Mediji, analitičari i ostalo što uz Izbore ide ...

Mediji su izborima bili

  • Neutralni

  • Naginjali jednoj od opcija

  • Otvoreno stali na jednu stranu


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186421

Elita
Poruka
16.871
Kao neko ko se žestoko borio protiv gušenja medijskih sloboda u vreme režima Slobodana Miloševića i kao neko ko nikada nije glasao za SPS, SRS, SNS, JS .... (20-og ću to sa merakom uraditi) čini mi se da imam pravo da primetim da je Srbija u totalnom medijskom mraku, i da se prosto ne zna ko se više utrkuje ne bi li Tadiću dao još malo vetra u ledja. Blic i U92 ne želim ni komentarisati, poslovično "neutralni" javni WC (servis) takodje, ali gledam juče neke ko zna kakve ankete na Prvoj gde se iz petnih žila trude da dokažu da je Tadić porastao u odnosu na Nikolića (u odnosu na prethodni dan), kupim Kurir jutros, kao da sam kupio bilten DS-a, prosto iz aviona se vidi spinovanje i otvorena pristrasnost. E sad mene interesuje jel ima još neko sličan utisak .... a ako ima ... o čemu se radi? Jel u pitanju ideologija, reklame ili nešto treće...
 
Kao neko ko se žestoko borio protiv gušenja medijskih sloboda u vreme režima Slobodana Miloševića i kao neko ko nikada nije glasao za SPS, SRS, SNS, JS .... (20-og ću to sa merakom uraditi) čini mi se da imam pravo da primetim da je Srbija u totalnom medijskom mraku, i da se prosto ne zna ko se više utrkuje ne bi li Tadiću dao još malo vetra u ledja. Blic i U92 ne želim ni komentarisati, poslovično "neutralni" javni WC (servis) takodje, ali gledam juče neke ko zna kakve ankete na Prvoj gde se iz petnih žila trude da dokažu da je Tadić porastao u odnosu na Nikolića (u odnosu na prethodni dan), kupim Kurir jutros, kao da sam kupio bilten DS-a, prosto iz aviona se vidi spinovanje i otvorena pristrasnost. E sad mene interesuje jel ima još neko sličan utisak .... a ako ima ... o čemu se radi? Jel u pitanju ideologija, reklame ili nešto treće...

brate koji utisak. to je surova medijska tortura, samo malo pojacana sad, inace tako je vec godinama. zato i ne gledam nista osim sporta, obrazovnog i opustajuceg programa.
 
brate koji utisak. to je surova medijska tortura, samo malo pojacana sad, inace tako je vec godinama. zato i ne gledam nista osim sporta, obrazovnog i opustajuceg programa.

Isto kao i ja .... ali nekad imam naviku da ga uključim čisto da drnda, dok nešto drugo radim (čujem vesti bla, bla ... truć) .... j.ebote prosto me nateraju da isključim .... znam da je ovih par godina bilo blagog naginjanja ka vlasti, ponekad i neka (doduše stidljiva) kritika .... ali ovo se meri sa ludilom .... Mitević, Vučelić, Milanović ovim juršnicima sa U92 ma ni do kolena nisu .... šta se to desi sa čovekom pa postane toliko goMno da počne da radi upravo ono protiv čega se najviše borio :mrgreen:
 
Rec je o umivenijoj i bolje skrivenoj varijanti tipicno slobistickog medijskog mraka. S tim sto je za vreme Slobe bilo slobodnih medija, cak i posle usvajanja Vucicevog zakona o informisanju, dok su sada bukvalno sve novine, televizije i radio stanice u sluzbi vlasti. S tim sto sada, je l' te, imamo internet koji vlast ne moze da kontrolise, pa se na odredjenim sajtovima ima sta i pametno procitati.
 
Rec je o umivenijoj i bolje skrivenoj varijanti tipicno slobistickog medijskog mraka. S tim sto je za vreme Slobe bilo slobodnih medija, cak i posle usvajanja Vucicevog zakona o informisanju, dok su sada bukvalno sve novine, televizije i radio stanice u sluzbi vlasti. S tim sto sada, je l' te, imamo internet koji vlast ne moze da kontrolise, pa se na odredjenim sajtovima ima sta i pametno procitati.

Ma ne boje se oni interneta ... mali je to procenat ljudi .... ali stvarno kad se setim imao si bar 2-3 (sa povremenim kvašenjem koaksijalnog kabla - beše Tijanić ministar tada :mrgreen:) elektronska, i isto toliko štampanih medija koji su bili otvoreno protiv vlasti i kritikovali medijski mrak .... danas jok!
 
Ja mislim da nas iznenadjenja tek očekuju, posebno ako Bota i pored svega ne bude stajao onako kako su zamislili ... a ono naselje Stepa Stepanović ("napravljeno uz podršku Vlade Srbije") mi se popelo na onu stvar ... nego jeste čuli da su penzije porasle 3%, da je rok za jeftiniju legalizaciju produžen do 2015 .god. .... ja sad da se ponove izbori za DS bi glasao :mrgreen:
 
Za vreme Slobe bilo bolje, a ?

Zamislite spot u kojem neko Slobi radi ono što Toma Koma radi Flekavom ? Jako jako jako teško, i da ide po nekim TV stanicama, ma ajte molim Vas.

Imate TV i radio Fokus koji truju od 0 do 24 h ne prestaju, slušam i smejem se i ne verujem šta pričaju, e sad što SOS kanal ima bolju produkciju od njih to je već druga stvar.

Vučić je gostovao u Utisku nedelje više puta nego Bećkovićka.

Još za vreme Slobe nije bilo neta.A foruma koliko hoćeš.
 
Ma ne boje se oni interneta ... mali je to procenat ljudi .... ali stvarno kad se setim imao si bar 2-3 (sa povremenim kvašenjem koaksijalnog kabla - beše Tijanić ministar tada :mrgreen:) elektronska, i isto toliko štampanih medija koji su bili otvoreno protiv vlasti i kritikovali medijski mrak .... danas jok!
Da, tada si uvek imao odakle da se informises (uz povremene "majke ti ga izdajnicke spalim" poglede na trafici), a sad smo u cabru potpunom jerbo su ovi dve hiljadite odma' preuzeli sve medije i postavili, je l' te, proverene kadrove, od kojih su mnogi isto tako verno sluzili i rahmetli Cobetu.
 
Za vreme Slobe bilo bolje, a ?

Zamislite spot u kojem neko Slobi radi ono što Toma Koma radi Flekavom ? Jako jako jako teško, i da ide po nekim TV stanicama, ma ajte molim Vas.

Imate TV i radio Fokus koji truju od 0 do 24 h ne prestaju, slušam i smejem se i ne verujem šta pričaju, e sad što SOS kanal ima bolju produkciju od njih to je već druga stvar.

Vučić je gostovao u Utisku nedelje više puta nego Bećkovićka.

Još za vreme Slobe nije bilo neta.A foruma koliko hoćeš.

Nisam rekao da je bilo bolje, rekao sam da je bilo bar nekih medija gde si mogao čuti drugačije NOVINARSKE stavove ...

Što se Utiska tiče možda jeste Vučić bio dosta puta, ali saberi ti sve goste DS provinijencije i svih drugih zajedno ... pa će ti se samo kasti .... inače apsolutni rekorder u Utisku je bar po meni gosn Teofil Usrančić - koji je bar po meni najbolji lek za opstipaciju ;)
 
Nisam rekao da je bilo bolje, rekao sam da je bilo bar nekih medija gde si mogao čuti drugačije NOVINARSKE stavove ...

Što se Utiska tiče možda jeste Vučić bio dosta puta, ali saberi ti sve goste DS provinijencije i svih drugih zajedno ... pa će ti se samo kasti .... inače apsolutni rekorder u Utisku je bar po meni gosn Teofil Usrančić - koji je bar po meni najbolji lek za opstipaciju ;)

I Toma i Vučić su bili skoro u udarnom terminu kod Masona na Prvoj, oboriše s nogu.
 
Микеле,ова власт је "исправила" све пропусте које ,што се тиче медија,чинила преходна.Већина људи који су данас у позицији да воде медије или да одлучују о њима кроз управне одборе ,маркетиншке куће које заправо располажу маркетиншким временом и тиме имају стварну моћ над финансијама и тако даље,били у опозицији и активно се ангажовали на рушењу прошлог система.По угледу на делење споменица њима је дата могућност после победе да се прикључе владајућима.Дакле,прво и основно је да они никада нису били за прокламоване приче о незавосности и објективности него су били борци једне стране.
Други разлог је да су ,бар што се тиче електронских медија,сви они заљубљеници у само један модел информативног новинарства ,а то је ЦНН,дакле фабрике за прављење вести и информација.
Са таквим људима и њиховим газдама и спонзорима јавна реч је под ,готово,апсолутном контролом идејности.Гебелс јесте пра узор,али то је и сан комунистичке идеје о новинарству и новинараима као "друштвен политичким радницима распоређеним у медије".
Мислим да је добро ово имати на уму када се траже уроци мрака на информативно небу Србије.
 
Tadiću 58%, a Nikoliću 42% glasova

Izvor: Tanjug Beograd -- Za Borisa Tadića na predsedničkim izborima 20. maja glasaće 58 odsto birača, a za Tomislava Nikolića 42, pokazuje istraživanje Ipsos Stratedžik marketinga.

Istraživanje, koje koje je sprovedeno 10. maja na uzorku od 1198 punoletnih građana, tiče se drugog kruga izbora za predsednika Republike Srbije koji će biti održani 20. maja 2012.
Prema istraživanju, u čije je rezultate Tanjug imao uvid, 54, 7 odsto upisanih birača izjasnilo se da će sigurno glasati, dok je njih 25,7 odsto izjavio da će možda glasati, a glasovi bi bili podeljeni u odnosu 58 odsto za Tadića i 42 odsto za Nikolića.

Mladi između 18 i 29 godina glasali bi u većem broju za Tadića (njih 57 odsto), dok bi za Nikolića bilo 43 odsto njihovih glasova.

Građani između 30 i 44 godine starosti glasali bi u odnosu 63 odsto za Tadića prema 37 odsto za Nikolića, dok bi među građanima od 45 do 59 godina njih 59 odsto glasalo za Tadića, a 41 odsto na Nikolića.

Među biračima koji imaju više od 60 godina njih 54 odsto dalo bi glas Tadiću, a 46 odsto Nikoliću, pokazuju najnoviji rezultati istraživanja Ipsos stratedžik marketinga.

http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=11&nav_id=608340
Evo javio U 92 malopre :hahaha:.......... ja mislim da ste se malo uvukli Boti, morali ste bar 70% da mu procenite :mrgreen:
 
Tadiću 58%, a Nikoliću 42% glasova

Izvor: Tanjug Beograd -- Za Borisa Tadića na predsedničkim izborima 20. maja glasaće 58 odsto birača, a za Tomislava Nikolića 42, pokazuje istraživanje Ipsos Stratedžik marketinga.

Istraživanje, koje koje je sprovedeno 10. maja na uzorku od 1198 punoletnih građana, tiče se drugog kruga izbora za predsednika Republike Srbije koji će biti održani 20. maja 2012.
Prema istraživanju, u čije je rezultate Tanjug imao uvid, 54, 7 odsto upisanih birača izjasnilo se da će sigurno glasati, dok je njih 25,7 odsto izjavio da će možda glasati, a glasovi bi bili podeljeni u odnosu 58 odsto za Tadića i 42 odsto za Nikolića.

Mladi između 18 i 29 godina glasali bi u većem broju za Tadića (njih 57 odsto), dok bi za Nikolića bilo 43 odsto njihovih glasova.

Građani između 30 i 44 godine starosti glasali bi u odnosu 63 odsto za Tadića prema 37 odsto za Nikolića, dok bi među građanima od 45 do 59 godina njih 59 odsto glasalo za Tadića, a 41 odsto na Nikolića.

Među biračima koji imaju više od 60 godina njih 54 odsto dalo bi glas Tadiću, a 46 odsto Nikoliću, pokazuju najnoviji rezultati istraživanja Ipsos stratedžik marketinga.

http://www.b92.net/info/izbori2012/vesti.php?yyyy=2012&mm=05&dd=11&nav_id=608340
Evo javio U 92 malopre :hahaha:.......... ja mislim da ste se malo uvukli Boti, morali ste bar 70% da mu procenite :mrgreen:



...

U SRBIJI VLADA NWO-EU-DS-SPS MEDIJSKI MRAK !!!

NE ZNAM NI STO CE NAM UOPSTE IZBORI, NEKA RTS, B92, PRVA, PINK, BLIC, PRESS, KURIR, POLITIKA, DANAS, NOVOSTI, SAMI PROGLASE KO CE BITI PREDSEDNIK A KO U SKUPSTINI...

...
 
Громе,не само избори,не треба нам ни парламент,пошто је тако уређен да посланици уствари треба само да гласају,преферабилоно са ДА и ништа више.

То је дезавуисање институција државе и претварање у администрирање захтева које влада и председник доносе(наравно у складу са захтевима споља).Резлтати се истраживања по поруџбини би тако могли само да се кроз медије добро пласирају уз већ постојеће испирање мозга о "пожељном " начину размишљања ,па би ово што ини називају државом процветало.Само још мало достићи ће они то,само да се дефинитивно обрачунају са овима који им бацају клипове у точкове.
 

Back
Top