Why do movies suck?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 27

Tema: Why do movies suck?

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    759

Podrazumevano Why do movies suck?

Kad god odem na imdb i pogledam novije naslove prosto se zapitam da li je to zavladala neka globalna retardacija jer su svi ali svi filmovi za decu.
    Prosto mi neverovatno da odraslom choveku moze da bude zanimljiv neki dechiji film o akcionim herojima koji se oblache u trikoe,crtatj ili tako neshto totalno dosadno projektovano za klince od 12 godina.Shto je najgore,chak i kroz"ozbiljnije"filmove se provlachi taj tinejdz frendly momenat sve vishe i vishe....hebote pa ima ljudi koji onu dechiju bananu Avatar smatraju za ozbiljan SFJa nekako krivim najvishe uspeh glupih blokbastera s pochetka 2000.-tih tipa gospodar prstenova triologija ili ti kako se frodo i sem nisu smuvali..
    Why do movies suck?
    Jedna od takodje uzasnih posledica da prosechni filmovi ako nisu potpuno podredjeni deci i tinejdzerima dobijaju nesrazmerne hvalospeve(Moon totalno prosechan ripof taticine pesme o kapetanu tomi+ odiseja u tragovima;Drive-nju ejdz hipsterska biblija koja je pop roze verzija par filmova blendiranih u jedan;The Town-bedan dosadan i negledljiv pokushaj da se snimi "old skul"heist film sa veknom Aflekom s obe strane ekrana...samo neki od primera)
    Ili mozda kad dodjesh u godine i odgledash dovoljan broj filmova sve si vec video a novim generacijama koje nisu je to novo i ogirinalno..jer ne znaju da je vec snimljeo i bolje
    Ovo je recimo dosta dobar chlanaq koji sagledava realno ekonomske aspekte i ja sam nekako sam isto doshao do slichnih zakljuchaka,da se ukratko,danas filmovi prave pre svega za tinejdzere (koji su idioti) :

http://www.dailyfinance.com/2010/04/20/noted-journalist-jay-epstein-explains-why-movies-suck/

Na ovaj deo mi posebno dodje da bacim peglu:

expect more and more blockbuster releases to hit these marks:

1.Based on adolescent entertainments; cartoons, comic books, young adult novels, theme parks and the like.
    2.Feature child or adolescent protagonists
    3.Fairy-tale plots such as the special boy/girl, or the underdog wins.
    4.No overt sexual content
    5.Potential for toy and game licensing
    6.Stylized conflict (This makes me think of Matrix)
    7.A happy ending
    8.CGI or other animation for action scenes
    9.Relatively unknown stars
    10.And I'd add one more: Technological advance as a hook (Imax, 3D, HD)

Koji su po vama pored navedenog osnovni razlozti,da li su se mozda i matorci degenerisali svi na nivo tinejdzera ili je tako uvek bilo(i ja to u neku ruku smatram)-gomila smeca a samo ono shto valja istrpi test vremena?
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Buduća legenda
    Učlanjen
    30.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Why do movies suck?

bilo je delimicno ali se profilisalo na higher level

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    996

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku

Koji su po vama pored navedenog osnovni razlozti,da li su se mozda i matorci degenerisali svi na nivo tinejdzera ili je tako uvek bilo(i ja to u neku ruku smatram)-gomila smeca a samo ono shto valja istrpi test vremena?
    Lova je verovatno najvažniji razlog - da smanje rizik prave filmove koji su, bar oni tako misle, prihvatljivi svima. Zato nema nikakve filozofije, ni seksa, ni tužnog kraja - u suštini, nema šta da vređa. Čak nema ni nekih upadljivih, tj. specifičnih kulturnih obeležja - svi gradovi izgledaju isto, svi ljudi su isti, sve je bez mirisa i ukusa, da slučajno nekome ne zasmrdi. Ista stvar i sa zvezdama - da ih ne pumpaju toliko u reklamama i raznim žutim novinama na netu, retko kome bismo zapamtili ime. Onda, sve se promenilo od pojave interneta, i klinci i odrasli (pričamo uopšteno) imaju skraćenu sposobnost koncentracije, oko se naviklo da stalno nešto svetli, pomera se tam-amo, i da se bilo koja operacija završi za par minuta...
    Vreme je za povratak u bioskop, i to na evropske filmove (mada i tu ima žešćeg bofla) ili iz udaljenih krajeva sveta...
    I ja mislim da je uvek bilo smeća, ali da nikada ranije smeće nije bilo u ovakvoj meri poturano kao kvalitet...
    (da sam paranoična, rekla bih da je direktiva zaglupeti široke narodne mase)
    Poslednji put ažurirao/la Honduras : 12.05.2012. u 02:12

