Шиптари опет дивљају по Македонији

Lesandar

Buduća legenda
Poruka
27.930
Извор РТС

Каменицама на македонску владу

Почео протест у Скопљу, због хапшења радикалних исламиста осумњичених за петоструко убиство Македонаца код Скопља. Пароле: "ОВК", "Муслимани нису терористи" и "Стоп монтираним процесима".

14.48 - Демонстранти каменицама полупали прозоре на згради македонске владе. Почели протести и у Тетову и Гостивару.

14.34 - Неколико каменица полетело из масе демонстраната према пролазницима и билбордима. Нема већих инцидената. МАкедонски медији јављају да се окупило око 10.000 људи.
Почео нови протест против хапшења осумњичебих за петоструко убиство кос Скопља. Демонстрације почеле после традиционалне молитве петком. Демонстранти узвикују пароле "ОВК, ОВК", "Стоп монтираним процесима" и "Муслимани нису терористи".
 
Meni ovo deluje kao dobro izrezirana predstava da bi se neko "militantno" i "islamisticko" jezgro izdvojilo od ostatka Albanaca, kako bi i makedonska vlast i EU/USA dusebriznici mogli da kazu da se ne radi o Albancima, da nisu svi Albanci problem, nego da je rec o "sacici ekstremista i islamista" i da je suzivot sa Albancima, dabome moguc i pozeljan.

U tom smislu su mi upadljivi ovi transparenti, saudijske zastave, islamisticke obredne kapice umesto tradicionalnog shiptarskog kecheta, povici "alahu ekbar", "smrt kaurima" i slicno.

Obican cirkus.
 
Meni ovo deluje kao dobro izrezirana predstava da bi se neko "militantno" i "islamisticko" jezgro izdvojilo od ostatka Albanaca, kako bi i makedonska vlast i EU/USA dusebriznici mogli da kazu da se ne radi o Albancima, da nisu svi Albanci problem, nego da je rec o "sacici ekstremista i islamista" i da je suzivot sa Albancima, dabome moguc i pozeljan.

U tom smislu su mi upadljivi ovi transparenti, saudijske zastave, islamisticke obredne kapice umesto tradicionalnog shiptarskog kecheta, povici "alahu ekbar", "smrt kaurima" i slicno.

Obican cirkus.

Svi mladji siptari muslimani koji ne pamte SFRJ i komunisticku Albaniju (pod Enver Hodzom) su vrrrrlo fanaticni islamisti. Tu ne mislim da idu u dzamiju 5x dnevno, nego vise oni delovi islama o ubijanju nevernika. Prakticno su oni sad svi kao Bosnjaci. Puni verske mrznje. Muftije su odradile svoje.

Tako da ne mislim da je ovo namesteno, toga cemo jos da gledamo. Ima da budu jos ludji kako se bude sirio islamizam kod njih.
 
15.04 - Демонстранти покушали да уђу у зграду владе Македоније. Узвикују убредљиве поруке попут; "Смрт каурима"... Број учесника протеста се повећава. Почео протест у Куманову.

Е Лесандре Србљанине ниси био да видиш шта све Шиптари могу.Повечали су број од 1000 на 1500 навијача Шкендије.Остали су без оних 7000 који су пре неки дан сватили да их неко ипак манипулише.Али пролупај па шта буде нек буде.
 
Е Лесандре Србљанине ниси био да видиш шта све Шиптари могу.Повечали су број од 1000 на 1500 навијача Шкендије.Остали су без оних 7000 који су пре неки дан сватили да их неко ипак манипулише.Али пролупај па шта буде нек буде.

biče bratstvo i jedinstvo...Šiptari i Makedoncite
 
Е Лесандре Србљанине ниси био да видиш шта све Шиптари могу.Повечали су број од 1000 на 1500 навијача Шкендије.Остали су без оних 7000 који су пре неки дан сватили да их неко ипак манипулише.Али пролупај па шта буде нек буде.
Ti i Sandansković uvek imate mesta kod mene, Beograd je grad svih Srba.
 

Back
Top