ponovo buka i zvuk
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: ponovo buka i zvuk

vma7
    Guest

Podrazumevano ponovo buka i zvuk

Hitno su mi potrebni odgovori na sledeća pitanja u vezi buke i zvuka.
    Kakva je to pojava, koji je njen fizički smisao, kako se zvuk prenosi kod buke kroz prostor do čovekovog uha, na koji način reaguje čovekovo uho i sl.
    Neko je već tražio slično ali se snašao pre poslatih odgovora pa nek pomogne i meni.
    Hvala

Primećen član
    Učlanjen
    24.11.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Re: ponovo buka i zvuk

Citat Original postavio vma7
    Hitno su mi potrebni odgovori na sledeća pitanja u vezi buke i zvuka.
    Kakva je to pojava, koji je njen fizički smisao, kako se zvuk prenosi kod buke kroz prostor do čovekovog uha, na koji način reaguje čovekovo uho i sl.
    Neko je već tražio slično ali se snašao pre poslatih odgovora pa nek pomogne i meni.
    Hvala
    Koliko ja znam:
    Prenosi se "oscilovanjem" materijalne sredine ( molekula ........bla bla) , a sto se tice opisa, vazi subjektivno-objektivni zakon, tj tvoje uvo uma prag cujnosti(prag osecaja(biologija), kao i npr culo mirisa, ukusa, ....) i zvuk osecas kao odnos "objektivnog" zvuka prema svom pragu osecaja.

Guest

Podrazumevano

Akusticko polje je jedan od oblika fizickih polja. U uzem smislu, akusticki signal je zvuk, tj. elasticne oscilacije i talasi u gasovima, tecnostima i cvrstim telima koje registruje ljudsko uho. Zbog toga se akusticko polje i akusticki signali prevashodno posmatraju kao sredstva komunikacije.
    Zvuk moze delovati direktno na akusticka tela preko akustickih celija i nerava, ili indirektno - izazivanjem signala u nervnim celijama koji nisu akusticki. Ovde znacajno mesto zauzimaju akusticka polja niske frekvencije koja se ne primaju slusnim aparatom kod ljudi, a tu se ubrajaju i dodatne fizicke reakcije koje nastaju pobudjivanjem vegetativnog nervnog sistema

Slične teme

1. BUKA!!!
    Autor Nodi-wolf u forumu Svaštara
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 05.02.2010., 11:02
  2. buka
    Autor sashac u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 26.12.2007., 21:10
  3. dozvoljena buka
    Autor mrkwica u forumu Jezik
    Odgovora: 2