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kad god odem na imdb i pogledam novije naslove prosto se zapitam da li je to zavladala neka globalna retardacija jer su svi ali svi filmovi za decu.
    Prosto mi neverovatno da odraslom choveku moze da bude zanimljiv neki dechiji film o akcionim herojima koji se oblache u trikoe,crtatj ili tako neshto totalno dosadno projektovano za klince od 12 godina.Shto je najgore,chak i kroz"ozbiljnije"filmove se provlachi taj tinejdz frendly momenat sve vishe i vishe....hebote pa ima ljudi koji onu dechiju bananu Avatar smatraju za ozbiljan SFJa nekako krivim najvishe uspeh glupih blokbastera s pochetka 2000.-tih tipa gospodar prstenova triologija ili ti kako se frodo i sem nisu smuvali..
    Why do movies suck?
    Jedna od takodje uzasnih posledica da prosechni filmovi ako nisu potpuno podredjeni deci i tinejdzerima dobijaju nesrazmerne hvalospeve(Moon totalno prosechan ripof taticine pesme o kapetanu tomi+ odiseja u tragovima;Drive-nju ejdz hipsterska biblija koja je pop roze verzija par filmova blendiranih u jedan;The Town-bedan dosadan i negledljiv pokushaj da se snimi "old skul"heist film sa veknom Aflekom s obe strane ekrana...samo neki od primera)
    Ili mozda kad dodjesh u godine i odgledash dovoljan broj filmova sve si vec video a novim generacijama koje nisu je to novo i ogirinalno..jer ne znaju da je vec snimljeo i bolje
    Ovo je recimo dosta dobar chlanaq koji sagledava realno ekonomske aspekte i ja sam nekako sam isto doshao do slichnih zakljuchaka,da se ukratko,danas filmovi prave pre svega za tinejdzere (koji su idioti) :

http://www.dailyfinance.com/2010/04/20/noted-journalist-jay-epstein-explains-why-movies-suck/

Na ovaj deo mi posebno dodje da bacim peglu:

expect more and more blockbuster releases to hit these marks:

1.Based on adolescent entertainments; cartoons, comic books, young adult novels, theme parks and the like.
    2.Feature child or adolescent protagonists
    3.Fairy-tale plots such as the special boy/girl, or the underdog wins.
    5.Potential for toy and game licensing
    6.Stylized conflict (This makes me think of Matrix)
    7.A happy ending
    8.CGI or other animation for action scenes
    9.Relatively unknown stars
    10.And I'd add one more: Technological advance as a hook (Imax, 3D, HD)

Proizvodnja filmova je postala unosnija od trgovine drogom.Samo u filmu i narko biznisu je moguće da se na 1 uloženi dolar, zaradi 10.Dobar primer je film Avatar koji si spomenuo,u koji je uloženo 300 miliona a zaradio je 3 milijarde.
    A pri tom proizvodnja filma nije nezakonita i ništa se ne rizikuje.
    Kad se radi o tako ogromnom novcu,nema mesta umetničkim slobodama, nego se ide se na siguricu. Razmišljajući o činjenici da je 1982. godine film Gandhi stekao 8 Oskara, a samo 2 godine kasnije 1984. godine film Amadeus takođe 8 Oskara, u tako kratkom periodu,shvatio sam da danas takva dva filma,remek dela, ne bi mogla biti snimljena.
    Jer ne bi zaradili dovoljno novca .
    Da ne spominjem monopolizam,koji drže velike kompanije jer imaju dovoljno novca za ulaganje,sopstvene filmske studije,uhodane kadrove,što manjim kompanijama ili nezavisnim producentima veći proboj čini gotovo nemogućim.A i kad neka takva manja kompanija ili producenti snime dobar film,to se otkupi,preradi i proda za daleko više novca.
    To je ekonomska strana problema,socijalna se svodi na to da nova generacija klinaca, jedva da zna i da piše, jer im nije potrebno pisanje pored tastatura.A uskoro im neće biti potrebne ni tastature,jer će sve ići na glas, dodir.Film i uopšte umetnost se prilagođavaju prosečnom gledaocu ,a u stanju opšte reatardacije,nije teško shvatiti kako izgleda um prosečnog gledaoca.
    Dok god ne izbije treći svetski rat ili neka katastrofa apokaliptičnih razmera i dalje ćeš gledati loše filmove.
    Poslednji put ažurirao/la gost 275405 : 12.05.2012. u 02:15

