svega odnose na to da je dokumentacija (nevažeći listići, važeći listići, zapisnici, kontrolni listići...) stizala nezapečećena.

"Izborni materijal izbornoj komisiji je stizao nezapečaćen. Kao član izborne komisije, znam da je količina pečatnog voska koju smo podelili biračkim odborima jedva dovoljna za pečaćenje glasačkih kutija, a zvanični ili bilo kakav drugi žig za pečaćenje ne postoji. Smatram da je izborna volja građana narušena, iz razloga što niko ne može znati šta se dešavalo sa nezapečaćenim materijalom na putu od izbornog mesta do sedišta izborne komisije.

Zapisnici o radu biračkih odbora, koji su takođe morali stizati zapečaćeni, potpisani od strane svih članova biračkog odbora, su prepravljani u sedištu opštinske izborne komisije. Računsko-logička provera je vršena, iako zapisnik nije prolazio navedenu proveru, prepravljan je, uz prisustvo dva ili tri člana biračkih odbora, koji su donosili materijal i uz prisustvo članova opštinske izborne komisije, na hodnicima i sličnim mestima.

Na moje primedbe, iskusniji članovi izborne komisije su mi govorili da je to tako i da formalno pravno pravila nisu poštovana, ali da je tako u celoj Srbiji i da bi svi izbori bili poništeni, ako bi se pridržavali pravila koje je sama država propisala.

Ovo je samo deo kršenja i nepravilnosti, o kupovanju glasova paketima sa uljem i kobasicama i novcem, o plaćanju da se glasa ili ne glasa za određenu opciju, o prisustvu kandidata na izbornim mestima na kojima ne glasaju, o ponašanju funkcionera i otvorenom sukobu interesa nemam mesta i da ne govorim. Duboko sam razočaran jer prvi put učestvujem u izbornom procesu", piše Bojan J.

http://www.e-novine.com/srbija/vesti/64246-Izborna-sprdaina-Kikindi.html

Ovo nisu bili izbori ovo je bila kupovina,kradja i teror.

Elita
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ulje i kobasice za glasove - Izborna sprdačina u Kikindi

Pored kradje glasova, evidentna je i korupcija (koliko god bila mizerna)...

Slične teme

1. ULJE OD ORIGANA
    Autor iv@n@ u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.04.2014., 12:07
  2. ULJE
    Autor V.P u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 13.04.2004., 00:28
  3. Tišina treznih - odlična predstava!!!
    Autor Jazzy u forumu Pozorište
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.03.2004., 23:23
  4. Slikanje ili snimanje samog čina
    Autor HOMER u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.12.2003., 16:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku