potrebna pomoc

Ilegalac

Početnik
Poruka
6
pre par dana sam u komp. zamenio hd od 40GB sa jednim od 200GB i drugim od 400Gb.Ovaj prvi mi je master,a drugi je slave.Sve sam instalirao kako treba i windows,ali desava mi se da se komp. zaledi cim aktiviram par programa ili pokrenem ili zaustavim neku instalaciju.Zatim se izgubi ovaj drugi od 400GB i windows nece da se pokrene,sve dok jednostavno ne iskljucim iz struje.onda ga opet prepozna i tako u krug.Ne zanm sta je u pitanju,ako neko moze da mi pomogne bio bih vema zahvalan.
 
mozda ti bios ima prolema sa tako velikim diskovima. Pogledaj da li su pravilno prepoznati diskovi. Imas na njima zapisane podatke, pa proveri da li se slazu ti podaci sa onim koje ti prijavljuje bios. Ako ih nije prepoznao pravilno, apdejtuj bios, to bi trebalo da ti resi problem.
 
mozda ti bios ima prolema sa tako velikim diskovima. Pogledaj da li su pravilno prepoznati diskovi. Imas na njima zapisane podatke, pa proveri da li se slazu ti podaci sa onim koje ti prijavljuje bios. Ako ih nije prepoznao pravilno, apdejtuj bios, to bi trebalo da ti resi problem.
 
Verovali ili ne,tri HD jedan od 200GB,drugi od 400GB i jedan externi od 80GB platio sam samo 140$(ali ispod zita).Plus sam i dobio jedan IPOD od 40GB uz sve to.Radim u jednom magacinu el.opreme u San Diegu.Snabdevamo celi grad itd.
Sad u vezi tog Biosa,kako da to uradim,treba mi objasnjenje,je'l moram na update preko interneta ili sa diska?
Pozdrav za Barajevo, Guncate i Meljak iz San Diega.
 
Ako nisi radio NEMOJ NIKAKO SAM! U principu, pogledas koji je model ploce, cmos-a i verzija bios-a. Skines sa neta noviju verziju, i, u zavisnosti od biosa, negde moras da butujes sa butabilnom disketom DOS operativni sistem pa da apgrejdujes, a negde direktno iz biosa mozes da apgrejdujes. Ali nemoj to sam da radis, jer ako nesto krene po zlu nema vracanja na staro,Mozes samo da menjas celu plocu, ili fizicki cmos. A ni jedno ni drugo ne valja.
P.S. Sta, nemoj da mi kazes da i u San Dijegu ima kupovine "ispod zita"? Pa vi ste tamo gori nego mi ovde, ovde nam zavrnuli sve kanale "ispod zita".
 
Ilegalac:
Verovali ili ne,tri HD jedan od 200GB,drugi od 400GB i jedan externi od 80GB platio sam samo 140$(ali ispod zita).Plus sam i dobio jedan IPOD od 40GB uz sve to.Radim u jednom magacinu el.opreme u San Diegu.Snabdevamo celi grad itd.
Sad u vezi tog Biosa,kako da to uradim,treba mi objasnjenje,je'l moram na update preko interneta ili sa diska?
Pozdrav za Barajevo, Guncate i Meljak iz San Diega.

A Vranić????
 
Pozdrav i za Vranic!!!!!
E brate,nemoj misliti da je kriza i to sto se tamo desava samo u Srbiji.Kriza je u celome svetu,a pogotovo sad u USA.Ovde je velika inflacija i cene rastu,a plate stoje,bas kao nekada kod nas.A ispod zita,pa ukradena roba,pa namestanja i stele,rodbinske veze itd. to je svugde.Pogotovo veze,to je ovde normalno i ne mozes se zaposliti ako nemas vezu.
Sad jos jedno pitanje u vezi ovog mog sranja,sta da radim bre covece?Dal' da vratim onaj stari od 40GB kao master,a ostavim samo ovaj od 400GB kao slave.Sta bi se tada desilo ?Dajte mi neki predlog,izludi me bre ovo
 
Ocu i ja jedan HDD od 400GB.

A sto se tice tvog problema.
Dok racunar radi normalno da li radi sporije sa tim hardom nego pre ili isto?

Da li si instalirao sp2 jer win ima problema sa prepoznavanjem hardova vecih od 137GB.
Uostalom pogledaj ovde pa vidi da li si uradio sve kako treba.
 

Back
Top