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Honduras Pogledaj poruku
    Lova je verovatno najvažniji razlog - da smanje rizik prave filmove koji su, bar oni tako misle, prihvatljivi svima. Zato nema nikakve filozofije, ni seksa, ni tužnog kraja - u suštini, nema šta da vređa. Čak nema ni nekih upadljivih, tj. specifičnih kulturnih obeležja - svi gradovi izgledaju isto, svi ljudi su isti, sve je bez mirisa i ukusa, da slučajno nekome ne zasmrdi. Ista stvar i sa zvezdama - da ih ne pumpaju toliko u reklamama i raznim žutim novinama na netu, retko kome bismo zapamtili ime. Onda, sve se promenilo od pojave interneta, i klinci i odrasli (pričamo uopšteno) imaju skraćenu sposobnost koncentracije, oko se naviklo da stalno nešto svetli, pomera se tam-amo, i da se bilo koja operacija završi za par minuta...
    Vreme je za povratak u bioskop, i to na evropske filmove (mada i tu ima žešćeg bofla) ili iz udaljenih krajeva sveta...
    I ja mislim da je uvek bilo smeća, ali da nikada ranije smeće nije bilo u ovakvoj meri poturano kao kvalitet...
    (da sam paranoična, rekla bih da je direktiva zaglupeti široke narodne mase)
    Kakva paranoja, upravo imamo na delu stvaranje novog kastinskog sistema sa novim brahmanima i parijama u društvu.Skoro je bilo , vršen je intervju sa nekim od zagovarača kompjuterizacije u obrazovanju.Na primedbu novinara da upravo ti ljudi koji zagovaraju još veće uvođenje tehnologije u obrazovanju ,svoju sopstvenu decu šalju u kampove,gde je zabranjeno čak i nositi mobilni telefon,lik je pogledao novinara,kao da ga pita nešta krajnje smešno.

Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    996

Citat Original postavio Gwai Lo Pogledaj poruku
    Kakva paranoja, upravo imamo na delu stvaranje novog kastinskog sistema sa novim brahmanima i parijama u društvu.Skoro je bilo , vršen je intervju sa nekim od zagovarača kompjuterizacije u obrazovanju.Na primedbu novinara da upravo ti ljudi koji zagovaraju još veće uvođenje tehnologije u obrazovanju ,svoju sopstvenu decu šalju u kampove,gde je zabranjeno čak i nositi mobilni telefon,lik je pogledao novinara,kao da ga pita nešta krajnje smešno.
    Jezivo.

Domaćin cole1 (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

danas filmovi prave pre svega za tinejdzere (koji su idioti)
    Znaci ja sam idiot.

P.S. Mislim da si i na Srpskom mogao da napises naziv teme(stvarno ne razumem zasto svi ubacuju Engleske reci kad pisu nesto)
    "This is life! We suffer and slave and expire. That's it!" Bernard Black

Domaćin cole1 (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

Zaboravio sam da pomem da mi nije jasno zasto su se ljudi toliko nalozili na film "Gospodar prstenova".
    Film mi je tolika glupost da ne mogu recima da opisem
    "This is life! We suffer and slave and expire. That's it!" Bernard Black

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da budem pošten ima tu i naše krivice,suviše smo pohlepni,svakog dana bi smo želeli da odgledamo neki dobar film.
    Ne ide naprosto,isto kao i svakog dana jesti pečenje , vremenom udari na nos.Tako da dolazi nepotrebne hipreprodukcije i zasićenja.
    Ljudi su nekad čekali petak ili subotu uveče da odgledaju neki film.I to je bio istinski doživljaj o kojem se pričalo do sledećeg filma..

Elita Dakyorlando (avatar)
    Učlanjen
    20.06.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    21
    Reputaciona moć
    493

Neki Amerikanac bi odgovorio: "Because f*ck you, that's why!"

Ne znam, opadanje kvaliteta je evidentno, ali ne bih znao tačno zašto. Možda to ima neke veze sa ovim novim dobom gde su kompjuteri i Internet učinili sve živo lako dostupnim. Publika se na neki način razmazila.

Ima tu istine...

Mene recimo nervira politika nekih TV kuća kao što je npr. FOX, koji dozvoljava najbrutalnije oblike nasilja u svojim serijama, ali ne daj bože da se prikažu gole ženske grudi u bilo kom kontekstu. Čak i u animiranim, a kamoli u igranim serijama. Nikako mi ne ide u glavu kako scene sakaćenja, čupanja creva, obezglavljivanja i sličnog mogu da budu manje štetna za mlađe naraštaje od otkrivenih ženskih grudi?

Mislim da je novac najviše kriv za sve. Sada je samo bitno da film zaradi što više novca, i sve podređuju tome, bar kad su ovi mejnstrim filmovi u pitanju (dakle ne mislim na indie scenu). Kao i TV serije: da bi opstala najbitnije je da ima dobar rejting i visoku gledanost. Ako ih nema, može da bude objektivno veoma kvalitetna - otkazaće je. A postoji i gomila smeća koga milionska armija pritupastih Amera redovno gleda, pa samim tim i opstaje.

Mada, da se ne lažemo, ima i danas dobrih filmova, ali treba ih "iskopati" u moru krša. Alternativa je gledati klasike, jer uvek se nađe neki koji još nisi gledao.

A opet zavisi i od ukusa gledalaca. Meni se dešavalo da pogledam neki naveliko hvaljen film sa visokom prosečnom ocenom na IMDB i da mi se uopšte ne dopadne, i obrnuto.

Citat Original postavio cole1 Pogledaj poruku
    Zaboravio sam da pomem da mi nije jasno zasto su se ljudi toliko nalozili na film "Gospodar prstenova".
    Ni meni to nije jasno.
    Niko ne može tako da mi upropasti život kao što ja mogu sam sebi.

Primećen član Richard Parker (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano Dnevnik Janga Trovaca

Smrdo, a nisi se bunio kad si i sam bio malisan i politicki neangazovan?
    Moras razumeti da je strip kultura veoma razgranata stvar u usi. Ti likovi sto gledaju te mlifove su odrasli i ugojili se uz taj i takav medij, te im je fantasticno da vide svoje lazne heroje obucene u meso. Frodo i Sem se nisu smuvali jer Frodu je zapljuvao neki zgodni izblajhani vilenjak. Procitaj knjigu.
    Holivud je u krizi, manjak profita, ljudi su se zasitili, osim toga, sve je dostupno na internetu. Ne mogu naplatiti neposteno karte za svoja ufilmana dzumbusista i eksplozije te je logicno-zlobno zasto su premestili svoju ciljnu grupu i odlucili da pojacaju intenzitet produkcije i na silu zapocnu novu filmsku eru. Otud i CISPA, PIPA i SOPA. Mlade ljude je lakse impresionirati ludo.
    Osim toga, ovo je doba kada se propaganda okrece protiv use. Usljanima je potrebno nesto, bilo sta da odrze samopostovanje, moral a sve sto su ikada imali je rezirano zajednistvo i iscenirana superiornost. Ovi strip heroji ce posluziti kao flaster na neko vreme. Decu ce nahvatati dok su mala naravno. Tako su nahvatali i nas grdo, sa svim tim Transformersima i Zvezdanim ratovima. Posle ce to naplacivati godinama. Sve ovo sto si naveo dole se radi otkad je Holivuda a njih ne zanima preterano stvaranje remek dela, vec instant kesh.

Nikad mi nisi poslao link za onaj film sto sam te pitao. Zelis li da se naljutim? Ovako zgodan?

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    759

nemash pojma
    holivud zaradjuje vishe nego ikada
    najvishe na product placement-u i raznoraznim zezancijama oko filma a po najmanje na samom filmu,on je tu sekundarna sirovina
    kakve bre linkove

Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano Listojed

Bah, raspravljati se sa tobom je kao peglati rasparanu majcu na bratele. Sve i da je uspesno ispeglas, sigurno je neces nositi. Cak i ako naduvas sve cifre, i ako odlucis da zanemaris inflaciju od x0-ih pa na ovamo, kao i milione koje gube p2p razmenom podataka, opet ces doci do racunice koja potvrdjuje ono sto napisah. Tja, pa ne podrzavaju Holivud i sve te silne kompanije CISPA-u tek tako. Mislis da snimaju strip-filmove jer im milo? Dogorelo im do noktiju. Sve ce da urade da isplivaju ti rakuni i lasice.
    I kako to mislis da se bilo sta moze uspesno plasirati ako je film truba? Moras imati nesto u sta ces da zamotas toster!

