šta znači ovaj gest rukom?

ranjeni Zoro

Elita
Poruka
21.565
woman_looking_surprised_with_hand_on_cheek_u27894850.jpg


images


k2966637.jpg



11647046-mature-caucasian-woman-with-hand-on-chin-over-green-background.jpg




7542904-fresh-woman-face-with-hand-at-cheek.jpg
 
Nisam nista nasao o tom gestu u knjizi. Cudno.

Ranjeni stavio si mi nekako razlicite slike sa razlicitim grimasama.

Slika 1. Devojka je podigla obrve, usta otvorena, oci rasirila. Recimo deluje mi iznenadjeno ali ne znam dal pozitivno ili negativo, uzbudjena je. Dok ruka joj sluzi kao nekakva blokada kao sto mala dece sakriju se iz svojih saka.

Slika 2. Ova gospodja ne deluje uzbudjeno, deluje zabrinuto i zamisljeno, (kao da joj nije legla penzija na racun) ruka joj moze posluziti kao uteha.

Slika 3. Devojka kao da ima nekakvu tajnu, oci podignute gore u desno

slika 4. me zbunjuje jer joj je mali prst na ivici usana.

Mislim da nema jasnog znacenja ovog gesta, jer ove osobe kao da su pod uticajem vise osecanja za to je kompleksno za resavanje.
Osecanja mogu da dominiraju u zajedno kombinaciji recimo :zabrinutosti, stida, iznenadjenosti. Ruka moze da sluzi kao "odbrana" neka blokada.
 
obratite pažnju
uđite u bilo koji veći supermarket, ili na pijacu i obratite pažnju na žene

(ovaj gest je svojstven isključivo ženama i jako retko ćete videti muškarce da se ovako drže, mada ima i toga)

dok biraju, razmišljaju, dok im saopštavate neku dužu priču u kojoj su uključeni strah, drama, ali i šokantne radosti - žene će često ovako da drže ruku.
 
obratite pažnju
uđite u bilo koji veći supermarket, ili na pijacu i obratite pažnju na žene

(ovaj gest je svojstven isključivo ženama i jako retko ćete videti muškarce da se ovako drže, mada ima i toga)

dok biraju, razmišljaju, dok im saopštavate neku dužu priču u kojoj su uključeni strah, drama, ali i šokantne radosti - žene će često ovako da drže ruku.

Kapiram te sta hoces da kazes, ajmo onda u podsvest.
Imas li ideju? Zasto mozak naredjuje nesvesno ruci da bude na obraz u trenutku raznih izliva emocija.

Sad si i mene dao na razmisljanje.
 
mozak je naučio da u određeni situacijama obraz oseti toplinu ili potporu dlana na licu

kada dođe do takve situacije, mozak daje tu komandu (kao kada ljudi na primer prekrste ruke oko sebe kao da žele da se "samozagrle" isl)

kada smo bili deca, i kada bi neko želeo da nam da do znanja da smo mu mili i dragi, kako će to da uradi? Milovanjem po obrazu

gest je dakle, veoma infantilan
naše "dete" u nekim situacijama želi da bude pomaženo (podržano? ohrabreno? )
 
mozak je naučio da u određeni situacijama obraz oseti toplinu ili potporu dlana na licu

kada dođe do takve situacije, mozak daje tu komandu (kao kada ljudi na primer prekrste ruke oko sebe kao da žele da se "samozagrle" isl)

kada smo bili deca, i kada bi neko želeo da nam da do znanja da smo mu mili i dragi, kako će to da uradi? Milovanjem po obrazu

gest je dakle, veoma infantilan
naše "dete" u nekim situacijama želi da bude pomaženo (podržano? ohrabreno? )

Da, mozak je mozda to jos ranije naucio. Recimo beba koja je uznemirena i place majka je uzima i stavlja je u narucje, ljubi je u obraz a ponekad stavlja svoj obraz na njezin sto bebu smiruje u stresnoj situaciji. Kasnije sa godinama dete dobija preko obraza bas ono sto si naveo. Primer dete od 5 godina pada sa bicikla, majka ga tesi milovajuci ga po glavi i obrazima dok ono place.

Gest jeste infantilan, sad mi je palo na pamet jos nesto recimo beba kad je majka doji njezin obraz je na grudima majke. Ona se u tom trenutku oseca sigurno, spokojno i nahranito. Mozak sve to pamti kasnije u odraslom dobu kompenzuje sa dlanom, covek je toga nesvestan.
 

Back
Top