Bio si trazio neki film koji me je zanimao pa sam ti rekao da mi napises kako se zove kada ga nadjes, i to je bilo pre dve godine lentchugo. Poshto ne znam kada cu sledeci put biti na forumu, imas dosta vremena da nadjes taj film i dostavis mi ime listojedu.

Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    996

Podrazumevano Re: Listojed

Citat Original postavio Richard Parker Pogledaj poruku
    Bio si trazio neki film koji me je zanimao pa sam ti rekao da mi napises kako se zove kada ga nadjes, i to je bilo pre dve godine lentchugo. Poshto ne znam kada cu sledeci put biti na forumu, imas dosta vremena da nadjes taj film i dostavis mi ime listojedu.
    A da promeniš avatar?

Učlanjen
    03.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano Nije fer ja i ne citam Alana Forda

Haha.

Poznat sarabubasara (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    178

Ja cu citirati, umjesto da lupetaram.

hebote pa ima ljudi koji onu dechiju bananu Avatar smatraju za ozbiljan SF
    U tom grmu lezi zec.***** generaciju kome je Avatar definicija dobrog SFa.

Ja nekako krivim najvishe uspeh glupih blokbastera s pochetka 2000.-tih tipa gospodar prstenova triologija ili ti kako se frodo i sem nisu smuvali..
    Volim Gospodare Prstenova, ali sasvim izgledno.

Meni je Drive dobar film, nikako remek djelo kako su ga hajpovali, ali da. Fala ***** da je neko rekao to za Moon. Ja sam ga gledala jedno pet sati. Volim Sema Rokvela al michi mi se tamo.

Ovo. I to da nema pushenja ( cigareta ) , nema drogiranaj ako film nije o drogiranju. To je isto da bi se dodvorilo mladjoj populaciju, geekshtini i sve to.

Onda, sve se promenilo od pojave interneta, i klinci i odrasli (pričamo uopšteno) imaju skraćenu sposobnost koncentracije, oko se naviklo da stalno nešto svetli, pomera se tam-amo, i da se bilo koja operacija završi za par minuta...
    Dap.To vidim po mojoj mladjoj braci,sestrama , djeci drugarica,uopshteno. Moja mala sestra od tetke , drogira se onim retardiranim crtanima sa ULTRE .Ima koncentraciju omanjeg morskog kita.Isto vazi i za ovo dijete koje bebisitujem. Sto je najgore,pametniji su od moje generacije recimo, i ranijih generacija itd. Znaju vishe,brzo kapiraju.Al dzaba.

To je ekonomska strana problema,socijalna se svodi na to da nova generacija klinaca, jedva da zna i da piše, jer im nije potrebno pisanje pored tastatura.A uskoro im neće biti potrebne ni tastature,jer će sve ići na glas, dodir.Film i uopšte umetnost se prilagođavaju prosečnom gledaocu ,a u stanju opšte reatardacije,nije teško shvatiti kako izgleda um prosečnog gledaoca.
    I ovo.

Moras razumeti da je strip kultura veoma razgranata stvar u usi. Ti likovi sto gledaju te mlifove su odrasli i ugojili se uz taj i takav medij, te im je fantasticno da vide svoje lazne heroje obucene u meso.
    I ovo.
    http://www.youtube.com/watch?v=UBqizmQrDwY

Elita Neozbiljni pesimista (avatar)
    Učlanjen
    18.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    326

Ja sam kukao vec godinama kako nemamo bioskop u KG-u i obradovao se Cineplexu u Plazi kao malo dete...
    Ali onda, kada sam video repertoar, sta se servira i sta je "popularno", doslo mi da placem...
    Generalno, taj finansijski momenat je presudan, ali ono sto me najvise nervira kod novijih filmova, to je izostanak ideje, originalnosti...
    Svaki noviji film je ili rimejk, ili je based to, i stvarno razmisljam sta rade ti scenaristi po Holivudu...
    Zar je moguce da su toliko "presusili" ili jednostavno prate matricu koja donosi lovu, nudeci klise price, za koje znaju da imaju prodju medju sirom publikom?
    Ne budi pesak koji gaze, već budi kamen u cipeli...

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Neozbiljni pesimista Pogledaj poruku
    Ja sam kukao vec godinama kako nemamo bioskop u KG-u i obradovao se Cineplexu u Plazi kao malo dete...
    Ali onda, kada sam video repertoar, sta se servira i sta je "popularno", doslo mi da placem...
    Generalno, taj finansijski momenat je presudan, ali ono sto me najvise nervira kod novijih filmova, to je izostanak ideje, originalnosti...
    Svaki noviji film je ili rimejk, ili je based to, i stvarno razmisljam sta rade ti scenaristi po Holivudu...
    Zar je moguce da su toliko "presusili" ili jednostavno prate matricu koja donosi lovu, nudeci klise price, za koje znaju da imaju prodju medju sirom publikom?
    Ja sam znao da će, kad se u NS otvori Arena Cineplex, repertoar biti samo za malograđanštinu i koka-kola idiote, koji će uz coke and popcorn, gledati najnovije proizvode namenjene američkim debilima, koje nažalost, oponašaju i srpski malograđani, pa dobijamo i novu kategoriju srpskih debila i zombija. Kad prolazim tim delom grada uvek mi se povraća kad vidim klijentelu i čujem prepričavanje nekog The Town-a ili slične gluposti.

Cole
    Nije on mislio da si ti idiot, nego je verovatno imao u vidu širu perspektivu i neotpornost mlađih generacija na idiotizaciju i negativne uticaje spolja.

Poznat sarabubasara (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    178

slazem se u potpunosti...zato je bolje gljiviti kucji i shiriti mrznju po internetu
    http://www.youtube.com/watch?v=UBqizmQrDwY

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    759

Podrazumevano Re: Listojed

Citat Original postavio Richard Parker Pogledaj poruku
    Bah, raspravljati se sa tobom je kao peglati rasparanu majcu na bratele. Sve i da je uspesno ispeglas, sigurno je neces nositi. Cak i ako naduvas sve cifre, i ako odlucis da zanemaris inflaciju od x0-ih pa na ovamo, kao i milione koje gube p2p razmenom podataka, opet ces doci do racunice koja potvrdjuje ono sto napisah. Tja, pa ne podrzavaju Holivud i sve te silne kompanije CISPA-u tek tako. Mislis da snimaju strip-filmove jer im milo? Dogorelo im do noktiju. Sve ce da urade da isplivaju ti rakuni i lasice.
    I kako to mislis da se bilo sta moze uspesno plasirati ako je film truba? Moras imati nesto u sta ces da zamotas toster!

dobro,ti se sad lepo odmori i javitju ti za 2 godine

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Why do movies suck?
    Ima više razloga, jedan je hiprer-produkcija,
    drugi je debilna publika za koju se prave filmovi (kao publika za Grand šou kod nas,a imaš toga u Americi koliko oćeš),
    treći................

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Konačno istomišljenik...

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Novi filmovi su bolji nego ikad, samo je problem što je blokbasterski holivudski marketing jači nego ikad, pa ne možeš da razdvojiš žito od kukolja.
    SYD BARRETT (1946-2006)
    RICHARD WRIGHT (1943-2008)

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio ArnoldLayne Pogledaj poruku
    Novi filmovi su bolji nego ikad, samo je problem što je blokbasterski holivudski marketing jači nego ikad, pa ne možeš da razdvojiš žito od kukolja.
    Ima tu istine, ima tu istine.......

Veoma poznat
    Učlanjen
    07.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ArnoldLayne Pogledaj poruku
    Još jedan razlog, je zato što nijedna druga vrsta umetnosti, ne zavisi toliko od tehničkih stvari kao film.Ep o Gilgamešu je dobar i napisan klinastim pismom na glinenim pločicama,ili štampan na papiru.Mocartova muzika je bila aktuelna i u 18. veku i sada.Muzički instrumenti za Mocartovu muziku se nisu promenili.Dok neki film iz 1980. kao recimo The Shining ,koji upravo komentarišem na drugoj temi,izgleda kao mnogo puta isprana majica.Bledo i ofucano.
    Mi se nalazimo u eksperimentalnom periodu kada se novi filmski trikovi još razrađuju, ,pa imamo dosta tehnički odličnih,ali šupljih filmova,kao Avatar, Immortals ,Clash of the Titans.Ali kad prođe taj period očekujem dosta dobrih filmova,koji će biti i sveži a pri tom i sa dobrom pričom.

Slične teme

1. The Movies
    Autor markoca u forumu Upravljačke simulacije
    Odgovora: 239
    Poslednja poruka: 30.04.2010., 00:36
  2. problem sa the movies
    Autor purpurna magla u forumu Video igre
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.01.2006., 14:45
  3. Movies
    Autor pasha u forumu Video igre
    Odgovora: 0